Архив рубрики: ‘Куницький Олександр’

НАБУ почало кримінальне провадження щодо ”слуги народу” Олександра Куницького

Після виходу розслідування журналістів програми «Схеми» Національне антикорупційне бюро розпочало кримінальне провадження щодо народного депутата від «Слуги народу» Олександра Куницького, повідомляє 40ka.info.

У липні 2020 року журналісти показали в своєму матеріалі, як Куницький використовує свої владні повноваження в інтересах пов’язаного із ним приватного бізнесу.

За даними джерел «Схем», детективи розпочали досудове розслідування за статтею 368 Кримінального кодексу України, – «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди». Офіційно в НАБУ цю інформацію не коментують, посилаючись на таємницю слідства.

Паралельно свою перевірку після сюжету «Схем» вже провели в Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Там встановили в діях нардепа «вчинення дій або прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів», але протокол про адміністративне правопорушення складений не буде, бо НАЗК втратило такі функції після рішення Конституційного суду, повідомили у відомстві на запит «Радіо Свобода».

Під час журналістського розслідування «Схеми» встановили, що Олександр Куницький використовує депутатський мандат «слуги народу» в інтересах приватного бізнесу, причетність до якого ніколи не приховував та від імені якого публічно виступав роками.

Куницький як депутат допомагав просувати інтереси «Автоентерпрайз» – харківської групи компаній, що займаються імпортом електрокарів з-за кордону та виготовленням і встановленням зарядних станцій для них.

Зокрема, будучи членом комітету ВР з питань правоохоронної діяльності, Куницький подавав офіційні депутатські звернення в ГПУ та ДБР для розв’язання проблем цього бізнесу з силовиками, розмістив свої громадські приймальні депутата за адресами офісів групи компаній «Автоентерпрайз» у Харкові, що ускладнило можливість проведення там слідчих дій, намагався встановити зарядну станцію цієї мережі прямо у дворі будівель Верховної Ради, а також просував інтереси цього бізнесу, подаючи законопроєкти, безпосередньо пов’язані з ринком електромобільної інфраструктури.

Після виходу розслідування «Схем» у НАЗК розпочали перевірку фактів у розслідуванні відносно Куницького – у відповідь на звернення громадської організації «Центр протидії корупції». Співробітники НАЗК виявили в діях нардепа порушення антикорупційного законодавства – зокрема, «вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів».

За результатами моніторингу та контролю НАЗК підтвердило окремі факти, що свідчать про вчинення Куницьким «правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172 Кодексу України про адміністративні правопорушення».

Ця стаття передбачає штраф від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також внесення до реєстру корупціонерів після рішення суду.

У Нацагентстві також повідомили, що викликали Куницького для складання протоколу, але він не прийшов. Але адміністративний протокол у відомстві так і не склали – через рішення Конституційного суду їх позбавили, серед іншого, таких повноважень.

Куницький коментаря «Схемам» не дав.

Заправки біля Ради, запити до правоохоронців, — як нардеп «Слуги» Куницький допомагав «бізнес-партнеру». Розслідування

Депутат «Слуги народу» Олександр Куницький, використовував свій мандат для відстоювання інтересів наближеної до нього харківської групи компаній «Автоентерпрайз».

Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми» на «Радіо Свобода», повідомляє 40ka.info.

Як з’ясували журналісти, нардеп користувався своїм правом депутатського звернення, щоб «врятувати» згадану компанію від кримінального провадження, намагався встановити її електрозаправки біля Верховної Ради і навіть подавав законопроєкти в інтересах конкретного бізнесу.

Куницький – відомий автоблогер ZPSanek з мільйонною аудиторією, який став відомим завдяки роликам про свавілля «ДАЇшників», а згодом і поліції – у 2019 році пройшов до Верховної Ради як мажоритарник від політсили «Слуга народу» президента Володимира Зеленського.

Група «Автоентерпрайз» об’єднана у пул компаній, який складається з близько десятка фірм. Усі вони пов’язані між собою спільними директорами та засновниками. Утім головною дійовою особою тут виступає харківський бізнесмен Дмитро Ніконов.

Компанія має декілька напрямків: ввезення електроавтомобілів з-за кордону, для продажу та надання в оренду; їхній ремонт; виготовлення зарядного обладнання для електрокарів; встановлення та обслуговування електрозарядних станцій та організація послуг таксі з «електро-автопарком».

На українському ринку «електрозаправок» наразі це – найбільший гравець. Три з чотирьох електрозарядних станцій в Україні виготовлені на заводі «Автоентерпрайз» у Харкові.

Куницький у структурі власності цих компаній формально ніколи не фігурував. До походу в парламент він отримував тут зарплату, а також фінансово взаємодіяв із цим бізнесом як ФОП. Він не приховував і багато разів публічно асоціював себе з групою компаній «Автоентерпрайз» та виступав від її імені. Ніконов у документах прямо називав його своїм бізнес-партнером.

Що з’ясували журналісти «Схем»?

По-перше, вже у статусі депутата Куницький рекламував послуги згаданої групи компаній. У червні 2020 року на багатьох київських заправках для електромобілів з’явилися зображення з Куницьким.

Рекламна кампанія із зображеннями «слуги народу» не обмежилась лише заправками. «Схеми» віднайшли окремий сайт, створений також у червні 2020 року, на головній сторінці якого зображений парламентар, який заохочує стати його «партнером» та «разом із ним» інвестувати в «Автоентерпрайз».

Прізвище Куницького там ніде не було зазначено. Вказано лише псевдонім – ZPSanek.

По-друге, парламентар надсилав депутатські звернення, щоб «врятувати» згадану компанію від кримінального провадження.

На другий місяць свого депутатства парламентар Куницький писав відповідне звернення до тодішнього генерального прокурора України Руслана Рябошапки.

До листа він докладав лист від директора фірми «Екомобілі» – скаргу на дії слідчих ДБР, які порушили та розслідують кримінальну справу щодо змови митників та цієї компанії з метою заниження митних платежів до бюджету.

17 вересня 2019 року «слуга народу» писав депутатське звернення на ім’я на той час директора Державного бюро розслідувань Романа Труби.

Там він скаржився директору ДБР на слідчих офісу великих платників податків фіскальної служби, які розслідують ухилення від сплати податків групою компаній «Автоентерпрайз» та Дмитром Ніконовим. Наступного дня ДБР відкрив кримінальне провадження проти податківців, які запідозрили «Автоентерпрайз» у фінансових махінаціях.

По-третє, інструмент депутатських звернень харківський мажоритарник використовував для пошуку найкращих місць для заправок для електромобілів.

«Схеми» знайшли його депутатське звернення, адресоване приватній компанії «ДТЕК Київські електромережі», яка відповідає за всі електромережі та підключення до них у столиці.

В запиті він просить надати інформацію про порядок приєднання до електричних мереж станції для електромобілів на одній із трансформаторних підстанцій за адресою м.Київ, вул. Євгена Коновальця, 34а.

Інтереси «Автоентерпрайз» Куницький просував в прямому сенсі у стінах парламенту. Він хотів встановити зарядний пристрій у дворі парламентських комітетів на Садовій 3а.

Четверте, Куницький подав три законопроєкти, безпосередньо пов’язані з електромобілями.

Перший з них він одноосібно ініціював у перший тиждень роботи нового складу парламенту. З-поміж іншого, цей проєкт мав на меті спрощення роботи операторів мереж зарядних станцій.

Куницький пропонував дозволити їм не отримувати ліцензії на торгівлю електроенергією. Щоправда, Нацкомісія з питань регулювання в енергетиці ще за півтора роки до цього роз’яснила, що ліцензії мережам електрозаправок не потрібні.

Також Куницький пропонував скоротити терміни погодження встановлення зарядок до одного дня і не вимагати спеціальних дозволів.

Запропоновані депутатом законодавчі нововведення мали торкнутись не всіх категорій електрозаправок, а лише швидкісних станцій великої потужності та комбінованих. Більше того, депутат пропонував Міністерству енергетики зобов’язати до 2025 року на всіх нових АЗС ставити саме їх.

Більшість українських операторів мереж зарядок встановлюють звичайні станції, на яких автівка заряджається декілька годин. А швидкісні зарядки коштують у 3-5 разів дорожче – якщо їх купувати на світових ринках, тобто від 25 тисяч євро. Але саме в «Автоентерпрайз» є власна розробка і своє виробництво у Харкові зарядок так званого комбінованого типу AC/DC.

Після ухвалення цього законопроєкту компанія могла би отримати суттєві преференції порівняно з конкурентами. Це викликало обурення інших учасників ринку.

ЦВК визнала обраним нардепом від Слуги народу громадянина Ізраїлю Куницького. 2 фото

 

Центральна виборча комісія визнала обраними в одномандатних округах Харківської області чотирьох депутатів.

Про це Національне бюро розслідувань України повідомили у прес-службі ЦВК.

За даними комісії, в окрузі №169 (Київський район, частина Московського району Харкова) обраним депутатом визнаний кандидат від політичної партії «Слуга народу» Олександр Куницький.

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Центральної виборчої комісії про зняття з виборів кандидата в народні депутати від «Слуги народу» по мажоритарному округу №169 (Харків) Олександра Куницького.

Про це з посиланням на відповідне рішення суд повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Суд визнав протиправною та скасував постанову ЦВК від 11 липня 2019 року, якою була скасована реєстрація кандидата від «Слуги народу» Куницького.

Як відомо, в окрузі №169 балотується в парламент як самовисуванець народний депутат Олександр Грановський, який в нинішній Верховній Раді входив до фракції Блоку Петра Порошенка, а 29 травня заявив про вихід з партії «Блок Петра Порошенка» Солідарність «, яка перейменована в» Європейську солідарність “.

Центральна виборча комісія раніше скасувала реєстрацію кандидатом у народні депутати від партії «Слуга народу» Олександра Куницького. ЦВК перевірила і встановила, що протягом останніх 5 років Куницький виїжджав за межі України на період, що перевищував дозволені законом 90 календарних днів, а саме на 264 дні.

Сам кандидат заявив, що їздив у відрядження, але, кажуть у комісії, відповідних доказів не надав. Зокрема, стверджував кандидат, у відрядженнях він виконував редакційні завдання «1+1 продакшн».

«5 канал» повідомив про те, що Куницький не проживає у Харкові, а про наявність у нього громадянства Ізраїлю свідчить надана ізраїльським Відомством з питань корпорацій виписка про заставу майна «громадянина Ізраїлю Олександра Куницького».
Документи, що підтверджують подвійне громадянство Куницького, у соцмережі оприлюднив позафракційний нардеп Андрій Денисенко, розмістивши нібито копію паспорта Куницького.

 

 

ЦВК розпочала відповідну перевірку.

Зрештою Куницький підтвердив, що має громадянство Ізраїлю. Про це він заявив 6 липня на зустрічі з виборцями в Харкові, передає «UA:Харків».

«Я емігрував зі своїм батьком в 12 років до Ізраїлю. У 2002 році вступив на службу до армії Ізраїлю.Чим я дуже пишаюся. У 2005 році, після армії, я повернувся до України. З того часу я проживаю в Україні», — розповів Куницький.

Президент Зеленський за національністю еврей. Чи має він громадянство Ізраїлю невідомо.

Апеляційний адміністративний суд дозволив громадянину Ізраїля Куницькому від «Слуги народу» балотуватися в Україні

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Центральної виборчої комісії про зняття з виборів кандидата в народні депутати від «Слуги народу» по мажоритарному округу №169 (Харків) Олександра Куницького.

Про це з посиланням на відповідне рішення суд повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Суд визнав протиправною та скасував постанову ЦВК від 11 липня 2019 року, якою була скасована реєстрація кандидата від «Слуги народу» Куницького.

Як відомо, в окрузі №169 балотується в парламент як самовисуванець народний депутат Олександр Грановський, який в нинішній Верховній Раді входив до фракції Блоку Петра Порошенка, а 29 травня заявив про вихід з партії «Блок Петра Порошенка» Солідарність «, яка перейменована в» Європейську солідарність “.

Центральна виборча комісія раніше скасувала реєстрацію кандидатом у народні депутати від партії «Слуга народу» Олександра Куницького. ЦВК перевірила і встановила, що протягом останніх 5 років Куницький виїжджав за межі України на період, що перевищував дозволені законом 90 календарних днів, а саме на 264 дні.

Сам кандидат заявив, що їздив у відрядження, але, кажуть у комісії, відповідних доказів не надав. Зокрема, стверджував кандидат, у відрядженнях він виконував редакційні завдання «1+1 продакшн».

«5 канал» повідомив про те, що Куницький не проживає у Харкові, а про наявність у нього громадянства Ізраїлю свідчить надана ізраїльським Відомством з питань корпорацій виписка про заставу майна «громадянина Ізраїлю Олександра Куницького».
Документи, що підтверджують подвійне громадянство Куницького, у соцмережі оприлюднив позафракційний нардеп Андрій Денисенко, розмістивши нібито копію паспорта Куницького.

ЦВК розпочала відповідну перевірку.

Зрештою Куницький підтвердив, що має громадянство Ізраїлю. Про це він заявив 6 липня на зустрічі з виборцями в Харкові, передає «UA:Харків».

«Я емігрував зі своїм батьком в 12 років до Ізраїлю. У 2002 році вступив на службу до армії Ізраїлю.Чим я дуже пишаюся. У 2005 році, після армії, я повернувся до України. З того часу я проживаю в Україні», — розповів Куницький.

Президент Зеленський за національністю еврей. Чи має він громадянство Ізраїлю невідомо.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: