Архив рубрики: ‘Дайджест’

Слуги народу роблять «тендерну палату». Продавців та орендодавців нерухомості хочуть змусити “башляти” мутним брокерам екс-регіонала Яценка

Як це завжди трапляється в Україні, чергові привладні бізнес-структури вигадали нову схему “відбору коштів в населення”. Тепер їм в око потрапив сегмент ринку – рієлторський.

Представники цієї сфери протягом декількох десятиліть успішно ухилялися від потуг різних привладних угрупувань взяти їх під “свій закон” і законним шляхом оббирати.

Тепер зрозуміло, що ті всі спроби були несерйозні. Але цільова аудиторія сучасних “законодавців”, суттєво змінилася. Ні, шановні представники рієлторської ниви, з Вас навіть грошей брати не стануть, Вас просто викинуть з ринку, як непотріб. Цільовою аудиторією став звичайний продавець нерухомості та орендодавець. Мета законопроєкту – узаконити відбор грошей саме в них.

За справу взялися реальні ”професіонали” свого діла. Проаналізувавши прізвища депутатів, які фігурують як розробники нового законопроєкту про рієлторську діяльність № 3618 від 09.06.2020 р. (38 осіб), стає зрозуміло, що це та сама група осіб, що так успішно доїла протягом 1,5 років продавців нерухомості України, примусивши їх, через “закон про електронні майданчики”, сплачувати 1950 грн від кожного виготовленого звіту про оцінку майна в свої власні кишені. Якщо законопроєкт пишуть професіонали з метою законного відбору грошей у населення, то виглядати він буде дуже демократично, а працювати однозначно інакше.

Що ж за сюрприз чекає на нас:

Законопроєктом передбачено:

Паспортизація кожного об’єкта нерухомості що пропонуються для продажу або для оренди.  Та створення єдиної інформаційної бази даних, що буде містити інформацію про всі об’єкти нерухомості що пропонуються для продажу або для оренди.

Можливо Ви подумаєте “нісенітниця якась”, ні – тому що для осіб, які будуть намагатися рекламувати свій об’єкт нерухомості БЕЗ отримання паспорту передбачені чималенькі штрафи  – 10 мінімальних заробітних плат. (п. 2 Стаття 25-2 Законопроєкту 3618).

Тобто паспорт обєкту отримати все ж таки прийдеться.

Хто буде видавати паспорт на об’єкт нерухомості?

Вносити інформацію до Єдиної інформаційної бази даних від імені суб’єкта рієлтерської діяльності має право брокер.

Тепер питання, а яка ж буде ціна цього паспорту?

Я підозрюю досить і досить висока. Чому? Кількість осіб, що отримають свідоцтво брокера буде невелика, можливо до 100 осіб на всю Україну, а навіщо більше? Треба просто формально показати наявність якоїсь кількості брокерів. Брокери будуть беззаперечно слухатись “вказівок” своїх реальних власників. Я не здивуюсь, якщо ціна за паспорт буде становити 30000 грн. Далі ми побачимо яким чином брокер буде повністю, на 100% підконтрольною і залежною особою.

Хто обирає брокерів?

Кваліфікаційно-сертифікаційна комісія Національної федерації фахівців у сфері рієлтерської діяльності.

Звідки береться ця Кваліфікаційно-сертифікаційна комісія?

До складу Кваліфікаційно-сертифікаційної комісії входять фахівці у сфері рієлтерської діяльності, делеговані З’їздом фахівців у сфері рієлтерської діяльності, але обираються шляхом голосування Радою суспільного нагляду у сфері рієлтерської діяльності.

Звідки береться ця Рада? Хто її члени? Хто її формує?

Рада формується на паритетних засадах шляхом делегування до її складу фахівців у сфері рієлтерської діяльності, що обираються З’їздом фахівців.

Хто ті особи, що беруть участь у З’їзді фахівців?

Кожне професійне об’єднання висуває по одному делегату для участі у з’їзді фахівців у сфері рієлтерської діяльності з правом голосу за умови, що таке професійне об’єднання відповідає одночасно таким вимогам:

1) зареєстроване як громадське об’єднання відповідно до закону;

2) відомості про таке об’єднання включені до Реєстру.

До речі, реєстру цього ще не існує.

Належати він буде Національній федерації фахівців у сфері рієлтерської діяльності.

Такої юридичної особи поки що також немає в відкритих державних реєстрах.

Ось ми і дійшли до суті, ХТО ж ті особи, які будуть вирішувати ВСІ питання в цій сфері.

Фактично це буде одна особа, якій буде належати громадська організація Національна федерація фахівців у сфері рієлтерської діяльності.

Чому?

Національна федерація фахівців у сфері рієлтерської діяльності є держателем Єдиного реєстру фізичних осіб, юридичних осіб та професійних обєднань у сфері рієлтерської діяльності (далі – Реєстр).

Тобто, якщо навіть всі фахівці, що працюють у сфері рієлтерської діяльності (ФОП або ТОВ) об’єднаються разом для захисту своїх інтересів, створять єдину величезну громадську організацію, або декілька невеликих і будуть намагатися увійти до складу ГО “Національна федерація фахівців у сфері рієлтерської діяльності”, їх туди просто не пустять.

А причина для відмови знайдеться, чи то дата реєстрації буде менше 10 років, чи то організація не матиме статусу всеукраїнської.

Причина в реєстрі,  що належатиме ГО Національна федерація фахівців у сфері рієлтерської діяльності. Зрозуміло, що фактично Національна федерація це буде “приватна лавочка” з одним власником і штучними ГО в членах, що нібито і представляють інтереси фахівців у сфері рієлтерської діяльності.

Зрозуміло що якщо мова йде  про отримання тотального контролю одною групою осіб над усіма процесами, які відбуваются на ринку нерухомості, включаючи надання доступу до професії, жодна з працюючих нині агенцій нерухомості та ФОПів не залишаться на цьому ринку, оскільки “навіщо ділитися”? Ці люди не для того такий серйозний закон писали, з депутатами ВР домовлялися, щоб після того, як він вступить в дію, гратися в бірюльки демократії та кокетнічать з якимись там громадськими організаціями рієлторів.

Мирослава Лугова, директор агенції нерухомості, голова комітету професійних ризиків Київського відділення СФНУКиевVластьНаціональне бюро розслідувань України

 

Довідка

Антон Яценко творець і колишній керівник пріснопам’ятної Тендерної палати. Яценко одразу після інституту працював у ВР, АП, в перший прихід Януковича в уряд був помічником Азарова (1-го віце-прем’єра), віце-президент Тендерної палати, автор ініціатив кримінальної відповідальності за наклеп.

Тендерна палата України (ТПУ) прославилася гучним скандалом навколо платного розміщення оголошень держорганами про тендери, а також низкою консалтингових послуг, які вона надавала. Також ТПУ була органом оскарження всіх тендерних суперечок. Громадське об’єднання не одразу набуло демонічних рис.

Загальна суть полягала в тому, що в державний механізм «вплітався» комерційний посередник – власник сайту, консалтингове агентство, оціночна компанія тощо – без послуг якого виконання закупівлі чи іншої функції держзамовника чи постачальника робилось неможливим. В різні часи такі послуги могли коштувати від 5% до 20% суми держзакупівлі.

Це крім того, що традиційно у вартість послуг державних постачальників закладається щонайменше 10% «віддяки» відповідальному керівникові держструктури за обрання компанії переможцем у конкурсі. А у профільному відомстві («уповноваженому органі», в різні часи – Мінекономіки, спеціальний його департамент, громадська Тендерна палата) зазвичай існував спеціальний тариф на вирішення питань з організацією тендера з одним учасником, здійснення закупівлі без тендерної процедури та інші ласі шматки.

Коронавірусна диверсія. Зелені гниди відкрили кордони з РФ та Білоруссю, де захмарна захворюваність та смертність від COVID-19

Кабінет міністрів проголосував за відкриття певних пунктів пропуску на кордоні з Російською Федерацією та Білоруссю, повідомляє 40ka.info.

Уряд проголосував відповідне рішення, однак відкритися пункти пропуску мають після його офіційного оприлюднення. Наразі поки їхня кількість невідома .

В Державній прикордонній службі УП зазначили, що їхні фахівці долучалися до опрацювання певних пропозицій, але яким є рішення Кабміну, можна буде побачити після його оприлюднення.

Пряма мова глави МВС Арсена Авакова: “Проєкт розроблено з метою відновлення пішоходного сполучення в пунктах пропуску на державному кордоні з Російською Федерацією та республікою Білорусь, в зв’язку з поступовим послабленням карантинних заходів в Україні, та пішоходного руху для громадян України та руху автомобільного транспорту в пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення «Дольск» і «Вільча».

Росія на 3-му місці в світі за кількістю виявлених заражених на COVID-19.

«Слуги народа» хотят как в России отключать любое СМИ

В Раде началось обсуждение скандального законопроекта «О медиа» в рамках заседания подкомитета по вопросам информационной и гуманитарной политики. В обсуждении, помимо членов комитета, участвуют представители СМИ, сообщает 40ka.info.

Вел заседание нардеп Никита Потураев, который попал недавно скандал с заявлением, что он «покупал и продавал журналистов пачками». Также присутствует замглавы комитета Евгения Кравчук. Потураев сообщил, что завтра будет предварительное обсуждение на комитете, потом законопроект уже направят на первое чтение.

Потураев настаивает на необходимости урегулировать деятельность онлайн-медиа, так как сейчас, по мнению Потураева, интернет-СМИ имеют «несправедливые преференции» по сравнению с традиционными.

“Позиция комитета: медиа должны иметь регуляторы правила работы. Все медиа. Исключений быть не может “, — заявил Никита Потураев.

Отметим, что имеется в виду предоставление права Нацсовета по телевидению и радиовещанию блокировать контент интернет-СМИ. Эта скандальная норма заложена в законопроект.

Евгений Буцан, глава медиа-холдинга «Медиа Группа Украина» (принадлежит Ринату Ахметову), в ходе обсуждения предложил включить в перечень субъектов регулирования этого законопроекта YouTube и Facebook. И нерезидентов. Чтобы этот закон «регулировал деятельность не украинских СМИ, а украинского информпространства».

На это Потураев парировал, что член журналистского сообщества Буцан за ужесточение регулирования, а Потураев — против.

«Давайте не будить лихо. Я сторонник лайтового варианта», — заявил Потураев.

Правда, Федор Гречанинов, директор по стратегии и развитию бизнеса «Медиа Группы Украина», с ним не согласился.

Он считает, что нужно либо снижать регулирование для всех украинских субъектов медиа, либо включать в перечень субъектов, на которых будет распространяться действие закона о медиа, также такие западные площадки, как YouTube. Иначе, по словам Гречанинова, владельцы медиа просто начнут регистрировать их не в Украине, а где-то в офшорах, чтобы избегать ответственности. «Странная государственная политика в отношении к медиа получается», — прокомментировал Гречанинов.

После этого Потураев поменял свое мнение и предложил рабочей группе дописать в перечень субъектов, которые попадают под действия регулятора, иностранные интернет-площадки, включая тот же YouTube. Чтобы регулятор Нацрада могла поставить вопрос о блокировке и наложении штрафа.

«Я согласен и считаю, что это правильно. Чтобы регулятор мог использовать ту же процедуру для иностранных субъектов, что и для украинских», — сказал Потураев.

Отметим, что Потураев вел обсуждение на русском. Глава подкомитета, вопреки правилам карантина, без медицинской маски. Периодически он кашляет, громко и раскатисто. В кулак, а не в локоть, игнорируя предписания Минздрава.

На обсуждении также присутствуют представители Нацсовета по телевидению и радиовещанию — секретарь Юрий Зиневич и начальник юридического управления Анна Литвищенко. Оба, к слову, тоже без масок.

Зелені гниди вводять новий «податок» на смартфони, планшети, телевізори та папір

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав». Після прийняття нової редакції закону в Україні з’явиться податок за авторський контент, повідомляє 40ka.info.

При цьому новий податок буде стягуватися з проданих телевізорів, смартфонів, планшетів і офісного паперу. Це може стати причиною подорожчання техніки, яка підніметься в ціні на 5%. Про це детально пише «Економічна правда».

Даний податок повинен допомогти авторам контенту, які втрачають гроші через те, що люди безкоштовно завантажують на свої пристрої музику, фільми або інший контент.

Тому імпортери техніки будуть включати ці суми до вартості товарів. Після чого організації колективного управління буде виплачувати зібрані кошти авторам.

При цьому ще точно не ясно який розмір збору коштів буде по кожному виду техніки. Все це ще буде узгоджуватися.

Варто зазначити, що Європейська бізнес-асоціація заявила, що подібний податок є пережитком минулого. Крім того, збір грошей дасть ще більше переваг продавцям нелегальної техніки і призведе до подорожчання легальної продукції.

В Україні від коронавірусу померла 19-річна дівчина: cупутніх хвороб у неї не було!

В Івано-Франківську померла 19-річна дівчина від коронавірусу, повідомляє 40ka.info.

Супутніх хвороб у неї не було. Молода особа перебувала в лікарні у важкому стані на межі інтубації. Про це заявив мер міста Руслан Марцинків на своїй Facebook-сторінці.

«Ця ніч була трагічна для нас. В Центральній міській клінічній лікарні від коронавірусу померла дівчина, 19 років. Нічим не хворіла… Це величезна трагедія, не змогли врятувати», — сказав Марцинків на відео.

Крім того, за його словами, у місті також помер 44-річний чоловік, у якого був цукровий діабет, але у нього був діагностований COVID-19.

За даними МОЗ, за 24 години заразилися коронавірусом 402 людини, померли від ускладнень 14 хворих, вилікувалися 343 пацієнта. За весь час пандемії кількість інфікованих досягла 16425, померли 439 українців, вилікувались 3716 пацієнтів.

Найбільша кількість заражених за добу виявлена в Чернівецькій, Вінницькій, Харківській областях та Києві.

ПУТИН НАХОДИТСЯ В РЕАНИМАЦИИ, ЗЕЛЕНСКИЙ ПРОВАЛИЛ ГОДОВЫЕ ГАСТРОЛИ В УКРАИНЕ — головні новини з росії за 1 квітня 2020 року. 4 фото

Головні новини з росії за 1 квітня 2020 року цитує Бандерівський телеграф мовою оригіналу:
https://sprotiv.org

ПУТИН НАХОДИТСЯ В РЕАНИМАЦИИ, ЗА ЕГО ЖИЗНЬ БОРЮТСЯ ЛУЧШИЕ КИТАЙСКИЕ ВРАЧИ

По предварительной информации эпидемиологов Москвы президент РФ заразился от некоего гражданина Проценко (фото):

В тот роковой день путин был без такого скафандра как на этом фото:

«У пациента №1 уже выгорело 95% легких, форма пневмонии очень тяжелая. Медикаментозная кома, мозг подвергся почти полному некрозу, посему у такого „овоща“ нет никаких шансов остаться в живых», — анонимно заявил корреспоненту ТАСС доктор медицинских наук из секретной кремлевской больницы.

Кстати, как только что официально сообщило ТАСС в 17.00 по МСК запланировано внеочередное заседание Государственной Думы, на повестке дня единственный вопрос «Кто вместо путина?»

ПАРАД СУВЕРЕНИТЕТОВ В БЫВШЕЙ РОССИИ
Сибирская народная республика, Чеченская Дудаевская республика, Новгродское княжество, Уральские пельмени, Кубанская Сечь, Донской большой круг, такие иногда все более странные названия получают новые государства, которые 1 апреля 2020 года образовались территории РФ.

Депутаты местных органов самоуправления, узнав о тяжелой и неизлечимой болезни горячо лубимого товарища путина, поспешили и воспользоваться уникальной возможностью для провозглашения независимости.

«Освободиться от многовекового рабтва, выполняя волю наших избирателей, которые вышли на площади городов на несанкционированные митинги», — говорится в декларации о государственом суверените Сибирской народной республики.

ЗЕЛЕНСКИЙ СБЕЖАЛ В РОССИЮ, ПРОВАЛИВ ГОДОВЫЕ ГАСТРОЛИ В УКРАИНЕ

“Москва — мой любимый город, а в Киеве меня все обижают и смеются. #Янелох какой-то,  чтобы терпеть плоские шутки этих порохоботов, заявил в интервью одной из газет «повстанцев» реЗЕдент:

#Зеленский російські окупаційні війська та терористів називає повстанцями

#Зеленский ворогів України, російські окупаційні війська та терористів називає повстанцями.Допомагайте поширювати.Слуга кремлівського виродка не може бути президентом України.Поширюйте серед друзів ці документальні кадри російської агресії.

Posted by sprotiv.org on Saturday, April 20, 2019

«#Какаяразница Киев или Москва, мы же #адиннарод, за меня проголосовали 73%»,  — дал короткое интервью ТСН «величайший лидер современности» ©.

“Мы тут с Сивохою на Арбате снимаем новый сезон сериала «Слуга народу», поделился радостной вестью с со своей подружкой Скабеевой Владимир Александрович.

ВЛАДИМИР ВОЛЬФОВИЧ ЖИРИНОВСКИЙ ПОДОРВАЛСЯ НА МИНЕ

Во время торжественной церемонии возложения цветов возле кафе «Сепар» произошел взрыв. «Это фатальное место», пишет в некрологе Жириновскому агенство Росбалт, видимо намекая на несчастный случай с Александром Захарченко — в 2018 году его убила «чебурашка» прямо в кафе:

РосЗМІ повідомили, що путінського терориста Захарченка вбила «чебурашка»

«Во всем виноват Порошенко», — передают журналисты Лента.ру последние слова умирающего от масивной кровопотери российского депутата Жириновского.

МНОГОЛЕТНИЙ ПРЕДСЕДАТЕЛЬ ФСБ ПАТРУШЕВ СМЕРТЕЛЬНО ОТРАВИЛСЯ КОНСЕРВАМИ «СЕПАР В СМЕТАНЕ»

По информации Скабеевой из российкого «Первого канала», ящик деликатеса из Украины был передан своему другу офицером ФСБ под псевдо Д’Ермак в время тайной встречи  в одном из отелей, где останавливалась украинская делегация во время визита Зеленского в Оман:

Резидент Зеленський таємно зустрівся з багатолітнім директором ФСБ, а тепер секретарем Ради безпеки РФ Патрушевим в Омані? Розслідування. Відео

«Просроченные наверно», — такую причину несчаного случая назвали в ФСБ.

Колеги покойного Николая Платоновича подчеркивают уникальную преданость делу Дзержинского — Берии: «Борщ, вареники, галушки, — Патрушев брал участие в секретном пищевом исследовании российскими разведчиками причин украинского национализма», — рассказывает полковник ФСБ. «Но „Сепар в сметане“, стало роковым блюдом для Патрушева, видимо возраст — 73 года».
https://vezha.ua/separ-v-smetani-kreatyvni-konservy-vid-vinnytskogo-veterana-vyklykaly-azhiotazh-na-rosijskomu-tb-video/
ПЕРШЕ КВІТНЯ — БРЕХНЯ ВСЕСВІТНЯ!
Більше завжди правдивих новин читайте на веб-сторінках інтернет видання Спротив:
https://sprotiv.org
Слава Україні!Слава Нації!

 

#COVID-19 Гладчук: Ми всі дуже недооцінюємо небезпеку смертельної хвороби

“Слухайте, так Ботсад відвідувати можна, чи він теж закритий? Хто був/знає? В ліс можна? Куди можна? Щоб без людей, але на повітря?“, — питають у фейсбуці друзі.

Раджу не ризикувати. Ми всі дуже недооцінюємо небезпеку смертельної хвороби!

Дистанція має бути від найближчої людини мінімум 2 м і нічого не торкатися. Вірус у повітрі живе 9 год. Отже треба бути завжди у масці, де б ви не ходили. Не факт, що до вас там хтось хворий чи заражений не гуляв.

Шановні друзі!
Кілька днів тому я рекомендував подивитися вам фільм «Contagion / Зараження»:

Гладчук пропонує перегляд фільму-пророцтва «Contagion / Зараження»


«Фільм ніби „ вчора“ зняли… Ніби передбачив автор», — так написала мені моя подруга з охопленої смертями Італії.

І вона права. Ситуація у кіно дуже вірно науково-епідеміологічно змодельована.
Тільки на жаль, я бачу, що коронавірус у 3 рази небезпечніший, чим у тому пророчому кіно.
Той у фільми жив години на поверхні — цей 3 доби:
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2004973
Той через контакт між людьми тільки передавався. Цей — контакт між людьми, через повітря та контакт з поверхнями.
У кіно чи не всі хворі мають симптоми, а у випадку коронавірусної інфекції 50% не мають проявів:
https://www.buzzfeed.com/albertonardelli/coronavirus-testing-iceland
І так далі…
Небезпека реальна! І наше життя — це не кіно. Не робіть помилок, як це було на президентських виборах у 2019 році.
Будьмо мудрішими!
Слід виходити на вулиці тільки у разі крайньої необхідності, одягнувши маску або респіратор класом не нижче N95 або FFP2, одноразові рукавички та окуляри, які захистять слизову ока.
https://sprotiv.org/70765

Бережіть себе!

Поширюйте цю інформацію, якщо бажаєте бути здоровими разом з вашими друзями.

Вадим Гладчук, фейсбук

ЗЕ-реформа. Коронавірусних мерців в Україні хоронитимуть по-новому

Померлих від коронавірусу в Україні будуть хоронити за новими правилами: стало відомо про нові інструкції від МОЗ, повідомляє 40ka.info.

Перед похованням померлих від коронавірусу в Україні буде проводитися дезінфекція тіл. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін.”Рекомендації досить загальні, не спеціальні для коронавірусу, але вони прописують специфічні процеси дезінфекції після проведення аутопсії – судово-медичної процедури”, – розповів він.

У свою чергу, представник Київської міської державної адміністрації Юлія Грамотна зазначила, що церемонія поховання – це масовий захід, тому його потрібно проводити відповідно до вимог карантину.

«Поховання, воно має бути скромним. Це все прописано в загальних правилах. Скупчення понад 60 людей може бути центром поширення коронавірусу», – підкреслила вона.

ОБСЄ стурбовано проектом закону України про дезінформацію

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Гарлем Дезір висловив занепокоєність через запропонований Мінкультом законопроєкт щодо врегулювання діяльності медіа в Україні, про це йдеться у заяві на сайті ОБСЄ, повідомляє 40ka.info.

«Необхідність боротьби з дезінформацією мені зрозуміла, особливо в контексті нинішнього конфлікту в Україні і навколо неї. Однак не слід цього робити за рахунок свободи ЗМІ, впливу держави на медіаконтент та організації журналістської діяльності у країні.

Тим більше що чинне українське законодавство вже передбачає механізми протидії суспільно небезпечній інформації…

Міністерство культури, молоді та спорту оприлюднило порівняльну таблицю до так званого законопроєкту «про дезінформацію» та запропонувало його обговорити. У проєкті, зокрема, пропонують визначення «дезінформації», «національного інформаційного простору», розмежовують поняття «журналіст» та «професійний журналіст».

Поява законопроєкту викликала шквал критики й обурення серед журналістів та експертів як українського медіаринку, так і поміж європейських колег.

27 грудня народні депутати від «Слуги народу» подали у Верховну Раду законопроєкт 2693 про діяльність медіа. Ініціатором законопроєкту є, зокрема, колишній гендиректор «1+1 Media» Олександр Ткаченко. Пізніше було опублікували текст проєкту Закону «Про медіа», поданого нардепами від «Слуги народу».

Рада — це скажений принтер. Разумков зізнався, що з порушенням регламенту зелені більшовики у парламенті прийняли 75% законів

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає недотримання строків для ознайомлення нардепів з текстом законопроєкту незначним порушенням регламенту, оскільки є такі законодавчі ініціативи, які можна прочитати швидко.

Про це він заявив у своєму виступі в ефірі «Свобода слова» на ICTV, повідомляє 40ka.info.

«Дійсно, згідно регламенту, правки, таблиці повинні роздаватись за десять днів. Але, згідно цієї логіки, ми б не прийняли і чверті того, що було б прийнято.

І розумієте, при всій повазі до регламенту,…є законопроєкти, які мають великий стос паперів і треба їх вивчити — це одна ситуація. Тут я можу погодитись.

З точки зору регламенту, це можна віднести до порушень.

А з точки зору людської логіки – це буде неповага, до, наприклад, тієї ж армії», — сказав Разумков.

Відповідно до законодавства, текст закону та всі супровідні матеріали мають надаватись народним депутатам за 10 днів до дня розгляду.Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: