Архив рубрики: ‘Ахметов Ринат’

НАБУ перехопило розмову топ-менеджера ДТЕК Ахметова про призначення Ольги Буславець главою Міненерго

НАБУ у рамках справи «Роттердам+» опублікувало фрагмент перехопленої розмови (березень-квітень 2020) топ-менеджера ДТЕК та іноземної особи про жінку-кандидата на посаду глави Міненерго (згодом т.в.о. призначили Ольгу Буславець — ред.).

Про це йдеться у презентації НАБУ по справі «Роттердам +», яке відомство презентувало під час засідання Комітету ВР з питань антикорупційної політики 15 грудня 2020 року, повідомляє 40ka.info.

На фрагменті, який опублікувало НАБУ, топ-менеджер говорить, зокрема, що «є кандидат, жінка, з якою у нас добрі відносини… якщо за неї проголосують — це достатньо полегшить наше життя», «її остання посада була Директор Департаменту електроенергії», “вона — моя остання надія”.

Також топ-менеджер, зокрема, говорить, що «нам потрібен хтось, хто може консолідувати все це, потоки та різних людей в секторі…».

Слідство у справі «Роттердам+» зафіксувало факти, які можуть свідчити про вплив групи компаній («ДТЕК» — ред.) — ініціатора запровадження формули — на кадрові призначення у владі, «наслідком чого стала кардинальна зміна позиції профільного міністерства у питанні відшкодування збитків», завданих через дію формули.

Кабмін на позачерговому засіданні 16 квітня звільнив з посади в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Віталія Шубіна та призначив на цю посаду Ольгу Буславець.

Буславець — колишня директорка Директорату енергетичних ринків Мінекоенерго, яку вважають близькою до ДТЕК Ріната Ахметова.

20 листопада на позачерговому засіданні Кабінету міністрів було ухвалено рішення звільнити тимчасово виконуючу обовʼязки міністра енергетики Ольгу Буславець.

При цьому, Буславець залишається на посаді першої заступниці міністра енергетики.

Буславець звинувачували в ухваленні рішень на користь енергохолдингу ДТЕК, що належить олігарху Рінату Ахметову. 

Состояние олигарха Ахметова возросло за последний год президентства Порошенка на 830 млн долл, — Bloomberg

vlada-Poroshenka1

 

Состояние Рината Ахметова возросло за год на 830 млн долл., свидетельствует ежедневный рейтинг миллиардеров по версии Bloomberg.

По информации одного из двух ведущих поставщиков информации о финансовых рынках, на 1 февраля 2019 года состояние основателя компании «Систем Кэпитал Менеджмент» составляет 6,04 млрд долл, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

В общем рейтинге Bloomberg 52-летний Ахметов занял 263-е место. В то же время, кроме него в представленном списке Топ-500 самых богатых людей мира больше не оказалось ни одного украинца.

Ринат Ахметов является президентом «Шахтера» с октября 1996 года.

Отметим, что первым в списке с показателем 142 млрд долл. значится Джеффри Безос — американский предприниматель, глава и основатель интернет-компании Amazon.com и владелец издательского дома The Washington Post. Состояние Безоса возросло за год на 17,2 млрд.

Второе место занимает Билл Гейтс (95, 8 млрд.). Замыкает своеобразный пьедестал соотечественник двух первых «призеров» Уоррен Баффет (84,9 млрд).

В Топ-10 лишь трое — французский предприниматель, президент группы компаний Louis Vuitton Moët Hennessy Бернар Арно (76,6 млрд, 4-е место), испанский бизнесмен, основатель и экс-президент Inditex Амансио Ортега (63,5 млрд, 6-е место) и мексиканский теле-коммуникационный магнат Карлос Слим не являются гражданами США.

Стоит добавить, что самым богатым бизнесменом на пост-советском пространстве является россиянин, президент «Норильского никеля» Владимир Потанин, чье состояние оценивается в 20,9 млрд долл. и который занял 35-е место рейтинга.

Bloomberg Billionaires Index оценивает состояние Топ-500 миллиардеров мира. Пороговое значение в этом году составило 3,75 млрд долл — самыми «бедными» в списке являются американцы Джон Браун и Том Горс, предприниматель из экзотической страны — Остров Мэн Марк Штейнберг и россиянин Сергей Попов.

Ранее сообщалось, что порошенковская схема «Роттердам+» увеличила прибыль холдинга Ахметова в 2,6 раза.

Схема «Роттердам+» збільшила прибуток холдингу Ахметова у 2,6 рази

ahmetov-sponsor1-500x281

 

Холдинг «ДТЕК» в січні-вересні 2018 року отримав показник EBITDA майже на чверть вищий, ніж роком раніше.

Відповідні дані оприлюднені у звіті компанії за три квартали поточного року, повідомляють «Наші гроші».

В документі вказано, що EBITDA (операційний прибуток до сплати процентів, податків та амортизації) за дев’ять місяців 2018 року становить 19,00 млрд гривень. Це на 28% більше у порівняні з аналогічним періодом 2017 року.

У порівняні з EBITDA у розмірі 7,33 млрд гривень за три квартали 2016 року показник виріс в 2,6 рази.

Дохід ДТЕК за січень-вересень склав 119,81 млрд гривень. Чистий прибуток за цей період склав 3,40 млрд гривень.

Нагадаємо, різке зростання фінансових показників «ДТЕК» почалось у другому півріччі 2016 року, коли в Україні значно виросли тарифи на електроенергію ТЕС, яка в Україні на три чверті виробляється групою Ахметова.

На початку 2016 року НКРЕКП ввело в дію так звану формулу «Роттердам+» для розрахунку тарифу на електроенергію, вироблену ТЕС. Формула передбачає, що у тариф закладається вартість вугілля по котирування у порту Роттердаму, до якої додається вартість доставки палива в Україну.

Як зазначають «Наші гроші», у той же час подорожчали і єврооблігації ДТЕК, які скуповувала компанія ICU. Співвласник цієї фірми Макар Пасенюк є фінансовим радником президента Петра Порошенка. На момент вводу формули «Роттердам+» НКРЕКП очолював Дмитро Вовк, який перед призначенням також працював у компанії ICU та «Рошені» Петра Порошенка. Співвласником ICU також був Володимир Демчишин, який був міністром енергетики та вуглепрому в період розробки «Роттердаму+» у 2015—2016 роках.

У квітні 2017 року НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через «Роттердам+». При цьому НКРЕКП приховує від НАБУ фактичні дані, які вводились у формулу для розрахунку вартості вугілля.

Згідно зі звітом “Powering down coal” фінансового аналітичного центру Carbon Tracker, теплова генерація в Україні є найбільш неефективною і найбільш дорогою в світі.

Статки Ахметова по-новому збільшились на чверть, — Bloomberg

ahmetov-sponsor1-500x281

 

Український бізнесмен Рінат Ахметов посів 282 місце в світовому рейтингу мільярдерів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Його капітал становить 6,01 млрд доларів. За даними рейтингу, за останній рік капітал Ахметова виріс на 1,3 млрд доларів.

Інших українців в рейтингу немає.

Найбагатшою людиною планети визнаний Джефф Безос. Його капітал оцінили в 138 млрд доларів.

У першій п’ятірці: Білл Гейтс (93,8 млрд доларів), Уоррен Баффет (82,5 млрд доларів), Марк Цукерберг (78,7 млрд доларів) і Бернард Арно (77,7 млрд доларів).

Раніше повідомлялося, що Ахметов посідав 393 місце в рейтингу Bloomberg топ-500 найбагатших людей світу.

За підрахунками Bloomberg, Україна може проіснувати 36 днів на гроші Ахметова, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Кіпрський суд заморозив 820 мільйонів доларів олігарха Ахметова

ahmetov-sponsor1-500x281

 

Кіпрський суд заморозив активи українського олігарха Ріната Ахметова на суму 820 мільйонів доларів по справі «Укртелекому».

Про це пише Financial Times, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Рішення окружного суду Нікосії стосовно Ахметова було прийнято 27 грудня. Копія рішення була надана Financial Times від імені компанії Raga Establishment.

Зазначається, що Raga належить колишньому українському банкіру Денису Горбуненко. Компанія здійснює переслідування Ахметова з метою стягнути повну оплату за продаж Укртелекому.

Як зазначили у компанії Raga, вони продали Укртелеком Ахметову за 860 мільйонів доларів у 2013 році. Тоді олігарх заплатив 100 мільйонів і більше не вніс жодного платежу.

Ахметов може оскаржити рішення суду до 8 січня.

У компанії олігарха коментувати ситуацію відмовились, мотивуючи це тим, що «різні судові процеси у цьому питанні все ще очікують на розгляд».

Серед заморожених активів лондонська квартира Ахметова, яка на момент купівлі була найдорожчою приватною резиденцією у Великобританії.

Рішення суду означає, що три з п’яти найбагатших українських олігархів на даний момент мають заморожені активи.

Раніше Верховний суд Лондона заморозив активи Коломойського та Боголюбова.

Володіння колишньою державною телекомунікаційною групою оскаржив також і уряд України, який намагається повернути Укртелеком на підставі того, що початкові зобов’язання Ахметовим не були виконані.

У Ахметова участников АТО не считают героями

ahmetov-sponsor1-500x281

 

Перед футбольным матчем Шахтер – Олимпик, футболисты должны были выйти в сопровождении детей участников АТО. Это уже не первая такая акция, когда дети в футболках «Мій тато – герой» открывают матчи чемпионата Украины. Но в этот раз, менеджеры Шахтера запретили детям одеть футболки.

Похоже что менеджеры Шахтера, как вероятно и сам владелец клуба Ринат Ахметов, не считают участников АТО героями. Получается, что люди которые жертвуют жизнями, в том числе и для того чтобы Шахтер и Ахметов смогли вернуться домой – не герои. Они даже не достойны того, чтобы их дети сопровождали футболистов перед началом матча. Наверно администрация Шахтера посчитала подобную акцию стыдной или позорной для клуба. Хотя ультрас Шахтера массово шли в АТО и организовывали охрану патриотических митингов в Донецке, для руководства клуба – это мало что значит.

Но кто же тогда герои? Те, кто разграбил и практически уничтожил Донецк? Те, кто держит тысячи дончан в заложниках и те кто не дает миллионам вернуться к себе домой? Это герои Ахметова и его менеджеров? Тогда клубу пора переехать поближе к «своим» болельщикам, они ведь уже отжали Донбасс Арену и базу Шахтера.

А вообще, это лишний раз демонстрирует, что творится в голове у Ахметова. Согласитесь, будь он хоть немного сторонником Украины, эта ситуация была бы невозможной. Мало было сдать Донецк и втянуть регион в мясорубку войны, ума это похоже не добавило…

Єгор Фірсов, народный депутат VII-VIII созывов; координатор в політичній силі «Альтернатива», 40ka.info

Прибуток компанії ДТЕК Ріната Ахметова завдяки формулі Роттердам+ виросла в 3,1 рази

ahmetov-sponsor1-500x281

 

Прибутки компанії ДТЕК Рината Ахметова завдяки формулі Роттердам+ зросли в 3,1 рази, стверджує експерт, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Компанія ДТЕК опублікувала фінансові результати за 6 міс 2017 року. Прибуток до податкових відрахувань (EBITDA) склав 9,7 млрд. грн., це у 3,1 рази аніж за 6 міс. 2016р (було 3,1 млрд. грн.). Про це заявив енергетичний експерт Андрій Герус.

Герус іронізує, що в світі давно є традиція віддавати, дарувати, робити благодійні внески.Так, в червні 2010 року була започаткована ініціатива The Giving Pledge (Клятва Дарения), де мільярдери пообіцяли віддати на благодійність понад 50% своїх статків. “Компанія ДТЕК не може більше нікуди продати своє вугілля по ціні Роттердам+. Тому по такій ціні його оплачуємо ми. Давайте сприймати “Роттердам+”, як нашу маленьку національну філантропічну ініціативу”, – пише експерт.

Він саркастично зауважив, що  це філантропія з врахуванням української специфіки, де народ ділиться з багатієм, а не навпаки.

“Ідея проста: з нас гроші – у ДТЕК прибутки. І успіхів тут досягти ми можемо тільки разом. Ми – одне ціле. Ми – Інь і Янь, ми – Ромео і Джульєта”, – нещадно знущається зі схеми Герус.

Раніше співробітники НАБУ прийшли з обшуком в будівлі Національної комісії з регулювання електроенергетики і комунальних послуг у справі, пов’язаній з твердженням так званої формули Роттердам+.

 

 

 

#Порошенко слился с «рыжим донецким паханом» еще теснее, чем #Янукович, — #Саакашвили

Ahmetov-separ2-500x334

 

Экс-губернатор Одесской области Михаил Саакашвили заявил, что президент Украины Петр Порошенко сдружился с донецким олигархом Ринатом Ахметовым больше, чем беглый президент Виктор Янукович. Об этом он написал на своей странице в Facebook, сообщает sprotiv.org.

«Порошенко слился с рыжим донецким паханом еще теснее, чем Янукович. В 2015-ом я предложил ему программу 4-ех Д, которую он очень активно подхватил. Первый пункт в ней — деолигархизация, но, видимо, по пути приставку «де» он поменял на «двоих». Олигархизация на двоих — Порошенко и Ахметова», — написал Саакашвили.

Опубликованы кадры с титрами фильма с телеканала Ахметова о «киевской фашистской хунте» и добрых «бойцах ДНР». 9 фото

Ahmetov-separ2-500x334

 

13 апреля 2016 года телеканал «Украина», который принадлежит компании СКМ донецкого олигарха Рината Ахметова, показал эпизод сериала «Не зарекайся», в котором положительно изображенные «бойцы ДНР» берут в плен «бойца киевской фашистской хунты».

Об этом в своем «живом журнале» рассказал блогер ibigdan, сообщает sprotiv.org.

Он отмечает, что мать «бойца хунты» в ответ берет в плен ребенка беженцев, чей отец воюет на стороне «ДНР», чтобы обменять его на своего пленного сына. Под финал этой «замечательной» серии отец узнает что тот, кого он ищет — мертв. И умоляет мать украинского солдата не убивать его семью.

В качестве доказательства блогер публикует серию скриншотов серии и обращается с риторическим вопросом к Службе безопасности Украины и Нацсовету по вопросам телевидения и радиовещения.

Ahmetov-separ-serial1-500x282

Ahmetov-separ-serial2-500x282

Ahmetov-separ-serial3-500x282

Ahmetov-separ-serial4-500x282

Ahmetov-separ-serial5-500x282

Ahmetov-separ-serial6-500x282

Ahmetov-separ-serial7-500x282

Ahmetov-separ-serial8-500x282

Телеканал Ахметова зняв серіал про хороших ДНРівців, які боряться з «київською хунтою». Подробиці

Ahmetov-separ2-500x334

 

Телеканал «Україна», який належить компанії СКМ донецького олігарха Рината Ахметова, показав 13 квітня 2016 року у своєму ефірі епізод серіалу «Не зарікайся», в якому позитивно зображено терористів із так званої ДНР, і негативно — Україну та її громадян.

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

66-й епізод телесеріалу «Не зарікайся» присвячений війні на Донбасі. Автори серіалу (продукт знято ТОВ «Фронт Сінема» на замовлення ТОВ “ТРК «Україна») зображають позитивних «бійців ДНР», які беруть в полон «бійця київської фашистської хунти». Мати «бійця хунти» у відповідь бере в полон дитину біженців, чий батько воює на боці так званої ДНР, щоб обміняти її на свого полоненого сина.

Раніше у серіалі «не зарікайся» з’явилася неприхована реклама Фонду Ахметова. Герої серіалу розмірковують про долю Донбасу, про те, як погані політики розділили простих людей, а допомагає їм лише Ринат Ахметов.

Телеканал «Україна» входить до складу ТОВ «Медіа Група Україна», акціонером якої є компанія «Систем Кепітал Менеджмент» Рината Ахметова.

Рината Ахметова та його компанії неодноразово звинувачували у співпраці з терористами з ДНР та російськими окупантами. Зокрема, польовий командир бойовиків ДНР Олександр Ходаковський заявив, що насправді за всіма процесами в “Донецькій республіці” керує ставленик олігарха Рината Ахметова Максим Лещенко, який номінально займає пост керівника адміністрації голови ДНР Олександра Захарченка.

За інформацією німецького видання Bild, уряд Росії взяв під цілковитий контроль всю діяльність окупованих районів Донбасу. При цьому в кількох засіданнях комісії російського уряду, яке стосувалося окупованих територій, брав участь представник компанії ДТЕК, яка належить Ринату Ахметову.

у березні з’явилася інформація про так званий «План Медведчука», який передбачає створення на окупованих територіях Донбасу адміністрацій, які очолили Ринат Ахметов та лідер Оппоблоку Юрій Бойко.

Також у березні група депутатів з фракції «Опозиційний блок» зареєструвала у парламенті проект Закону «Про особливості управління окремими територіями Донецької та Луганської областей», який фактично передбачає федералізацію України.

Фактично, даний законопроект є виконанням усіх вимог Росії щодо Донбасу і перетворює Україну у федерацію, оскільки на її території утворюється автономний суб’єкт з власними силовими структурами та правом ведення власної закордонної політики.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: