Архив рубрики: ‘корупція’

Три фірми-прокладки, пов’язані з нардепом екс-регіоналом #Яценко, викачали 23 млн на «завантаженні файлів». Розслідування. Відео

tender-palata-new1

 

Спеціалістів з оцінки майна змусили здавати звіти до Фонду держмайна за допомогою сайтів-”посередників”. Процедура виявилась платною, а сайти — пов’язані між собою та з одіозним нардепом Антоном Яценком. Про це йдеться у сюжеті Лесі Іванової «Націнка на Яценка» для телепрограми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

Місяць тому Фонд держмайна запустив Єдину базу даних звітів про оцінку – систему, котра мала побороти ринок «чорної оцінки» і не дати українцям ухилятися від податків.

За законом якщо ти часто купуєш та продаєш нерухомість (продаєш більше 1 об’єкту на рік або продаєш куплене упродовж 3 років), то заплатиш податок  — 5% від вартості майна. Але не ринкової вартості, а тієї, яку визначить професійний оцінювач.

Тож чим нижче оцінка, тим менше податок. Щоб його уникнути у нечесних оцінювачів “купували” оцінки з заниженими до абсурду сумами.

Півроку тому парламент прямо в Податковий кодекс вгатив “реформу” змін у процедурі оцінки. Які до оподаткування не мають стосунку.

Ключова зміна: створення «Єдиної бази даних звітів про оцінку». Оцінювачі мають надсилати до неї звіти про свої оцінки. А база — автоматично порівнює їх з ринковими цінами на подібну нерухомість. Та дозволяє або ні продавати нерухомість за ціною оцінювача.

База належить Фонду держмайна. Однак оцінювач не може просто взяти і передати свої документи. Між ним та Фондом у закон втулили посередника – електронний майданчик (ЕМ). Тепер оцінювач надсилає свій звіт на сайт посередника. Той – передає його в базу.

Оцінювачі не могли зрозуміти – навіщо ці майданчики взагалі потрібні. «Майданчики НЕ надають ніякого сервісу, крім пересилки ваших даних із однієї точки в іншу — це як поштовий ящик» — пояснює Андрій Філін, оцінювач, власник ТОВ “Філін Кепітал Менеджмент”.

Пояснити сенс їх створення не може навіть автор правок, нардеп від БПП Максим Курячий: «Технічні питання – не до мене, я не є проектувальником, я дуже складно орієнтуюсь і програмному забезпеченні, це не для мене”.

На додачу, майданчики виявилися платні.

Раніше оцінювачі теж звітували Фонду. Напряму і безкоштовно, через портал, який адміністрував сам Фонд. Нині цей портал – відключений, замість нього – сайт посередника. Який майже нічим не відрізняється від старого порталу. Але послуга реєстрації звіту – близько півтисячі гривень.

І платити її доводиться двічі: раз оцінювачам, щоб зареєструвати кожен звіт, і ще раз — нотаріусам, просто за те, щоб подивитися чи він є в базі.

Технічно – проплату здійснюють оцінювач і нотаріус. Але по факту ці гроші – і це важливо розуміти – доведеться заплатити клієнту, тобто нам з вами. Обидва рази.

За перший місяць сайти-посередники заробили мінімум 23 мільйони гривень.

І виглядали ці сайти як пов”язані між собою члени однієї групи. Усі три авторизовані Фондом держмайна майданчики давали багато підстав підозрювати і зв’язок, і змову, і узгодження дій та цін.

Наприклад, на двох сайтах лежали файли документів з назвою першого. І усі три сайти мають абсолютно ідентичний програмний код.

Це дивна ситуація, адже мова йде про специфічне програмне забезпечення для роботи саме з новою Єдиною базою Фонду. Яка вірогідність того, що три фірми-конкуренти, випадково розробили абсолютно однаковий софт?

При цьому всім майданчикам-посередникам в рекордні строки погодили необхідні атестації/експертизи/випробування і т.д. бюрократичні процедури, які у звичайному житті, у звичайних компаній тягнуться в рази довше.

Процедура авторизації майданчика складається з двох етапів. Для початку їх має атестувати Держспецзв’язку (ДССЗЗІ). Майданчики працюють із важливими даними, містять персональну інформацію. Тому кожен із них повинен підтвердити Держспецзв’язку відповідний рівень захисту — КСЗІ. Це процедура довга і муторна.

Компанії, котрі отримували такий атестат, підтвержують – уся процедура займає не один місяць. Так, директор ТОВ “Де Ново” (дата-центр DeNovo) Максим Агєєв розповідає: «На побудову самої КСЗІ і на отримання сертифікату ми витратили трохи менше року, десь 9-10 місяців і це досить складна процедура».

Один із найбільш часозатратних етапів — державна експертиза. У «ДЕ Ново», наприклад, вона зайняла 4 місяці. Але майданчики-посередники впорались в середньому за місяць.

Так само швидко майданчики пройшли і другий етап авторизації – у Фонді держмайна. В теорії на бюрократичну тяганину, практичне тестування і ще трохи бюрократичної тяганини — закон дає понад два місяці.

Перший з посередників впорався вдвічі швидше, а ще два майданчики узагалі встановили непереборний рекорд. Їх протестували і авторизували за 1 добу.

Якби всі три фірми-оператори і їхні майданчики були НЕ пов’язані, такий швидкісний сценарій навряд би мав шанс на життя. Однак враховуючи технічні з’язки всіх трьох сайтів, складається враження, ніби один майданчик хоч і фантастично швидко, але все ж проходив якісь випробування — а решті двом погодження взагалі підписали не особливо придивляючись.

Чому знову Яценко?

Те, що відбувається сьогодні – уже не перша спроба реалізації монопольно-посередницької схеми в сфері оцінки. І вже не перший раз ці події пов’язують із іменем народного депутата Антона Яценка. Тут не можемо не процитувати самого Яценка, який в коментарі нашій програмі колись заявив дослівно таке: «По законам розвідки, знаєте: якщо збігів більше, ніж один, то це вже не збіг».

Антон Яценко найбільше відомий як «хрещений батько» Тендерної Мафії – однієї з найвідоміших корупційних схем середини 2000-х. Схеми, котра теж ґрунтувалася на монополії посередників. Щоправда, у держзакупівлях: охочі взяти участь у тендері не могли просто подати документи на конкурс, між учасником і замовником вклинювався приватний посередник, якому учасник змушений був платити за консультації.

На чолі посередників стояла Спілка громадських організацій «Тендерна палата», частину цих ГО заснували Яценко, його сестра і помічник. Та схема також була вписана в закон. І за лише перші півроку вона витягла з кишень учасників тендерів майже мільярд гривень. 2,5 роки її існування могли спричинити збитків на 1 млрд дол.

Українцям – збитки, Яценку – елітна нерухомість. Після цієї оборудки, він розжився палацом на 2 тис кв.м. у Козині та ще купою житлової та офісної нерухомості загалом вартістю у 8 млн. дол. (це без маєтку, докладніше у сюжеті «Тестесховище»).

Схема із тендерною монополією існувала 3 роки. Після того подібну оборудку спробували вперше впровадити в сфері оцінки. Спільнота оцінювачів підняла галас і схему прикрили. Але хороші ідеї так легко не помирають.

Тож у 2013 відбувся друга спроба. Знову прозвучало те ж ім’я. Знову просування схеми в закон, знову схема побудована на монополії. Вона принесла своїм творцям щонайменше 30 млн дол. Далі був колективний позов до суду, а там і революція нагодилась. Схему прикрили… але знову недобили.

Підхід до снаряду №3

Цього разу, ще тільки з’явились перші посередники, а мова знову зайшла за Яценка. По-перше, в логіці схеми простежувалися все ті ж знайомі ще з тендерної палати і з попередніх спроб маркери: посередники, монополія, цементування в законі. По-друге, щонайменше 1 з майданчиків  виявився напряму пов’язаним із близькою нардепу людиною – Володимиром Доброскоком.

Сайт-посередник «Професійна оцінка», створила компанія, заснована Володимиром Доброскоком. Наразі власників змінили, але серед них лишається Ірина Мельничук, заступниця Доброскока в Асоціації «Підприємців Та Промисловців-Постачальників Товарів , Робіт Та Послуг Для Державних Потреб».  Ця сама Асоціація свого часу була одним із членів Тендерної палати. А пізніше Доброскок також заснував «Спілку захисту прав суб’єктів підприємництва», почесним членом котрої став Антон Яценко.

Сам Яценко в коментарі програмі запевнив, що до історії з оцінкою стосунку не має: «Безумовно ні до якої оцінки я відношення не маю і мати не можу. Ви придумайте щось більш цікаве, а то так пальцем в небо ніби як несолідно. З Доброскоком я уже років так вісім, мабуть, не бачив і не чув. Доброскок ніколи не був моїм, там, партнером бізнесовим. Цікаво чути, чесно сказати».

Але ж ви пам’ятаєте – «якщо збігів більше, ніж один…»

Чому Модуль працює – але «чорні оцінювачі» теж?

Час від часу Фонд публікує дані про виявлені занижені оцінки. Ніби звітує: “система працює, модуль заниження відловлює, з чорними оцінювачами успішно боремося”.

Так, наприклад, був опублікований звіт по квартирі в новій елітній печерській багатоповерхівці  «Джек Хауз», яку розписали в звіті як хрущовку на периферії, 1965го року, 450 дол/кв.м замість реальних ринкових 2 тис дол. Або інший приклад – квартира у ЖК «Лікоград», якій приплюсували  зайві 30 років – і так відмінусували половину ринкової вартості. У ФДМУ запевняють: ці кейси були виявлені завдяки модулю, обманути систему не варто й пробувати.

Ми перевірили одну з квартир, якими звітує про перемогу ФДМУ. Квартира на понад 100 кв.м. в центрі столиці, по вулиці Гончара. Будинок старий, однак не з дешевих. Квадратний метр — 1,5 тис дол. Ринкова вартість такої квартири – більше 150 тис дол. Але оцінювачі посвідчили у три рази дешевше. Квартиру розписали в звіті як хрущовку на задвірках, стан «незадовільний, ветхий».

Про цю квартиру Фонд теж прозвітував, як про перемогу. Мовляв, що оцінювачам не вдалося надурити систему. Але навіть у документах, опублікованих самим фондом у переможному звіті, видно, що система пропустила оцінку, занижену тричі. У лівому кутку – дата 10.08.2018, це дата реєстрації звіту в системі. В правому кутку — той унікальний номер, який система видає коли приймає звіт. Хоч бери й оформлюй продаж.

Його, згідно з даними майнового реєстру, власне і оформили. У той же день.

«Наші гроші» навідалися на фірму, котра робила оцінку – ПП «Меркурій партнерс». Там на наше прохання оформити оцінку «подешевше», цілком спокійно відповіли, що з новою системою зовсім дешево не вийде – але можна оформити так, щоб частково відкосити від податків, головне наперед домовитися з нотаріусом: «Якщо вона прийме оцінку – я поставлю поза населеним пунктом, я поставлю ще куди б не йшло якийсь мінімум», — запропонувала нам в офісі «Меркурія» Аліса Гринчук. Однак почувши питання про звіт по оцінці квартири на Гончара, Гринчук у буквальному сенсі слова виштовхала  журналістів з офісу.

Аліса Гринчук і ПП «Меркурій Партнерс», до речі, вже відомі глядачам «Наших Грошей» завдяки історії з квартирами Нацгвардії. Тоді приватна оцінювачка Гринчук постановила: квартири в елітній новобудові в центрі Києва – коштують стільки ж, як і економ-клас на опушці лісу. Вгадайте – котрі квартири дісталися нацгвардійцям? Її звіт підтвердила фірма «Меркурій», що й недивно – власник фірми виявився співмешканцем Гринчук. Цікаво, що самій Гринчук минулого року анулювали сертифікат суб’єкта оціночної діяльності. Наразі її в списку сертифікованих також немає. Але це аж ніяк не заважає їй і далі провадити оціночну діяльність на фірму, до котрої вона юридично стосунку не має – а на котрій її по факту називають «начальницею».

Як не заважає їй поки що і перевірка Фонду. У відповіді на запит програми, в Фонді повідомили, оцінювачів, яких відловили на заниженні, відправляють на рецензування звіту.  Для рецензування у суб’єкта оціночної діяльності запитують сам звіт про оцінку. У разі його ненадання оцінювача відключають від бази. Всього нині в “списках” — півдесятка оцінювачів.

«Меркурій» під жодні перевірки — не потрапив.

Леся Іванова, bihus.info

Политическая коррупция по-новому или миллиарды для царей полей от правительства Гройсмана. Расследование

moe1

 

Верховная рада и правительство щедро выделяют из госказны гигантские дотации и прочую помощь крупнейшим агрокомпаниям страны, которые принадлежат мультимиллионерам Юрию Косюку, Олегу Бахматюку, Андрею Веревскому и Виталию Хомутыннику.

Яхта Ace — 87‑метровое судно с шестью каютами-апартаментами, сауной, бассейном, тренажерным залом и кинотеатром — часто гостит в разных уголках планеты.

Построенная в 2012 году в Германии яхта — не просто корабль, а символ успешности ее владельца, которым, по данным депутата Сергея Лещенко, является Юрий Косюк.

Косюк — ключевой акционер агрохолдинга Мироновский хлебопродукт (МХП) и бывший заместитель главы администрации президента Петра Порошенко. Капитал этого суперагрария, главным активом которого является бренд Наша Ряба, в 2017 году оценили в $693 млн.

Сама яхта стоит приблизительно $150 млн. И Косюк может себе позволить подобные персональные траты: лишь в прошлом году МХП сгенерировал $230 млн чистой прибыли. Из них $80 млн ушло на выплату дивидендов — и Косюк в свою очередь получил долю в $53 млн.

Почти такую же сумму — $ 52,1 млн — холдингу владельца Нашей Рябы в 2017‑м перечислило государство: в качестве дотаций по программе поддержки животноводства. На это указывают данные отраслевого отчета, подготовленного профильными экспертами по просьбе журналистов. Редакция получила в Министерстве агрополитики полный список компаний, получавших дотации,— в нем указаны сотни юрлиц. Аналитики оценили этот длинный перечень с точки зрения конечных бенефициаров указанных в нем реципиентов госпомощи. Далее данные суммировались.

Правительство, как свидетельствует подготовленный экспертами отчет, вообще благоволит агрогигантам. Так, в том же 2017‑м бюджет в сумме выделил еще $ 34 млн (или 905 млн грн) поддержки холдингу Укрлендфарминг, принадлежащему бывшему мультимиллионеру Олегу Бахматюку.

В его лице казна помогла человеку, который сам должен государству (в лице НБУ) 10,9 млрд грн по кредитам рефинансирования, полученным его банками Финансовая инициатива и VAB. Оба учреждения регулятор ранее признал банкротами.

За весь прошлый год госбюджет, по данным Минагрополитики, выделил на помощь аграриям 4 млрд грн. Из них структуры Косюка и Бахматюка, как показывает аналитический отчет, сделанный по просьбе издания «Новое время», получили чуть больше половины — 58 %.

Богатым нужно помогать

Глава правительства Владимир Гройсман неоднократно обещал поддержку аграрной отрасли. Она, по оценкам руководителя Кабмина, формирует где‑то шестую часть от всей производимой в стране продукции, а потому требует неукоснительной помощи от государства.

Правда, премьер заявляет, что намерен прежде других помогать малым и средним фермерам. Но в итоге финансовые “костыли” от государства достаются гигантам отрасли, которые и без того отлично себя чувствуют. “Рентабельность бизнеса МХП составляет 38 %”,— уточняет Марьян Заблоцкий, глава Украинского общества экономических свобод. Он еще и консультирует Нину Южанину, депутата Блока Петра Порошенко (БПП) и главу парламентского комитета по налогам.

Дотации — часть бюджетного процесса: соответствующие законопроекты на рассмотрение парламента вносит Кабмин, после чего депутаты дополняют его правками и голосуют пакетом. Именно на стадии правок, как объяснил источник в комитетах Верховной рады, лоббисты и вносят удобные для крупнейших аграриев разделы или пункты.

Как у Косюка, так и у Бахматюка в Раде есть компактные, но умелые “группы поддержки” — примерно по три-четыре депутата. Они, по словам источника, и делают нужную работу. А когда проект бюджета или других связанных с этой темой документов попадает в сессионный зал, парламентское большинство просто не в состоянии разобраться в тонкостях внесенных правок — и депутаты отдают свои голоса за весь пакет предложенных законов в целом.

О том, что эта схема работает, говорит пример деятельности Николая Кучера, депутата БПП, который ранее работал в МХП.

С нынешнего года в бюджете должна была появиться норма о том, что крупные агрокомпании не могут получать более 150 млн грн дотаций. Однако на заседании бюджетного комитета Рады Кучер предложил убрать эту поправку, и коллеги с ним согласились.

“Я пытался объяснить депутатам, что нельзя так много денег отдавать птицеводам, но безрезультатно”,— говорит Заблоцкий.

В МХП, как и в Укрлендфарминге, отказались обсуждать с журналистами тему дотаций.

Однако сам Косюк в блоге на онлайн-платформе Украинская правда в конце зимы пояснил, что дотации крупным аграрным предприятиям — не их прихоть, а инициатива Рады и Кабмина. “Это решение властей было призвано свести к нулю коррупцию в аграрном бизнесе и вывести последний из теневой среды”,— указал владелец Нашей Рябы. Мол, по принципу “плати больше налогов — получай больше поддержки” и формируются дотации. И если агрокомпания показывает свою прибыль, платит налоги государству, то получает соразмерные дотации.

Бизнесмен заявил, что благодаря МХП казна получает стабильные валютные поступления. “В этом контексте дотации — это абсолютно адекватная, оправданная и необходимая поддержка для предприятий, финансирующих экономику Украины”,— написал Косюк.

Гройсман, как и парламентское большинство, судя по всему, разделяет позицию владельца МХП. Однако даже многие коллеги по бизнесу не готовы понять и принять Косюка. Один из них — Всеволод Кожемяко, глава группы компаний Агротрейд, считает нынешнюю практику дотирования крупных агрохолдингов в корне неверной. “Это даже не лоббирование их интересов, а элементы политической коррупции”,— считает он.

Иван Верстюк, Национальное бюро расследований Украины

Читайте полный текст статьи в номере журнала Новое Время — №30 от 16 августа 2018 года.

Чиновники декларують Ягуари та Лексуси за ціною Жигулів, — розслідування. Відео

corupt-golovi1-480x500

 

Українські високопосадовці декларують коштовні автомобілі Lexus, Jaguar, Land Rover і навіть Tesla, вказуючи більш ніж скромну ціну у 48-50 тисяч гривень, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це розповіли журналісти проекту «Декларації» від Bihus.info.

Вони нагадують, що в січні 2017 року Національний банк заборонив готівкові розрахунки на суму більшу 50 тисяч гривень, тому, щоб обійти обмеження, угоди про продаж автомобілів часто укладаються із заниженими цінами в документах.

«А якщо ще й покупцем є чиновник — то йому такі оборудки вигідні подвійно, оскільки дозволяють уникнути питань до походження статків», — наголошують автори розслідування.

Їхнє дослідження показало, що у 2016-на початку 2017 року декларанти придбали 936 іномарки за ціною від 48 до 50 тисяч гривень.

«Найпопулярнішою маркою виявився німецький „автомобіль для народу“ Volkswagen — 93 штуки. Також лідерами довіри є такі японські бренди як Toyota (68 шт.) і Mitsubishi (58 шт.). Нібито за символічні суми чиновникам вдалося стати власниками 41 Mercedes-Benz, 30 Audi, 29 BMW», — розповідають журналісти.

За їхніми даними, із автівок класу «люкс» у ціновому діапазоні від 45 до 50 тисяч представлені 13 Subaru, 7 Lexus, по 3 Dodge і Chrysler, 2 Land Rover і навіть по одному Jeep Grand Cherokee і Jaguar S-Type.

«Проте справжньою окрасою колекції стала Tesla Model S столичної комунальниці Тетяни Шуберт вартістю 50 тисяч гривень», — зазначають дослідники.

Як повідомлялося, начальниця планово-економічного відділу КП з обслуговування житлового фонду Дарницького району Києва Тетяна Шуберт отримала в подарунок від сина електрокар Tesla Model S, оцінений лише в 50 тисяч гривень.

Центр протидії корупції хоче змусити заступника голови СБУ Павла Демчину показати декларацію через суд

Demchina-Pavlo1-500x363

Громадська організація «Центр протидії корупції» подала позов до першого заступника голови СБУ Павла Демчини щодо неподання ним декларації.

Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду Києва.

«Позивач просить суд визнати бездіяльність Павла Демчини щодо неподання ним декларацій протягом 2016—2018 років», – йдеться в повідомленні.

«ЦПК» також просить суд зобов’язати його подати декларації за 2015 – 2018 роки.

«Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження у даній адміністративній справі», – зазначають в суді.

Раніше з оприлюдненого рішення суду стало відомо, що доходи Павла Демчини та його цивільної дружини Ольги Воловчук у кілька разів менші, ніж вартість автомобілів родини.

НАБУ розслідує можливе незаконного збагачення і зловживання службовим становищем Павлом Демчиною.

У березні 2017 року «Слідство.Інфо» повідомило, що Павло Демчина, який очолює Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, офіційно мешкає у відомчому гуртожитку СБУ, хоча його дружина Ольга Воловчук мешкає у розкішному заміському маєтку і володіє елітними автівками.

Після цього у СБУ заявили, що Демчина заперечує цю інформацію і сам звернувся до НАБУ з проханням перевірити такі повідомлення.

«Схеми» опублікували розслідування, в якому йшлось, що Демчина, перебуваючи під слідством НАБУ, придбав позашляховик Range Rover Sport вартістю понад 30 тисяч доларів.

На початку березня 2017 року «ЦПК» звернувся до суду з позовом проти Служби безпеки України, звинувативши спецслужбу в засекреченні декларацій співробітників.

Однак суд позов не

НАБУ почало розслідувати будівництво житла «для військових» у Києві. Відео

corupcia2-500x372

 

НАБУ підозрює командування Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ) та військової частини 195 Центральної бази ДССТ в незаконних діях під час будівництва житла для військовослужбовців, повідомляє 40ka.info.

Як пишуть «Наші гроші», НАБУ відкрило кримінальне провадження 14 березня 2018 року після розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Провадження відкрито за ч. 5 ст. 191 – розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем. Кримінальний кодекс передбачає покарання за цей злочин у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

НАБУ розслідує умови та виконання інвестиційної угоди, яку уклали частина 195 Центральної бази ДССТ та ТОВ «Фонд девелопмент груп» щодо будівництва житлового комплексу для військовослужбовців на вул. Магнітогорська, 5 у Деснянському районі Києва.

Тут на 8 га, що належать військовим, збудують 10 будинків по 25 поверхів. Цілий квартал з паркінгами, зоною барбекю, спортзалами. Загалом з’явиться 4455 квартир. З них військові отримають 150, тобто 3,3%. Хоча експерти стверджують, що в цьому районі військові повинні були отримати не менше 10%, зазначають «Наші гроші».

Міністр оборони Степан Полторак вже поставив завдання переглянути невигідну для військових угоду.

Засновник ТОВ «Фонд девелопмент груп» є «Омніа трейдінг лтд» (Сполучене Королівство), а директор – Вікторія Гречана.

Вона також оформлена у декількох інших будівельних фірмах. Зокрема, одне з таких підприємств ТОВ «Фортабуд» за подібною схемою будує житловий комплекс «Чарівне місто», що здійснюється під егідою держкорпорації «Укрбуд», президентом якого був теперішній нардеп з фракції «Воля народу» Максим Микитась.

Проектувальником будівництва на вул. Магнітогорська, 5 є «Укрбуд девелопмент». Микитась в декларації вказував, що є бенефіціаром «Укрбуд девелопмент».

З Мін’юсту гроші перерахували на фіктивні фірми, – НАБУ

corupcia2-500x372

 

54 млн гривень, які у лютому 2016 року Мін`юст сплатив на ТОВ «Золотий Мандарин Ойл», за декілька днів через різні фіктивні фірми були перекинуті на пов’язаних між собою осіб.

Даний факт встановили детективи НАБУ, про що йдеться в оприлюдненій ухвалі суду Києва, яку проаналізував проект «Марлін».

На початку грудня Солом’янський районний суд Києва надав доступ детективам НАБУ до документів «Київенерго», повідомляє 40ka.info.

Зокрема доступ наданий до договорів поставки та зберігання мазуту  укладених фірмами «ТД „Ресурси“, „Золотий Мандарин Ойл“, „Донметалзбут“, „Стальінвест“, документів щодо обліку мазуту, листування між „Київенерго“ і згаданими фірмами з приводу зберігання мазуту та його повернення, листування „Київенерго“ з Мін`юстом щодо виконання рішень судів, а також будь-яких інших судових проваджень, де предметом позову є згаданий мазут.

У суді детектив зазначив, що рішенням Господарського суду Києва від 2009 року  »Київенерго” зобов’язано повернути на користь ТОВ «Золотий Мандарин Ойл» мазут марки М-100 загальною кількістю 24 627,097 тонн заставною вартістю 54,1 млн гривень, який знаходився на зберіганні «ТЕЦ №5 Київенерго».

Компанія «Золотий Мандарин Ойл» до органів Державної виконавчої служби не зверталася.

«Надалі через нібито невиконання органами ДВС стягнення коштів „Золотий Мандарин Ойл“ вже в 2013 році звернулося зі скаргою до Європейського суду з прав людини», — йдеться у повідомленні проекту.

У липні 2015 року до Урядового уповноваженого Європейського суду з прав людини Бориса Бабіна надійшов лист від представника ТОВ «Золотий Мандарин Ойл» з пропозицією мирного врегулювання спору, який виник між сторонами, аргументуючи її тим, що у протилежному випадку держава буде вимушена сплатити суму вартості мазуту в розмірі 158,8 млн грн.

Як наголошується, на наступний день у відповідь на згаданий лист Урядовий уповноважений прийняв Декларацію про мирне врегулювання спору, в якій одноособово від імені Уряду України було взято зобов’язання сплатити протягом 3-х місяців з моменту вирішення Європейським судом справи, суму позовних вимог ТОВ «Золотий Мандарин Ойл».

Одразу така Декларація була надіслана до ЄСПЛ з проханням врахувати її при прийнятті судом остаточного рішення. Вже на наступний день уповноваженим секретарем 5 секції ЄСПЛ підготовлено відповідь.

“Таким чином питання виплат з бюджету на користь ТОВ «Золотий Мандарин Ойл» було вирішено всього протягом трьох днів.

Як відомо, Національне антикорупційне бюро підозрює службових осіб Міністерства юстиції у розтраті понад 54 мільйонів гривень.

У Мін’юсті стверджують, що виплатили ці гроші київській компанії «Золотий мандарин ойл» за рішенням Європейського суду з прав людини і зробили це законно.

У жовтні рішенням ЄСПЛ справу за зверненням ТОВ «Золотий Мандарин Ойл» до України знято з реєстру справ, у зв’язку з «мирним врегулюванням спору» згідно згаданої декларації, та зобов’язано Уряд України сплатити заборгованість, яка підлягала сплаті за рішенням Господарського суду Києва 2009 року на користь «Золотий мандарин Ойл».

НАБУ розслідує корупційні маніпуляції з контрактами «Укроборонпрому»

Ukroboronoprom1

 

НАБУ побачило корупцію в «Укроборонпромі».

Про це пише журналіст Аскольд Крушельницький в статті для Foreign Policy, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

У звіті НАБУ за 2017 рік вказано, що в «Укроборонпромі» здійснювались маніпуляції з контрактом на $39 млн на постачання запчастин для «Антонова» AN-32 міноборони Іраку.

«У документі йдеться про розслідування НАБУ діяльності двох високопосадовців „Укрспецекспорту“, підрозділу концерну, що займається експортом зброї, а також громадянина Індії, який проживає в Києві і, за повідомленнями, переказав близько $6 млн на банківський рахунок компанії Paramount General Trading з ОАЕ», – йдеться в статті.

Компанія з ОАЕ мала надати запчастини, але, за даними слідства, нічого не постачала, і запчастини були надані з існуючих запасів «Укроборонпрому».

«Банківські рахунки було використано посадовцями „Укрспецекспорту“ для проведення корупційних дій, пов’язаних з коштами кримінального походження», – пише видання з посиланням на НАБУ.

“Звіт НАБУ свідчить, що певні гроші з рахунку Paramount General Trading переводились до інших компаній та на низку банківських рахунків. $140 тисяч виплати було переведено на рахунок у банк Wells Fargo, який належав компанії Aragon International Petroleum, кінцевим власником якого виступила донька одного з керівників «Укрспецекспорту», – йдеться в документах, на які посилається журналіст.

В звіті також вказується, що ця донька мала інший рахунок в банку ABN AMRO в Нідерландах, на який було переведено $140 тисяч.

НАБУ підозрює, що гроші переводились й на рахунки іншої дочки керівника, яка є громадянкою США.

«Більшість з цих звинувачень – неправдиві», – підкреслив представник адміністрації президента України в коментарі виданню.

«Укрзалізниця» замовила палива на 652 мільйони у клона «Трейд коммодіті»

corupcia2-500x372

 

Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» 15 грудня 2017 року уклала три угоди з ТОВ «Газтрейд» на постачання дизельного палива на 652,22 мільйони гривень.

Про це пишуть «Наші гроші» з посиланням на дані у системі «Прозорро», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Зазначається, що усіх випадках «Газтрейд», який входить до групи компаній «Трейд Коммодіті», виграв аукціони у ТОВ «Елемент нафта» та ПП «ОККО Контракт», опустивши ціну на 3% від очікуваної вартості торгів.

У виданні додають, що у системі «Прозорро» є дані про закупівлі «Укрзалізниці» дизельного палива з осені 2016 року на 10,03 млрд грн, з яких фірми з групи нардепа від БПП Олександра Грановського «Газтрейд» і «Трейд коммодіті» виграли половину всіх залізничних підрядів.

Крім того, Центр забезпечення виробництва ПАТ «Української залізниці» протягом трьох місяців сплатив 457,7 мільйонів гривень на користь  «Трейд Коммодіті» за постачання палива, вже після того, як проти компанії була порушена справа щодо можливої участі у корупційній схемі.Раніше повідомлялося, що компанія «Газтрейд» у листопаді підписала договір з «Укрзалізницею» на поставку 9 тисяч тонн дизельного палива.

Як відомо, компанія «Трейд Коммодіті», яка, ймовірно, фігурує в корупційній схемі закупівлі пального для Міністерства оборони, починаючи з 2016 року виграла державних тендерів на 4,8 мільярдів гривень.

Крім тендерів Міністерства оборони, «Трейд Коммодіті» неодноразово вигравала аукціони «Укрзалізниці», «Енергоатому», «Центренерго», а також кількох морських портів, зокрема, Маріупольського, Бердянського та Білгород-Дністровського.

1 жовтня детективи НАБУ і САП затримали заступника міністра оборони Ігоря Павловського і директора Департаменту держзакупівель і постачання матеріальних ресурсів Міноборони Володимира Гулевича за підозрою в розтраті держбюджету при закупівлі пального.

12 жовтня Солом’янський райсуд Києва обрав Павловському запобіжний захід у вигляді домашнього арешту без права покидати домівку на 2 місяці.

16 жовтня слідчі Національного антикорупційного бюро затримали одного з інвесторів «Трейд Коммодіті» Володимира Трофименка.

«Рюкзаки Авакова 2» — откуда взялась и как работает схема хищения бюджетных средств

Avakov-gold1

 

Стала известна еще одна коррупционная схема в которой замешаны семья Авакова, непосредственно МВД и работники правовых органов. Граждане Кривопуст Константин Викторович совместно со своей командой и работники адвокатской компании «Правовой партнер»: Шубенков Антон Михайлович, Соломяник Дмитрий Владимирович и Андрийчук Руслан Борисович занимаются отмыванием денег и участвуют в хищении бюджетных средств.

Местом работы «адвокатской компании» является закрытый ресторан «Vogue Cafe». Пока служба безопасности отеля охраняет двери 11 этажа гостиницы Fairmont Grand Hotel Kyiv «видные юристы» принимают кокаин и «решают вопросы».

Кривопуст и Ко. нередко заявляют клиентам, что «менты и налоговики у них на зарплате», потому никакое лишнее внимание правоохранителей не помешает работе их финансовых схем по хищению бюджетных средств.

Кто же такой Константин Кривопуст? В первую очередь, уголовник, которого прямо сейчас судят за хищение госсредств. В Подольском суде Киева рассматривается уголовное дело, в рамках которого Кривопуст и подельники проходят как обвиняемые по статьям №191 и №205 уголовного кодекса (хищение и фиктивное предпринимательство). К сведенью, дело ведет судья Зубец Ю.Г., если кому интересно.

Во-вторых, Кривопуст Константин и его друзья – «кидалы» с опытом. В июле 2015 года тот якобы оказывал некоему гражданину Житомира юридические услуги – и, конечно же, «кинул его» на приличную сумму. По факту преступления в Святошинском РУ Киева заведено дело №12015100080007858, но который год его искусственно «тормозят» взятки.

За Кривопустом числиться еще одно дело – №12017100070003113 – но уже в Подольском управлении полиции Киева. Столичные «копы» были не особо разговорчивы, но схема все же ясна:  фигурант использовал поддельный паспорт на имя Дяденчука Александра Владимировича (серия и номер паспорта: ES 006992) занимался страхованием и микро-кредитами – словом, «обрабатывал» и так нищих людей.

«Послужной список» этого человека длинный, но первым приводом был сбыт кокаина и других наркотических веществ. Как видим, наркодилер далеко пошел.

Но главный вопрос – откуда же деньги? Финансирует конверт-центр Алякин Алексей — беглый российский бизнесмен ныне скрывающийся в Киеве. Это реальный владелец ПАТ «АПЕКС БАНК» (номинальными являются братья Кузнецовы) и ряда щебневых карьеров на территории Украины. Из достоверных источников стало известно, что в своей преступной деятельности «Кривопуст, Алякин и ко» используют «Страховую компанию «ГРІНВУД ЛАЙФ ИНШУРАНС», код ЕДРПОУ – 34981210. Это финансовая пирамида, собирающая средства из потребительских страховых продуктов, чтобы дальше направлять их через ипотечное строительство и выводить на личные счета путем присвоения чужого имущества.

Но и это еще не все! Кривопуст Константин помогал выводить активы банка Пшонки-младшего (ПАТ «БГ БАНК»). Эту схему достаточно доходчиво расписали журналисты в расследовании «Наші гроші».

В деле участвовал замглавы Главы правления банка Вадим Дратвером, который помог Кривопусту вывести активы банка на кипрские офшоры. Но Дратвера «прикрыли», а сам Кривопуст Константин уже договаривается с судьей, чтобы снизить сумму залога для Дратвера и выхода его з СИЗО, пока тот не начал «сливать» подельников, чтобы как-то облегчить свою участь.

Вся эта история упирается в самую масштабную аферу Кривопуста – схему хищения денег МВД, выделенную на закупку рюкзаков для бойцов АТО. Их, мы напомним, покупали у фирмы сына Авакова, у которого недавно провели обыск. Именно Константин Кривопуст выстроил для Авакова схему отвода похищенных денег, полученных за так и не поставленные рюкзаки.

Самое время НАБУ  взять «великого комбинатора», который помогает грабить государство в его самый тяжелый период.

Нестор Косиор, Национальное бюро расследований Украины

Чиновники «Спецтехноекспорту» розікрали 200 мільйонів, — генпрокуратура

groshi-na-war1

 

 

Генеральна прокуратура розслідує кримінальне провадження за фактом розтрати 198 млн гривень посадовцями «Спецтехноекспорту».

Про це розповіли у прес-службі ГПУ у Facebook, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури Слідче управління Державної фіскальної служби України розслідує кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 ККУ, ч. 1 ст. 205 ККУ за фактом розтрати службовими особами ДП ДГЗП „Спецтехноекспорт“ державних коштів в сумі 198 млн грн шляхом виведення коштів через фіктивні підприємства», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в рамках  кримінального провадження були проведені обшуки в приміщеннях ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» та місці проживання директора і бухгалтера.

«За місцем проживання директора підприємства було вилучено 120 тисяч доларів США», — повідомляють у прес-службі.

Наразі триває досудове розслідування.

Спецтехноекспорт — українська державна компанія, основним видом діяльності якої є експортно-імпортні відносини на світовому ринку озброєнь.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: