Архив рубрики: ‘выборы’

Самовисуванців не буде, — Виборчий кодекс Зеленського позбавив мільйонів українців права бути обраним

19 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила проект закону про Виборчий кодекс, який змінює порядок обрання народних депутатів до парламенту. 40ka.info зібрала найважливіше із закону про Виборчий кодекс.

Пропозиції президента Зеленського підтримали 330 народних депутатів – представники всіх фракцій та груп.

Тепер, серед іншого, у розділі XXIIІ (Загальні положення виборів народних депутатів України), у статті 133:

«Вибори народних депутатів України здійснюються на засадах пропорційної системи за єдиними списками кандидатів у депутати у загальнодержавному виборчому окрузі, з яких формуються регіональні виборчі списки кандидатів у депутати (далі – загальнодержавний виборчий список, регіональні виборчі списки) від партій.

Право на участь у розподілі депутатських мандатів набувають партії, на підтримку регіональних виборчих списків кандидатів у депутати від яких у межах загальнодержавного округу подано 5% і більше від загальної кількості голосів виборців, які підтримали регіональні виборчі списки кандидатів у депутати від усіх партій у межах загальнодержавного округу».

Найважливіше, що передбачає Виборчий кодекс це те, що в Україні більше не буде змішаної системи виборів, в яку входить обрання народних депутатів за допомогою мажоритарки.

На зміну зазначеній системі прийде проведення виборів із відкритими партійними списками.

Це означає, що не буде 225 одномандатних округів, на яких проводять вибори. Їх замінять 27 регіональних округів.

Самовисуванців не буде, усі кандидати йтимуть на вибори виключно від політичних партій. Громадян України позбавили права самовисуватися у народні депутати. Тому партократи формуватимуть свої списки:

єдиний список кандидатів у загальнодержавному виборчому окрузі;
списки кандидатів у відповідних виборчих регіонах, з яких формуватиметься єдиний список кандидатів.

Айвазовська з Опори розкритикувала Виборчий кодекс

 

 

Якщо говорити про проголосований у другому читанні Виборчий кодекс, то, крім виборчої системи, похвалитися чимось не доводиться. Йдеться про те, що дійсно на парламентських виборах запропонована пропорційна виборча система з відкритими регіональними списками. Але є суттєві вади.
Про це  заявила координаторка “Громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Айвазовська в інтерв’ю журналістам, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

“Перше – кількість мандатів, яка розігрується в регіональному окрузі, прямо пов’язана з явкою виборців. До дня голосування ніхто не знатиме, скільки мандатів розігрується. А якщо явка буде вкрай низька через, наприклад, стихійне лихо чи збройну агресію з боку Російської Федерації? Головне – належний парламент повинен бути репрезентативним. Репрезентативність має розраховуватися не від тих виборців, які прийшли, а від тих, які є. Якщо явка з якихось причин виявиться низькою, ця область буде недопредставленою. Парламент представлятиме ті регіони, де явка буде високою. Можливо, через фальшування та штучне накручування. Або між собою можуть воювати, наприклад, обласні державні адміністрації, які будуть у своїх областях використовувати адмінресурс, з метою нарощування явки, аби отримати більше мандатів.

Друге – багато позитивного зворотного зв’язку з виборчими гендерними квотами. Передбачена квота у 30% у партійних список для жінок. Але ми пропонували поправку – якщо жінка чи чоловік у списку відмовляються балотуватися, він пише заяву у визначені законом терміни і на його місце приходить теж жінка чи чоловік, наступний у списку. Тобто людина такої ж статі, як і той, хто вибув. Тому що бачимо, як після місцевих виборах у Вінницькій області кандидати масово писали заяви на скасування реєстрації їх як кандидатів вже після дня виборів, щоб “почистити” список для просування потрібних осіб. Потрібно мати певні гарантії, що на місце жінки прийде жінка, наступна у списку. Адже мало того, що жінкам не так просто буде надалі перемагати у пропорційній системі з відкритими списками. Ще й немає гарантій від тиску постфактум. Також відмова в реєстрації для списку партій в разі порушення гендерної 30% квоти прописана таким чином, що потрібно її дотримуватись вцілому по списку, а не в кожній п’ятірці. Отже, партіям і далі можна маніпулювати з квотами”, – зазначає Айвазовська.

Також, за її словами, є проблеми, які стосуються виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, мобільних груп, людей з інвалідністю. Вони зовсім не вирішені. А це той блок, який свідчив би про прогрес в доступності виборів. Навіть в системі прозорості фінансування є крок назад – виключили норму про проміжні фінансові звіти політичних партій.

Як фальсифікували вибори 21 липня 2019 року. Заповнення виборчих протоколів до підрахунку голосів. Відео

Довірена особа кандидата у народні депутати Олега Хвощевського Наталія Григор’єва зайшовши на виборчу дільницю виявила відверту фальсифікацію виборів. Студенти Ківалова заповнювали виборчі протоколи. Керував ними секретар ДВК, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це розповів Хвощевський у своєму фейсбук: «Забежал якийсь мордоворот і виштовхав Наталю. Ми приїхали на місце, голова комісії мало не плаче, а студентки розповідають, що вони ПРОСТО ЗЛЯКАЛИСЯ … За підробку бюлетенів передбачено ВІД СЕМИ ДО ДЕСЯТИ років … Студенти ДУМАЙТЕ …», — написав кандидат.

Апеляційний адміністративний суд дозволив Кузьміну, який не перебував в Україні останні 5 років, балотуватись до парламенту

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував постанову ЦВК про скасування реєстрації Рената Кузьміна як кандидата в народні депутати України.

Про це написав адвокат колишнього заступника генпрокурора Артем Захаров у facebook, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Прогнозую агонію у певних осіб та бажання посилити незаконний тиск на ЦВК.

Утім кожен має знати, що за вчинення протиправних дій обов’язково настає юридична відповідальність», — написав він.

2 липня Центральна виборча комісія зареєструвала колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна кандидатом в нардепи.

Уже 5 липня ЦВК скасувала реєстрацію кандидатом в депутати Рената Кузьміна, як до цього скасувала реєстрацію рашистів Андрія Клюєва та Анатолія Шарія.

Підстави для цього, зокрема, надали правоохоронці: Служба безпеки України за запитом Парубія перевірила, чи перебували Андрій Клюєв, Анатолій Шарій та Ренат Кузьмін в Україні останні 5 років, що є умовою участі у виборах. Свої висновки СБУ надала ЦВК.

За даними ГПУ, Кузьміна підозрюють у відмиванні незаконно здобутого майна й інших особливо тяжких злочинах. При цьому встановити місце перебування Кузьміна правоохоронці не можуть, припускають, що він може переховуватися в Росії чи в анексованому нею Криму. Нібито станом на 2017 рік він перебував у окупованій Ялті.

3 липня Служба безпеки взялася за перевірку, чи перебував Кузьмін в Україні останні 5 років, що є умовою участі у виборах.

Олена Мошенець від «Слуги народу» співкерувала газетою Арбузова під час і після Революції гідності

Moshenec-Olena1-500x358

Кандидатка в народні депутати Олена Мошенець, яка у виборчому списку партії «Слуга народу» під номером 56, продовжувала працювати заступницею головного редактора в газеті ексголови Нацбанку часів президентства Віктора Януковича Сергія Арбузова під час та після Революції гідності і втечі самого Арбузова в Росію. Про це заявили журналісти програми Радіо Свобода «Схеми: корупція в деталях», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Схеми» пишуть, що у 2013—2014 роках Олена Мошенець працювала заступницею головного редактора і керівницею спецпроектів газети «Капітал», яка (за даними низки видань, серед яких Детектор медіа, Економічна правда та The Insider) входить до неформального медіахолдингу колишнього першого віцепрем’єра та голови Нацбанку Сергія Арбузова. Вона продовжила співкерувати виданням і після втечі самого власника в Росію.

У коментарі «Схемам» Олена Мошенець підтвердила, що працювала у «Капіталі» Арбузова у зазначений період. Але додала, що її робота у виданні не стосувалася політичних тем.

Журналісти повідомляють, що у біографії кандидатки на офіційному сайті партії «Слуга народу» не згадано про її роботу в «Капіталі» – натомість вказані місця роботи в інших медіа.

У 2014 році газета «Капітал» випустила цілий спецпроект «до 100 днів постмайнанної влади» – із серією інтерв’ю з високопосадовцями-соратниками Януковича, які після Революції гідності втекли в Росію. Серед них – інтерв’ю з міністром зборів та доходів часів Януковича Олександром Клименком та із самим Сергієм Арбузовим. Також в активі газети є компліментарні матеріали щодо інших членів уряду Миколи Азарова, наприклад, ексміністерки соціальної політики Наталії Королевської.

За словами Олени Мошенець, вона також не робила цих інтерв’ю.

Нагадаємо, 22 червня партія «Слуга народу» оприлюднила список своїх кандидатів по мажоритарних округах – від 24 областей та Києва. У списку присутні, в тому числі, журналісти та телеведучі.

Гладчук вимагає від парламенту та президента повернення спостережної місії Парламентської асамблеї Ради Європи

Ukraina-Evropa

Вадим Гладчук вимагає від Верховної Ради та президента повернення спостережної місії Парламентської асамблеї Ради Європи.

Редактор часопису sprotiv.org, кандидат у народні депутати по 223 округу (Київ, Шевченківський район) у виборчій програмі якого є головною теза «путін-хуйло» Вадим Гладчук називає російським сценарієм скасування запрошення для ПАРЄ здійснювати спостереження за «виборами».

Гладчук пояснює це можливими намірами нинішньої проросійської влади фальсифікувати результати майбутнього волевиявлення українців.

Гладчука обурює, що Центрвиборчком реєструє кандидатами громадян Росії, наприклад, зареєстровано російського (!) громадянина Михайла Соколова кандидатом у народні депутати України від партії «Слуга народу».

Гладчука обурює той факт, що у народні депутати балотується кум президента-країни агресора, солдати якого вбили тисячі громадян України. З 17 березня 2014 року США ввели санкції проти Віктора Медведчука, які діють і понині. А в Україні він йде до парламенту.
Номер 22 у списку партії «Слуга народу» є кумом родини ватників Медведчуків.
https://sprotiv.org/70050

Вадим Гладчук вважає зумисним саботаж Службою безпеки України, Державною прикордонною службою України та МВС, які не дають вчасно до ЦВК відповіді на звернення щодо часу перебування в Україні корупціонерів, сєпарів чи рашистів, які вели підривну діяльність проти нашої держави.

Гладчук нагадує, що саме президент #Зеленский несе відповідальність за роботу Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, тому що він призначає туди керівників, а у випадку з Аваковим з МВС — це його політичний спільник.

Як кандидат у народні депутати Гладчук вважає порушенням його права на вільні вибори будь-які обмеження у роботі спостерігачів, а відтак планує оскаржувати до суду рішення про скасування запрошення для ПАРЄ здійснювати спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні.

Гладчук нагадує, що Небесна сотня у 2014 році своїми життями заплатила за європейський вибір України.

Делегація ПАРЄ перебувала у Києві 2-3 липня для оцінювання передвиборчої ситуації перед позачерговими парламентськими виборами в Україні, які відбудуться 21 липня.
В Асамблеї нагадали, що у листі від 2 липня 2019 року голова Верховної ради поінформував президента ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є, що український парламент відкликав своє запрошення для спостереження за достроковими виборами.
«Як наслідок цього рішення передвиборча делегація вирішила припинити свою діяльність достроково», — сказано у повідомленні.
Зазначено, що до ухвалення цього рішення делегація ПАРЄ провела зустрічі з лідерами і представниками ряду партій, що беруть участь у виборах, представниками громадянського суспільства і засобів масової інформації, представниками місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (БДІПЛ/ОБСЄ) зі спостереження за виборами в Україні, а також дипломатами.
Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі зазначила, що Асамблея має тривалу практику, що сягає 1994 року, співпраці з Україною щодо спостереження за виборами, що дозволило «істотно поліпшити» законодавчу базу країни та виборчої практики.
«Я повинна підкреслити, що Україна, як член Ради Європи, перебуває під процедурою моніторингу Асамблеї та має зобов’язання запропонувати Асамблеї спостерігати за президентськими й парламентськими виборами», — додала вона.

Вадим Гладчук вимагає від Верховної Ради та президента повернення спостережної місії Парламентської асамблеї Ради…

Posted by Марцинюк Анастасія on Friday, July 5, 2019

Фальсифікація виборів? Зеленскому зараховують зіпсовані бюлетені. Відео

Kivalov-vibori1-500x368

Це ж фальсифікація виборів?

Зараховувати зіпсовані бюлетені одному з кандидатів під час підрахунку голосів у другому турі виборів 21 квітня 2019 року, цікавиться редакція sprotiv.org.

Цікаво, по всій країні таке робилося?

ЦВК забороняє кандидату Вадиму Гладчуку писати у виборчій програмі «путін хуйло». Аудіо

gladchuk-cvk1

Редактор часопису sprotiv.org Вадим Гладчук на своїй сторінці у фейсбук заявив про перешкоди у реєстрації кандидатом у народні депутати України по 223 округу (Київ, Шевченківський район) через слова у його виборчій програмі «путін хуйло».

«Щойно мені позвонила помічниця члена ЦВК Олега Діденка Юлія Дудник та заявила, що у них є зауваження до головної тези моєї виборчної праграми „путін — хуйло“.
Цитата з нашої розмови: „Ми не можемо дозволити друкувати деякі слова. Не зовсім коректними є висловлювання про президента російської федерації“ (аудіо оприлюднять згодом журналісти на sprotiv.org)
Я вважаю позицію ЦВК політичною та такою, що обмежує моє право на свободу висловлювань.
Хочу нагадати членам Центральної виборчої комісії, що в нашій країні йде вже 5 років війна. Російські солдати, артилерія та танки вбивають щодня найкращих синів і доньок України. І настав час називати речі своїми іменами: росія — це країна-агресор, а путін — хуйло. Зокрема і для цього я йду у Верховну Раду по 223 виборчому округу (Київ, Шевченківський район) — казати з парламентської трибуни правду про злочини російських загарбників проти України та українського народу», пише Гладчук.

Публікуємо аудіозапис розмови помічниці члена ЦВК Олега Діденка Юлії Дудник з Вадимом Гладчуком: https://sprotiv.org/video/cvk_2019-06-05.mp3

«путін – хуйло», — передвиборна програма редактора часопису sprotiv.org Вадима Гладчука у 223 окрузі

gladchuk-cvk_2019-06-03_23-59-00-500x375

«путін – хуйло!
Крим та Донбас — це Україна!
Україна має бути членом НАТО!», — це головні тези передвиборної програми редактора часопису sprotiv.org Вадима Гладчука у 223 виборчому окрузі (Київ, Шевченківський район).

3 червня 2019 року о 16:01 він подав до ЦВК документи на реєстрацію кандидатом у народні депутати України.

Більше інформації про Вадима Гладчука за цим посиланням.

Фейсбук сторінка єдиного антипутінського кандидата: https://www.facebook.com/vadym.gladchuk

#Коломойский и парламентские выборы. Расследование

zel-kolom1

На события, подобные тому, которое произошло в Переяславе-Хмельницком, президент должен реагировать не постиком в Фейсбучике. А созывом силового блока. И кадровыми решениями. Потому что случившееся показало, что не укладывающийся в голове ужас – это не частный случай, и произойти это может с любым – со взрослым, и, что хуже всего, – с маленьким, беззащитным и невинным ребенком. В стране, гарантом прав и свобод граждан которой является президент.

Но сегодня у президента заняты подготовкой к предстоящим парламентским выборам, конструированием новой реальности. Имя главного конструктора сомнений не вызывает. Коломойский хочет владеть золотой акцией будущей коалиции. Фактически только он сегодня играет в стратегию – разумеется, не стратегию страны, а стратегию своего контроля над страной.

В лагерях остальных игроков – реактивная тактика. Нам бы день простоять, нам ночь продержаться, нам бы в Раду пройти. Идут переговоры об объединениях, однако союзы распадаются, не успев возникнуть. А вот Коломойский уже заручился поддержкой Тимошенко. В недавнем интервью УП Игорь Валерьевич заявил, что считает Юлию Тимошенко другом и намерен «помогать» ей на выборах путем установления невысоких цен на рекламу на «1+1». В свою очередь, стенограмма встречи Зеленского с парламентариями продемонстрировала лояльность Юлии Владимировны к «борщу из Чебурашки».

Несгибаемый борец с неправдой «Степаныч» тоже готов на коалицию с хрюшами из «Слуги народа». Но у «Степаныча» одна проблема – карма, глумливый алгоритм, заложенный в экзистенциальную программу Гриценко насмешливым творцом. Суть этого алгоритма в том, что начинает выборы «Степаныч» за здравие, а заканчивает со статистической погрешностью. День электорального сурка. Вот и сейчас с корабля «Степаныча», несмотря на проникновенные до слез статьи жены, бегут не только инвесторы, но и верные мулаты, еще более честные, чем сам Степаныч, выдающиеся политические деятели Чумак и Катеринчук. Денег на кампанию нет, как и понимания ее содержания.
По данным последнего опроса Института им. Яременко, Гриценко на десятые доли процента ниже проходного барьера. Как и Смешко. Последний – проект, конечно, дружественный Коломойскому, но не родной. Там террариум и паноптикум из Медведчука, аграрного друга Юры Енакиевского из Самопомощи – Ивана Мирошниченко, Марчука, Кучмы и настоящих чекистов, которые бывшими не бывают даже в гробу. Они и сами хотят быть золотой акцией.

Однозначно проходят в Раду только «Слуга народа», партия Порошенко, «Батькивщина» и «За життя». Понятно, что Порошенко – враг, «За життя» – конкурент. С «Батькивщины» договорились, но этого недостаточно. На Гриценко рассчитывать не стоит. У Вакарчука с птенцами Сороса и Пинчука – свое кино.

И поэтому Коломойский разворачивает несколько параллельных процессов. Пытается продать «Укроп», где он возглавляет комиссию партийного контроля. Но уши от мертвого осла не покупают даже Тимошенко с Кличко.

Коломойский «консультирует», как он сам это сформулировал, «партию мэров» Кернеса и Труханова – этакий «Наш Край» Коломойского на базе «Видродження» Хомутынника. Это многофункциональный проект – во-первых, несмотря на свою кажущуюся из Киева анекдотичность, теоретические шансы на попадание в Раду он имеет, и в этом случае точно станет золотой акцией Коломойского. Но даже если нет, то, во-вторых, проект откусывает голоса у конкурентов – «За життя» и «Оппоблока», в-третьих, является площадкой трансляции кремлевской повестки, прямо озвучивать которую «Слуга народа» и Зеленский пока не могут. Это показал скандал с Шефиром. И, наконец, в-четвертых – это могучий мажоритарный ресурс на Юго-Востоке, позволяющий зайти в Раду через округа.

Также Коломойский минусует Кличко (несмотря на посреднические усилия Фукса, пытавшегося скрестить УДАР, УКРОП и «Батькивщину»), потому что планирует взять Киев на мэрских выборах. На наш взгляд, напрасно. Потому что лучше, чем сам Кличко, с его разваливающимися мостами и варварской застройкой столицы, с этой задачей никто не справляется.

Минусует Гройсмана. Превентивно, потому что боится его взлета. У Гройсмана слабый партийный, но очень неплохой премьерский рейтинг. Гройсман может усилить чужой проект и начать свой, и отобрать голоса. У него сильные позиции в Центральной Украине, и он может также создать здесь конкуренцию по мажоритарке.

А мажоритарка – очень важная ставка Коломойского. Именно по мажоритарке Игорь Валерьевич планирует завести необходимое количество своих послушников, которые сформируют коалицию со «Слугой народа» и «Батькивщиной». Сегодня идут активные торги за франшизу «Слуги народа» на мажоритарных округах. 8 июня на съезде «Слуги народа» увидим очень интересные результаты этих торгов. Ну, и конечно вся мажоритарка партии мэров, влияние которой будет определяющим, как минимум, в Харьковской и Одесской областях – это условная квота Коломойского.

Принято стратегическое решение «прямо не замечать» Порошенко и его партию, чтобы не усиливать и не создавать образ главного оппонента. Хотя просто по факту, если взглянуть на результаты последнего соцопроса, то в списке проходящих в Раду партий просто физически пока что отсутствуют враждебные Коломойскому силы, кроме «Европейской солидарности».

И поэтому свободу действий Порошенко и его партии предоставлять, конечно, нельзя. Блокировать его прохождение в парламент или, как минимум, сокращать его поддержку– критически важная задача. Решать которую предполагается с помощью юридического бультерьера Портнова, позиционируя его игру как самостоятельную. Хотя, как установили «Схемы», в 2007—2009 годах нынешний глава Администрации президента Андрей Богдан работал помощником у депутата Портнова. А сам он с начала 2000-х обслуживал «Приват». Так что Портнов сегодня – не самостоятельная фигура, а боевое крыло Коломойского и канал влияния Москвы.

Конечный искомый результат шахматной партии, которую разыгрывает Коломойский – подавляющее преимущество на всех флангах. Коалиция с запасом, который обеспечат ориентированные лично на него депутаты.

В планах Игоря Валерьевича – нарушить вечный олигархический консенсус в парламенте и устроить там свой личный однополярный мир. В еще более жесткой форме, чем это сделали регионалы с КПУ в 2012 году. И получить таким образом дополнительный рычаг влияния на Зеленского.

И поэтому, если на президентских выборах одной из главных причин побед Зеленского стало настроение «только не Порошенко», то на парламентских выборах таким настроением станет – «только не Коломойский». Потому что в противном случае мы получим теневого и очень недоброго хозяина страны».

Сергей Федорчук, Национальное бюро расследований УкраиныClose
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: