Архив рубрики: ‘Лавринович Олександр’

Суд вдовольнило обвинувачення Лавриновича у захопленні державної влади

lavrinovich_mercedes1

 

Подільський райсуд Києва визнав, що обвинувальний акт у справі екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича відповідає вимогам КПК і може розглядатися судом.

Відповідне рішення суд ухвалив на підготовчому засіданні 10 вересня, повідомляє «Судовий репортер».

Суд не задовольнив клопотання адвоката Євгена Солодка щодо повернення обвинувального акту прокурору.

Адвокат посилався на рішення Апеляційного суду Києва, який 27 вересня 2017 року відпустив Лавриновича з-під варти, дійшовши висновку про відсутність обґрунтованої підозри.

Прокурор Олексій Донський критику спростовував і говорив, що захист вдається до передчасної оцінки доказів.

«Явною маніпуляцією є те, що після рішення Апеляційного суду сторона обвинувачення не провела жодної слідчої дії щодо Лавриновича… Який сенс проводити слідчі дії з особою, яка на підставі ст.63 Конституції відмвляється від дачі показань?!..», – заявив він

«Якби в обвинуваченого було бажання, він міг би його реалізувати, заявити клопотання… Тим більше, сторона обвинувачення сама визначає той обсяг доказів, який вважає достатнім для складення обвинувального акту…», – сказав прокурор.

«Ми вважаємо, клопотання є безпідставним, необгрунтованим, пов’язаним з маніпуляцією, перекручуванням фактичних обставин, викривленням даних, які оцінюються на іншій стадії», – сказав Донський.

Солодко відповів: «Що стосується заяв прокурора Донського щодо маніпулювання сторони захисту якимись фактами… Я цю хамську скоромовку навіть коментувати не буду… Ще одна заява від прокурора Донського, що сторона захисту маніпулює, – і ми перейдемо в стадію відводу прокурора».

Головуючий суддя Отвіновський закликав сторони утриматися від подібних слів.

Після виходу з нарадчої кімнати колегія суддів оголосила, що обвинувальний акт відповідає вимогам КПК, а формулювання обвинувачення, правова кваліфікація і фактичні обставини будуть оцінюватися під час розгляду справи по суті. Висновок Апеляційного суду про необґрунтованість оголошеної підозри не є підставою для повернення обвинувального акту.

Захист Лавриновича попросив надати час для підготовки, зокрема складення списку свідків.

Суд клопотання задовольнив і оголосив перерву до 8 жовтня.

Стадія підготовчого засідання ще не завершена і обвинувальний акт до розгляду суд поки не призначив.

Екс-міністра юстиції Лавриновича звинувачують у сприянні екс-президенту Віктору Януковичу в захопленні державної влади у 2010 році шляхом повернення до редакції Конституції 1996 року.

У 2010 році Конституційний Суд України скасував політреформу 2004 року і повернув державу до президентсько-парламентської форми правління, чим розширив повноваження президента Віктора Януковича.

Лавриновича звинувачують, що він оприлюднив текст рішення Конституційного суду, а також без голосування Верховної Ради опублікував текст Конституції в редакції 1996 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

 

Януковичу й Лавриновичу оголошено підозру у захопленні влади щодо «конституційного перевороту» 2010 року

tual-Yanuk1

 

Екс-президенту Віктору Януковичу та екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу повідомили про підозру у захопленні влади.

Про це написав генеральний прокурор України Юрій Луценко у Facebook 6 вересня 2017 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Департамент спеціальних розслідувань ГПУ розслідує справу щодо «конституційного перевороту» 2010 року, який призвів до захоплення державної влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень президента України за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту і уряду, йдеться у повідомленні.

«На підставі зібраних доказів повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 КК України екс-президенту Януковичу та екс-міністру юстиції Лавриновичу у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади в Україні – Верховної Ради – зміни чинної Конституції через внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та її офіційної публікації», – написав Луценко.

Крім того, колишньому заступнику міністра юстиції повідомлено про підозру у пособництві у вчиненні даного кримінального правопорушення, за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 109 ККУ, повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган.

Вона називає це справою про «конституційний переворот».

Досудове розслідування триває.

«Збираються докази та перевіряються на предмет достатності та допустимості для вирішення питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення вищевказаних злочинів», – додають у ГПУ.

30 вересня 2010 року Конституційний Суд у закритому режимі скасував політичну реформу від 2004 року. Тим самим суд під головуванням Анатолія Головіна повернув у дію Конституцію 1996 року.

Відтак, Віктор Янукович отримав ширші повноваження, ніж мав Віктор Ющенко, – такі, які мав ще Леонід Кучма. А повноваження Верховної Ради звузилися.

22 лютого 2014 року, одразу після втечі Віктора Януковича, Верховна Рада своєю постановою повернула до Конституції зміни від 2004 року. Крім того, 2 червня 2016 року парламент забрав у президента право утворювати суди.

Віктора Януковича в Україні також звинувачують у державній зраді через прохання до Росії про військове втручання у ситуацію в Україні. 6 вересня о 10:00 Оболонський райсуд Києва проведе чергове засідання у цій справі, яку розглядають заочно.

Правоохоронці розслідують і інші справи проти екс-президента, який у 2014 році утік до Росії після розстрілу протестувальників на Майдані Незалежності у Києві.

#Лещенко розповів, фігурантом якої кримінальної справи є екс-міністр юстиції #Лавринович. Відео

Lavrinovych-Oleksandr5

 

Олександр Лавринович є фігурантом кримінального провадження щодо виплати одного мільйона доларів для американською юридичної компанії «Скаден», яку Януковичу допоміг залучити Манафорт.

Таку думку висловив народний депутат України Сергій Лещенко на телеканалі ZIK, коментуючи скандал із отриманням Полом Манафортом грошей від Партії регіонів, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«За справою по «амбарній книзі» є підготовлена підозра, яка вручена одному із фігурантів – чинному голові ЦВК Михайлу Охендовському. Його повноваження вже перевищені на 3 роки, і він на цій посаді перебуває тільки тому, що він як людина, яка є під слідством, є найбільш слухняним і виконує всі вказівки», – зауважив Лещенко.

Натомість Олександр Лавринович, продовжує нардеп, є фігурантом кримінального провадження щодо виплати одного мільйона доларів для американською юридичної компанії «Скаден», яка була залучена Януковичем для адвокатування та переслідування Тимошенко.

«У «чорній бухгалтерії» Партії регіонів згадується Манафорт як людина, яка працювала на Януковича, і компанію «Скаден» допомагав залучати саме він. Цей зв’язок показує системність дій влади Януковича, яка використовувала «брудні» гроші для підкупу депутатів, суддів, прокурорів, членів комісії та лобістів на Заході», – пояснює Сергій Лещенко.

Натомість екс-міністр Лавринович відповів, що не мав ніякого відношення до американської юридичної фірми, так само, як і Пол Манафорт.

«Із компанією «Скаден» контракт був підписаний Міністерством юстиції України, і,відповідно до закону, його підписував керівник апарату Міністерства, а не я. Щодо Манафорта, то він взагалі ніякого відношення до цього контракту немає», – відреагував на звинувачення Олександр Лавринович.

Сын Лавриновича угрожал изнасилованием журналистке Солодовниковой? Фото

“Елена, давай так – если ты попробуешь вые*нуться, я порву твой рот х*ями своей охраны, я понятно выразился”, — сообщение подобного содержание получила журналист телеканала “Интер”, активист “Дорожного контроля” Елена Солодовникова olena.solodovnikova от человека, использующего регистрационные данные сына министра юстиции Украины Александра Лавриновича, управляющего партнёра юрфирмы “Лавринович и партнёры” Максима Лавриновича.

Или от того, кто специально создал в Facebook`е персональную страничку Лавриновича Младшего дабы опорочить его доброе имя. Именно на такой версии событий настаивает сейчас герой сканадала и его пресс-служба.

«Шановна Олено!

На жаль, я пропустив причину всіх Ваших збурювань і хвилювань, тому вдячний Катерині Андрєєвій за вчасну реакцію.

Якщо Ви знаєте мене і мій номер телефону, то дивуюсь, для чого Ви зробили те, що зробили?

І якщо Ви не зможете надати мені лінк або інші дані про мій фейковий екаунт, то, звісно, я не зможу достучатись адмінам Фейсбуку із відповідною скаргою.

Ненависть викликає ненависть. Тому мені, мабуть, теж доведеться писати заяви в органи на Ваших „фанатів“ які пишуть ніжні погрози вже мені, а не Вашому фейковому дописувачу.

Будьте уважні, будь-ласка», — пишет теперь уже якобы настоящий Лавринович maxdiplomat.

Солодовникова удалила любые обвинения в адрес сына министра и переписку с ним.

“Приношу щирі вибачення Максиму Лавриновичу.

Інтернет дає можливість негативним персоналіям іноді вдавати із себе інших. Не пишіть Максимові погані речі, будь ласка. Ми обов’язково знайдемо людину, яка видавала з себе Лавриновича”, — расшаркивается девушка.

“Найдите и я поверю в искренность Ваших извинений”, — отвечает ей один из постоянных читателей.

Но разгадка, судя по всему, кроется не в этой, а в предыдущей записи Солодовниковой.

“Пресс-секретарь Лавриновича только что убедила меня что это был фейковый аккаунт”, — написала она 20 мая 2012 года.

Точно такая же история, напомним, ранее приключилась со специалистом по сбору компромата на госслужажих высшего ранга Сергеем Руденко, опубликовавшем на своей странице скрин-шот биографии 25-летей начальницы Управления коммуникаций администрации президента Украины. Опубликовавшего и тут же убравшего без каких-либо пояснений.

И по поводу настоящих/ненастоящих аккаунтов. Солодовниковой следовало бы п оповоду поступивших в её адрес столь предметных угроз обратиться в правоохранительные органы. А там бы уже бысто разобрались, кто кому лавринович.

Многие из “великих” давно ведут сразу по несколько аккаунтов.

UAINFO

 

Политическое животное

В политике очень часто действует «неестественный отбор», когда выживают не честнейшие, сильнейшие или умнейшие – выживает нечто хилое, но способное на любую подлость или предательство. Самый яркий пример такого «неестественного отбора» – карьера Александра Лавриновича. Уже давно нет в живых титанов-основателей первой украинской политической партии – РУХ, Вячеслава Черновола и Михаила Бойчишина. Да и самой партии то уже нет. Во-многом благодаря деятельности профессионального провокатора, тихого, незаметного, но от этого не менее опасного Александра Лавриновича. В свое время именно Черновол и Бойчишин вывели его в политику, РУХ сделал его политической фигурой. И, тем не менее, Лавринович последовательно и рассчетливо все это предал и продал. Ради чего? Все очень банально – ради власти и денег.

(більше…)Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: