Архив рубрики: ‘выборы’

Готуються ЗЕфальсифікації? Наближені до Єрмака з офісу преЗЕдента люди хотіли відставки членів ЦВК

Голова ЦВК Олег Діденко заявляє, що від людей, наближених до Офісу президента, надходила «рекомендація» щодо звільнення його і членів ЦВК за власним бажанням і натяки щодо можливих наслідків у разі відмови, повідомляє Національне бюро розслідувань України. Про це заявив Діденко у коментарі «Українській правді».

“У ЗМІ і раніше поширювалася інформація щодо того, що голова Офісу президента Андрій Єрмак незадоволений моїм перебуванням на посаді голови ЦВК. Не можу ні підтвердити, ні спростувати, тому що у мене не було особистої зустрічі з ним.

Що стосується поширеної інформації про зустріч в Офісі президента із членами ЦВК, то ця інформація відповідає дійсності частково.

«Можу підтвердити, що від людей, наближених до Офісу президента, мені надходила рекомендація щодо мого звільнення за власним бажанням та звільнення ще чотирьох членів Комісії. З натяками про можливі негативні наслідки у разі відмови. Можливо, я помиляюся і щось неправильно зрозумів. Але якщо найближчим часом будуть робитися спроби порушити якісь безпідставні кримінальні провадження, вживатимуться інші форми переслідування чи організовуватимуться інформаційні кампанії – тоді все стане на свої місця», — заявив Діденко.

Діденко зазначив, що не мав зустрічей з цього приводу на найвищому рівні. Він додав, що не боїться відставки.

Дослівно: «З одного боку, до ЦВК повинна бути максимальна довіра, оскільки від довіри до органу в кінцевому підсумку залежить і довіра до виборів. Тому, якщо до моєї роботи чи роботи ЦВК є серйозні претензії – на них потрібно реагувати.

З іншого боку, безпідставне звільнення всього складу або окремих членів ЦВК, особливо напередодні виборів, навіть звільнення за власним бажанням – це серйозна загроза для незалежності органу, для іміджу нашої держави, для репутації влади. Сподіваюся, це розуміють усі».

За даними «Української правди», мова йде про 5 членів ЦВК: голову Олега Діденка,  секретаря Олену Гатаулліну, заступника Віталія Плукаря, членів ЦВК Оксану Боярчук та Володимира Перепелюка.

14 серпня 2020 року видання ZN.UA повідомило, що глава Офісу президента Андрій Єрмак вимагав від п’ятьох членів ЦВК написати заяви про відставку, бо вони нібито «люди Богдана». В ОП цю інформацію в різкій формі заперечили.

Зелені гниди обмежили можливість самовисування громадян на місцевих виборах та збільшили грошові застави

Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства», повідомляє 40ka.info.

Нардепи внесли значну кількість змін до Виборчого кодексу, які стосуються всіх видів виборів та всіх етапів виборчого процесу і передбачають коригування більш, ніж 200 з 289 статей цього кодексу.

За даними «Опори», парламент залишив бар’єр для кандидатів за відкритими списками на рівні 25% для місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Ця норма була ще у першій редакції законопроєкту, до розгляду профільного комітету, на засіданні 16 липня депутати обирали між квотами у 5%, 25% та 50%.

Також Рада вирішила, що у громадах, які мають понад 10 тисяч виборців, вибори тепер будуть відбуватися за пропорційною системою.

Раніше пропорційна виборча система застосовувалась для великих населених пунктів, де проживало 90 тисяч і більше виборців.

«Опора» вважає, що така зміна виборчої системи для значної кількості територіальних громад безпосередньо перед початком виборів суперечить міжнародним стандартам виборчого законодавства. Також, наголошується, що це нововведення суттєво обмежує можливість самовисування громадян.

Також народні депутати вирішили змінити старий варіант виборчого бюлетеня.

Раніше українці голосували за партію, а внизу бюлетеня обирали кандидата, якого підтримують. Згідно з новий форматом бюлетеня виборці мають вписувати номер кандидата у трафарет поряд з партією.

Кандидати на посаду мера міста на майбутніх виборах будуть змушені внести від 19 до 445 тисяч гривень залежно від кількості виборців у місті.

«16 липня Верховна Рада у другому читанні підтримала зміни до Виборчого кодексу, які передбачають, зокрема, зниження застав на місцевих виборах.

Поправки до Виборчого кодексу передбачають, що грошові застави буде запроваджено на всіх рівнях, незалежно від кількості виборців. Однак формули розрахунку різняться», йдеться у заяві руху «Чесно».

Зазначається, що грошові застави за партійні списки у громадах, де від 10 тисяч до 90 тисяч виборців, не перевищуватимуть 18 тисяч 892 гривні.

Для великих міст застави коливатимуться орієнтовно від 19 тисяч до майже пів мільйона гривень залежно від кількості виборці.

Найнижчою буде застава для кандидатів на міських голів Ужгорода (19 тисяч гривень), Нікополя (20 тисяч гривень) і Мелітополя (24 тисячі гривень), найвищою – на мерів Дніпра (157 тисяч гривень), Харкова (219 тисяч гривень) та Києва (445 тисяч гривень).

Такими самими будуть застави за партійні списки до міських та обласних рад.

Точні суми застав визначатиме ЦВК відповідно до актуальних даних про кількість виборців у тому чи іншому населеному пункті.

Самовисуванців не буде, — Виборчий кодекс Зеленського позбавив мільйонів українців права бути обраним

19 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила проект закону про Виборчий кодекс, який змінює порядок обрання народних депутатів до парламенту. 40ka.info зібрала найважливіше із закону про Виборчий кодекс.

Пропозиції президента Зеленського підтримали 330 народних депутатів – представники всіх фракцій та груп.

Тепер, серед іншого, у розділі XXIIІ (Загальні положення виборів народних депутатів України), у статті 133:

«Вибори народних депутатів України здійснюються на засадах пропорційної системи за єдиними списками кандидатів у депутати у загальнодержавному виборчому окрузі, з яких формуються регіональні виборчі списки кандидатів у депутати (далі – загальнодержавний виборчий список, регіональні виборчі списки) від партій.

Право на участь у розподілі депутатських мандатів набувають партії, на підтримку регіональних виборчих списків кандидатів у депутати від яких у межах загальнодержавного округу подано 5% і більше від загальної кількості голосів виборців, які підтримали регіональні виборчі списки кандидатів у депутати від усіх партій у межах загальнодержавного округу».

Найважливіше, що передбачає Виборчий кодекс це те, що в Україні більше не буде змішаної системи виборів, в яку входить обрання народних депутатів за допомогою мажоритарки.

На зміну зазначеній системі прийде проведення виборів із відкритими партійними списками.

Це означає, що не буде 225 одномандатних округів, на яких проводять вибори. Їх замінять 27 регіональних округів.

Самовисуванців не буде, усі кандидати йтимуть на вибори виключно від політичних партій. Громадян України позбавили права самовисуватися у народні депутати. Тому партократи формуватимуть свої списки:

єдиний список кандидатів у загальнодержавному виборчому окрузі;
списки кандидатів у відповідних виборчих регіонах, з яких формуватиметься єдиний список кандидатів.

Айвазовська з Опори розкритикувала Виборчий кодекс

 

 

Якщо говорити про проголосований у другому читанні Виборчий кодекс, то, крім виборчої системи, похвалитися чимось не доводиться. Йдеться про те, що дійсно на парламентських виборах запропонована пропорційна виборча система з відкритими регіональними списками. Але є суттєві вади.
Про це  заявила координаторка “Громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Айвазовська в інтерв’ю журналістам, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

“Перше – кількість мандатів, яка розігрується в регіональному окрузі, прямо пов’язана з явкою виборців. До дня голосування ніхто не знатиме, скільки мандатів розігрується. А якщо явка буде вкрай низька через, наприклад, стихійне лихо чи збройну агресію з боку Російської Федерації? Головне – належний парламент повинен бути репрезентативним. Репрезентативність має розраховуватися не від тих виборців, які прийшли, а від тих, які є. Якщо явка з якихось причин виявиться низькою, ця область буде недопредставленою. Парламент представлятиме ті регіони, де явка буде високою. Можливо, через фальшування та штучне накручування. Або між собою можуть воювати, наприклад, обласні державні адміністрації, які будуть у своїх областях використовувати адмінресурс, з метою нарощування явки, аби отримати більше мандатів.

Друге – багато позитивного зворотного зв’язку з виборчими гендерними квотами. Передбачена квота у 30% у партійних список для жінок. Але ми пропонували поправку – якщо жінка чи чоловік у списку відмовляються балотуватися, він пише заяву у визначені законом терміни і на його місце приходить теж жінка чи чоловік, наступний у списку. Тобто людина такої ж статі, як і той, хто вибув. Тому що бачимо, як після місцевих виборах у Вінницькій області кандидати масово писали заяви на скасування реєстрації їх як кандидатів вже після дня виборів, щоб “почистити” список для просування потрібних осіб. Потрібно мати певні гарантії, що на місце жінки прийде жінка, наступна у списку. Адже мало того, що жінкам не так просто буде надалі перемагати у пропорційній системі з відкритими списками. Ще й немає гарантій від тиску постфактум. Також відмова в реєстрації для списку партій в разі порушення гендерної 30% квоти прописана таким чином, що потрібно її дотримуватись вцілому по списку, а не в кожній п’ятірці. Отже, партіям і далі можна маніпулювати з квотами”, – зазначає Айвазовська.

Також, за її словами, є проблеми, які стосуються виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, мобільних груп, людей з інвалідністю. Вони зовсім не вирішені. А це той блок, який свідчив би про прогрес в доступності виборів. Навіть в системі прозорості фінансування є крок назад – виключили норму про проміжні фінансові звіти політичних партій.

Як фальсифікували вибори 21 липня 2019 року. Заповнення виборчих протоколів до підрахунку голосів. Відео

Довірена особа кандидата у народні депутати Олега Хвощевського Наталія Григор’єва зайшовши на виборчу дільницю виявила відверту фальсифікацію виборів. Студенти Ківалова заповнювали виборчі протоколи. Керував ними секретар ДВК, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це розповів Хвощевський у своєму фейсбук: «Забежал якийсь мордоворот і виштовхав Наталю. Ми приїхали на місце, голова комісії мало не плаче, а студентки розповідають, що вони ПРОСТО ЗЛЯКАЛИСЯ … За підробку бюлетенів передбачено ВІД СЕМИ ДО ДЕСЯТИ років … Студенти ДУМАЙТЕ …», — написав кандидат.

Апеляційний адміністративний суд дозволив Кузьміну, який не перебував в Україні останні 5 років, балотуватись до парламенту

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував постанову ЦВК про скасування реєстрації Рената Кузьміна як кандидата в народні депутати України.

Про це написав адвокат колишнього заступника генпрокурора Артем Захаров у facebook, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Прогнозую агонію у певних осіб та бажання посилити незаконний тиск на ЦВК.

Утім кожен має знати, що за вчинення протиправних дій обов’язково настає юридична відповідальність», — написав він.

2 липня Центральна виборча комісія зареєструвала колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна кандидатом в нардепи.

Уже 5 липня ЦВК скасувала реєстрацію кандидатом в депутати Рената Кузьміна, як до цього скасувала реєстрацію рашистів Андрія Клюєва та Анатолія Шарія.

Підстави для цього, зокрема, надали правоохоронці: Служба безпеки України за запитом Парубія перевірила, чи перебували Андрій Клюєв, Анатолій Шарій та Ренат Кузьмін в Україні останні 5 років, що є умовою участі у виборах. Свої висновки СБУ надала ЦВК.

За даними ГПУ, Кузьміна підозрюють у відмиванні незаконно здобутого майна й інших особливо тяжких злочинах. При цьому встановити місце перебування Кузьміна правоохоронці не можуть, припускають, що він може переховуватися в Росії чи в анексованому нею Криму. Нібито станом на 2017 рік він перебував у окупованій Ялті.

3 липня Служба безпеки взялася за перевірку, чи перебував Кузьмін в Україні останні 5 років, що є умовою участі у виборах.

Олена Мошенець від «Слуги народу» співкерувала газетою Арбузова під час і після Революції гідності

Moshenec-Olena1-500x358

Кандидатка в народні депутати Олена Мошенець, яка у виборчому списку партії «Слуга народу» під номером 56, продовжувала працювати заступницею головного редактора в газеті ексголови Нацбанку часів президентства Віктора Януковича Сергія Арбузова під час та після Революції гідності і втечі самого Арбузова в Росію. Про це заявили журналісти програми Радіо Свобода «Схеми: корупція в деталях», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Схеми» пишуть, що у 2013—2014 роках Олена Мошенець працювала заступницею головного редактора і керівницею спецпроектів газети «Капітал», яка (за даними низки видань, серед яких Детектор медіа, Економічна правда та The Insider) входить до неформального медіахолдингу колишнього першого віцепрем’єра та голови Нацбанку Сергія Арбузова. Вона продовжила співкерувати виданням і після втечі самого власника в Росію.

У коментарі «Схемам» Олена Мошенець підтвердила, що працювала у «Капіталі» Арбузова у зазначений період. Але додала, що її робота у виданні не стосувалася політичних тем.

Журналісти повідомляють, що у біографії кандидатки на офіційному сайті партії «Слуга народу» не згадано про її роботу в «Капіталі» – натомість вказані місця роботи в інших медіа.

У 2014 році газета «Капітал» випустила цілий спецпроект «до 100 днів постмайнанної влади» – із серією інтерв’ю з високопосадовцями-соратниками Януковича, які після Революції гідності втекли в Росію. Серед них – інтерв’ю з міністром зборів та доходів часів Януковича Олександром Клименком та із самим Сергієм Арбузовим. Також в активі газети є компліментарні матеріали щодо інших членів уряду Миколи Азарова, наприклад, ексміністерки соціальної політики Наталії Королевської.

За словами Олени Мошенець, вона також не робила цих інтерв’ю.

Нагадаємо, 22 червня партія «Слуга народу» оприлюднила список своїх кандидатів по мажоритарних округах – від 24 областей та Києва. У списку присутні, в тому числі, журналісти та телеведучі.

Гладчук вимагає від парламенту та президента повернення спостережної місії Парламентської асамблеї Ради Європи

Ukraina-Evropa

Вадим Гладчук вимагає від Верховної Ради та президента повернення спостережної місії Парламентської асамблеї Ради Європи.

Редактор часопису sprotiv.org, кандидат у народні депутати по 223 округу (Київ, Шевченківський район) у виборчій програмі якого є головною теза «путін-хуйло» Вадим Гладчук називає російським сценарієм скасування запрошення для ПАРЄ здійснювати спостереження за «виборами».

Гладчук пояснює це можливими намірами нинішньої проросійської влади фальсифікувати результати майбутнього волевиявлення українців.

Гладчука обурює, що Центрвиборчком реєструє кандидатами громадян Росії, наприклад, зареєстровано російського (!) громадянина Михайла Соколова кандидатом у народні депутати України від партії «Слуга народу».

Гладчука обурює той факт, що у народні депутати балотується кум президента-країни агресора, солдати якого вбили тисячі громадян України. З 17 березня 2014 року США ввели санкції проти Віктора Медведчука, які діють і понині. А в Україні він йде до парламенту.
Номер 22 у списку партії «Слуга народу» є кумом родини ватників Медведчуків.
https://sprotiv.org/70050

Вадим Гладчук вважає зумисним саботаж Службою безпеки України, Державною прикордонною службою України та МВС, які не дають вчасно до ЦВК відповіді на звернення щодо часу перебування в Україні корупціонерів, сєпарів чи рашистів, які вели підривну діяльність проти нашої держави.

Гладчук нагадує, що саме президент #Зеленский несе відповідальність за роботу Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, тому що він призначає туди керівників, а у випадку з Аваковим з МВС — це його політичний спільник.

Як кандидат у народні депутати Гладчук вважає порушенням його права на вільні вибори будь-які обмеження у роботі спостерігачів, а відтак планує оскаржувати до суду рішення про скасування запрошення для ПАРЄ здійснювати спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні.

Гладчук нагадує, що Небесна сотня у 2014 році своїми життями заплатила за європейський вибір України.

Делегація ПАРЄ перебувала у Києві 2-3 липня для оцінювання передвиборчої ситуації перед позачерговими парламентськими виборами в Україні, які відбудуться 21 липня.
В Асамблеї нагадали, що у листі від 2 липня 2019 року голова Верховної ради поінформував президента ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є, що український парламент відкликав своє запрошення для спостереження за достроковими виборами.
«Як наслідок цього рішення передвиборча делегація вирішила припинити свою діяльність достроково», — сказано у повідомленні.
Зазначено, що до ухвалення цього рішення делегація ПАРЄ провела зустрічі з лідерами і представниками ряду партій, що беруть участь у виборах, представниками громадянського суспільства і засобів масової інформації, представниками місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (БДІПЛ/ОБСЄ) зі спостереження за виборами в Україні, а також дипломатами.
Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі зазначила, що Асамблея має тривалу практику, що сягає 1994 року, співпраці з Україною щодо спостереження за виборами, що дозволило «істотно поліпшити» законодавчу базу країни та виборчої практики.
«Я повинна підкреслити, що Україна, як член Ради Європи, перебуває під процедурою моніторингу Асамблеї та має зобов’язання запропонувати Асамблеї спостерігати за президентськими й парламентськими виборами», — додала вона.

Вадим Гладчук вимагає від Верховної Ради та президента повернення спостережної місії Парламентської асамблеї Ради…

Posted by Марцинюк Анастасія on Friday, July 5, 2019

Фальсифікація виборів? Зеленскому зараховують зіпсовані бюлетені. Відео

Kivalov-vibori1-500x368

Це ж фальсифікація виборів?

Зараховувати зіпсовані бюлетені одному з кандидатів під час підрахунку голосів у другому турі виборів 21 квітня 2019 року, цікавиться редакція sprotiv.org.

Цікаво, по всій країні таке робилося?

ЦВК забороняє кандидату Вадиму Гладчуку писати у виборчій програмі «путін хуйло». Аудіо

gladchuk-cvk1

Редактор часопису sprotiv.org Вадим Гладчук на своїй сторінці у фейсбук заявив про перешкоди у реєстрації кандидатом у народні депутати України по 223 округу (Київ, Шевченківський район) через слова у його виборчій програмі «путін хуйло».

«Щойно мені позвонила помічниця члена ЦВК Олега Діденка Юлія Дудник та заявила, що у них є зауваження до головної тези моєї виборчної праграми „путін — хуйло“.
Цитата з нашої розмови: „Ми не можемо дозволити друкувати деякі слова. Не зовсім коректними є висловлювання про президента російської федерації“ (аудіо оприлюднять згодом журналісти на sprotiv.org)
Я вважаю позицію ЦВК політичною та такою, що обмежує моє право на свободу висловлювань.
Хочу нагадати членам Центральної виборчої комісії, що в нашій країні йде вже 5 років війна. Російські солдати, артилерія та танки вбивають щодня найкращих синів і доньок України. І настав час називати речі своїми іменами: росія — це країна-агресор, а путін — хуйло. Зокрема і для цього я йду у Верховну Раду по 223 виборчому округу (Київ, Шевченківський район) — казати з парламентської трибуни правду про злочини російських загарбників проти України та українського народу», пише Гладчук.

Публікуємо аудіозапис розмови помічниці члена ЦВК Олега Діденка Юлії Дудник з Вадимом Гладчуком: https://sprotiv.org/video/cvk_2019-06-05.mp3



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: