Архив Вересень, 2019

Диктатор Зеленский розповів, що значить «генпрокурор на 100% моя людина»

Президент Володимир Зеленський пояснив, що значили його слова зі стенограми телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом 25 липня 2019 року про майбутнього генпрокурора Руслана Рябошапку, якого він назвав «на 100% своєю людиною». Про це повідомляє 40ka.info.

«Мій товариш (генпрокурор Рябошапка – ред.), це правда, мій товариш. Вся моя команда – це мої люди. Вони не моя власність. Я їм не наказую, що робити. Вони пройшли довгий якийсь шлях, шлях виборчої кампанії», — розповів тупу байку колишній блазень.

На брифінгу в Нью-Йорку після зустрічі з Трампом Зеленський зазначив, що Рябошапка не хотів йти на посаду генпрокурора.

Він додав, що Рябошапка хотів працювати в Офісі президента, тому що пройшов разом Зеленським 7 місяців виборчої кампанії.

25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між Трампом і Зеленським, через яку в США розпочали процедуру імпічменту американського лідера. У цій розмові Зеленський заявив: «Відколи ми отримали абсолютну більшість в нашому парламенті, наступний генеральний прокурор буде на 100%  моєю людиною, мій кандидат, який буде затверджений парламентом, почне роботу у вересні».

У Зеленского хочуть взяти Нацбанк? Відкрито 3 справи проти його голови Смолія

Національне антикорупційне бюро відкрило три провадження за фактом декларування недостовірної інформації головою Національного банку Яковом Смолієм, повідомляє 40ka.info.

«Зареєстровані три провадження. Вони відкриті на підставі обґрунтованих висновків НАЗК, які ми надіслали до НАБУ. Вони стосуються недостовірного декларування», — заявив керівник прес-служби НАЗК Олександр Свириденко.

НАЗК під час перевірки встановило, що Смолій у деклараціях за 2015, 2016 та 2017 роки вказав недостовірні відомості про вартість частки у 3 нежитлових приміщеннях, дохід, нарахований йому та дружині у вигляді процентів, не повідомив про наявність у дружини корпоративних прав.

Також голова НБУ не відобразив інформацію про низку земельних ділянок, які належать йому, та про кошти на банківських рахунках.

Загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2015, 2016 та 2017 роки становить понад 8,5 мільйона гривень, 6,6 мільйона гривень та понад 3,2 мільйона гривень відповідно.

Коломойский, Бахматюк, Жеваго — СМИ назвали подозреваемых в организации поджога дома Гонтаревой

За время руководства регулятором экс-глава НБУ Валерия Гонтарева нажила немало недоброжелателей, которые могли быть причастны к поджогу ее дома под Киевом.

Об этом сообщает Национальное бюро расследований Украины.

При Гонтаревой НБУ отправил на ликвидацию десятки банков, которые принадлежали влиятельным украинским бизнесменам. Представляем семь самых громких историй с участием экс-главы НБУ.

Игорь Коломойский, экс-собственник ПриватБанка

В самом конце 2016 года на украинском финансовом рынке произошло самое громкое событие со времен банкротства банка «Украина». 19 декабря на совместной пресс-конференции глава НБУ Валерия Гонтарева и Министр финансов Александр Данилюк объявили о национализации ПриватБанка — крупнейшего финучреждения страны. Причиной стал провал плана докапитализации банка теперь уже бывшими акционерами Игорем Коломойским и Геннадием Боголюбовым.

Олег Бахматюк, экс-владелец банков «Финансовая инициатива» и «VAB Банк»

Еще один бизнесмен, который был недоволен работой НБУ времен Гонтаревой, — Олег Бахматюк, собственник агрохолдинга «UkrLandFarming». Конфликт Бахматюка с Гонтаревой длится уже несколько лет. Когда Гонтарева была главой НБУ, регулятор признал неплатежеспособными сразу два его банка.

Константин Жеваго, экс-владелец банка «Финансы и кредит»

Константин Жеваго — еще один бизнесмен, считающий себя жертвой экс-главы НБУ. Его банк «Финансы и кредит» мог выстоять, уверен бизнесмен. НБУ признал его неплатежеспособным в сентябре 2015 года.

Виктор Полищук, экс-совладелец банка «Михайловский»

Банк «Михайловский» — еще одно финучреждение, которое было признано неплатежеспособным во времена Гонтаревой. Его собственник — Виктор Полищук. Нацбанк объявил банк неплатежеспособным 23 мая 2016 года, а 12 июля 2017 года ФГВФЛ принял решение об отзыве банковской лицензии и его ликвидации.

Леонид Климов, экс-собственник «Имэксбанка»

На момент банкротства «Имэксбанк» по размеру активов занимал 21-е место среди 166 украинских банков. НБУ признал банк неплатежеспособным 27 января 2015 года, после того, как уличил его на операциях, которые привели к уменьшению капитала и существенному ухудшению ликвидности.

Давид Жвания и Николай Мартыненко, экс-совладельцы «Диамантбанка»

Финучреждение Давида Жвании и Николая Мартыненко также перестало работать при Гонтаревой. «Диамантбанк» признали неплатежеспособным в апреле 2017 года. Руководство банка не смогло выполнить заявленные обещания по докапитализации банка на 750 млн грн.

Николай Лагун, экс-собственник «Дельта Банка»

Николай Лагун — еще один экс-банкир, который потерял банк при Гонтаревой. Ему принадлежало 70% акций «Дельта Банка», еще 30% управляла корпорация «Cargill».

В 2014 году НБУ признал «Дельта Банк» проблемным, а в начале марта 2015-го ввел временную администрацию. 5 октября 2015 года регулятор объявил о ликвидации банка.

Напомним, в августе экс-главу Национального банка Украины Валерию Гонтареву на пешеходном переходе в Лондоне сбило авто.

Ночью 5 сентября в центре Киева дотла сгорел автомобиль Audi A7. Машина была зарегистрирована на ее невестку, которую тоже зовут Валерия Гонтарева. Сама экс-глава НБУ расценила это как атаку на ее семью.

Также Гонтарева заявила, что ее дом под Киевом сожгли в ночь на 17 сентября 2019 года.

Банда Коломойського спалила будинок колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтаревої? Відео

Будинок колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтаревої в селищі Гореничі під Києвом спалили в ніч на 17 вересня 2019 року.

Сама Гонтарева заявила про це НВ, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

За її словами, зловмисники кинули пляшку із запальною сумішшю через паркан.

Будинок повністю згорів. Пожежникам не вдавалося загасити вогонь.

Заступник виконавчого директора від України в Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован написав, що підпал будинку Гонтаревої – «це дуже погано для країни, і наслідки поки складно оцінити».

30 серпня екс-голова Нацбанку повідомила, що її збив автомобіль у центрі Лондона, – їй зробили одну операцію і в найближчі дні проведуть ще одну.

Гонтарева припускала, що до аварії причетний олігарх Ігор Коломойський, але він заперечував.

Крім того, в ніч на 5 вересня підпалили автомобіль, зареєстрований на невістку ек-голови НБУ, яку також звуть Валерія Гонтарева.

12 вересня Державне бюро розслідувань проводило обшуки у київській квартирі, де прописана екс-голова Нацбанку Валерія Гонтарева, виломавші броньовані двері.

Валерія Гонтарева очолювала Нацбанк у 2016 році під час націоналізації ПриватБанку, яким володів Ігор Коломойський. Зараз вона живе і працює у Великобританії.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського і скасував націоналізацію ПриватБанку. Це рішення держава оскаржує.

27 серпня Печерський райсуд Києва дав Держбюро розслідувань дозвіл на силовий привід Гонтаревої на допит у справі про зловживання службовим становищем членами правління Нацбанку.

Гонтарева заявляла, що Коломойський погрожує їй, бо вона є його «головним ворогом».

Коломойський запевняв, що не збирається викрадати Гонтареву з Лондона, але готовий організувати її приліт в Україну.

За даними Національного бюро розслідувань України організоване злочинне угрупування «Приват» причетне до вбивства екс-міністра МВС України Юрія Кравченка, російського мафіозі Макса Курочкіна, прокурора Дніпропетровщини Володимира Шуби, екс-керівника Фонду держмайна Валерії Гонтаревої та десятків інших людей.

 

Посольство США в Україні сподівається, що правоохоронці покарають і виконавців, і замовників нападів на колишню голову Нацбанку України Валерію Гонтареву та погроз їй.

У делегації Європейського союзу в Україні очікують невідкладного розслідування серії нападів на колишню главу НБУ Валерію Гонтареву та покарання винних.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій делегацією у вівторок у відповідь на пожежу в будинку Гонтаревої під Києвом, пише «Європейська правда».

«Нещодавні очевидні серії нападів на колишню главу НБУ і її майно неприпустимі, як заявив сьогодні вранці президент України», — йдеться у повідомленні делегації ЄС у Twitter.

 

Хроніки окупації. Зелені чоловічки будуть визначати хто журналіст в Україні, а хто ні

При офісі президента Володимира Зеленського створили Раду з питань свободи слова, до якої призначили представників деяких лояльних до режиму Зеленского медіа, громадських організацій, Національної спілки журналістів, Незалежної медіапрофспілки та самого офісу преЗЕдента. Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Для обрання складу Ради були проведені установчі збори. На них зареєстрували 33 представників медіа та 11 представників медійних ГО. Водночас, не всі вони прийшли на збори.

Зокрема, не були присутніми Михайло Ткач і Данило Яневський, яких при цьому обрали до складу Ради, кореспондент «Української правди» Роман Кравець, журналістка «Нового времени» Христина Бердинських.

Бердинських пояснила, що вона «проти будь-яких рад журналістів з владою». Вона додала: «Навіщо Рада, якщо інтерв’ю в результаті отримує машина Тесла? А прес-конференції президента все одно немає».

Ткач також написав, що свідомо не взяв участь у заході і нагадав про непокарані злочини проти журналістів. Кравець зазначив, що дійсно був у списках запрошених, але не «пішов, бо „Українська правда“ не бере у цьому участі».

Офіс президента виступає за введення національної прес-карти для журналістів і стандартизацію їхньої діяльності.

Це випливає з повідомлення офісу глави держави.

Зокрема на установчих зборах з обрання членів Ради з питань свободи слова при президентові Максим Кречетов, який представлятиме ОПУ, зазначив, що новостворена рада має займатися питанням саморегуляції журналістів і напрацювати принципи роботи журналіста.

«Це питання національної прес-карти, про яку говорять уже не перший рік. Бо сьогодні кожен може надрукувати собі посвідчення працівника ЗМІ. Мають бути прописані єдині стандарти журналістики. Має бути формалізація редакційної політики кожної редакції, щоб факт порушення цих стандартів з боку власника, влади, самого журналіста можна було зафіксувати», – сказав Кречетов.

Керівник офісу президента Андрій Богдан вважає журналістів корумпованими й бажає, щоб засоби масової інформації здійснили самостійне «очищення».

Раніше Богдан заявляв, що новій владі не потрібні журналісти, бо вони спілкуються з суспільством без посередників.

У коментарях представники ЗМІ виступили з критикою національної прес-карти для журналістів та утворення Роскомнадзору.

У США не розуміють, чому Зеленський призначає колишніх корупціонерів

Нова влада в Україні призначає колишніх корупціонерів. Звернути увагу на це просять президента України Володимира Зеленського. Лист йому направив Аскольд Лозинський, який двічі обирався головою Українського Конгресового Комітету США, двічі президентом Світового Конгресу Українців, належить до керівних та наглядових органів американських професійних товариств та організацій. Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«В Україні, на мою думку, дві найбільші небезпеки – це Москва і корупція. Невідомо, котра гірша. Тому бажаю звернути увагу на деякі кадрові призначення вашої адміністрації, котрі вказують на хронічну проблему. Не може бути так, як було. На жаль, тим, хто формує кадрову політику у вашій команді, не вдалося уникнути кадрових помилок», – пише Лозинський.

Він зазначив, що свого часу Конгрес США за його участі звернув увагу на деяких українських корупціонерів-високопосадовців. На них повинні бути накладені санкції за їхню діяльність, згідно з американським законодавством за порушення прав людини та використання влади для власного збагачення, зокрема відповідно до Акту Магницького. До кримінального угруповання входили колишній Генпрокурор В. Пшонка (який наразі втік), С. Нечипоренко (під слідством), М. Герасименко (призначений радником голови Служби безпеки України) та інші.

Так, у 2009 році Микола Герасименко на посаді заступника голови СБУ, у складі злочинного угруповання незаконно заволодів «Укрінбанком» та безпосередньо організовував незаконне переслідування голови правління Сергія Мещеряка, який очолював правління «Укрінбанку» 2002—2010 рр., а також інших співробітників банку, які відмовилися брати участь у фінансових оборудках.

«Після вашого обрання президентом до України повернувся Мещеряк – український дипломат, колишній керівник управління економічної безпеки РНБО, член Українсько-Американської міждержавної комісії, президент Українського відділення Асоціації Міжнародного права, добре відомий в Україні і на заході завдяки послідовній державній позиції та професійному захисту інтересів України на міжнародній арені. Тривалий час він перебував під захистом уряду США у зв’язку з замовним незаконним переслідуванням, організованим під час правління Януковича за участю Герасименка», – зазначається Лозинський в листі до Зеленського.

За словами самого Мещеряка, банк захопили за допомогою рейдерства українські високопосадовці, а після того, як він відмовився проводити через фінустанову сумнівні схеми виведення коштів на офшори, проти нього порушили кілька кримінальних справ і змусили залишити Україну.

«Усі ці роки, після 2011 року, коли я вимушений був покинути країну, прокурори і замовники мого незаконного переслідування, які стоять за їхніми спинами, робили все можливе, щоб справ не припиняли. Під час фабрикування кримінальних справ вигадували обставини, яких не існувало. Але в 2018-му Генпрокуратура ухвалила постанову про закриття всіх кримінальних проваджень проти мене», – сказав Мещеряк.

Коли він у 2002 році прийшов в «Укрінбанк», акціонери домовилися розвивати банк згідно із законодавством України і відповідно до західних стандартів (із білими зарплатами та податками). У 2006—2008 роках банком активно цікавилися західні інвестори і фінансові установи щодо купівлі. До того часу капіталізація «Укрінбанку» зросла в 10 разів і становила приблизно $200 млн, розширилася мережа установ, відчутно збільшився кредитний портфель. Було кілька пропозицій від західних інвестиційних фондів. З’явився покупець – найбільший ізраїльський банк Bank Hapoalim, контрольний пакет акцій якого належав громадянам США. Після аудиту «Укрінбанку» ізраїльські спеціалісти визнали роботу фінустанови бездоганною і уклали контракт про купівлю. Як зазначив Мещеряк, Нацбанк України завжди заробляв на видаванні дозволів (стандартний документ за формальною процедурою).

«Із цього моменту у 2009 році і почалося рейдерське захоплення з боку українських посадовців», – сказав він.

За словами Мещеряка, Нацбанк морочив голову протягом року, відправляв, мовляв, на сторінці 475-й у назві вулиці замість літери «е» зазначена «і», переробіть усе заново… Документи надсилалися в Ізраїль, там виправляли технічну одруківку, подавали заново в НБУ, але все починалося спочатку. За словами Мещеряка, коли він прийшов до одного з керівників підрозділу НБУ, той прямо сказав: «Ви дозволу не отримаєте, поки не вирішите питання зі Стельмахом».

За кілька днів після того, як акціонери здійснили візит до Стельмаха, дозвіл було отримано.

«Хабар представникам НБУ ніхто не давав. Як правило, платежі на ринку здійснювали вже після того, як акціонери продали акції банку. Ізраїльтяни вже були в банку, відбулася перша наглядова рада Bank Hapoalim. Але в угоді про продаж банку була умова: закриттям угоди про купівлю-продаж вважається момент обміну акцій на гроші», – зазначив Мещеряк.

У той час розпочалася світова банківська криза, яка зачепила й Україну. Гривня впала вдвічі, і голова Банку Ізраїлю, екс-перший заступник глави МВФ Стенлі Фішер відкликав своє рішення про купівлю «Укрінбанку». Банк Ізраїлю вирішив, що українська криза досить серйозна, і в останній момент відкликав дозвіл ізраїльському банку купувати український банк. У підсумку угоду на $200 млн було зірвано. А все тому, що НБУ майже рік чекав на хабар і відкладав купівлю-продаж. Незважаючи на зрив угоди, керівництво Нацбанку вважало, що йому мають заплатити. Криза в Україні продовжувалася, люди масово забирали депозити. У всіх українських банках виникла термінова потреба у рефінансуванні. Співробітники Національного банку використали цю ситуацію на свою користь.

«Просто так отримати рефінансування НБУ без грошей або погодження на політичному рівні було неможливо. У підсумку, незважаючи на те, що ми відповідали всім формальним вимогам, НБУ почав тягнути з рефінансуванням», – каже Мещеряк.

Керівництво «Укрінбанку» просило президента Віктора Ющенка, щоб він припинив знущання над банком, і Ющенко тоді поговорив з головою НБУ. Але до влади вже йшов Віктор Янукович і керівництво НБУ почало орієнтуватися на «Партію регіонів» і допомогу банку затягували.

«Укрінбанк» взявся терміново шукати інвесторів. У підсумку контрольний пакет акцій переоформили на осіб, які мали інвестувати в банк певні кошти. Несподівано НБУ ухвалив рішення виділити банку рефінансування в розмірі 450 млн грн. Як з’ясувалося згодом, новими власниками акцій були підставні особи, а реальними – стали голова НБУ Володимир Стельмах, заступник голови СБУ Микола Герасименко та тіньовий скарбник і «смотрящий» від Стельмаха Володимир Клименко, які перебували в той час на держпосадах. Підставні особи працювали в їхніх фірмах. Відновлення платоспроможності банку відбулося не завдяки інвестиціям, а завдяки видаванню рефінансування, який банк мав одержати за законом.

«Люди, які зайшли в банк на умовах інвестування, обдурили і жодних грошей у банк не вклали. Це типова схема виведення грошей за допомогою рефінансування: банк отримує кошти від НБУ, видає їх підконтрольним структурам, ті виводять кошти за кордон», – підкреслив Мещеряк.

Після рефінансування команді Мещеряка вдалося вивести «Укрінбанк» у режим штатної роботи. Щойно це було зроблено, у банку з’явилися Клименко та Герасименко і заявили, що вони реальні акціонери банку й самі визначатимуть, як розпоряджатися коштами. А Клименко прямо сказав, що представляє інтереси Стельмаха. Мещеряка примусили відати кредити їхнім підконтрольним структурам, замінити все правління банку і написати заяву про звільнення. Коли під тиском було звільнено понад 30 осіб із керівного складу «Укрінбанку», НБУ зменшив ставку рефінансування і продовжив кредит.

«За цими діями було видно використання наглядових функцій НБУ як механізму державного рекету», – сказав Мещеряк.

За президентства Віктора Януковича СБУ, прокуратура, інші силові органи були заодно з НБУ і представляли єдину репресивну машину з метою тримати всі банки на гачку.

«В Україні Нацбанк завжди був структурою, яка генерувала системну корупцію на державному рівні. Багато банків не відповідало формальним вимогам НБУ, але щоб залишатися на плаву заносили суми в потрібні кабінети», – акцентував екс-очільник «Укрінбанку».

Після звільнення Сергія Мещеряка Фонд гарантування вкладів фізичних осіб призначив «Укрінбанк» уповноваженим видавати гроші вкладникам іншого банку – збанкрутілого «Автокразбанку», власником якого також був Клименко. За офіційними даними, ФГВ відшкодував вкладникам банку приблизно 1,8 млрд грн. Це той мінімум, який Стельмах, Герасименко і Клименко вивели з банку. Вони довели банк до банкрутства, 2015-го його визнали неплатоспроможним, а в березні 2016-го НБУ ліквідували. За словами Мещеряка, з банку за схемами виводили гроші, проводили незаконні операції, регулярно підробляли і спотворювали фінансову звітність, зокрема для отримання нового рефінансування НБУ. Зокрема, коли держава вже компенсувала вкладникам 1,8 млрд грн, усі активи банку без зобов’язань знову повернули власникам на підставі сумнівних, на думку Фонду гарантування вкладів, судових рішень. Фактично держава розрахувалася з клієнтами коштом держбюджету, але не компенсувала коштів завдяки продажу майна банку, навпаки: за рішенням суду всі будівлі знову передали кримінальній групі, яка і далі грабувала банк. Незважаючи на кримінальні справи, відкриті на підставі заяв НБУ та Фонду гарантування вкладів, Стельмах, Герасименко, Клименко почуваються дуже комфортно.

2011 року проти Сергія Мещеряка працювала вся силова машина, аби прибрати його з банку. Були сфабриковані кримінальні справи, організовано збройний напад на його квартиру, арештували і затримали на 3 доби, 10 днів, а потім – на 3 місяці. Справа була на особистому контролі генпрокурора Пшонки.

«Було зрозуміло, що замовники зроблять усе, аби кинути мене за ґрати, нескінченно б порушували кримінальні справи, щоб я не міг вийти за жодним рішенням суду. Загалом, шансів не було, я виїхав із країни», – зазначив Мещеряк.

За словами Сергія, він передав до Конгресу США пакет документів, що стосувалися його незаконного переслідування в Україні. Документи розглянули в контексті накладення санкцій на осіб, причетних до фабрикації справи.

Коментуючи призначення таких людей, як Герасименко, у своєму листі-зверненні до президента Аскольд Лозинський наголошує: «Такі призначення свідчать про необхідність створення системи дієвих фільтрів для запобігання проникнення до влади тих, хто дискредитуватиме нову команду. Колишні очільники вищого керівного складу СБУ, під час роботи яких проти Герасименка відкривались кримінальні справи, шоковані його призначенням».

За його словами, американці не розуміють і не зрозуміють, якщо нові посади при владі посідатимуть люди, які займалися корупцією.

«При ваших поїздках до США та урядових зустрічах, кадрові призначення викликатимуть значну увагу. Було б добре, якби не було залишків давніх корупціонерів. Громадянське суспільство, як і прихильники України за кордоном, очікують створення якісно нової команди, члени якої можуть зробити внесок в оздоровлення країни», – зазначив Лозинський.

Диктатура Зеленского — обрані народом мери керувати містами не будуть

В перші дні наступної сесії (початок лютого 2018 року) Верховна Рада проголосує зміни до Конституції України щодо запровадження інституту префектів.

Про це заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко заявив в інтерв’ю виданню «Лівий берег», повідомляє 40ka.info.

«У лютому їх (префектів, – LB.ua) треба вже голосувати», – заявив Корнієнко, відповідаючи на питання про терміни запровадження інституту префектів.

На репліку про те, що можуть не встигнути, Корнієнко зауважив: «Я ж не один все роблю. Є команда. Хтось займається одним, хтось іншим. Ми не з нуля починаємо, по всьому є напрацювання».

Раніше Корнієнко натякнув, що мери керувати містами не будуть.

«Є розуміння, що для такої країни, як Україна, мер міста – дуже завантажений персонаж сам по собі. У нього багато представницьких функцій, політичної роботи. Йому важко займатися оперативним управлінням міста», – заявив Корнієнко, відповідаючи на питання про майбутню децентралізацію.

Зеленые человечки захоплюють український парламент, — Ірина Геращенко. Відео

 

 

Верховна Рада прийняла за основу законопроект про зміни до регламенту, яким пропонується обмежити індивідуальну ініціативу народних депутатів реєструвати проект постанови про скасування прийнятого парламентом рішення.

«За проголосували» 234 зебень, повідомляє 40ka.info.

Законопроект розкритикувала парламентська опозиція, яка заявила зокрема про порушення процедури розгляду.

Крім цього виникла конфліктна ситуація навколо виступу народного депутату фракції «Європейська солідарність» Ірини Геращенко.

«Друзі ви знаєте, 5 років тому „зеленые человечки“ захопили Крим, зараз „зеленые человечки“ захоплюють український парламент. І насправді повністю його перекреслюють», – почала нардеп.

Після цього Геращенко виключити мікрофон.

«При всій повазі, я думаю, що не варто порівнювати народних депутатів з тим, що ми спостерігали в 2014 році. Це неприпустимо в парламенту нашої держави», – звернувся до неї Разумков.

«Захищати» Геращенко до парламентської трибуни вийшли народні депутати з фракції «Європейська солідарність», яких закликала Ірина Луценко.

Петро Порошенко звернувся до Разумкова з проханням дати Геращенко завершити свій виступ. Спікер зазначив, що обов’язково дасть їй слово.

Коли Геращенко включили мікрофон, вона попросила 2 хвилини і продовжила так:

«Верховна Рада незалежної України перетворюється на парламент АРК Крим…»

Депутати фракції «Слуга народу» почали скандувати «Вибачення!».

«Я прошу голову парламенту заспокоїти свій югенд. І не давати права перекрикувати опозиції».

 

Податкова донарахувала 645 мільйонів податків мережі «Фокстрот»

 

 

Державна податкова служба донарахувала 645 мільйонів гривень податків одному із найбільших рітейлерів країни — мережі магазинів електроніки «Фокстрот».

Про це заявив голова Офісу великих платників податків Євген Бамбізов, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

За його словами, рітейлер занижував базу оподаткування, включаючи у вартість товарів додаткові послуги, які не обкладаються ПДВ, наприклад страхування.

«Працювали так по всій мережі. Тепер Офіс великих платників податків планує перевірку інших великих рітейлерів», — підкреслив Бамбізов.

Водночас у «Фокстроті» заявили, що поки не отримували офіційних повідомлень про донарахування податків.

Торгова мережа «Фокстрот» на початок 2019 року нараховувала 162 магазини загальною торговою площею 153 тисячі квадратних метрів у 90 обласних і районних центрах України. Відвідуваність магазинів в 2018 році склала 27,8 млн осіб.

Група компаній «Фокстрот» розвиває бренди Фокстрот, Техношара, Секунда (магазин годинників), а також DEPO’t Center і Fantasy Town (управління нерухомістю в ГК ФОКСТРОТ). Власники ДК Фокстрот — Валерій Маковецький і Геннадій Виходцев.

Зеленский порушує Конституцію, ветуючи закони після відведеного терміну

 

 

Зеленський повернув Раді закон про підтримку «Пласту», переданий йому ще 19 червня 2019 року — тобто, президент витратив на його повернення значно більше часу, ніж через п’ятнадцять днів, відведених Конституцією, повідомляє 40ka.info.

У статті 94 Конституції України зазначено: «Президент України протягом п’ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його, або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.
У разі, якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений.»

30 травня Верховна Рада 8 скликання ухвалила закон «Про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України».

19 червня тодішній голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав його й передав на підпис новому президенту Володимиру Зеленському.

3 липня Андрій Парубій нагадував, що термін для підписання закону про «Пласт» спливе 4 липня.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: