Архив рубрики: ‘Холодницький Назар’

Благодаря Холодницкому фигурант «метизного дела» успел переписать многомиллионное имущество на дочь

Holodnytskyi-Nazar1

Главу Специализированной антикоррупционной прокуратуры, заместителя генерального прокурора Назара Холодницкого подозревают в затягивании с подписанием подозрения фигуранту так называемого «метизного дела».

Об этом рассказали в Facebook в Центре противодействия коррупции, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

«Летом 2016 детективы НАБУ подготовили подозрения двум фигурантам хищений в «Укрзализныци». Важно, чтобы обоим объявили подозрения в один день. И здесь свое слово сказал господин Назар: одному из фигурантов с подозрением затянули», — рассказали в центре.

Отмечается, что «в течение месяца, подаренного Холодницким», один из фигурантов переписал на дочь свое имущество: десять квартир, восемь машиномест, земельные участки и магазины.

«Одна только восьмикомнатная квартира площадью 600 квадратов над Днепром стоит более $2 млн. Поэтому не спрашивайте, почему мы требуем увольнения Холодницкого. С таким руководителем САП воры могут ничего не бояться дальше», — пишут в ЦПК.

Напомним, в кабинете Назара Холодницкого несколько недель работало подслушивающее устройство. Глава НАБУ Артем Сытник сообщил КДКП, что Назар Холодницкий вмешивался в дела в отношении народного депутата Георгия Логвинского, Олега Бахматюка, мэра Одессы Геннадия Труханова, экс-главы НАПК Натальи Корчак, а также помощника Олега Ляшко Александра Богачева, который предлагал взятку и.о. министра здравоохранения Ульяне Супрун. 26 июля КДКП рекомендовала не увольнять Холодницкого с должности, а вынести ему выговор.

Холодницкий саботирует уголовные дела против банковского афериста Бахматюка?

bahmatuk-wanted

 

Антикоррупционный прокурор Назар Холодницкий саботировал расследование открытых уголовных производств, где фигурирует собственник агрохолдинга UkrLandFarming Олег Бахматюк.

Он якобы передал дела Бахматюка в следствие Национальной полиции, сообщает антикоррупционный портал «Гривна».

Речь идет о двух уголовных делах, расследуемых НАБУ: о предоставлении НБУ незаконного стабилизационного кредита для «VAB-банк», собственником которого был Бахматюк, а также о завладении 1,5 млрд гривен из бюджета связанными с Бахматюком лицами из агрохолдинга «Авангард».

Transparency International призвала коррупционера Холодницкого уйти в отставку

Holodnytskyi-Nazar1

В организации Transparency International считают, что увольнение Холодницкого вернет доверие к САП и «восстановит активную работу по борьбе с коррупцией в Украине», сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Международная антикоррупционная организация Transparency International призвала главу Специализированной антикоррупционной прокуратуры (САП) Назара Холодницкого подать в отставку.

«Руководитель учреждения является его лидером и лицом, поэтому его запятнанная репутация подрывает доверие к институту, который он возглавляет. При сложившихся обстоятельствах, TI Украина призывает Назара Холодницкого подать заявление об увольнении с должности по собственному желанию. Ведь сохранение независимости и общественного доверия к САП являются критически важными в процессе борьбы с коррупцией в Украине», — говорится в заявлении Transparency International.

Ранее такое же заявление распространило Посольство США в Украине.

Сообщение посольства появилось после того, как Квалификационно-дисциплинарная комиссия прокуроров рекомендовала вынести выговор, но не увольнять руководителя САП Холодницкого с занимаемой должности за совершенный дисциплинарный проступок.

Директор Национального антикоррупционного бюро Артем Сытник намерен обжаловать решение.

НАБУ и Генпрокуратура обвиняют руководителя САП в дисциплинарных правонарушениях после того, как были обнародованы записи, сделанные в рабочем кабинете Холодницкого.

По словам директора НАБУ, на записях речь идет о сливе информации о готовящихся обысках тем людям, у которых эти обыски должны были проводиться, о давлении на определенных должностных лиц и суды для принятия ими определенных решений. Также было зафиксировано подстрекательство свидетеля к даче неправдивых показаний.

Прокурор Холодницкий «слил» расследование «дела МАУ Коломойского», которая присвоила 150 млн гривен

Kolomoyski15-500x445

 

За 2 года авиакомпания «Международные авиалинии Украины» незаконно присвоила 150 миллионов гривен с пассажирских билетов, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Квалификационно-дисциплинарная комиссия прокуроров (КДКП) 26 июля 2018 года приняла решение о привлечении к дисциплинарной ответственности и наложении взыскания в виде выговора руководителю Специализированной антикоррупционной прокуратуры Назару Холодницкому. Причина – отсутствие в его действиях профессиональной этики прокурора.

В частности, главу САП обвиняют в том, что он общался с потенциальными свидетелями и лицами, у которых должны были проходить следственные действия, давал рекомендации в показаниях, закрыл дело против экс-руководительницы НАПК Наталии Корчак, а также выходил за пределы этических норм в разговорах с подчиненными.

Накануне заседания КДКП Центр противодействия коррупции обнародовал на «Украинской правде» анализ деятельности Специализированной антикоррупционной прокуратуры, вспомнив самые громкие уголовные дела, которые по вине прокуроров САП так и не попали в суд. Одним из них стало дело, фигурантом которого является авиакомпания «Международные авиалинии Украины», подконтрольная Игорю Коломойскому.

В течение трех лет МАУ включала в стоимость билетов сумму государственной пошлины, которую авиакомпания должна была платить в специальный государственный фонд. Однако, как выяснили детективы НАБУ, компания перечисляла деньги от пассажиров себе в доход. Только за 2 года таким образом компания «заработала» дополнительно 150 миллионов гривен. То есть пассажиры из своих денег за билеты платили сбор, который руководители МАУ просто присвоили.

«Представьте себе, что вы покупаете в супермаркете продукты, платите налог, включенный в стоимость чека, а компания его потом не перечисляет государству, а присваивает себе. Мало того, объясняет это тем, что этот налог незаконен и его не имели права собирать с граждан, но так, как уже собрали, то не раздавать же его обратно всем, кто уже заплатил», – провели сравнение в Центре противодействия коррупции.

Аналогичная ситуация и с МАУ. Национальное антикоррупционное бюро после проведенного расследования подготовило три подозрения руководству авиакомпании, однако глава САП Назар Холодницкий заблокировал их согласование, обосновывая это тем, что надо подождать финальных судебных решений в споре МАУ и государства.

Единственное, о чем умолчал Холодницкий: судебные споры влияют только на то, у кого украли деньги: у государства или у пассажиров, однако никак не опровергают факта кражи.

Генерал #Холодницький – на вихід. Розслідування

Holodnytskyi-Nazar1

 

26 липня 2018 року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів розглядатиме питання дисциплінарної відповідальності керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Ухвалення рішення КДКП про «неможливість перебування на посаді» Холодницького фактично означатиме його звільнення з посади антикорупційного прокурора. Хоча і це рішення він може оскаржити в суді. А весь час, поки суд розглядатиме це питання, перебувати і далі на посаді.

Холодницький міг би ввійти в історію України не просто як перший антикорупційний прокурор, а прокурор, що змінив її хід. Але Холодницький вибрав стандартний «шлях прокурорів», і вже через місяць після призначення він в свої 30 років отримав звання генерала за поданням екс-генерального прокурора Віктора Шокіна.

Через півтора року після призначення Холодницького керівником САП він ставвіце-президентом Федерації футболу України, почесним президентом якої є Григорій Суркіс. Це відбулося саме в той момент, коли прокурори САП разом з детективами НАБУ розслідували кримінальне провадження проти братів Суркісів.

Нещодавно ж НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо схеми будівництва футбольних полів. У ній фігурує не лише чинний президент ФФУ Андрій Павелко, але й сама Футбольна федерація України, віце-президентом якої є Холодницький.

А зовсім нещодавно виявилося, що в сім’ї Холодницького є майже півгектара землі в дорогому передмісті Києва. Більшість з неї була отримана безкоштовно в Києво-Святошинському районі в ті самі роки, коли він працював прокурором у цьому ж районі. Холодницький навіть не спростував цього факту і заявив, що його сестра, яка вже 20 років живе в Італії, просто написала заяву, і держава так само просто надала їй землю в елітних передмістях Києва, у районі, де її брат працював прокурором.

Публічне життя Холодницького вражає. Керівник нового антикорупційного органу любить публічні фото з фігурантами справ, які ведуть його ж прокурори. Минулого року Холодницький відпочивав у США в компанії народного депутата від «Народного фронту» Георгія Логвинського, який фігурує в справі НАБУ щодо розкрадання та виведення за кордон більше 50 мільйонів гривень. Згодом під час негласних слідчих дій з’ясувалося, що Холодницький начебто гарантував Логвинському безпеку від розслідування, яке веде НАБУ і САП.

Кілька місяців тому у Львові його помітили в компанії одного з братів Дубневичівкілька справ проти яких також розслідує НАБУ та САП.

Тим не менше, причина, з якої комісія прокурорів розглядатиме cкарги на Холодницького, в іншому. Це звинувачення його в «злитті» справ, попередженні фігурантів про обшуки та навіть більше – чіткому інструктуванні фігурантів кримінальних проваджень, які ведуть його ж прокурори – що і як робити, щоб уникнути покарання.

Це все стало публічним після оприлюднення НАБУ «плівок» із записами з кабінету антикорупційного прокурора. Встановлений детективами Антикорупційного бюро жучок в акваріумі Холодницького дав можливість зафіксувати розмови, які пояснюють поведінку та рішення антикорупційного прокурора по багатьох кримінальних провадженнях.

Холодницький досить швидко знайшов «жучок» у себе в кабінеті, тож багато питань по інших кримінальних провадженнях, «злитих» САП, так і залишилися без відповіді. Саме тому ми вирішили описати топові справи, «злиті» антикорупційною прокуратурою під керівництвом Холодницького.

Справа рюкзаків сина Авакова

У липні 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила провадження у «справі рюкзаків» щодо двох фігурантів – сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова й екс-заступника міністра Сергія Чеботаря через відсутність «прямих достатніх доказів».

Закрили провадження дуже дивним чином, після того, як слідство 3 місяці до того було завершено, і матеріали справи були передані адвокатам підозрюваних для ознайомлення. Через 3 місяці після закінчення слідства прокурор особисто, потайки від детективів НАБУ, поновив розслідування, провівши незрозумілі допити, та начебто виявив, що ТОП-фігуранти – син і заступник міністра внутрішніх справ – не вчиняли цих злочинів, а винен у всьому… продавець рюкзаків.

І це після 2 років розслідування, 33 обшуків, 170 допитів свідків, 46 експертиз та 80 виїмок документів.

Це викликало неабиякий розголос у ЗМІ, оскільки трохи більше ніж півроку тому Холодницький дякував детективам НАБУ за зібрані докази проти сина Авакова. Місяць до того справу навіть готували до передачі до суду. Чому ж справу проти сина та заступника міністра закрили тільки зараз? Тому що до останнього сподівалися, що все можна буде вирішити в судах.

Після ухвалення закону про антикорупційний суд з нормою про те, що апеляція вже початих справ розглядатиметься в звичайних судах, а не антикорупційному, син міністра внутрішніх справ теж міг спати спокійно.

Але тут не підфартило, і втрутився МВФ – скандальну правку скасовували, а справа сина міністра пішла б уже в новий суд у першій інстанції. Тому і включили «план Б» – нахабно закрити справу, сказавши, що доказів недостатньо.

Коли активісти і журналісти прийшли пікетувати САП через справу сина Авакова, міністр внутрішніх справ кинув усі сили на захист Холодницького. У хід пішло все – від проплачених бабусь і «тітушок» до поліцейських, які стояли осторонь, поки «тітушня» нападала на активістів.

Справа голови Центральної виборчої комісії Охендовського

Справа проти голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського – хрестоматійна. Вона про те, як насправді, використовуючи доступні законні інструменти, прокурори в Україні тихенько «хоронять» кримінальні провадження.

Справа проти Охендовського стала першою з «чорної бухгалтерії Партії регіонів». Експертиза підтвердила достовірність підпису очільника ЦВК в «амбарній книзі ПР». НАБУ підозрює його в отриманні понад 160 тисяч доларів від Партії регіонів для закордонних поїздок, де він переконував західних партнерів у демократичних та прозорих виборах в Україні.

Але антикорупційна прокуратура підіграла голові ЦВК, зробивши все, аби справа не була направлена до суду якнайшвидше.

Коли детективи були готові направляти справу до суду, у САП виникло бажання довести, що Охендовський справді їздив за кордон та дійсно витратив отримані від Партії регіонів гроші. САП затребувала підтвердження того, що голова ЦВК витрачав гроші, видані йому регіоналами за кордоном. Для цього детективів НАБУ змусили писати запити в правоохоронні органи Німеччини, Бельгії, Польщі, Франції та інших країн, щоб ті підтвердили, що Охендовський насправді приїжджав туди і витрачав там кошти.

Міжнародні запити, відповіді на які займають щонайменше півроку, дають підстави зупинити розслідування до отримання на них відповідей. Цією лазівкою і скористалися в САП. Саме тому Холодницький за два роки до виборів призупинив розслідування справи, хоча перед тим заявляв про готовність направити її в суд негайно.

Цим звичайно ж скористалися адвокати Охендовського і пішли в суд, який постановив – справу або закрити, або передати до суду. Лежати 2 роки в прокуратурі вона не може. Тим не менше Холодницький вже 3 місяці поспіль не виконує рішення суду і справа і надалі лежить в САП, передавати її до суду ніхто не збирається.

Справа Уляни Супрун

Відео про те, як в.о. міністра охорони здоров’я Уляні Супрун пропонували хабар у вигляді квартири в передмісті Києва Вишневому облетіло всі телеканали. Справа банальна – Супрун пропонували поставити дороге обладнання в місцеву лікарню, за що вона мала отримати новеньку квартиру в новобудові.

Здавалося б благородна справа – от тільки на відео, оприлюдненому НАБУ, мер Вишневого Ілля Діков розповідає, як буде «заробляти» на державному обладнанні: «…ми беремо 50 відсотків там, грубо кажучи, пишемо 100 гривень в день. Соціальні, тобто ветерани, малозабезпечені, всі інші, які там ідуть грубо кажучи, в день там, 10 талончиків….»

Здавалося б очевидніше не буває, але раптом САП починає затягувати справу. Як виявилося пізніше, Назар Холодницький свого часу працював разом з Іллею Діковим в правоохоронній системі Києво-Святошинського району. Пізніше він навіть вів як прокурор його особисту справу, в якій Діков, користуючись зв’язками добився відкриття кримінальної справи проти свого боржника, де навіть мови про кримінал бути не могло.

Також на плівках із записом розмов керівника антикорупційної прокуратури в його кабінеті чути, як Холодницький грубо втручається в хід розслідування  – надає фігуранту справи інструкції щодо свідчень та вимагає у прокурорів повернути з суду клопотання про обшуки. І знову виявляється, що фігурант, якого інструктував Хододницький, також не чужа йому людина, а його товариш та заступник директора забудовника «Акварелі», в будинку якого живе сам Холодницький.

Після відео та плівок, оприлюднених НАБУ, керівник САП публічно заявив що не бачить підстав для оголошення підозри в цій справі, що означає, що справа, при всіх зібраних доказах, буде закрита.

Справа Ткачука  – керівника Національної академії сухопутних військ

Журналісти розслідувачі знайшли незадекларовані елітні будинки та Лексус в керівника Національної академії сухопутних військ Павла Ткачука. Все майно було записано на його тещу, 88-річну пенсіонерку та не внесено в декларацію. Детективи розпочали розслідування фактів брехні в декларації та незаконного збагачення.

Але замість того, щоб з’ясовувати походження цих грошей та майна, що точно не могла собі дозволити теща-пенсіонерка, яка померла минулого року, прокурори САП просто закрили справу.

Причиною закриття стала відсутність інформації про походження коштів. Тобто прокурори антикорупційної прокуратури повірили на слово Ткачуку та членам його сім’ї, які заявили, що теща все заробила сама, але так як вона померла, то довести самостійно це не може.

Мало того, прокурори дійшли висновку, що Ткачук не користується елітним будинком, в якому живе із сім’єю, тому що станом на 31 грудня 2015 року він в ньому не перебував. А знаєте чому – тому що він їздив на відпочинок!

Насправді, цим рішенням прокурори новоствореної після Майдану антикорупційної прокуратури відкрили скриньку Пандори, адже тепер будь-який ТОП-посадовець, який живе в незадекларованому будинку може на Новий Рік злітати на відпочинок і таким чином уникнути кримінальної відповідальності, мовляв він в цьому будинку не проживає.

Справа МАУ Коломойського

Протягом 3 років авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», підконтрольна Ігорю Коломойському, включала в вартість квитків суму державного збору, який, МАУ повинна була сплачувати в спеціальний державний фонд. Проте, як з’ясували детективи НАБУ, компанія зараховувала гроші від пасажирів собі в дохід. Лише за 2 роки таким чином компанія «заробила» додатково 150 млн грн. Тобто люди зі своїх коштів за квитки сплачували збір, який керівники МАУ просто привласнили.

Уявіть собі, що ви купуєте в супермаркеті продукти, платите податок, включений у вартість чеку, а компанія його потім не перераховує державі, а привласнює собі. Мало того, пояснює це тим, що цей податок незаконний і його не мали права збирати з громадян, але так, як вже зібрали, то не роздавати ж його назад усім, хто вже заплатив.

Аналогічна ситуація і з МАУ. НАБУ після проведеного розслідування підготувало три підозри керівництву авіакомпанії, однак Холодницький заблокував їх погодження, пояснюючи тим, що треба почекати фінальних судових рішень у спорі МАУ та держави.

Єдине про що замовчує Холодницький, то це те, що судові спори впливають тільки на те, у кого вкрали гроші: в держави чи в пасажирів, проте ніяк не спростовують факту «крадіжки».

Справа екс-голови НАЗК Наталії Корчак

Скандальна екс-голова Національного агентства з питань запобігання корупції, яке мало перевіряти декларації чиновників, сама не задекларувала автомобіль та паркомісце в столиці. Детективи НАБУ почали цю справу завдяки матеріалам журналістів та зібрали майже всі докази, щоб повідомити Корчак про підозру.

Холодницький втрутився в діяльність прокурора в цій справі та дав йому вказівку не погоджувати НАБУ проведення остаточних слідчих дій по справі. Вказане стало відомо також через оприлюднені матеріали «прослушки» з його кабінету. Пізніше САП офіційно ж відмовився оголошувати підозру Корчак, стверджуючи, що справа недоопрацьована.

Риба гниє з голови

Цих фактів достатньо для того, щоб не лише звільнити Назара Холодницького, але й розслідувати проти нього кримінальні провадження за зловживання службовим становищем і розголошення матеріалів слідства.

Більшість документів по ТОП-кримінальним провадженням підписувалися різними прокурорами, проте будь-хто, хто хоч трохи обізнаний з системою роботи в САП, знає, що ніщо в антикорупційній прокуратурі не відбувається без погодження з Холодницьким.

Це підтверджують і плівки з акваріуму, на яких він дає вказівки щодо процесуальних дій прокурорам. Саме в нього знаходиться печатка, без якої нічого не виходить зі стін САП, що дає можливість Холодницькому особисто контролювати всі дії прокурорів.

Є ще один окремий елемент тиску на підлеглих – премії. Зарплата прокурора САП, відповідно до закону складає близько 35 тисяч грн., але в деклараціях прокурорів ви побачите, що мало хто з них заробляє менше мільйона на рік. Премії в розмірі 2-3 заробітних плат дуже допомагають чітко керувати підлеглими. Крім того в антикорупційного прокурора завжди є можливість скасувати постанову, скажімо, про закриття справи власного підлеглого, але як бачимо Холодницький цього робити навіть у ТОП-справах не поспішає.

В Холодницького є і багато впливових прихильників, яким зручно мати контрольованого прокурора. Саме тому йому аплодували більшість народних депутатів під час його виступу з парламентської трибуни в Верховній Раді. Саме тому на його захист кинули близького соратника міністра внутрішніх справ Іллю Киву разом з його армією тітушок.

Після подій 17 липня під САП, коли активістів, обурених закриттям справи проти сина мінстра внутрішніх справ, атакували тітушки, облили зеленкою та закидали тортами – партнери Холодницького стали очевидні всім.

Постає питання: чи зможе функціонувати САП без свого очільника Холодницького і чи виживе сама інституція?

Хто буде наступником і що зміниться, якщо на багатьох рішеннях стоїть підпис не самого Холодницького, а когось з прокурорів?

Частково відповідь на це можна отримати, уважно прослухавши записи з плівок з кабінету Холодницького, які чітко дають зрозуміти, хто дає вказівки прокурорам вчиняти протиправні дії та «гальмувати» розслідування.

Очевидно, що є ті серед прокурорів САП, хто добросовісно виконують свою роботу і йдуть до кінця, щоб таки посадити велику рибу. І приклад прокурора Перова, який веде справу Мартиненка і якого намагаються відсторонити за «грюкання дверима в залі суду» тому яскравий доказ.

Але як бачимо – риба гниє з голови, і прокурори тихо погоджуються виконувати накази Холодницького. У разі його звільнення виконувати його обов’язки буде його перший заступник – «кіборг» Максим Грищук.

Найгірше, що може статися після цього – це ручний розподіл справ між прокурорами самим генеральним прокурором – Юрієм Луценком. Але судячи з того, як зараз цих же прокурорів примушують «зливати» справи, не проводити обшуки і гальмувати розслідування, розподіл – це найменше зло, яке може торкнутися нової інституції.

Тому, генерале Холодницький, на вихід!

Центр протидії корупції, Національне бюро розслідувань України

Антикорупційний прокурор Холодницький та його родина безкоштовно отримали 5 земельних ділянок за часів Януковича

Holodnytskyi-Nazar2-500x315

 

Антикорупційний прокурор Назар Холодницький та його родина безкоштовно отримали 5 земельних ділянок загальною площею 0,48 га в 2012 – 2015 роках.

Про це пише «Центр протидії корупції», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Чотири з них розташовані на території Києво-Святошинського району, де Холодницький раніше працював прокурором.

Усі земельні ділянки виділили Холодницькому, а також його матері та рідній сестрі під безоплатну приватизацію в 2012 – 2015 роках.

 За словами аналітиків, земля виділялася в одних з найдорожчих приміських районах Києва, а саме селах Білогородка, Ходосівка, Колонщина та Михайлівка-Рубежівка.

“Неодноразове виділення безоплатно землі під Києвом прокурору района та його сім’ї, яка навіть не проживає в Україні, виглядає досить дивним,  – коментує юрист ЦПК Віталій Цокур.

«Тим паче, що земля у виділених районах коштує від тисячі доларів за сотку і зазвичай не виділяється безкоштовно пересічним громадянам», — додає він.

У 2016 році сестрі також перейшла у спадок приватизована раніше матір’ю Холодницького ділянка (0,1 га) під садівництво у Макарівському районі Київської області.

Загалом Холодницький та його сестра володіють 12 об’єктами нерухомості, 8 з яких розташовані на території Києво-Святошинського району, заявляють у ЦПК.

Серед них особиста квартира антикорупційного прокурора у місті Вишневому від забудовника «Акварелі». Саме власник компанії «Акварелі» та мер Вишневого Ілля Діков, з яким раніше працював Холодницький, є фігурантами кримінального розслідування щодо хабара в.о. міністра охорони здоров’я Уляні Супрун.

Також сестра та матір нинішнього очільника САП у 2013—2014 роках, коли Холодницький працював прокурором Києво-Святошинського району, придбали в цьому ж районі в селі Софіївська Борщагівка 2 квартири в одного і того ж забудовника ТОВ «МІД СЕРВІС» на 183 м² та 125 м², – зазначають у ЦПК.

Крім того, сестра Холодницького у 2017 році набула у власність квартиру в селі Крюківщина на 63 м². Квартира набута за договором пайової участі, який укладено ще у 2013 році від забудовника ЖК «Підкова».

За даними ЦПК, сім’я прокурора володіє також 2 квартирами та житловим будинком у Львові.

Луценко заявив, що «жучок» Холодницькому підкинули з дозволу суду

Holodnytskyi-Nazar2-500x315

 

Установлення прослуховувального пристрою в кабінеті глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького санкціоноване судом.

Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Він додав, що сам Холодницький не звертався до ГПУ із заявою про незаконне прослуховування, але більше подробиць не розповів.

20 березня 2018 року у кабінеті керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького знайшли прослуховувальні пристрої. Сам він зауважив, що не знає, кому належить виявлений 6 березня пристрій і чекає відповіді на це у правоохоронних органів.

Директор НАБУ Артем Ситник стверджує, що його відомство тут ні до чого. Те саме заявили і в СБУ.

#Холодницький допомагає Фірташу

Firtash-kolazh1-500x325

 

САП на чолі із Назаром Холодницьким гальмує судовий розгляд справи щодо «Запорізького титано-магнієвого комбінату» (ЗТМК), повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це у своєму блозі на «Українській правді» пише голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Він нагадав, що в середині грудня Холодницький у фейсбук погрожував оточенню Фірташа забрати його запорізький завод. Однак подальші дії САП, як пише Шабунін, вказують на протилежне.

Так, 16 грудня 2017 року прокурори САП понесли в суд позов за підписом Холодницького , однак “без кватнції про сплату судового збору, що є обов’язковим документом.

Суд, звичайно, відмовляє в розгляді позову саме з цієї підстави (ухвала).

5 січня прокурори САП повертаються до суду вже з квитанцією про сплату збору, але – не з оригіналом, а – з копією, хоча законодавство вимагає оригінал (ст.2.п.2.21).

І знову суд повертає позов керівника САП через невиконання вимог процесуального закону (ухвала).

«Ця клоунада продовжуються в інтерв’ю Назара Івановича-недівки Українській Правді, де він або брєдіт, або – бреше», — пише Шабунін.

Шабунін закликає Холодницького звільнити прокурорів. «Назаре Івановичу! Якщо це не корупція, і неправильне подання документів не було влаштоване навмисно, то публічно звільняйте своїх прокурорів, які не доклали до вашого позову квитанцію про сплату судового збору, тобто, двічі халатно та непрофесійно виконали і ваші вказівки, і свої службові обов’язки», — написав Шабунін.

Однак Шабунін сумнівається, що це не корупція. За його словами, «такі гойдалки із судовим збором – елегантна схема „подоїти клієнта“ – коли прокурор ще не домовився про відступні і тому розпочав судовий процес, але може його швидко припинити через формальні підстави, якщо порозуміння з клієнтом прийде».

#Луценко та #Холодницький – лідери серед премій серед держслужбовців за 2016 рік. Подробиці

stan-deputatom1-300x201

 

Найбільші премії  з усіх державних органів у 2016 році отримали голова Генпрокуратури та його заступники.

Про це йдеться у статті  Української правди «Ударники праці». Високопосадовці виписують премії до 100 тисяч”, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Крім того, в останні два місяці 2016 року премії генпрокурора та його заступників зросли удвічі у порівняні з попереднім періодом.

Згідно з відповіддю на запит УП, найбільшу премію в органах прокуратури отримав керівник САП Назар Холодницький. На початку 2016 року премія Холодницького становила 60 тисяч, а вже у грудні – 144 тисячі 503,62 гривні.

«Остання сума – абсолютний рекорд серед відомих УП премій 2016 року», — йдеться у статті.

Премія генпрокурора Юрія Луценка становила від  16 до 39,7 тисяч протягом року.

При цьому премія його попередника Віктора Шокіна становила від 6 до 13,8 тисяч гривень.

Головний військовий прокурор-заступник Генпрокурора Анатолій Матіос в січні отримав премію  майже в 9 тисяч гривень, у листопаді його премія становила 46,6 тисяч гривень, а у грудні — майже 42 тисячі.

Юрій Луценко не надав відповіді на запитання УП для цього матеріалу. Один з його заступників виплати премій пояснив так:

«Система нарахування премії в органах влади діє дуже бюрократично – усіх преміюють в однаковому процентному розмірі (у відсотках до ставки, – УП). Якщо немає „зальотів“– тебе преміюють безвідносно до результатів. По-друге, премія сприймається як надбавка до окладу, який є дуже скромним майже скрізь, крім НАБУ, САП та НАЗК».

Холодницький пояснив УП свої високі премії тим, що таким чином прибирали зрівнялівку в оплаті праці прокурорів:

«Через неузгодженість у законодавстві вийшло так, що керівник Антикорупційної прокуратури і рядовий прокурор мають однакові оклади. Що в мене, що у прокурора відділу оклади однакові. А відповідальність – різна».

«Щоб врегулювати питання оплати праці працівників прокуратури і градацію між керівним складом і рядовим, для цього кожного місяця визначається відсоток премії», — сказав він.

Збільшення суми премії наприкінці року керівник САП пояснив 60%-вою недокомплектацією штату до листопада-2016 і необхідністю використати весь зарплатний фонд: “Не тільки у мене в останні місяці була висока премія, вона була висока у всіх працівників. Це практика, я знаю, усіх державних органів. Це так звана «13-та зарплата».

Холодницький зазначає, що подібний розподіл грошей замість економії не є порушенням законодавства, і запевняє, що в 2017-му премії будуть вже не такими високими, «оскільки штат вже добраний, і зарплатний фонд розподіляється порівну».

Новый антикоррупционный прокурор Холодницкий фальсифицировал дело против журналиста Радио Свобода Миняйло. Расследование

Holodnytskyi-Nazar1

 

30 ноября 2015 года генеральный прокурор Украины Виктор Шокин назначил главным антикоррупционным прокурором Назара Холодницкого. Вместе с тем, именно Назар Холодницкий, два года тому назад, защищал инспекторов ГАИ «КОБРА», которые избили журналиста Радио Свобода и канала ТВi Виктора Миняйло. По этому поводу, публиковались статьи и выходили сюжеты на телевидении.

Популярный сайт «Дорожный контроль» сообщал, что 31 августа 2013 г. в 8 утра, в селе Круглик Киево-Святошинского района инспекторы ГАИ КОБРА Бакай О.В. и Полищук остановили журналиста Виктора Миняйло, который ехал в больницу чтобы забрать собаку после операции. При себе имел 2000 гривен, которые нужно была заплатить за услуги клиники. Миняйло дал ГАИшникам свои документы, а те приказали следовать в патруль.

«Я вышел и сказал: ребята — давайте вы представитесь и назовете причину остановки. Они сказали — „мы уже представились, в машине все узнаешь“. Я достал телефон и снял машину спереди и пошел снимать ее сзади. Когда я шел, инспектор Полищук забрал у меня телефон и схватил меня за руки, а Бакай меня бил в живот, по голове и в грудь. Потом они меня затащили в машину», — рассказал тогда Виктор.

Mynaylo-Viktor1-500x295

Уже в патруле, работники КОБРЫ начали запугивать водителя. В итоге, у Миняйло забрали 2000 гривен и отпустили. По данному факту, было открыто уголовное производство, которое вел прокурор Назар Холодницкий. В интервью журналистам «ИНТЕРА», прокурор заявил, что «будем разбираться». Однако, в последующем, Холодницкий не только замял дело против инспекторов КОБРЫ, но и начал фабриковать дело против самого журналиста за «передачу взятки».

НАЗАР ХОЛОДНИЦКИЙ В СЮЖЕТЕ ИНТЕРА 05.09.2013:

 

Holodnytskyi-Nazar2-500x315

 

 

«Оцей чувак НАЗАР ХОЛОДНИЦЬКИЙ два роки тому вів мою справу, коли мене побили і забрали гроші спіівробітники ДАІ Бакай і Поліщук, див. Гугл. Він тоді чесно відробив свої гроші і не помітив у діях співробітниках ДАІ „Кобра“ складу злочину. Не дивно що тоді, маючи зарплату 4 тис. він їздив на шикарному дорогому Джипі. Ви зараз співаєте йому діферамби, а він звичайне ЛАЙНО!!!!!», — прокомментировал назначение Виктор Миняйло.

 

Holodnytskyi-Nazar3-500x247

 

Назар Холодницкий считается человеком Николая Голомши. Ни о какой борьбе с коррупцией речи быть не может. Назар всегда был составляющей карательной системы под названием «прокуратура» и заниматься тем, что «решал вопросы», прикрывал сотрудников милиции, которые брали взятки и избивали людей. И, как пример, Назар Холодницкий «похоронил» дело коррупционеров-ГАИшников Бакая и Полищука, которые и до избиения Миняйло неоднократно были «героями» сюжетов «Дорожного контроля».

Человек, который сознательно защищал милицейских преступников, не может быть главным анттикоррупционным прокурором поскольку сам является источником коррупции. В очередной раз, власть Украины, во главе с Петром Порошенко, назначает на высокие должности негодяев и подлецов. Естественно, что назначение Холодницкого еще больше приведет к дестабилизации государства, разочарованию общества с последующими массовыми волнениями и новой революции.

СЮЖЕТ НА ИНТЕРЕ ПО ДЕЛУ МИНЯЙЛО:

Дорожный контроль, Национальное бюро расследований Украины



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: