Архив рубрики: ‘Дайджест’

У Києві вбили добровольця та громадського активіста Олександра Мандича, затримано трьох підозрюваних

Затримано підозрюваних у викраденні та вбивстві громадського активіста та добровольця у Києві Олександра Мандича, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Слідчі  встановили, що у чоловіка раніше був конфлікт із невідомими особами, йдеться у повідомленні Київської міської прокуратури.

«Згідно з матеріалами слідства, пізно ввечері 24 березня 2021 вказані особи, перебуваючи в квартирі 37-річного потерпілого на Печерську, близько години утримували його проти волі та наносили удари в різні частини тіла. Після цього напівпритомного чоловіка силоміць посадили в автомобіль та вивезли у невідомому напрямку».

Зусиллями працівників Управління карного розшуку ГУ НП у місті Києві, Печерського управління поліції ГУ НП у місті Києві та прокурорів Печерської окружної прокуратури ймовірних викрадачів вдалося встановити та затримати.

У ході слідчих дій з’ясувалося, що зловмисники заподіяли смерть викраденому чоловіку та сховали його тіло у закинутій канаві на Київщині.

В неділю, 28 березня, тіло загиблого з множинними травмами, у тому числі ножовими пораненнями, було знайдено. Експерти встановлюють причину смерті та механізм заподіяння травм. Також встановлюються мотив злочину та можливі співучасники.

Трьом затриманим повідомлено про підозру за п. 12 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 146 КК України. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним безальтернативних запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Вбитий громадський активіст – Олександр Мандич із позивним «Ташкент» (його фейсбук сторінка за посиланням).

«29 березня 2021 року Печерський суд обиратиме запобіжний захід вбивцям Mandych Alexandr.

12.00 — Володимирська, 15.

Вбивці — квартирні рейдери з Луганську.

Зеленського за ґрати, — на Банковій протестують через ув’язнення Стерненка. Відео

23 лютого 2021 року на розі вулиці Банкової та Інститутської кілька тисяч громадян України протестують проти ув’язнення українського патріота Сергія Стерненка, повідомляє 40ka.info.

 

Поліція незаконно перекрила прохід до офісу президента спецтехнікою та живим кордоном з поліції. Прихильники Стерненка, якого 23 лютого ув’язнив суд в Одесі, скандують «Аваков чорт», «Свободу Стерненку», «Разом і до кінця», «Київ вставай».
https://www.facebook.com/alex.petrov.3975/posts/3692145700882071

Правоохоронці запевняють активістів, що прохід до ОПУ відкриють, як зберуться усі учасники протесту. Беркут Авакова не пропускає навіть депутатів!

 

 

 

Люди постійно прибувають.

 

Водночас поліція комунікації пояснює протестувальникам, що біля лігва Зеленського ще не демонтували новорічні конструкції, тому їх не пускають. Протестувальники у відповідь на те, що їх не пускають під ОП, скандують: «Зеля – сцикун!»

Протестувальники намагалися прорватися повз поліцію під ОПУ, правоохоронці виставили більше співробітників, щоб перекрити вхід. Мітингуючі їх штовхають, дехто кидає сніжки. У поліцію полетіли щонайменше два фаєри.

Люди скандують «Пропускай», махають прапорами України, станом на 20:35 прорвати кордон поліції їм не вдалося.

Протести проти ватного реваншу та свавілля відбуваються у низці міст — у Львові, Житомирі, Харкові, Запоріжжі, Чернівцях, Дніпрі, Івано-Франківську та інших.

Зелені гниди анонсували зростання тарифу на електроенергію для населення

У Міненерго анонсували рішення про підвищення з наступного тижня тарифів для населення на електроенергію, за словами в.о. міністра Юрія Бойка, ведеться робота, щоб прийняти «максимально зважене рішення», повідомляє 40ka.info.

Про це на брифінгу заявив в.о. міністра Юрія Бойка, передає «Укрінформ».

«Я думаю, з наступного тижня буде готове до прийняття рішення у частині тарифів для побутового споживача. Зараз останні місяці ведеться робота, щоб прийняти з цього болючого питання максимально зважене рішення», — сказав Бойко.

За словами в.о. міністра,  середньозважена вартість доставки (тариф на передачу «Укренерго», тариф на розподіл оператора системи розподілу, а також тариф на поставку постачальника універсальних послуг) електроенергії від електростанції до будівлі становить 1,03 грн.

«А середньозважена ціна 1 кВт-год для середньозваженого споживача за останні місяці становить 1,04 грн. По суті в рамках поточної моделі ПСО оплачується виключно доставка», — пояснив він.

Проте у грудні, за його словами,у грудні тариф «Укренерго» із 24 копійок за кВт-год підвищується до 31 коп. Таким чином, у грудні доставка для всіх категорій споживачів зростає на 7 копійок.

Уряд Шмигаля був призначений голосуванням фракції «Слуга народу» преЗЕдента Зеленського.

НАБУ опублікувало матеріали слідства щодо хабара нардепу від «Слуги народу» Юрченку. Відео

Національне антикорупційне бюро опублікувало відеоматеріали щодо передачі частини хабара нардепу від «Слуги народу» Олександру Юрченку та його спільникам, повідомляє 40ka.info.

Дослівно: “У середині серпня детектив «під прикриттям» передав першу частину неправомірної вигоди посереднику.

26-27 серпня співучасники планували отримати ще одну частину коштів. За обставин, які зараз з’ясовує слідство, Національне бюро було вимушене припинити подальше виконання спеціального завдання”.

Зокрема, у межах операції детектив «під прикриттям» познайомився з одним із учасників угрупування і «замовив» у нього зміни у законодавстві України щодо переробки твердих побутових відходів.

Посередник познайомив детектива з Юрченком, який, як зазначають у НАБУ, «попросив надати йому хабар 13 тис. дол. за внесення пропозицій до законопроєкту та у подальшому 200 тис. дол. для підкупу народних депутатів-членів комітету».

У середині серпня детектив передав першу частину хабара. Ще один транш (50 тис.) був 26-27 серпня.

У НАБУ зазначають, що зібрали докази про злочини нардепа за ст.368 КК та ч.4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 ККУ, але не можуть вручити підозри Юрченку без підпису генпрокурора Ірини Венедіктової.

10 вересня детективи прибули в офіс Венедіктової, щоб внести відомості у ЄРДР і підписати дозвіл про проведення слідчих дій щодо Юрченка. Також вони надали проєкт повідомлення про підозру, довідку про зібрані докази та матеріали кримінального провадження.

Повідомляється, що після 6 годин в офісі Венедіктової керівник департаменту ОГП повідомив, що «не вбачає достатніх підстав для доповіді Генеральному прокурору про необхідність внесення відомостей щодо можливого вчинення кримінального правопорушення народним депутатом до ЄРДР».

Після цього провели нараду за участю Венедіктової, але за її підсумками рішення про підозру та внесення відомостей до ЄРДР так і не прийняли.

У НАБУ опублікували фрагменти розмов помічника Юрченка (Івана), самого нардепа і детектива під прикриттям. Зокрема, нардеп каже, що детально про «допомогу екології» розповість його помічник.

Помічник нардепа заявляє, що усіх, хто бере участь у процесі, потрібно віддячити «плюшками». Згодом він уточнює детективу, що Юрченко не може відкрито нічого говорити, бо він нардеп і його «слухають».

Також нардеп вимагав 3% акцій заводу, який нібито планували побудувати іноземні інвестори в Україні.

10 вересня посереднику (неофіційному помічнику Юрченка) повідомили про підозру за ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України.

Також 10 і 11 вересня Нацбюро скерувало Венедіктовій проєкт підозри щодо Юрченка, але станом на 15 вересня колишня нардепка «Слуги народу» на листи НАБУ не відповіла та підозри Юрченку не підписала.

У відомстві також натякнули, що перешкоджати розслідуванню НАБУ могли службові особи: «НАБУ під керівництвом САП здійснює слідчі дії, спрямованні на викриття та притягнення до кримінальної відповідальності інших її учасників, включно зі службовими особами, які сприяли припиненню виконання спецзавдання, незалежно від їхніх посад та політичної приналежності».

Влітку 2020 детективи отримали інформацію, що група нардепів отримують хабарі за свою законодавчу роботу у парламенті. НАБУ розпочало розслідування і операцію «під прикриттям».

У відомстві також нагадали, що раніше їхні спецоперації під прикриттям зривала Служба безпеки на ГПУ.

15 вересня на засіданні парламенту Венедіктова заявила, що наразі немає підстав для оголошення підозри нардепу від «Слуги народу» Олександру Юрченку.

Вона заявила, що єдиною доведеною обставиною є «факт обговорення внесення змін до законодавства, прийняття підготовлених заявником пропозицій у закон, обіцянка нардепа передати їх на опрацювання юристам». А цього недостатньо для оголошення підозри.

Венедіктова додала, що лист від керівництва НАБУ і чернетку підозри вона отримала о 17:20 14 вересня, але серед цих документів не було матеріалів кримінального провадження.

Зелені гниди хочуть запровадити обов’язковий техогляд в Україні для всіх видів транспорту

До кінця 2020 року Міністерство інфраструктури має намір ввести обов’язковий технічний огляд для всіх видів транспорту, а не тільки для комерційного.

Цікаво, що техогляд планують перейменувати в «перевірку транспорту на придатність до експлуатації» (ПТПЕ), щоб в українців це не викликало асоціації з корупційним оглядом від Державтоінспекції. Про це повідомляє 40ka.info.

Законопроєкт пропонує проводити періодичну перевірку транспорту і придорожній огляд.

Періодична перевірка:

  • Приватні легковики та вантажівки, маса яких не перевищує 3,5 тонни, будуть проходити першу перевірку через 4 року після реєстрації, а потім кожні два роки;
  • Таксі — через 1 рік з моменту реєстрації і далі на кожний рік;
  • Автобуси, мікроавтобуси — через 1 рік після реєстрації, а далі кожні пів року;
  • Вантажівки та напівпричепи, вага яких складає більше ніж 3,5 тонни — через 1 рік після реєстрації, а далі щорічно;
  • Мотоцикли, об’єм двигуна яких перевищує 125 кубічних сантиметрів — через 2 року після реєстрації, а далі кожні 2 року

Обов’язковий техогляд транспортних засобів, незалежно від дати їх попередньої перевірки, буде здійснюватися в наступних випадках:

  • Перереєстрації автомобіля;
  • Зміна типу, призначення чи параметрів конструкції транспорту;
  • ДТП.

Але є і ті, кому не потрібно буде проходити перевірку. Це стосується власників:

  • Транспортних засобів з максимальною швидкістю до 25 км/год;
  • Антикварних транспортів;
  • Спортивних машин;
  • Автомобілів з дипломатичною недоторканністю;
  • Тракторів і сільгосптехніки, об’ємом двигуна яких не перевищує 50 кубічних сантиметрів.

Придорожня перевірка:

  • Початкова — перевірка придатності транспорту, візуальна оцінка стану та перевірка того, чи були усунені всі зауваження в останньому техогляді.
  • Поглиблена — буде здійснюватися у разі технічних невідповідностей.

 

5 липня 2011 року Верховна Рада скасувала обов’язковий техогляд автомобілів.

Вмирайте дома, — режим Зеленського відмовлятиме у госпіталізації хворим на COVID-19 середньої важкості

Через ріст захворюваності на COVID-19 Міністерство охорони здоров’я планує змінити підхід до госпіталізації та приймати до стаціонару тільки тяжкохворих, повідомляє 40ka.info.

Зараз середньотяжкі форми захворювання також входять в показання до госпіталізації.

Про це під час брифінгу 21 серпня повідомила Ольга Голубовська, завідувачка кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця, а також членкиня медичної ради при МОЗ.

«Якщо буде спостерігатися такий ріст захворюваності, ми будемо змушені змінювати стратегію щодо госпіталізації.

Середньотяжкі форми захворювання також входять в показання до госпіталізації, і цим наша країна відрізняється від багатьох країн західної Європи і США, де госпіталізували лише людей вже в тяжкому стані. 

Але якщо буде спостерігатися такий ріст захворюваності, ми будемо змушені теж переглядати показання до госпіталізації і госпіталізувати тільки тяжкі форми захворювання. Це ускладнить якість надання медичної допомоги», – розповіла Голубовська.

Раніше Голубовська була радницею ексочільниці МОЗ Зоряни Скалецької.

Відома тим, що задекларувала гонорар від фармкомпанії, чий препарат хотіла включити в закупівлі.

Також Голубовська –  позаштатний головний спеціаліст МОЗ при Раїсі Богатирьової. Людина з групи впливу Петра Багрія.

Вона керувала напрямком «інфекційні хвороби».

Просувала пегільовані інтерферони для лікування гепатиту С, єдиним постачальником цих препаратів був монополіст Петро Багрій.

Зелені гниди готуються обкласти українців новими податками, повний список змін

У Раді зареєстровано низку законопроектів, що стосуються «ускладнення» життя українцям, шляхом нових фінансових зобов’язань. Документи можуть бути розглянуті вже цієї осені, повідомляє 40ka.info.

Зокрема новими податками збираються обкласти програмістів і айтішників, автомобілістів, таксистів, власників квартир та землі.

Так, законопроект № 3933 стосується програмістів, яких, згідно з цим документом, депутати мають намір оформляти як найманих працівників (в даний час близько 90% фахівців цієї галузі — ФОП-програмісти, які складають договір з роботодавцем, як між двома юрособами). Якщо закон приймуть, звідси випливає сплата ЄСВ, податок на доходи фізосіб і військовий збір.

Законопроект пропонує встановити податкове навантаження на зарплати таких на рівні 10%, тобто знизити податок на доходи фізосіб з 18% до 5% і скоротити єдиний соціальний внесок з 22% до 5%. Крім цього, пропонується звільнення від сплати 1,5% військового збору.

Інший законопроект № 3704 зачіпає власників автомобілів середнього класу. Згідно з документом, поріг оподаткування буде знижений до 200 мінімальних зарплат. Тобто практично в два рази. Під дію такого податку потраплять машини вартістю близько 30 тисяч євро, тобто, по суті, машини середнього класу.

Крім того, замість 5 років податок на розкіш доведеться платити 8 років.

У Мінінфраструктури, в свою чергу, розробили новий законопроект, який повинен регламентувати роботу служб таксі. У відомстві припускають, що після вступу закону в силу буде забезпечено надходжень податків і зборів близько 800 млн гривень на рік. З кожного таксиста на рік хочуть отримувати як мінімум 3600 грн, або 300 грн на місяць.

Для власників житла і землі підготували свої «сюрпризи».

Законопроектом №3928 депутати хочуть змусити платити податок власників квартир, які здають своє майно в оренду.

Пропонується знизити ставку з цього виду податків з 18% до 9 %. Якщо додати до цього 1,5% військового збору, то вийде, що податкове навантаження для орендодавців складе 10,5%. Експерти кажуть, що цифра все одно велика, критикуючи цей проект закону.

Законопроект №3131 (доопрацьований надалі та ставший №3131-д) стосується введення податку на землю сільгосппризначення. Якщо закон буде прийнятий, то з’явиться таке поняття, як «поставлене податкове зобов’язання» (ПНО). Він означе, що власники землі, які не здають її в оренду офіційно, будуть платити податок, що становить кілька відсотків від її нормативної грошової оцінки — НГО. (середня вартість гектара землі по НДО становить близько 30 тисяч гривень).

За організовану злочинну групу Павла Вовка з Окружного адміністративного суду знову взялося НАБУ. Відео

НАБУ повідомило про підозру голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову та ще 5 суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку, повідомляє 40ka.info.

За даними Центру протидії корупції, суддів підозрюють у створенні злочинної організації та захопленні влади.

У НАБУ підтвердили інформацію про підозри, але про те, в чому підозрюються посадовці, бюро не уточнило: «17 липня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру голові ОАСК, його заступнику та ще 5 суддям цього суду, а також голові ДСА. Триває процес вручення підозр ще 4 особам».

Раніше в п’ятницю в Окружному адмінсуді Києва повідомили, що у них проводять обшуки. Серед озвучених підстав – нібито розслідування «справ Майдану».

У преслужбі суду зазначили, що їхній голова Павло Вовк у відпустці.

Водночас в НАБУ повідомили, що дійсно здійснюють санкціоновані обшуки в приміщеннях Окружного адміністративного суду Києва, а також в Державній судовій адміністрації «для вилучення предметів, речей та документів, що можуть мати значення для кримінального провадження».

Окружний адмінсуд Києва відомий такими скандальними рішеннями як: про відсторонення в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, протиправність дій директора НАБУ Артема Ситника і нардепа Сергія Лещенка щодо розголошення інформації про Пола Манафорта, скасування рішення про націоналізацію “Приватбанку”.

Правоохоронці також розслідують справу про втручання керівництва Окружного адмінсуду в ухвалення рішень, вплив на роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів та організацію прийняття завідомо неправосудних рішень.

Соинвестора Sky Mall Хиллара Тедера обвинили в коррупции. Расследование

Конфликту между двумя совладельцами киевского торгового центра Sky Mall – украинским бизнесменом Андреем Адамовским и эстонским предпринимателем Хилларом Тедером – уже 10 лет. Казалось бы, об этом уже все знают всё. Но этот конфликт вошел в новую фазу.

Украинский бизнесмен устал от этой тяжбы и, несмотря на предыдущий негативный опыт отношений с эстонским коллегой, он все еще предлагает заключить мировое соглашение.

Но, кроме этого, Адамовский попытался донести до общественности одну интересную мысль, суть которой состоит в том, что если перед нами так называемый западный инвестор, то это вовсе не значит, что он цивилизованный.

Уже далеко не новость, что в Эстонии Тедер стал фигурантом скандала и судебного разбирательства в связи с коррупцией в мэрии Таллина: эстонский инвестор по этому делу был признан виновным, хотя и не сел за решетку.

В нашем распоряжении оказалось судебное решение, которое показывает, к каким методам прибегает Тедер, решая свои бизнес-интересы. И это дело достойно внимания уже хотя бы потому, что случись оно в Украине, скандал был бы куда большего масштаба, как и его последствия.

Образно говоря, судя по материалам суда Эстонии и по его делам в Украине, Тедер – типичный «решала-рецидивист».

Услуга за услугу

Чуть более года назад, 18 июня 2019 года Хиллар Тедер Постановлением Харьюского уездного суда в городе Таллин по делу 1-16-10503 был признан виновным в даче взятки мэру Таллина. Согласно решению суда, Тедер заплатил государству 200 тыс евро в виде наказания. И все выглядит так, что он еще легко отделался, так как был в одном шаге от получения 5-летнего тюремного срока.

Согласно материалам суда, Тедер дал взятку мэру Таллина и по совместительству основателю и лидеру Эстонской центристской партии Эдгару Сависаару. Зачем и как?

Жена Тедера Наталие является членом правления и владельцем компании Promptus Capital. Компания владеет недвижимостью в Таллине площадью 3585 кв м, которое представляет собой что-то вроде технических помещений и выглядит буквально как сарай. Супруги Тедер захотели обменять эту недвижимость на аналогичную. Участок земли и тоже не очень выдающиеся строения, которые они облюбовали, находятся практически рядом, и их площадь меньше – всего 2697 кв м. И эта недвижимость принадлежала Таллину.

Может показаться странным, что Тедер занялся такой мелкой недвижимостью, поскольку он известен тем, что владеет помещениями в десятки тысяч квадратных метров. Но, как следует из судебных материалов, семейство Тедеров не делало это просто так – городская недвижимость очень хорошо подходила для строительства курортных залов, теннисных кортов и тому подобного.

Но Тедер не пошел формальным и законным путем, чтобы добиться желаемого.

15 января 2015 года встретились финансовый секретарь Центристской партии Эстонии и председатель Таллинского городского собрания Калев Калло и Хиллар Тедер. Именно на этой встрече между ними состоялся разговор о том, что Калло может выступить посредником между бизнесменом и мэром Таллина, чтобы городские власти без проблем решили дело об обмене недвижимостью. Калло сказал, что поговорит об этом с Сависааром, но за это Тедер должен будет оказать некую услуг Центристской партии.

Уже на следующий день Калло и мэр в Таллина встретились в кабинете мэра. В материалах суда есть аудио-записи их разговора, на которых слышно, как Калло убеждает Сависаара отдать Тедеру городскую недвижимость в обмен на деньги, которых партии очень не хватало для проведения предвыборной рекламной кампании. Мэр согласился поговорить с Тедером.

Их встреча состоялась также в кабинете мэра 19 января. Сависаар жаловался на нехватку денег на выборы и просил Тедера помочь. Тедер, в свою очередь, тоже жаловался на нехватку денег, но обещал подумать, чем он сможет помочь партии. И это выглядело несколько странно, потому как на тот момент эстонские деловые СМИ оценивали состояние Тедера в 1 миллиард эстонских крон или в 50-60 миллионов евро. Тем более это удивительно, если знать, сколько же именно денег просили у Тедера.

На этой встрече все трое придумали схему передачи взятки за решение вопроса с обменом недвижимости: Тедеру предложили выдать фиктивный заем компании Midfield во главе с давним рекламистом Центристской партии Пааво Петтаем.

Также Калло договорился с двумя вице-мэрами о том, чтобы они помогли обмену недвижимости с Тедером.

Несмотря на то, что Тедер говорил о сложностях с деньгами, вскоре после встречи с мэром Таллина он поручил компании Retail Real Estate, которой руководит его сын Рауно, перечислить на счет Midfield деньги двумя траншами. И оказалось, что речь тут вовсе не шла о каких-то баснословных суммах: первый транш составил 200 тысяч евро, а второй – 75 тысяч. Кстати, мэр не брезговал и более мелкими подношениями ради решения вопросов других «ходоков»: ему оплачивали перелет и отдых в Испании с предоставлением личного автомобиля с водителем.

Петтай получил на счета своей компании деньги 31 января 2015 года, а уже 1 февраля вернул свой долг другой компании, за свои услуги взял себе наличными 10,7 тыс. евро, а оставшимися деньгами начал платить за рекламу партии на ТВ и в других СМИ.

Попался на мелочи

Тедер, который был уверен, что все это останется в секрете, стал жертвой то ли незнания законов мэром Таллина и руководством Центристской партии, то ли слепой веры в их безнаказанность. Однако выяснилось, что по законам Эстонии такое финансирование рекламной кампании партий запрещено. Партии могу брать займы только в кредитных учреждениях, а фирма сына Тедера таковой не являлась.

Изначально защитники обвиняемых пытались отделить эту ссуду от решения по поводу обмена недвижимости, мол, заем на рекламную компанию партии – это одно, а недвижимость – это другое. Тем не менее, суд установил, что эти эпизоды связаны и заем является взяткой. Тедер вынужден был признать, что не дай он денег партии, он не получил бы городскую недвижимость, и пошел он на это вполне осознанно.

Во время расследования по этому делу в квартире Тедера прошел унизительный обыск. И под конец судебного процесса он полностью признал свою вину. Он сотрудничал со следствием и дал слово выплатить штраф, лишь бы его не посадили.

К счастью для Тедера, гуманный суд Эстонии постановил, что на момент совершения преступления бизнесмен не был должностным лицом и к нему не было никакого общественного интереса. Как это ни странно прозвучит, но его вина была признана незначительной, иначе он получил бы 5 лет тюрьмы.

«Хиллар Тедер сделал соответствующие выводы, — сказано в решении суда. — Достаточно эффективная реакция со стороны государства на совершение преступлений направит Тедера по оценке прокуратуры на путь дальнейшего законопослушного поведения».

Да, в это трудно поверить, но эстонский суд оказался действительно очень гуманным. И даже прокуратура почему-то не стала настаивать на более суровом наказании.

Повезло и Сависаару – уголовное производство против него было прекращено по состояния здоровья мэра (ему уже 70 лет). По этой же причине его не посадили в тюрьму.

Но, тем не менее, Тедер был признан виновным и выплатил 200 тыс. евро. И если он еще хотя бы один раз попадется в руки правосудия, деньгами он уже не откупится.

«У нас в обществе есть определенное преклонение перед западными инвесторами. Это в нашей ментальности, в сознании каждого советского человека, когда долгие годы мы жили в закрытом от мира советском режиме», — сказал Адамовский.

И, характеризуя Тедера, он добавил: «Под маской иностранного инвестора скрывается человек с глубоко советским менталитетом и далеко не чистыми помыслами».

Решение суда Эстонии в полной мере это подтвердило.

А что в Украине? Все подробности уже рассказал Адамовский. А около месяца назад известный журналист Сергей Иванов получил предложение принять участив в пиар-кампании на стороне Тедера. Иванову (и не только ему) предложили за деньги оказать политическое давление на генерального прокурора Ирину Венедиктову и президента Владимира Зеленского в деле Sky Mall.

И, кажется, президент Украины немного ошибся в том, что каждому иностранному инвестору надо выписывать инвестиционную няню: в данном случае нужны люди более «крепкой» профессии.

Антон Чижов, Национальное бюро расследований Украины

 

Светлана Хакала. Как мошенничают с покупкой недвижимости в Албании. Расследование. Видео

Светлана Хакала сбежала с Российской Федерации, получив паспорт Финляндии, но осела в Албании, занимаясь аферами с недвижимостью, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Создав фиктивную фирму «Albania Dom», мошенница Хакала вместе с поддельниками Юлием Буши и Альбертом Ходжой, обещает доверчивым покупателям квартир с бывшего СССР вид на жительство и гражданство Албании. Своих жертв аферистка находит, разместив массированую рекламу в Интернете. Кроме гражданства Албании в обмен на покупку недвижимости, Светлана Хакала обещает доверчивым клиентам помочь открыть бизнес, выманивая тысячи доларов и евро. Получив деньги, часто аферистка угрожает покупателям, создавая им проблемы с пребыванием в Албании.

При отсутствии каких-либо разрешений и лицензий на ведение риэлторской деятельности в Албании Светлана Хакала использовала чужой ИНН Мирелы Топи, уклоняясь от уплаты налогов в Албании много лет.

Подробнее смотрите это видео.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: