Архив рубрики: ‘Король Олександр’

Газета «Молодіжні Хроніки» розслідує корупційну кастрацію собак

Korol-bobryci1

 

Редактор газети «Молодіжні Хроніки» Вадим Гладчук звернувся до Державної аудиторської служби України та правоохоронних органів з проханням перевірити відповідність цільовому призначенню витрати органів місцевого самоврядування на регулювання чисельності бездомних тварин, зокрема, у селі Бобриця Києво-Святошинського району Київської області, ліквідувати корупційні схеми, забезпечити належний рівень контролю та звітності в цій сфері для створення більш безпечного довкілля, щоб собаки не нападали на людей і щоб порядок регулювання їх чисельності не дозволяв розтрати бюджетних коштів. Про це повідомляє Український інформаційний портал.

Як зазначено в зверненні Гладчука, у 2015 р. за договором між Бобрицькою сільською радою в особі сільського голови Олександра Короля та комунальним підприємством «Притулок для тварин» було виловлено і стерилізовано 16 собак, що коштувало місцевому бюджету 14 796 грн 32 коп., тобто, 924 грн 77 коп у перерахунку на одну собаку. Більше таких заходів не проводилося, а вулиці села Бобриця як кишіли, так і нині кишать зграями бездомних собак, в тому числі дуже агресивних, тоді як у бюджеті на 2017 рік навіть сумнозвісної «стерилізації» не передбачено. Водночас, за доступними даними в Інтернеті, ринкова вартість вилову і стерилізації бездомних собак становила на той час до 500 грн., тобто, Бобрицька сільська рада за ці послуги переплатила вдвічі.

Останні роки в Україні стрімко зростають витрати органів місцевого самоврядування на регулювання чисельності бездомних тварин, зазначає редактор «Молодіжних Хронік». На його думку, це пов’язано із нав’язуванням агресивними групами тиску як безальтернативного такого методу регулювання чисельності, як «стерилізація» тварин, тобто, відлов, кастрація, вакцинація та викидання на вулицю, що суперечить ч. 2 ст. 3 Європейської конвенції про захист домашніх тварин, ст. ст. 1, 24 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

«Тотальна кастрація пропагується за допомогою маніпуляцій свідомістю та почуттями, приголомшливої демагогії і навіть окремих актів екотероризму. Дискредитуються та маргіналізуються менш жорстокі та більш економічні способи регулювання чисельності порівняно з кастрацією та залишенням напризволяще, зокрема, традиційне присипляння бездоглядних, хворих та агресивних тварин. Екологічний та соціальний ефект тотальної кастрації тварин є сумнівним, не підкріпленим науковим обґрунтуванням», – підкреслює Гладчук.

Гладчук наголошує, що ніякого публічного обліку та звітності щодо тотальної кастрації бездомних тварин не передбачено, що дозволяє списувати і розкрадати кошти на «гуманне поводження» без фактичного вилову собак або після вилову не каструвати, не вакцинувати, а морити тварин голодом по кілька в одній клітці, як раніше робилося в притулку для тварин у Бородянці, де, до речі, давно не працюють гучно розрекламовані веб-камери громадського моніторингу.

Редактор sprotiv.org Вадим Гладчук вимагає захисту персональних даних у Бобриці

На фото Гладчук показує скільки Король та його посіпаки накрали піску у Бобриці

На фото Гладчук показує скільки Король та його посіпаки накрали піску у Бобриці

 

Журналіст і громадський діяч Вадим Гладчук звернувся до Бобрицької сільської ради з вимогою надати йому усі персональні дані про нього для перевірки достовірності, повідомляє Український інформаційний портал.

«Я обурений тим, що Бобрицька сільська рада займається збиранням персональних даних про мене без мого дозволу та при цьому вдається до протиправних фальсифікацій, порушуючи мої конституційні права на недоторканність приватного життя та захист приватної власності» — підкреслюється у запиті.

Як раніше повідомлялося, сільським головою Олександром Королем навпроти недобудованої дачі Гладчука у Бобриці з метою незаконного стеження за ним було встановлено відеокамеру. З мотивів помсти за активну громадянську позицію Король погрожує Гладчуку відключити будівництво від електрики. Окрім того, дільничний поліцейський Мельник приходив до сусідів Гладчука і розпитував їх про його приватне життя та намагався витягнути з них будь-яку негативну інформацію.

Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» суб’єкт персональних даних має право: на доступ до своїх персональних даних; пред’являти вмотивовану вимогу володільцю персональних даних із запереченням проти обробки своїх персональних даних; пред’являти вмотивовану вимогу щодо зміни або знищення своїх персональних даних будь-яким володільцем та розпорядником персональних даних, якщо ці дані обробляються незаконно чи є недостовірними.

Редактор часопису sprotiv.org Гладчук також попередив сільраду про відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту персональних даних, передбачену ст. 188-39 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Король Бобриці погрожує редактору часопису sprotiv.org Гладчуку

На фото Олександр Король та його родичка, яка незаконно отримувала подвійну зарплату у сільраді

На фото Олександр Король та його родичка, яка незаконно отримувала подвійну зарплату у сільраді

 

Журналіст і громадський діяч Вадим Гладчук отримав листа Бобрицького сільського голови Олександра Короля з погрозами відключити від електрики будівництво його дачі у селі Бобриця та ще й оштрафувати за перебування у недобудованому будинку. Погрози для солідності перемішані з бюрократичною ахінеєю, яка не має юридичного сенсу, повідомляє Український інформаційний портал.

«Схоже, Король втратив рештки здорового глузду. Це ж додуматися треба так грати в дурника, роблячи вигляд, що житло саме собою будується і вводиться в експлуатацію без електрики, без перебування на об’єкті жодної людини!» — обурюється Гладчук, — «Звичайно, через кризу будівництво затягнулося, зараз шукаю додаткові фінансові ресурси, але це не заважає виконувати дрібні роботи, облаштовувати майбутнє житло. І хіба у мене одного такі проблеми?! А я вам скажу, чому за версією Короля головна проблема у цьому селі Гладчук. Бо я виступав проти незаконного знищення лісу та вирубки зелених насаджень, проти крадіжок піска та іншої комунальної власності посіпаками Короля, проти афери з об’єднанням громад без чесного обговорення, проти кастрації собак по 50 доларів кожна, яка обійшлася селу в десятки тисяч гривень і не вирішила проблему нападів собак на людей, а заради збереження корупційних відкатів брехунам вистачило нахабства інсценувати скандал навколо моїх собак!».

Також Гладчук звернув увагу, що в листі Короля з погрозами міститься цинічний натяк на протиправне шпигування за Гладчуком за допомогою телекамери стеження, яку Король встановив після першої публічної критики з боку Гладчука біля будівництва його дачі на власній земельній ділянці. Редактор часопису sprotiv.org розцінює незаконне стеження як злочинне порушення права на недоторканність свого приватного життя і вже подав відповідну заяву про злочин.

Гладчук обурений тим, що судді прикривають афери Бобрицького сільського голови Короля

Gladchuk-pravosudya3-1

 

Редактор інтернет-видання sprotiv.org Вадим Гладчук подав до Вищого адміністративного суду України касаційні скарги на рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області та Київського апеляційного адміністративного суду, які відмовилися припинити сумнівні оборудки Бобрицького сільського голови Олександра Короля із об’єднання територіальних громад та деребану коштів сільського бюджету на стерилізацію 17-ти бродячих собак за ціною майже по тисячі гривень кожна.

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Проявом крайньої деградації системи правосуддя Гладчук назвав те, що судді стали на бік сільського голови Короля, який цинічно порушив всі процедурні норми, пропихуючи непопулярне об’єднання Бобриці з Княжичами замість ближчої Білогородки, також особисто зізнався, що не надає публічну інформацію на запити електронною поштою, і ще й не вважає за необхідне встановлювати в селі правила утримання бродячих тварин, як того вимагає закон.

За позовом проти незаконного об’єднання громад суд проігнорував свідчення Гуріненко Надії Лук’янівни, члена територіальної громади села Бобриця, про те, що Бобрицький сільський голова Король, Княжицький сільський голова Шинкаренко і ті угруповання, які стоять за ними, протиправно і незаконно, без належного обговорення та всупереч громадській думці намагаються об’єднати село Бобрицю з Княжичами, віддаленим селом, яке подібне до Бобриці й не має інфраструктури для обслуговування кількох сіл. Доцільніше, на її думку, приєднуватися до Білогородки, більш розвинутого економічно та розташованого ближче села.

«Пропоноване об’єднання громад економічно невигідне. Чоми ми маємо приєднуватися до Княжичів? Туди далеко їхати, це незручно. Крім того, будучи депутатом районної ради попереднього скликання, я вивчала думку громади і хочу сказати, що 90% населення категорично проти такого об’єднання. Так зване громадське обговорення 12 липня 2015 року з міліцією, бандитами та сміттєвими баками не було мирним публічним обговоренням. Було сфабриковано обговорення, це фальшивка» – заявила в суді Надія Гуріненко.

Що стосується позову Гладчука щодо забезпечення доступу до публічної інформації в Бобриці, то ситуація склалася взагалі ганебна. Поки по вулицях Бобриці бігають стаї собак по 4-10 штук, які нападають на людей і домашніх тварин, сільська рада під керівництвом одіозного пана Короля не знайшла нічого кращого, як сплатити півтора десятки тисяч гривень за одноразовий відлов і стерилізацію 17-ти собак, яких потім випустили. Як стверджував Король у суді, цю акцію провели влітку 2015 року і більше не повторювали, вважаючи проблему вирішеною. При цьому бездомні собаки продовжують тероризувати селян, а ніяких правил з приводу поводження з ними сільська рада не приймала і навіть «програму регулювання чисельності безпритульних тварин» було переписано з численними помилками із аналогічної програми міста Рівного, просто «щоб був папірець».

«Враховуючи повну відсутність громадського контролю, не виключено, що насправді ніхто не ловив жодної собаки, просто проплатили гроші з бюджету села та отримали відкат. Інакше чому створюють перешкоди для звернень громадськості із запитами на інформацію?! Королю є, що приховувати?» — обурюється Гладчук.

Оскільки суди першої та апеляційної інстанції виправдали Короля, не особливо вникаючи в обставини справи, Гладчук просить Вищий адміністративний суд України повернути обидва позови для повторного, об’єктивного розгляду до суду першої інстанції, яким є Києво-Святошинський районний суд Київської області.

Справу про бобрицьких собак розгляне апеляційний суд. Відео

Korol-bobryci1

27 січня 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд (м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 30, зал № 4, о 9 год 45 хв) спробує розібратися в тому, чому сільський голова Бобриці Олександр Король через бездіяльність всіх місцевих органів влади, включаючи і районний суд, пальцем о палець не вдарив для вирішення проблеми агресивних бездомних собак, які нападають на перехожих, і тільки «розпилив» півтора десятки тисяч гривень на одноразовому відлові та стерилізації собак влітку 2015 року.

Всупереч вимогам діючого законодавства Бобрицька сільська рада не затвердила правила поводження з тваринами в селі, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

А навіть якщо б вона такі правила затвердила, навряд чи хтось би про них дізнався, оскільки на судових засіданнях Король вихваляється відсутністю у сільради офіційного сайту і небажанням заводити офіційну адресу електронної пошти, за якою б громадяни могли надсилати до сільради запити на публічну інформацію.

Бродячі собаки — проблема не тільки Бобриці, її вже піднімають на державному рівні. На сайті президента України Петра Порошенка більше сотні голосів набрала петиція, автор якої просить прийняти закон про бродячих собак і мотивує це таким чином: «Подивіться, що сталося з нашими містами. Кругом зграї собак, які, об’єднавшись, вже нападають на людей, особливо на пенсіонерів і дітей. Я не раз був свідком цього… Те що тварин стерилізують, то воно нічого не вирішує. Собак у дворах, на базарах вже стало дуже багато. Кругом антісанітарія, строять будки для їх проживання. Собаки розгризають мусорні пакети та розносять по всіх дворах, по місту… Собаки гавкають всю ніч, діти просинаються, виспатися неможливо».

Олександр Король перешкоджав журналістській діяльності редактора sprotiv.org Вадима Гладчука. 3 відео

Кorol-bobryci2

Покарати злочинців, які перешкоджають журналістській діяльності, — з такою заявою до правоохоронних органів звернувся Вадим Гладчук, редактор Інтернет-видання sprotiv.org та газети «Молодіжні Хроніки».

Як з`ясувалося, головним організатором і замовником цього злочину є Бобрицький сільський голова Олександр Король — сумнозвісний «герой»резонансних публікацій, присвячених кримінальній хроніці села Бобриці. Про те, що згаданий горе-керманич проситься за грати, свідчать останні (антизаконні) дії в цьому мальовничому селі.

«27 червня 2015 року об одинадцятій годині у будинку культури села Бобриця було призначено проведення зборів села, — розповідає Вадим Гладчук. — Я прийшов туди о 10.45, письмово зазначив свої персональні дані та назву ЗМІ. Тобто зареєструвався як редактор видання, що висвітлює суспільно-політичне життя Київщини. У цей момент громадянка Марія Снігірь з невідомих причин раптом почала тицяти дулю та заявляти, що вдарить мене стільцем, якщо я буду виконувати свої професійні обов`язки — фотографувати. Зважаючи на ці погрози, я був змушений викликати міліцію за телефоном 102».

Подальші події розвивалися як у гостро пригодницькому фільмі, де в ролі негативного персонажу виступив Бобрицький горе-керманич.

Приблизно в 11.12, коли розпочалися збори села, сільський голова заявив у мікрофон, що Вадим Гладчук не має права фотографувати.

Потім Король передав мікрофон якомусь невідомому котрий намагався незаконно поставити на голосування питання про те, щоб журналіста вигнали із залу засідань.

«У цей час ще один невідомий громадянин (у майці із зображенням птаха), якого називали Юрій, почав штовхатися та вимагати, щоб я покинув залу. При цьому він погрожував мені розправою: мовляв, «пошли, поговорим», — продовжує Вадим Гладчук. — У свою чергу, Король заявив, що я роблю зйомку на «кожне ліце» і тому він буцім-то «не може працювати». Також бобрицький голова вимагав, щоб я не робив зйомки зібрання. Потім Олександр Король і Роман Іваненко штовхали мене руками. При цьому Король ударом мікрофоном по камері мого телефону. Всі ці злочинні дії зафіксовані на відеозаписі».

Як не дивно, на боці головного злочинця села опинилися й місцеві менти, котрі того дня (приблизно опівдні) приїхали на місце події за викликом Вадима Гладчука. З невідомих причин вони не захотіли брати пояснення у свідків, які вимагали, щоб Король та його спільники не перешкоджати журналістській діяльності. Про це свідчить відеозапис.

«Натомість міліціонери опитували прихильників сільського голови та тих, хто безпосередньо вчинив напад на мене», — підсумував Вадим Гладчук. За його словами, Бобрицький голова скоював аналогічні злочини вже неодноразово. Так, 12 червня 2015 року Король публічно (під час зборів мешканців села) погрожував викинути «неугодного» журналіста до сміттєвого бака (який його спільники затягнули до зали). Через 12 днів (24 червня) той самий Король повів себе настільки зухвало, що навіть затуляв відеокамеру журналіста безпосередньо у приміщенні Києво-Святошинського суду.

Своє небажання «засвітитися» в кадрі Король аргументував тим, що він у суді… відпочивав?! Сподіваємося, що саме ця мрія «відпочиваючого» голови незабаром здійсниться: він дійсно заслуговує на «відпочинок», але не на природі, а за гратами. Як не крути, а факти — річ уперта: і відеозаписи, і покази Вадима Гладчука та інших свідків показують, що сільський голова публічно підтвердив свою причетність до організації та проведення злочину, передбаченого ч. 2 статті 171 Кримінального кодексу (переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою. За такі діяння «світить» не лише штраф (200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а й навіть обмеження волі на строк до п’яти років.

Проте спеціально для пана Короля пояснюємо: своїми неодноразовими антизаконними діями він претендує не лише на ч. 2 ст. 171 КК, а й більш тяжчих злочинів, пов`язаних зі зловживанням посадою та розкраданням майна (крадіжки піску, вирубка лісу тощо). Адже внаслідок звернень Вадима Гладчука до суду вже відкрито аж п`ять кримінальних провадженнь, у яких фігурує банда Короля.

За версією класиків марксизму-ленінізму, бюсти яких так полюбляють деякі слідчі Києво-Святошинського райвідділку міліції, труд зробив мавпу людиною. Саме тому ми сподіваємось, що праця у кримінально-виконавчій установі благотворно вплине на те, щоб усілякі «королі», врешті-решт, змогли стати нормальними людьми.

Сергій Федорчук, Національне бюро розслідувань України

Банда Короля «порадувала» Бобрицю на 324 268 грн! Документи КРУ

Голова сільради Олександр Король та його братова - секретар сільради Марія Король

Голова сільради Олександр Король та його братова – секретар сільради Марія Король

Києво-Святошинська прокуратура має розібратися з наслідками«панування» банди Короля у селі Бобриця. Такий невтішний висновок напрошується після ознайомлення з матеріалами контрольно-ревізійного управління (КРУ).

Нещодавно до Національного бюро розслідувань України надійшли документи із КРУ під вельми промовистою назвою: «Про факти порушень, виявлених ревізією виконання бюджету Бобрицької сільської ради». Дані порушення були зафіксовані ще понад чотири роки тому. Незважаючи на це, винуватці не покарані й досі. Проте, як казав герой відомого роману, «рукописи не горять». І ми сподіваємося, що «герої» невідомого досі «роману» незабаром опиняться на лаві підсудних. Отже, слово матеріалам КРУ…

Зазначена ревізія проходила на протязі півтора місяця: з 2 вересня по 13 жовтня 2011 року (згідно з планом контрольно-ревізійного відділу Києво-Святошинського району). Фінансові махінації у Бобрицькій сільраді виявили два працівника КРУ – старший контролер-ревізор Тарасенко В.К. і контролер-ревізор Третяк О.М.  Обидва ревізори діяли на підставі направлень №22-24/112 та №22-24/113. Таким чином, було проведено аналіз використання грошових коштів, до яких дорвалися ласі на чуже «королівські» можновладці.

Як свідчать результати перевірки, посадовими особами сільради, яким було надано право розпоряджатися рахунками, на той час були четверо нечистих на руку «ділків»: сільський голова Данченко В.О. і головний бухгалтер Король М.Г. (із квітня-2009 року до листопада-2010), сільський голова Король О.Г. і головний бухгалтер Урманова Л.В. (із листопада-2010 до моменту завершення ревізії).
Відразу зазначимо, що згадана Король М.Г. – це, по-народному, братова нинішнього «керманича» Короля (дружина його брата Сергія). Саме за сприянням Марії Григорівни «королівська» банда нанесла багатотисячні збитки сільському бюджету. Тож варто віддати належне «визначній» братовій, як колишньому головбуху і нинішньому секретарю сільради.

Під час «бухгалтерування» Марії Король сільрада «чесно» перерахувала 29406 грн на рахунок ТОВ «Київський регіональний інститут земельної реформи». Ці кошти буцім-то були призначені для «виконання робіт по топографічній зйомці земельної ділянки орієнтованою площею 12,0 га». Проте, як встановили ревізори, такі витрати дозволяється здійснювати лише згідно інструкції Мінфіну та Держказначества (№330 від 08.12.2006р.): в ній передбачено, що для проведення топографічних зйомок спочатку треба затвердити програму на виготовлення генплану. Оскільки сільрада цього не зробила, то й відповідно кошти використали незаконно.

Щоправда, при попередньому керманичу «спіонерили» не стільки як при нинішньому. З приходом пана Короля його братова відразу замаскувалася під секретаря сільради, а в крісло головбуха посадили не менш «чесну» Урманову Л.Г. Всупереч законам математики від перестановки цих «доданків» сума збитків різко змінилася. Причина банальна: у договорах оренди «забули» врахувати нову нормативно-грошову оцінку, «що призвело до недоотримання орендної плати за земельні ділянки на загальну суму 324268,67 грн» (як сказано у висновках ревізорів).

Згідно з даними КРУ, «за результатами проведеної ревізії направлено інформацію до прокуратури в Києво-Святошинському районі». Нагадаємо, що йдеться про матеріали, які були зібрані й передані ревізорами ще восени-2011. Чому ж нікого зі згаданої «четвірки» не притягнули до кримінальної відповідальності? Сподіваємося, що правоохоронні органи все-таки дадуть належну відповідь на це запитання, а не покриватимуть злочини банди Олександра Короля, як це роблять деякі менти-перевертні у Києво-Святошинськом РВ ГУМВС України в Київській області…

kru-Koroli1

kru-Koroli2

kru-Koroli3

kru-Koroli4

kru-Koroli5

Сергій Федорчук, Національне бюро розслідувань України

Пройдисвіти Іваненко і Король нав’язали селу своє «об`єднання» громад, щоб дерибанити Бобрицю

Bobrytsya12-06-2015-1

Сьогодні в нашій країні починає реалізовуватися Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Проте у Києво-Святошинському районі даний процес далекий не тільки від норм права, а й навіть від здорового глузду. Про це засвідчило нещодавнє збіговисько, організатори якого з ослячою впертістю намагаються перетворити Княжичі на своєрідний «центр», до якого хочуть «прописати» Бобрицю, Жорнівку, Музичі та Забір`я.

Ввечері 12 червня 2015 року у клубі села Бобриця відбулися так звані «обговорення» щодо об’єднання громад. Напередодні цього дійства організатори розповсюдили лише декілька оголошень. Тому переважна більшість мешканців села нічого про ці плани не знала. Ті, хто прийшов до будинку культури, готувались обговорити тему про приєднання Бобриці до Білогородки. З цією метою до клубу завітав один із депутатів сусідньої сільради: він повідомив, що білогородці не проти такого об`єднання. Проте з таким варіантом не погодилася місцева «знать» в особі вороватого голови Бобрицької сільради Олександра Короля та його спільника-бізнесмена Романа Іваненка. А тому на порядку денному поставили лише одне (безальтернативне) питання і на стенді демонстрували слайди про «добровільне» об`єднання Бобрицької, Княжицької, Жорнівської, Музичанської і Забірської сільрад.

Bobrytsya12-06-2015-2

Ясна річ, така зухвалість викликала обурення серед місцевих жителів, багатьом з яких не надавали слова. Прорватись до мікрофону вдалося лише сивочолому бізнесмену Анатолію Чернишенку, який зробив хоча й короткий за часом, але доволі глибокий за змістом свій конструктивний виступ:  «Ми повинні поставити питання: скільки депутатів захищатимуть наші інтереси? Чи прийматимуть наших діток до «об’єднаного» садочка? Як добиратися з одного села до іншого? Скажімо, в мене є транспорт: я можу, наприклад, поїхати до Жорнівки. А що робити тим, у кого немає автомобіля? Як вони добиратимуться у разі відсутності маршрутки? До речі, до Білогородки добиратись значно простіше. Також варто звернути увагу на бюджет Білогородки — 10, 8 млн грн. Отже, якщо нам потрібно збудувати школу, то білогородці допоможуть. Ще одна перевага такого приєдання: у Білогородці є 400 гектарів землі, виділеної під промислову забудову. Там, де будуть заводи і фабрики, — створюватимуть нові робочі місця. А якщо ми об’єднаємося з Княжичами, Музичами, Жорнівкою і Забір`ям, то не матимемо такого бюджетного фінансування. Вважаю, що це питання треба обговорити за участю Білогородської сільради. А приймати поспішні рішення — не варто».

На превеликий жаль, пропозицію Чернишенка панове-організатори навіть не поставили на голосування. Вони пішли на зухвалі порушення закону, аби пролобіювати свій варіант. Коли редактор інтернет-видання sprotiv.org Вадим Гладчук обурився проти такої нахабності, йому пригрозили, що задушать галстуком. А бандиткуватий Бобрицький голова Олександр Король навіть обіцяв викинути «неугодного» журналіста до сміттєвого бака, який місцеві «опричники» затягнули до зали. Як наслідок, багато людей були дуже розчаровані «голосуванням без вибору» і на знак протесту покинули будинок культури.

Виникає питання: навіщо пройдисвіти Іваненко з Королем затіяли таку дивну гру? Для чого намагаються нав’язувати людям утопічні ідеї про об`єднання навколо села Княжичі, до якого незручно добиратися?

Як стверджують місцеві активісти, головна мета створення нової громади – це захоплення землі, яка з 2016 року повинна стати об`єктом купівлі-продажу після зняття мораторію. Всі землі в межах об`єднаної громади швидко і за безцінь буде скуплено місцевими «королями». Близькість землі до майбутньої Великої кільцевої дороги теж має суттєвий вплив на формування громади саме у такому складі. Це надасть можливість бізнесменам перепродати втридорога «приватизовані» землі державі, а злочинці будуть і далі через бездіяльність корумпованої міліції безкарно розкрадати на мільйони КРАЗами ліс та пісок «для АТО».

Тетяна Трайдакало, Український інформаційний портал

Королі Київщині хочуть деребанити землю під виглядом «переформатування територій»

moe1

 

«Світле майбутнє» нових (об`єднаних) територіальних громад на Київщині перенесено.

За офіційними даними, в Київській обласній раді спочатку мають затвердити так званий «план формування територій», проект якого знаходиться на стадії обговорення. Обласне начальство вже провело зустрічі з керівниками райдержадміністрацій і райрад, міськими головами, депутатами облради, сільськими та селищними головами, а також іншими представниками (від Обухівської, Богуславської, Фастівської та Бориспільської громад). Влада запевняє, що такі зустрічі проведуть з усіма громадами Київщини (тобто з урахуванням інтересів простих людей). Але на словах одне, а на ділі — інше.

Заради справедливості варто відзначити, що чутки про «об`єднання громад» в облраді з`явилися ще 3 червня 2015 року. Того дня це питання на порядку денному питання не стояло. Проте вже на підході до будівлі ОДА (де проходять засідання облради) стало зрозуміло, що уникнути його обговорення не вдасться. Невеличкі групи людей влаштували галасливі пікети під її стінами, закликаючи до свого бачення «територіальних реформ». За словами очевидців, частина «протестантів» узагалі не розуміла суті цих пікетів (тому виникає думка про їх замовний характер).

Але найцікавіші події відбувалися у самій депутатській залі. Вже на початку сесії почали виносити питання на голосування (без можливості обговорення). Незабаром присутні гості, громадські активісти та офіційні особи з обуренням відреагували на неприхований факт порушення законодавства: окремі «слуги народу» за старим звичаєм голосували декількома картками. Так, депутат Каленик зареєстрував картки двох своїх колег (Бомчак і Коваль) і проголосував не лише за себе, а й за них. Цей факт беззаконня побачив представник батальйону «Торнадо» Панджакідзе, який вихопив картки у депутата-кнопкодава і підняв розголос.

Серед активістів, які завадили черговому акту «кнопкодавства», також був Артур Козачук — помічник-консультант народного депутата Михайла Гаврилюка. Коли здійнявся шум, стало зрозуміло: сесія у запланованому форматі продовжуватись не зможе. Частина депутатів покинула залу, оскільки побачила, що проштовхнути «свої» питання не вдасться.

Очевидно, справжня боротьба за права сільських і селищних громад (яких планують звести «докупи») ще попереду. Про це красномовно свідчить веб-портал сіл Княжичі та Жорнівка (http://knyazhychi.org.ua/vybory2012): якщо звернути увагу на результати голосування місцевих виборів-2012, то виникає відчуття когнітивного дисонансу (внутрішнього конфлікту, внаслідок якого існування одного елемента викликає заперечення іншого). Річ у тім, що дільниця, котра знаходиться у Києво-Святошинському районі, стараннями Княжицького сільського голови Шинкаренко «відлучена» від одномандатного виборчого округу №95 і «приєднана» до одномандатного виборчого округу №91. Невже ці маніпуляції зроблені лише заради того, щоб до складу Верховної Ради увійшов «орел» Поплавський? Чи може «головиха» не розуміє очевидного абсурду: навіщо в селах Княжичі та Жорнівка треба обирати кандидата, який територіально живе далеко від своїх виборців та їх проблемами не переймається?

Прикро вражає ще один неприємний факт: 12 червня о 18-й годині у приміщенні Бобрицького клубу за ініціативи сільради відбудуться громадські обговорення. Згідно з офіційною заявою, «на обговорення запрошуються ті, хто проживає у селі Бобриця чи має домоволодіння на території Бобрицької сільради». Крім того, йдеться про те, що територіальні громади проводять «окремі слухання». Незрозуміло, що ж саме намагаються провести організатори: слухання чи обговорення? З точки зору закону (про об`єднання тергромад) доцільно говорити саме про обговорення. Наразі відомо лише одне: заплановане зібрання «пахне» виключно закритим характером, про що попереджають його організатори, вимагаючи від селян реєстрації… через інтернет. Які цього разу чергові темні махінації планують гауляйтер Бобриці Олександр Король та його спільники, що відомі крадіжками піску та лісу, можна лише здогадуватись…

Сергій Федорчук, Національне бюро розслідувань України

Банкир Клименко, мент Шакун та «лізингатор» Іваненко готуються до дерибану шести сіл Київщини? Розслідування. Порівняльна таблиця

На фото "лізингатор" Іваненко

На фото “лізингатор” Іваненко

 

На засіданні Київської облради готуються до… скоєння злочину проти жителів шести сіл області: лобісти банкир Клименко, генерал-майор міліції Шакун і глава лізингової компанії «Ідея Лізинг» Роман Іваненко. Ця «трійка» прагне нашвидкуруч звести «докупи» громади таких сіл: Бобриця, Княжичі, Жорнівка, Музичі, Неграші та Забір`я. До порядку денного сесії облради це питання не було включено. Але зазначені лобісти намагаються його проштовхнути (про їх інтриги повідомимо у наступних розслідуваннях).

Як це питання вирішували «на місцях», можна судити з огляду на нахабну поведінку Іваненка, котрий має неабиякий вплив на пана Олександра Короля (скандально відомого голову села Бобриця). Про це розповіла одна із місцевих активісток: «Мені вдалося побувати на першому засіданні робочої групи по об`єднанню громад у Бобрицькому клубі. Король вів себе так, ніби він — не сільський голова, а секретар Іваненка (!). Перед засіданням ми запитали Іваненка: чому до цього обговорення не запросили представників села Новосілки, адже воно з десяток років виборювало можливість відокремлення від Макарівського району і приєднання до Києво-Святошинського (їм такий дозвіл наданий). Адже за логікою речей, Новосілкам більше немає до чого приєднатись (у разі утворення Княжицького об`єднання). У відповідь Іваненко зробив дуже здивований вигляд, а Король ледь не впав перед ним з вибаченнями: «Я не знав про це!». Дивно це все, з огляду на саму особистість Іваненка…».

Головна мотивація новоспечених капіталістів-латифундистів — географічна та природна єдність (долина річки Ірпінь, долина річки Бобриця, в тому числі спільна система гідротехнічних споруд, які утворюють каскад озер загальною площею майже 300 га), спільні лісові масиви, включно з територією заказника, а також історична спорідненість. Таким чином, площа території нової громади складатиме 120 кв.км з населенням — до 10 тис осіб. (До відома — ця територія може бути такою лише тоді, коли до складу вказаних населених пунктів будуть введені пайові землі, які повинні бути переведені з категорії сільгоспризначення до категорії під забудову). Щодо фактичної кількості осіб, які проживають на зазначеній території, то станом на червень-2015 зареєстровано близько 6,5 тис. осіб.

Згідно з даними про надходження і видатки місцевих бюджетів чотирьох сільрад, у 2015 році загальні доходи місцевих бюджетів складають 3,75 млн.грн. При цьому, ефектом від об’єднання громад буде передача податку на доходи фізичних осіб (60% якого зараз надходять до районного бюджету) у розпорядження місцевої об’єднаної громади. Економічний ефект від такого об’єднання може становити більше 8 млн. грн.

Варто звернути увагу на досить суттєвий момент: фінансову спроможність нової громади ініціатори її утворення покладають на Княжицьку сільську раду (7,3 млн.грн.). За рахунок чого повинні формуватися ці надходження? На території цієї сільради зареєстроване підприємство «Ерідон», яке взагалі не має у наших населених пунктах виробничих потужностей. Немає на підлеглій території та офісу. Де-факто, такі значні кошти, які ініціатори об’єднання навели у таблиці, ніколи до Княжицької сільської ради не надходили.

У самому селі Княжичі, яке пропонується визначити центром об`єднаної територіальної громади, відсутня загальноосвітня школа І-ІІІ ступеню. Там є лише школа І-ІІ ступеню, де навчається всього-навсього 105 дітей. Немає в наявності вільних приміщень для розміщення та повноцінного функціонування відповідних служб нової громади. Будівля нового громадського центру (нова сільрада), яка розпочала функціонувати у 2010 році, так і не була введена в експлуатацію. Крім цього у центрі села розташовані 5 «двоповерхівок», які були збудовані наприкінці 60-х років минулого століття і жодного разу не мали капітального ремонту. Взагалі відсутня система каналізації, водопровід знаходиться в аварійному стані і потребує проведення капітального ремонту із заміною труб та спорудженням системи очистки води. Комунальне підприємство «Княжичі» знаходиться на межі банкрутства через тотальну заборгованість населення за комунальні послуги (техніка відсутня або поломана). Сміття з села на офіційне сміттєзвалище вивозиться лише маленьким тракторцем, який знаходиться у розпорядженні сільради. Це сміття скидається у яр за селом, що є грубим порушенням екологічного законодавства.

Ініціатори створення нової громади головною ідеєю об’єднання декларують рівноправність і рівнозначніть усіх сіл, що увійдуть у громаду. Тобто, в одному селі пропонують розмістити школу, в другому – лікарню, у третьому – адміністративний центр, у четвертому – пожежну частину, у п’ятому – інші служби. Такі плани не підкріплені транспортним сполученням між селами.

Як стверджують місцеві активісти, головна мета створення нової громади – це захоплення землі, яка з 2016 року повинна стати об`єктом купівлі-продажу після зняття мораторію. Всі землі в межах об`єднаної громади швидко і за безцінь буде скуплено. Близькість землі до майбутньої Великої кільцевої дороги теж має суттєвий вплив на формування громади саме у такому складі. Це надасть можливість майбутнім бізнесменам розгорнути бізнес по обслуговуванню кільцевої дороги. На сьогодні завершено розробку нового генплану сіл Княжичі і Жорнівка. Депутатам на сесії сільради вже було оголошено, що прийняття саме такого генплану де-факто погоджено з обласною радою. Що Київщину чекає від такого горезвісного «погодження», навіть уявити важко…

 Назва ради Податок та збір на доходи фізичних осіб (ПДФО) Рентна плата  за спеціальне використання лісових ресурсів Акцизний податок (роздріб. торгівля підакцизними товарами) Плата за землю Єдиний податок з юридичних та фізичних осіб Всього                 (без ПДФО) Разом
Бобрицька 108,0 208,9 17,4 437,3 1 138,5 1 808,4 1 916,4
Забірська 274,1 150,6 12,8 273,1 289,5 737,4 1 011,5
Княжицька 7 274,6 207,1 33,0 261,7 103,5 615,7 7 890,3
Музичанська 522,5 0,0 18,0 162,2 399,4 584,3 1 106,8
ВСЬОГО 8 179,2 566,6 81,2 1 134,3 1 930,9 3 745,7 11 924,9

Катерина Носік, Національне бюро розслідувань УкраїниClose
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: