Архив рубрики: ‘Гройсман Володимир’

На пиар Гройсмана правительство потратит более 13 млн гривен, а заработает фирма экс-регионала

Groisman-Volodimir4-500x372

На тендере заработает фирма президента «Таврийских игр» экс-регионала Николая Баграева.

Хозяйственно-финансовый департамент Секретариата Кабинета министров Украины опубликовал сообщение о намерении заключить договор с ООО «РТМ-Украина» (Киев) по созданию, распространению и демонстрации информационной продукции общей стоимостью 13,38 млн грн.

В тендере указано, что победитель должен будет разместить на внешних рекламных носителях в регионах информацию о ходе реформ правительства Владимира Гройсмана и достижениях в этой сфере.

Об этом со ссылкой на систему ProZorro сообщает 40ka.info.

«Всего будет поклеено 3 тыс. постеров в 23 областных центрах. Больше всего — в Киеве (420), Одессе (260), Харькове (260), Львове (240), Днепре (240)», — сказано в сообщении.

При этом не менее 50% билбордов и ситилайтов с рекламой правительства Гройсмана расположат на улицах в каждом городе, остальные — с привязкой к супермаркетам и центральным улицам города.

Показ внешней рекламы о достижениях правительства запланирован в течение апреля—июля 2019 года.

По данным бизнес поискового ресурса Youcontrol ООО «РТМ-Украина» зарегистрировано в феврале 2001 года в Киеве. Учредителями являются ООО «Таврийские игры», ООО «Конверсия», экс-нардеп Николай Баграев и кипрская «С.С.Б. Био-Саенс Трейдинг Лимитед».

Николай Баграев был народным депутатом от партии регионов. Является основателем и президент компании «Таврийские игры».

Скотиняка #Гройсман знову підняв ціни на газ для населення

Groisman-Volodimir12

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що з 1 листопада ціна на газ для населення в Україні зросте на 23,5%.

Про відповідне рішення він оголосив на екстреному засіданні уряду, повідомляє 40ka.info.

Зазначається, що з 1 листопада ціна на газ для газопостачальних компаній складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

«Проект постанови покладає спеціальні обов’язки на НАК „Нафтогаз України“ продавати з 1 листопада 2018 року постачальникам газу населенню газ за ціною 8550 гривень за тисячу кубометрів», — пояснив суть рішення уряду міністр енергетики Ігор Насалик.

За словами Гройсмана, це було непросте рішення і багато присутніх на засіданні уряду не хотіли би на ньому бути присутніми, але є обставини, які слід враховувати.

«Ще з липня ми працювали над тим, щоб знайти компроміс щодо ціни на газ, але не все у моїх силах», — сказав прем’єр.

Він наголосив, що у держави є надзвичайно великі борги, які треба повертати, а зобов’язання щодо вирівнювання ціни на газ  було ще у 2008 році.

Гройсман додав, що мова йде про те, що якщо не буде вирішене питання щодо ціни на газ, може бути розірвана співпраця з Міжнародним валютним фондом, що призведе до дефолту в країні.

«Я розумію, що для кожної української родини це важко, але мушу зазначити, що спочатку планувалося збільшити на 60%, але в результаті важких перемовин ми домовились про компроміс», — сказав Гройсман.

Очільник уряду зазначив, що всі, хто потребуватиме підтримки держави у вигляді субсидій — отримають її.

Зараз населення купляє блакитне паливо за ціною 6,96 гривні за кубічний метр. Якщо порівняти цей тариф з новою ціною, то виходить підвищення на 22,9% — на 0,6 процентних пункта менше, ніж оголосив Гройсман.

Україна в рамках співробітництва з Міжнародним валютним фондом зобов’язалася відмовитися від PSO і перейти до ринкових цін, проте влітку і восени 2017 року відмовилася від їх виконання.

На сьогодні питання цін на газ для населення є одним із ключових для відновлення фінансування з боку МВФ.

Кабмін Гройсмана мав би піти у відставку після кількох інцидентів з вибухами боєприпасів, – політолог

Groisman-Volodimir6

 

В ідеалі після кількох випадків вибухів на складах боєприпасів у відставку має піти весь уряд.

Про це під час прес-конференції заявив політолог Олексій Якубін, повідомляє 40ka.info.

Як відомо, днями в Ічні Чернігівської області почали вибухати склади з боєприпасами, що стало п’ятим подібним інцидентом за часи російської агресії на Сході України.

«В ідеалі весь уряд має піти у відставку. Це пряма провина уряду, який не робить висновки після попередніх випадків», – зазначив Якубін.

Військовий експерт Костянтин Гринчук у свою чергу зазначив, що відповідальним за облік і збереження боєприпасів на військових складах є заступник міністра оборони з озброєння (відповідної посади на сайті Міністерства оборони не зазначено – ред.).

Натомість експерт з питань безпеки Сергій Шабовта у коментарі заявив, що в Україні взагалі немає практики відправлення у відставку навіть після таких інцидентів.

«Написати заяву про відставку того чи іншого чиновника – це не значить відправити його у відставку, а лише заявити про свої наміри покарати винних. Однак, в нас і цього не робиться», – підкреслив він.

За рік урядування Гройсмана рівень бідності в Україні зріс, — Рахункова палата

bida-Ukraini1-500x375

 

У 2017 році показники бідності за відносними критеріями демонструють тенденції до зростання, повідомляє 40ka.info.

Про це йдеться у звіті Рахункової палати про результати аналізу виконання заходів з реалізації Стратегії подолання бідності, який був розглянутий і затверджений на колегії.

«Відносні показники бідності, які стосуються витрат людей і які вимірюються за шкалою ЄС, мають, на жаль, не таку позитивну тенденцію», — визнав відповідальний за проведення аудиту член Рахункової палати Василь Невідомий.

Він зауважив, класичний підхід – монетарний, коли межу бідності проводять в грошах. Якщо в людини немає таких поточних доходів, вона бідна. І у 2017 році, відповідно до показників оцінки бідності за абсолютним критерієм та показників, які характеризують доходи населення, загалом відбулися позитивні зрушення у ситуації з бідністю в Україні.  Але нові підходи, які Європа давно застосовує, не монетарні. Все вимірюється не грошима, а певним набором благ. Країни ЄС визначили дев’ять позицій благ. Якщо з них відсутні три – то це люди депривовані. Якщо чотири – це крайня депривація. Для порівняння рівень матеріальної депривації для 28 країн ЄС за підсумками 2016 року становив 16%, а глибокої матеріальної депривації – 8%. В Україні ці показники у 2017 році становили 42% та 27% відповідно.

Як у країнах ЄС, так і в Україні, населення найбільше потерпало від неможливості дозволити собі неочікувані необхідні витрати за рахунок власних ресурсів. Однак значення цього показника в Україні було в 1,6 рази вище (60% проти 36% у країнах ЄС). За іншими ознаками депривація населення в Україні була в 2-7 разів більша, ніж у країнах ЄС.

Найбільше потерпали від економічної напруги особи, які входять до складу багатодітних господарств, населення у віці 60 років і старше, сільське населення.

Аналіз Рахункової палати засвідчив, що у 2017 році 9% населення потерпало від усіх трьох форм бідності –  за відносним критерієм за витратами, за доходами нижче фактичного прожиткового мінімуму та ознаками депривації.

Частка депривованих осіб за 4-ма з 18-ти ознак позбавлень у 2017 році була найбільшою за останні 10 років майже в усіх групах домогосподарств.

Переважна більшість українців не могли дозволити собі здійснювати непередбачувані витрати, більше половини не мали можливості відпочивати разом з родиною принаймні упродовж одного тижня на рік. Третьою за поширеністю (але, можливо, головною за значенням) проблемою населення України визначає недоступність якісних послуг охорони здоров’я. Так, 31,7% населення не мали коштів для купівлі призначених ліків та медичного приладдя, а 30% — для оплати послуг лікаря та лікування в стаціонарі без проведення хірургічної операції.

Аудитори відзначають, що частка витрат на харчування в бюджеті середньостатистичної сім’ї є вкрай чутливим індикатором купівельної спроможності та рівня життя в цілому. Якщо у 2015 році частка витрат середньостатистичного господарства на харчування становила 53,1%, у 2016 – 49,8%, то у 2017 році знизилась до рівня 47,9%. Частка домогосподарств, які витрачають на харчування більше 60% сукупних витрат, помітно зменшилась – з 43,1% у 2015 році до 31,8 % у 2016 році та до 26,1% у 2017 році.

Аналіз виконання Плану заходів на 2016—2017 роки з реалізації Стратегії встановив, що фактично станом на 1 січня 2018 року із 159 заходів в повному обсязі виконано лише 59 (у 2,2 рази менше, ніж зазначено Мінсоцполітики в інформаціях Кабінету міністрів); 77 заходів виконані частково, не досягнуто індикатора виконання та/або відсутня повна інформація про виконання заходу, 17 заходів не виконано, по 6-х заходах інформація співвиконавцями не надана.

Владимир Кистион и Сергей Моргунов, — на людей из окружения Гройсмана завели уголовное дело

Groisman-Volodimir10-500x448

 

Правоохранители возбудили уголовное производство в отношении вице-премьера Владимира Кистиона и мэра Винницы Сергея Моргунова, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Это люди из команды премьера Владимира Гройсмана.

13 июня 2018 года на заседании правительства Гройсман заявил, что силовые структуры готовят против него и других членов правительства провокации. INSIDER написал, чем вызвано резонансное заявление премьера.

По сведениям издания, 15 мая 2018 управление по борьбе с коррупцией и организованной преступностью СБУ обратилось в прокуратуру Винницкой области относительно возможных должностных преступлений Кистиона и Моргунова. Речь идет о следующей истории. В 2013 году управление Пенсионного фонда в Виннице приобрело квартиру в переулке Щорса, 18-а площадью 65 кв. м за 330 тыс. гривен.

В июле 2014 тогда первый заместитель мэра Винницы Кистион выдал ордер на эту квартиру начальнику управления пенсионного фонда Винницы Елене Корчаке. Это решение, как считают в СБУ, было принято в нарушение законов «О местном самоуправлении» и «О передаче объектов государственной и коммунальной собственности», без решения Винницкого горсовета и до передачи квартиры на баланс Пенсионного фонда города. Последнее было сделано через 20 дней — 31 июля 2014.28 августа 2014 тогдашний секретарь Винницкого горсовета Моргунов разрешил приватизацию этой квартиры решением мэрии и без голосования депутатов. Уже через пять дней женщина переоформила квартиру на себя.

Правоохранители считают, что при этом не была соблюдена процедура:

нет обращения УПФУ о передаче объекта из государственной в коммунальную собственность;
нет согласия горсовета по этому поводу;
не создана комиссия по передаче жилого объекта;
не оформлен совместный акт передачи квартиры;
не получено разрешение УПФУ на передачу имущества.
В результате по состоянию на 2018 год квартира находится одновременно на балансе Пенсионного фонда как служебная и в частной собственности гражданки Корчаки.

По данным издания, области после получения материалов от СБУ прокуратура Винницкой области не внесла не зарегистрировала уголовное производство в Едином реестре досудебных расследований. Однако прокурор Винницкой области Вячеслав Соколов якобы дал устное указание передать эти материалы через прокуратуру города в местный отдел полиции. Именно оттуда это дело таки попало в ЕРДР.

Мільйони, нерухомість і розкішні авто: міністри уряду Гройсмана за рік розбагатіли. Розслідування

moe1

Зростання грошових активів, нові квадратні метри, люксові автівки і навіть авторські права на книги — 2017 рік видався доволі продуктивним для членів Кабінету міністрів.

Про це йдеться в дослідженні проекту Bihus.Info.

Повідомляється, що дружина прем’єр-міністра Володимира Гройсмана Олена купила в 2017 році автомобіль Mercedes-Benz GLE 350d, в також отримала в спадщину 1,5 тисячі квадратних метрів землі і житловий будинок у Вінниці площею 26,3 кв. м, а грошові активи родини за 2017 рік зросли на 16 млн гривень.

У декларації міністр внутрішніх справ Арсена Авакова з’явилося три авторських права на українську, російську та англійську версії книги «Ленін з нами?». Також у 2017 році голова МВС ліквідував «Трастову компанію Авакова» і став беззаперечним лідером серед членів Кабміну із зростання грошових активів — за рік його статки зросли на 105 млн гривень.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш гроші, навпаки, витрачав — у 2017 році він придбав машиномісце і квартиру у Києві площею 93 кв. м. Покупки обійшлися йому в 2,5 млн гривень.

У декларації міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика з нової нерухомості з’явилися лише два машиномісця загальною площею 30 кв. м. 288-метрову квартиру на Хрещатику в Києві, 561-метровий будинок у приміському Козині та 1880 квадратів землі він переписав на дружину. Також подружжя продало дві автівки — Mazda 6 і ВАЗ 21065, а їх грошові активи збільшилися на 1,5 млн гривень.

Майновий стан міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака зазнав у 2017 році відносно незначних змін. Його дружина Орися продала свої частки у двох компаніях — виробничо-рекламному агентстві «Візуальні комунікації» та ТОВ «Волинські рекреації». Статки міністра зросли на 627 тисяч гривень.

Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий збіднів на 2 млн гривень, також з його декларації зникла 223-метрова квартира, яку він нібито орендував у рідного батька. Натомість у ній з’явилася плавуча дача, на оренду якої міністр витратив 63 тисячі гривень.

До декларації міністра інфраструктури Володимира Омеляна додалася оренда 270-метрового будинку в селі Іванковичах поблизу Києва і 1296 кв. м землі під ним. Орендує їх дружина міністра Світлана Бевза у 25-річної Христини Бевзи, яка, імовірно, доводиться їй родичкою. Також у декларації Омеляна з’явилося право користування BMW Х5 брата і Ford Fusion Comfort матері. Свою ж Volvo S80 він продав. Окрім цього, у жовтні 2017 року дружина міністра заснувала ТОВ «Марк.Ком», яке спеціалізується на шитті одягу.

Дружина міністра оборони Степана Полторака у 2017 році отримала в подарунок від матері автомобіль Mini Cooper і продала 40-метровий будинок і землю під ним. Грошові заощадження подружжя Полтораків зросли на 1,5 млн гривень, натомість зникло право користування автомобілем Mazda 3.

Міністр юстиції Павло Петренко переїхав із однієї орендованої квартири площею 109 кв. м в іншу, на 151 квадрат. Нове помешкання Петренка знаходиться в елітному будинку Pechersk Hills Residence, що у провулку Мічуріна, 28. Також Павло Петренко продав автомобіль Land Rover і накопичив 2,3 млн гривень грошових активів.

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов у 2017-му продав Toyota Camry і пересів на Volkswagen Passat.

Декларації інших членів Кабміну залишилися без суттєвих змін у порівнянні з минулим роком.

Як повідомлялося, доходи прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана за 2017 рік становили 17,1 млн гривень.

Антон Столяров, Національне бюро розслідувань України

Слідчі перевіряють диплом бариги Гройсмана

Groisman-Volodimir10-500x448

 

Слідству у справі щодо можливої підробки диплому прем’єра Володимира Гройсмана надали доступ до його особової студентської справи, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Відповідна ухвала Печерського райсуду Києва від 12 березня опублікована в Єдиному реєстрі рішень.

Таким чином, слідство отримало доступ до справи, що зберігається у Міжрегіональній академії управління персоналом, де прем’єр навчався з 2000 по 2003 роки та здобув диплом бакалавра та спеціаліста за спеціальністю «Правознавство».

Слідство зазначає, що зверталось до всіх закладів, де, згідно інформації Кабміну, навчався голова уряду. Водночас, т.в.о. президента зазначеної академії відмовився надавати копію особової справи Гройсмана.

Суд погодився з прокуратурою у необхідності надання доступу для «повного та неупередженого розслідування кримінального провадження, встановлення фактичних обставин вчинення кримінального правопорушення, а також об’єктивних та фактичних даних, які б свідчили про підробку документів про освіту».

Строк дії ухвали – один місяць, тобто до 12 квітня.

Кримінальне провадження щодо можливої підробки диплому Володимира Гройсмана було порушено в жовтні 2017 року за зверненням позафракційного депутата Віталія Купрія.

Як зазначається в матеріалах справи, заявник вважає, що диплом спеціаліста, отриманий Гройсманом, міг бути підроблений. Так, голова уряду отримав його за період навчання із 2002 по 2003 роки. Нардеп, в свою чергу, наполягає, що законодавством про освіту, яке діяло на той час, передбачався термін навчання не менше ніж 5 років.

Гройсман усю вищу освіту здобув заочно.

За рік доходи батька Гройсмана зросли з 49,9 тис. до 1,5 млн грн

Groisman-Volodimir10-500x448

 

Депутат Вінницької міської ради і батько діючого прем’єр-міністра Борис Гройсман за 2017 рік задекларував 1,48 млн грн доходів (у 2016 році це було 49,9 тис. грн).

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України з посиланням на реєстр електронних декларацій.

Сума одержаних банківських процентів становила 785 тис. грн. Дохід від надання майна в оренду – 630 тис. грн.

Ще батько Гройсмана вказав пенсію у розмірі 41 тис. грн і дохід від відчуження рухомого майна – 30 тис. грн.

На рахунках у банках він зберігає 510 тис. грн, $505,9 тис. і 165,7 тис. євро. Готівкою – 675 тис. грн, 360 тис. євро і $260 тис.

У його власності зазначено комплекс площею 428,7 кв. м та земельна ділянка площею 272 кв. м у Вінниці. Також користується Борис Гройсман житловим будинком на 461,1 кв. м і земельною ділянкою площею 1,4 тис. кв. м у селі Бохоники Вінницької області, власником якої є син-прем’єр Володимир Гройсман.

Крім цього, декларант користується вінницькою квартирою площею 87,8 кв. м, яку записано на його директорку з фірми «Юність плюс» Ларису Шляхтюк.

У власності Бориса Гройсмана є два наручних годинника Ulysse Nardin і Patek Philippe, шість автомобілів Ford Transit, 1991 року випуску, ГАЗ 3110, 2002 року випуску, Volkswagen Multivan, 2008 року випуску, Toyota Picnic, 1997 року випуску, Toyota Land Cruiser, 2011 року випуску, Toyota C-HR, 2016 року випуску.

Гройсман-старший володіє вінницькою ТОВ «Фірма «Юність плюс».

#Гройсман по-новому підвищить ціну на #газ для населення

Groisman-Volodimir12

 

Кабмін Гройсмана планує змінити методику визначення ціни на газ для населення з квітня 2018 року, що призведе до подорожчання газу на більш, ніж 8%, повідомляє 40ka.info.

Відповідний проект постанови підготовлений Міністерством енергетики та вугільної промисловості.

Згідно з документом, з 1 квітня пропонується повністю відійти від принципу визначення ціни газу для населення і перегляду її кожні 6 місяців в залежності від ціни імпортного паритету.

Спеціальні зобов’язання на суб’єкти ринку природного газу для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу будуть покладатися на період 2018—2021 років.

Ціна газу буде визначатися на рік – з 1 квітня 2018 року по 1 квітня 2019 року і так далі.

Вона буде формуватися як середньоарифметична ціна імпортного газу на німецькому газовому хабі (NCG) без урахування вартості транзиту до кордону України (Hub).

За 6 місяців попереднього року – 1 квітня по 30 вересня і переводиться в гривню за курсом, чинним на період закупівлі.

Як повідомляють «Українські Новини», за такою методикою з 1 квітня 2018 року ціна газу для населення може збільшитися на 8,3% тобто, з 4942 грн за тисячу кубометрів до 5352 грн і діяти вона буде до 1 квітня 2019 року.

Міністр фінансів Олександр Данилюк під час візиту до Вашингтону не зміг домовитися з МВФ про ціну газу на поточний опалювальний сезон.

Підвищення цін на газ вимагає постанова Кабінету міністрів № 187 від 22 березня 2017 року, розроблена Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Так, відповідно до документу, вона розраховується на базі імпортного паритету (середня ціна імпортного газу за певний період).

Уряд повинен був опублікувати цей показник ще 1 липня 2017 року. Замість цього 26 вересня 2017 року Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін.

Відстрочити оприлюднення ціни вирішили до узгодження механізму її визначення з МВФ та Європейським енергетичним співтовариством. До публікації рішення ціна залишиться на поточному рівні — 4,942 тис грн за тисячу кубометрів без ПДВ.

#Гройсман предлагал Парасюку 20 млн грн за бюджет

Groisman-Volodimir10-500x448

 

Кабинет министров Украины в лице премьер-министра Владимира Гройсмана и правящая коалиция выделяют дополнительные средства на тот или иной округ только при условии голосования за госбюджет, заявил журналистам внефракционный нардеп Владимир Парасюк. Об этом сообщает 40ka.info.

За три года в Верховной Раде внефракционный народный депутат Владимир Парасюк ни разу не голосовал за государственный бюджет. Об этом в интервью заявил сам парламентарий, подчеркнув, что не голосовал «за», даже когда премьер-министр Владимир Гройсман, по словам Парасюка, предлагал ему выделить дополнительные 20 млн грн на округ.

“Я за всю свою каденцию нардепа ни разу ни за один госбюджет не голосовал. Потому что там дерибан, а не планирование. В прошлом году даже премьер-министр Гройсман мне звонил и предлагал: «Володь, поддержи бюджет, а я тебе 20 млн грн выделю на округ», – рассказал Парасюк.

Нардеп добавил, что общался с Гройсманом в том числе по вопросу облегчения в Украине регистрации для автомобилей с иностранными номерами, но это, по словам Парасюка, ни к чему не привело.

«До того я не раз бывал в его кабинете, мы пытались решить проблему автомобилей с иностранной регистрацией. Гройсман говорил: „Давайте урегулируем этот вопрос, чтобы не было бардака и все имели доступ к автомобилям“. В конечном итоге они меня кинули, не выполнили обещаний», – заявил Парасюк.

Народный депутат подчеркнул, что дополнительное финансирование на округ выделяется только при условии голосования за госбюджет.

«За эти годы Кабмин и коалиция никаких дополнительных средств на мой округ не выделили, хотя я пытался что-то выбить. Но они выделяют дополнительные 15–20 млн грн на округ только при условии голосования за годовой госбюджет. Я что, пришел в Раду совестью торговать? У меня были сомнения: „Вот чего ради люди должны страдать?“ Но, во-первых, в разрезе нынешней инфляции 20 млн на округ из 175 тыс. избирателей – это копейки. Во-вторых, власть будет считать, что меня можно купить. Нет, никакие деньги этого не стоят. Надо страну менять, а не бюджет дерибанить», – подытожил Парасюк.

7 декабря 2017 года Верховная Рада приняла бюджет на 2018 год, «за» проголосовали 273 нардепа. Согласно документу, на следующий год предусмотрены доходы на уровне 913,6137 млрд грн, расходы – 988,6343 млрд грн. С 1 января следующего года прожиточный минимум будет составлять 1700 грн, с 1 июля – 1777 грн, с 1 декабря – 1853 грн. Документ разработан, исходя из прогноза инфляции 9% и роста ВВП в 3%. В закон заложили курс гривны 29,3 грн/$.

Владимир Парасюк был избран народным депутатом на внеочередных парламентских выборах осенью 2014 года. На 122-м одномандатном округе во Львовской области за него проголосовали 56,56% избирателей. Парасюк является членом парламентского комитета по вопросам предотвращения и противодействия коррупции.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: