Архив рубрики: ‘Палиця Ігор’

Мафіозі #Коломойський відмиває гроші, купуючи курорти в Альпах, — Deutsche Welle

Kolomoyski15-500x445

 

Олігарх Ігор Коломойський через наближених осіб скупив нерухомість на австрійському курорті Земмерінг в Альпах, що може свідчити про спробу відмивання грошей.

Про це йдеться у публікації DW, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Вказується, що у 2012 році місцевий великий і закинутий готель «Панганс» купила  австрійська фірма з українською участю — IBS Umwelt- und Verkehrstechnik GmbH.

Роком пізніше готель було перепродано Panhans Holding Group GmbH, яка належить швейцарській фірмі. Виконавчим директором холдингу є українець Віктор Бабущак.

Бабущак обіцяв інвестувати у 56 мільйонів євро в оновлення і розбудову туристичної інфраструктури туркомплексу.

«Гроші, здавалося, не мали жодного значення. Українці намагалися скупити все селище», — пригадує Едуард Абергам, колишній директор готелю «Панганс». Після приходу українців до Земмерінга він деякий час був у них радником. Саме «Панганс» став першим готелем, який купили українці у Земмерінгу”, — пише видання.

Далі, як пише DW, холдинг Panhans Holding Group GmbH скупив майже всі великі готелі курорту. Водночас грошима українців зацікавилися австрійські відомства фінансового контролю.

У Центральній прокуратурі з протидії економічній злочинності та корупції у Відні підтвердили, що у зв’язку з інвестиціями у Земмерінгу ведеться слідство за «підозрою у відмиванні коштів проти частково встановлених і частково невстановлених осіб».

Видання вказує, що власницею австрійської Panhans Holding Group GmbH є швейцарська компанія Renco Invest, а імена бенефіціарів цієї компанії у реєстрах підприємств Швейцарії не розкриваються.

Згідно з інформацією DW, за Panhans Holding і IBS стоять ті самі люди.

“Засновниками IBS були австрійський бізнесмен і політик Томас Шелленбахер та українець Ігор Палиця, який також багато років активний як у бізнесі, так і в політиці. Їх пов’язує давня дружба, визнав Шелленбахер 2015 року у розмові з журналістами видання «Profil», — пише DW.

А нинішній керівник групи Panhans Бабущак ще 2012 року працював на Палицю і Шелленбахера. В той же період почали розвиватися ділові контакти Шелленбахера в Україні.

Фірма IBS, одним із засновників якого є Шелленбахер, продавала в Україні обладнання для малих гідроелектростанцій, водоочисне обладнання та іншу техніку «Made in Austria».

«2012 року фірма Шелленбахера IBS Umwelt- und Verkehrstechnik GmbH отримала велике замовлення: побудувати у Буковелі — найбільшому гірськолижному курорті країни — водоочисну станцію», — пише видання.

У Земмерінгу підтвердили припущення, що за українськими інвестиціями стоять саме власники Буковеля. Ключову роль серед інвесторів у Земмерінгу, вочевидь, відіграє Палиця.

“Коли ми ведемо переговори про щось, Бабущак постійно каже «мені треба узгодити все з Палицею», — зазначає бургомістр Горст Шреттнер. Він особисто знайомий з Палицею, який регулярно буває у Земмерінгу.

Колишній власник і виконавчий директор санаторію, також купленого декілька років тому українськими інвесторами, Андреас Штюлінґер каже, що Палиця «виступав у ролі мозкового центру у групі інвесторів».

«Для інвесторів це придбання було наріжним каменем у реалізації планів. Тривалий час я думав, що інвестором виступав, власне, сам Палиця. Однак потім з’явилися чутки, що за ним стоїть ще важливіша особа», — сказав він.

Видання зазначає, що «цією важливою особою за спиною Палиці, вочевидь, є один з найвпливовіших олігархів України: Ігор Коломойський».

“Поряд із братами Шевченками мільярдер є співвласником «Буковеля» і, згідно з численними повідомленнями у пресі, головним інвестором. Для земмерінгців ім’я Коломойського також про щось говорить. «Ви знаєте цього пана?» — дивлячись на фото Коломойського, Андреас Штюлінґер не довго розмірковує. «Так, це він», — киває колишній власник санаторію.

Палицю прийнято вважати «правою рукою Коломойського».

Коломойського та інших інвесторів Буковеля пов’язує не лише бізнес, але і політика. Всі вони є членами партії «Укроп», головним спонсором якої є Ігор Коломойський. Брати Шевченки представляють партію у Верховній Раді, а Палиця — голова Волинської облради.

Экс-регионал, нардеп Хомутынник консультирует губернатора Палицу по правильному «решалову» на таможне. 9 фото

homutinnik1

 

Глава Одесской обладминистрации Игорь Палица обращался к лидеру депутатской группы «Экономическое развитие» Виталию Хомутыннику за консультацией, как правильно «решать вопросы» на таможне, а также кто, кому и сколько при этом «заносит».

Это становится понятно из переписки, которую вел Хомутынник в среду 4 февраля 2015 года прямо в сессионном зале ВР.

Набирая СМС, Хомутынник тщательно прикрывал телефон, пряча его под столом. Но в один момент его отвлек днепропетровский депутат-“фронтовик” Олег Крышин. По его просьбе Хомутынник начал что-то искать в своем телефоне, после чего вновь вернулся к переписке. Благодаря чему сама переписка и стала достоянием гласности.

homutinnik-corupt1 homutinnik-corupt2

 

«… там правоохранители в доляшке. А основной организатор Мухин, у Макара зам. Ты когда будешь в Киеве?», — пишет Хомутынник.

«В пятницу. С одной машины он зарабатывает 15$.», — продолжает делиться Палица. Очевидно, что в данном случае вряд ли знаком доллара обозначается, собственно, доллар. Вероятно, речь идет о тысячах.

 

homutinnik-corupt3 homutinnik-corupt4

 

 

«Он зарабатывает 300 $ как экспедитор. 10000 $ раздача органам. Но он к ним даже не притрагивается. Мухин раздает всем правоохранителям. Тебя кто-то дезинформирует. Пусть делают что хотят.», — вводит в тонкости Палицу Хомутынник.

 

homutinnik-corupt5 homutinnik-corupt6

 

 

О том, чью деятельность так откровенно обсуждают высшие государственные чиновники, понять не сложно. Поборы «с машины» обычное явление на таможне. А кто такой «Макар», имеющий отношение к таможне, знают все под куполом ВР. Так за глаза депутаты называют заместителя главы Государственной фискальной службы Анатолия Макаренко — фактического главу расформированной Гостаможслужбы.

 

homutinnik-corupt7

 

Соответственно, несложно найти и его «зама» Мухина. Сайт ГФС безошибочно указывает на директора департамента анализа рынков и противодействия таможенным правонарушениям Александра Мухина.

 

homutinnik-corupt8

 

 

Представители СМИ не раз называли Виталия Хомутынника «главным лоббистом парламента», который хорошо знает теневые схемы украинского бизнеса и политикума. Правда, в последнее время его все чаще связывают с группой бизнесмена и главы Днепропетровской ОГА Игоря Коломойского.

Креатурой Коломойского называют и главу Одесской ОГА Игоря Палицу.

Конечно, можно допустить, что Палица консультировался у «знатока» Хомутынника, например, ситуацией с контрабандой, чтобы просто ее пресечь. Но с такой версией не вяжется указание депутата губернатору «Пусть делают что хотят».
Для диалога парламентария с руководителем региона такое указание — нонсенс. А вот для представителей одной бизнес-группы, очень даже обычная практика.

Александр Хорольский, фото Богдан Бортаков, Национальное бюро расследований УкраиныClose
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: