Архив рубрики: ‘Кісільов Ігор Петрович’

Боядін, Яловий, Кісільов — у Київраді процвітає кнопкодавство ціною в 12 мільйонів. Розслідування

knopkodavam-ni1-500x312

 

У столичній мерії намагаються нахабний факт кнопкодавства видати за звичайне непорозуміння, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Наприкінці жовтня під час одного із засідань Київради стався кричущий факт кнопкодавства. «Перцю» додало те, що голос «за того хлопця» віддав не хтось з депутатів, а взагалі сторонній чоловік. Після службової перевірки виявилося, що це — помічник депутата Київради від фракції «Єдність» Костянтина Ялового. Причому  проголосував він не за свого шефа, а за зовсім іншого депутата.

Помічник Ялового В`ячеслав Боядін голосував карткою депутата з фракції «Єдність» Ігоря Кісільова. Втім, у фракції екс-мера Києва Олександра Омельченка запевняють, що це не фальсифікація під час голосування, а звичайний «збіг обставин». Тобто особиста картка Кісільова просто випадково опинилася у якогось «лівого» помічника. Так от «обставини», які «збіглися».

Депутати Омельченка намагаються мегаскандал перетворити у рядову ситуацію, яка могла б статися з кожним. Помічника начебто було звільнено одразу, у день скандалу, а сама фракція «Єдність» готова публічно вибачитися на наступній сесії Київради.

У прес-службі Київради кажуть, що депутати, причетні до кричущого інциденту, вже надали пояснення в рамках перевірки, хоча конкретні прізвища не вказуються. Можна припустити, що йдеться про депутатів Костянтина Ялового та Ігоря Кісільова. І з пояснень випливає, що помічник Ялового Боядін не отримував доручень голосувати замість Кісільова.

Таким чином, у фракції «Єдність» намагаються запевнити киян, що помічник одного з лідерів фракції зайшов до зали засідань Київради і за особистої ініціативи проголосував разом з депутатами. Навіть якщо у це повірити, то виникає питання до самого Костянтина Ялового: чому він не слідкував за своїм помічником, який може свідомо порушувати закон, голосуючи за депутата Київради?

Також мають бути питання і до депутата Кісільова, адже саме його карткою, якщо вірити розслідуванню, проголосував помічник Ялового Боядін. Якщо депутата Кісільова не було на місці для голосування, то він мав забрати з собою картку для голосування, а не залишати її без догляду. Крім цього, під час голосування інші депутати з фракції «Єдність» не могли не бачити, що поряд з ними голосує не їхній колега, а людина, яка не має права натискати кнопки «за» чи «проти» якихось рішень.

Втім, напрошується висновок, що депутат Київради Ігор Кісільов, скоріш за все, був просто відсутній під час голосування. І щоб не втрачати такий дорогоцінний голос, помічник Костянтина Ялового В`ячеслав Боядін просто натиснув кнопку замість Кісільова. При цьому навряд чи якийсь там помічник мав би сміливість особисто, без обговорення чи вказівок «згори», голосувати. Та навіть якщо повірити у це, то все одно в обох випадках на поверхню випливає дитяча безвідповідальність політичної сили екс-мера столиці Омельченка у Київраді.

Таким чином, столичний парламент потроху перетворюється на прохідний двір. Так недовго дійти до того, що замість депутатів Київради рішення будуть ухвалювати їхні помічники.

Не допомагають навіть суперсистеми для голосування. Тільки минулого року була встановлена система «Рада-4», і мер Кличко божився, що тепер у столичному парламенті не буде жодного кнопкодавства, мовляв, це абсолютно неможливо. Бо для голосування депутату потрібно близько десяти секунд натискати на кнопки обома руками, щоб голос був зарахований.

Але, як показав останній випадок, київські депутати можуть обдурити все. Тому закрадаються сумніви, чи варто було викидати 12 млн. грн на систему «Рада-4», якщо «кнопкодавство» продовжується?

Якщо ж депутати поводять себе, як діти, вважаючи, що на засідання можна ходити чи не ходити, а голосувати можуть помічники, то керівництво Київради має діяти. Зрештою можна проводити перекличку, як у школі. Немає депутата – блокується його місце для голосування. Можливо це занадто радикально, але чого не зробиш заради порятунку «обличчя» усієї Київради.

Денис Гонтар, Національне бюро розслідувань УкраїниClose
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: