Архив рубрики: ‘Янукович Віктор’

Адвокат Януковича Бабіков знав, що отримає посаду в ДБР ще до оголошення конкурсу, — нардеп Олександра Устінова

Новопризначений заступник голови Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков припинив адвокатську діяльність за день до оголошення відомством конкурсу на посаду. Про це йдеться у заяві народна депутатка фракції «Голос» Олександри Устінової у фейсбук.

«Адвокат Януковича Бабіков знав про те, що стане заступником ДБР ще до оголошення конкурсу…Припинив адвокатську діяльність до того, як конкурс був оголошений, хоча по закону „Про адвокатуру та адвокатську діяльність“ мав би це зробити у 3-денний термін після вступу на посаду.

Але був такий впевнений, що ще до конкурсу відмовився від своєї роботи».

Бабіков припинив адвокатську діяльність 28 грудня 2019 року, повідомляє 40ka.info.

ДБР оголосило конкурс у той самий або на наступний день.

Днем початку конкурсу називає 28 грудня голова внутрішньої комісії Оксана Капліна на відео, викладеному в мережу 16 січня.

Водночас на сайті ДБР оголошення про конкурс з’явилося 29 грудня.

«Українська правда» звернулася по коментар до Бабікова із проханням уточнити, чому він припинив адвокатську діяльність за день до оголошення конкурсу.

Олександр Бабіков, який працював адвокатом президента-втікача Віктора Януковича став заступником голови Державного бюро розслідувань (ДБР).

Тимчасова виконувач обов’язків директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова заявила, що підписала накази про призначення її заступників, повідомляє 40ka.info.

«Українська правда» намагалась уточнити, кого саме було призначено на посади заступників голови ДБР, але у відділі щодо роботи з громадськістю та ЗМІ не змогли відповісти на запитання, і зазначили, що «інформація з’явиться на сайті».

Щодо маніпуляцій «заступник голови ДБР, адвокат Януковича буде розслідувати справи Майдану» Венедіктова зазначила, що підрозділ у справах Майдану підпорядкований виключно директору ДБР. Вона наполягає, що було вжито всіх передбачених законом заходів, спрямованих на недопущення конфлікту інтересів.

 

Раніше адвокатська дорадча група звернулася до президента Володимира Зеленського та силовиків із закликом протидіяти призначенню заступником голови ДБР Олександра Бабікова, який працював у юридичній фірмі Aver Lex та захищав екс-президента Віктора Януковича.

Участь в якості захисника підозрюваного в кримінальному провадженні вимагає у адвоката формування певної позиції у справі, направленої на захист інтересів клієнта, щоб спростувати підозру, пом’якшити або виключити кримінальну відповідальність клієнта. Очевидно, що відповідна позиція, яку адвокат формував і обстоював тривалий час, а також співпраця з іншими захисниками (адвокати АО “Авер Лєкс”), в команді яких відбувався захист, вступає в суперечність із службовими повноваженнями заступника ДБР, який буде курувати слідчі чи оперативні підрозділи, які розслідують ці самі кримінальні провадження.

Це природній конфлікт між слідством і захистом, який покладено в основу важливого принципу кримінального процесу – змагальності сторін. І в конкретних кримінальних провадженнях, які знаходяться в провадженні ДБР, – за підозрою у вчиненні злочинів Януковичем В.Ф. цей конфлікт безпосередньо наявний. В жодному кримінальному провадженні Янукович не визнавав вину у інкримінованих йому злочинах. Тобто позиція захисту у цих провадженнях суперечить позиції слідства.

Тобто такий кандидат з точки зору законодавства і здорового глузду не мав навіть пройти етап перевірки документів і бути допущеним до співбесіди. Інформація про те, що Бабіков — адвокат Януковича, з’явилась в мережі ще в грудні 2019-го, ніщо не заважало перевірити зазначені провадження, з’ясувати, хто здійснював захист, і надати відповідну інформацію комісії. Проте очевидно, що це не було зроблено, або — ще гірше — конкурсна комісія також проігнорувала цю інформацію.

Где живет Людмила Янукович

Yanuk-Ludmila-Maidan1

 

Янукович рассказал изданию Der Spiegel, что развелся со своей супругой Людмилой после 45 лет совместной жизни, сообщает 40ka.info.

Теперь сбежавший диктатор живет с сестрой своей бывшей кухарки.

Экс-супруга тем временем поселилась в Крыму. По данным средств массовой информации, в Севастополе у Людмилы Янукович есть шикарное поместье.

Krim-Yanukovichi5

В донецкой квартире, где была прописана Людмила Янукович, ее не видели с зимы 2014 года.

Печерський райсуд розморозив щонайменше 26 рахунків близьких до Януковичів фірм

PoroshenkoYanuk1-300x225

 

Печерський суд Києва протягом місяця скасував арешти зі щонайменше 26 рахунків, які правоохоронці пов’язували з оточенням екс-президента Віктора Януковича.

Про це йдеться у рішеннях, оприлюднених в Єдиному реєстрі, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Рахунки були заарештовані у справі, яку веде Генпрокуратура. Слідство вважає, що до реєстраційних документів низки компаній внесли неправдиви дані. Також ймовірні злочинці нібито сприяли відмиванню «брудних» коштів – їхні дії передували легалізації грошей, отриманих незаконним шляхом.

У цій справі кільком підприємствам за листопад-грудень вдалось зняти арешти зі своїх рахунків та сум ПДВ в системі електронного адміністрування.

Це «Аскор-Інвест», «Гендальф», «Фігаро Еволюшн», «Екотрейд 2016», «Фартісіма», «Фаршмаг», «Ін-Том».

Більшість з них фігурують також в інших провадженнях, зокрема, щодо розкрадання коштів Укрзалізниці. Слідство у цій справі заявляло, що причетні фірми нібито належать сину екс-президент Олександру Януковичу.

Судді вирішили, що слідство не довело причетність компаній до злочинів та незаконність їхніх коштів.

Деякі з рахунків були відкриті, зокрема, у «Всеукраїнському банку розвитку», який належить Януковичу-молодшому.

Які суми зберігались на арештованих рахунках, не відомо. Однак наприкінці листопада джерела УП у Генпрокуратурі повідомляли, що оточення Януковича хотіло зняти арешт з 250 мільйонів доларів. В одній зі справ арешт тоді залишився дійсним, однак, судячи із судових рішень, ці з кошти фігурують також серед десятків рахунків, розморожених у листопаді.

Раніше УП повідомляла про скасування арештів рахунків у банку Олександра Януковича. Кошти пізніше арештовували у банку Порошенка.

У лютому 2018 року суд зняв арешт з рахунків компаній, пов’язаних з сином екс-президента: на них зберігались майже 550 мільйонів гривень та понад 27 мільйонів доларів США.

Ці кошти були арештовані у справі про заволодіння державними коштами через регіональні відділення «Укрзалізниці».

Пізніше стало відомо, що майже 2 мільярди гривень, які знаходились на депозитах підставних осіб у банку сина екс-президента, були виведені через банк чинного президента Петра Порошенка.

У банку Порошенка прокоментували свою допомогу у виведенні 2 мільярдів гривень з банку Януковича. Відео

Poroshenko-Petro51

 

«Міжнародний інвестиційний банк» наголошує, що, виконуючи ухвали суду про скасування арешту коштів, які раніше перебували на депозитах підставних осіб у банку сина екс-президента Олександра Януковича, не мав права перешкоджати клієнтам в подальшому розпоряджатися власними коштами. Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться в заяві прес-служби банку у відповідь на розслідування програми «Схеми», згідно з яким майже 2 мільярди гривень, які перебували на депозитах підставних осіб у Олександра Януковича, були виведені через «Міжнародний Інвестиційний Банк» чинного президента Петра Порошенка.

«Відповідно до вимог законодавства України банк не має права відмовити у відкритті рахунка, вчинення відповідних операцій за яким передбачено законом, установчими документами банку та наданою йому ліцензією, крім випадків, коли банк не має можливості прийняти на банківське обслуговування або якщо така відмова допускається законом або банківськими правилами», — йдеться в заяві.

У свою чергу, прес-служба адміністрації президента у переданому «Українській правді» коментарі наголосила, що зусиллями Генеральної прокуратури до бюджету повернуто 44 мільярди гривень,  привласнених раніше фірмами, пов’язаними з екс-президентом Віктором Януковичем та його оточенням.

«Всі ці кошти перераховано до державного бюджету на основі ухваленого Верховною Радою закону, під яким стоїть відповідний підпис президента. Він демонструє очевидну політичну волю у цьому питанні», — йдеться в коментарі.

Програма Радіо Свобода «Схеми» оприлюднила розслідування, згідно з яким майже 2 мільярди гривень, які знаходились на депозитах підставних осіб у банку сина екс-президента Олександра Януковича, були виведені через банк чинного президента Петра Порошенка.

«Якщо врахувати, що комісія за видачу готівки складає один відсоток, то тільки на комісії „МІБ“ міг заробити до 20 мільйонів гривень», –​ йдеться в розслідуванні.

2 млрд грн из банка Януковича после снятия ареста вывели через банк Порошенка. Видео

PoroshenkoYanuk1-300x225

 

В 2016—2017 годах с депозитов Всеукраинского банка развития (ВБР), который до банкротства принадлежал сыну Виктора Януковича Александра, через кассы Международного инвестиционного банка сняли около 2 млрд гривен.

Об этом говорится в расследовании программы «Схемы», сообщает БанкИск.

Выяснилось, что во времена президентства Януковича на многих сотрудников среднего звена ВБР в банке были открыты многомиллионные депозиты. Следствие заявляло, что это деньги Александра Януковича, но доказать этого не удалось. Во время судебных разбирательств адвокаты заявили, что деньги этим лицам одолжил человек по имени Яшар Ходжаев, приближенный к семье Януковича. Печерский районный суд Киева признал такое объяснение происхождения средств достаточным и в 2016—2017 годах отменил арест указанных депозитов.

После этого деньги снимались наличными через кассы другого банка. В большинстве случаев это был МИБ, принадлежащий президенту Петру Порошенко.

В МИБ заявили, что банк не был и не является участником схем по отмыванию денег, но комментировать операции не стали, сославшись на банковскую тайну.

Напомним, что Всеукраинский банк развития был признан неплатежеспособным в конце ноября 2014 года. Временная администрация в банке была аргументирована тем, что против Александра Януковича как единственного акционера банка введены санкции Европейским Союзом.

В 2015 году на счетах ВБР были арестованы 2,6 млрд гривен, которые считались деньгами Александра Януковича. «В ходе досудебного следствия установлено, что должностные лица ПАО «ВБР» в период 2012—2014 годов незаконно выдали кредиты государственным предприятиям по завышенным процентным ставкам, а полученные преступные доходы легализовали путем размещения средств на депозитных счетах владельца банка — Януковича А.В. и подконтрольных лиц — работников банка «ВБР» и других юридических лиц. Следователями ГСУ МВД проведен обыск в ПАО «ВБР» и наложен арест на депозитные счета физических и юридических лиц на сумму более 2,6 млрд», — писал тогда министр внутренних дел Арсен Аваков.

В апреле 2018 года стало известно, что под арестом осталось всего 559 млн гривен.

Адвокаты Януковича, обвиняемого в госизмене, снова попытались сорвать судебные дебаты

Yanuk-Brezhnev1

 

Адвокаты бывшего президента Виктора Януковича заблокировали зал и не пускали государственного защитника Юрия Рябовола на заседание Оболонского районного суда Киева.

Об этом заявил председательствующий судья Владислав Девятко, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Около 10:10 суд начался, но трое адвокатов во главе с Виталием Сердюком заблокировали вход в зал. Они начали кричать и требовать не допускать Рябовола к процессу. Сердюк утверждает, что Янукович запретил Рябоволу представлять его защиту.

В связи с данными событиями суд объявил перерыв.

«Суд дает распоряжение Национальной полиции обеспечить порядок», — заявил судья Девятко.

Адвокаты ответили, что не намерены разблокировать суд. А Рябовол заявил, что уже подал в Министерство юстиции заявление с просьбой разобраться в ситуации.

Несмотря на протесты адвокатов, суд объявил о начале дебатов и прокурор Руслан Кравченко начал выступление.

После этого все пятеро платных адвокатов Януковича вскочили, начали бегать по залу и кричать, требуя остановить дебаты. Они заявили, что хотят заслушать показания еще двух свидетелей, в том числе бывшего премьер-министра Николая Азарова.

Около 10 минут прокурор Кравченко читал вслух свой текст, а адвокаты все это время громко возмущались. В конце концов судья Девятко не выдержал и объявил перерыв, попросив полицию обеспечить порядок и убрать из зала технику, при помощи которой адвокаты хотели обеспечить связь со свидетелями.

17 июля 2018 года Оболонский районный суд Киева отменил допрос свидетелей и заявил, что переходит к судебным дебатам по делу Януковича, обвиняемого в госизмене. Дебаты — последний этап судебного процесса, после которого будет объявлен приговор.

Однако, четверо платных адвокатов экс-президента отказались участвовать в дебатах и 31 июля Оболонский районный суд Киева назначил Януковичу госзащитника.

1 августа госадвокат Овсянников, назначенный экс-президенту центром бесплатной правовой помощи, а также новый (пятый) платный адвокат Александр Байдик снова сорвали судебные дебаты.

З банку Януковича-молодшого зникли 2 мільярди гривень, — розслідування

Yanuk-babki1-500x354

 

З «Всеукраїнського банку розвитку», який належав сину екс-президента Віктора Януковича Олександру, було виведено близько 2 млрд гривень, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться у статті ЕП.

Нещодавно у ЗМІ з’явилась інформація, що Печерський районний суд зняв арешт з рахунків компаній, які правоохоронці відносили до «орбіти впливу» Олександра Януковича.

Як стало відомо ЕП, з арештованих раніше 2,6 млрд гривень, що знаходились на рахунках у «Всеукраїнському банку розвитку» близько 2 млрд грн вже виведено. Решта коштів існує лише на папері.

Міністр МВС Арсен Аваков у 2015 році повідомляв про арешт 2,6 млрд гривень на рахунках ВБР, проте зараз цих коштів на рахунках уже немає.

«Коли суди зняли арешти з рахунків компаній, кошти було переведено до інших банків», — заявив співрозмовник ЕП, який знайомий з ситуацією в банку.

«Наразі на рахунках банку з пов’язаних з Януковичем коштів знаходиться — 559 млн гривень. Ці кошти знаходяться у 9-й черзі акцептованих вимог кредиторів. Проте ці кошти існують лише віртуально, оскільки активів банку не вистачить на задоволення вимог кредиторів 9-ї черги», — йдеться у статті.

За версією слідства, у 2013—2014 роках службові особи «Всеукраїнського банку розвитку» з метою отримання державних коштів незаконно кредитували «Донецьку залізницю», «Львівську залізницю», «Одеську залізницю», «Південно-Західну залізницю», «Південну залізницю» і «Придніпровську залізницю».

Загальна сума незаконних кредитів становила понад 2,5 млрд грн.

У жовтні 2015 року стало відомо, що слідчі ГСУ МВС заарештували понад 2,6 мільярдів гривень на цих рахунках.

Пізніше у 2016 році деяким вкладникам ВБР вдалося зняти арешт з рахунків.

Крім того, на початку 2017 року 313 млн гривень були перераховані з банку Олександра Януковича на рахунки банку Петра Порошенка і згодом були заарештовані.

16 квітня 2018 року квітня стало відомо, що суд у лютому зняв арешт з рахунків компаній, пов’язаних з сином екс-президента Віктора Януковича Олександром, відкриті в його банку «ВБР».

Слідство розповідало, що на рахунки цих компаній ймовірні фігуранти злочину перерахували загалом майже 550 мільйонів гривень та понад 27 мільйонів доларів США.

Латвийский #ПриватБанк помог #Курченко «отмыть» деньги Януковича, — расследование телеканала Al Jazeera

KolomoiskyiKurchenko1

 

На протяжении 2011—2013 годов ПриватБанк (Латвия) проводил операции между рядом подставных компаний в пользу бизнесмена Сергея Курченко и окружения бывшего президента Украины Виктора Януковича.

Об этом сообщает Национальное бюро расследований Украины, ссылаясь на репортаж катарского телеканала Al Jazeera, обнародовавшего 10 января 2018 года засекреченное решение Краматорского суда, согласно которому в государственный бюджет было конфисковано 1,5 млрд долларов.

Телеканал Al Jazeera выложил в общий доступ документы за 2011, 2012 и 2013 годы, касающиеся оффшорной компании Quickpace Limited, через которую Сергей Курченко осуществлял свои сделки.

В расследовании фигурируют выписки по счетам Quickpace Limited. Судом установлено, что данная компания была составной частью схем по выводу и легализации средств, полученных преступным путем.

Напомним, Курченко в свое время называли «кошельком» Януковича. Украденные из украинского бюджета средства «Семья» выводила в офшоры. В течение 2011—2013 годов через счета компании в латвийском ПриватБанке прошло несколько сотен миллионов долларов. Средства переводились и поступали под видом выдачи и погашения займов — это классическая схема по отмыванию денег. Таким образом, украденные деньги маскируются под полученные легальным путем — через ссуду.

Ключевым элементом этой схемы является банк, через который проходят операции и на который возлагается обязанность проверки легальности средств перед открытием клиенту счета и проведением его платежей.

Для обслуживания подобных операций, как правило, избирают не респектабельные банки как, например, Bank of America, а мелкие банки, с которыми можно договориться о снисходительной проверке «чистоты» денег. Такую услугу, судя по приведенным документам, в данном случае оказал ПриватБанк (Латвия).

Владельцами латвийского ПриватБанка на момент проведения им сделок с кипрскими офшорами Курченко были Игорь Коломойский и Геннадий Боголюбов. Напрямую им принадлежало по 9%, еще 50% — через украинский ПриватБанк. Младшим партнером Коломойского и Боголюбова по ПриватБанку (Латвия) является украинский бизнесмен Игорь Мазепа, владевший 8,5% банка через компанию Concorde Bermuda Ltd., входившую в группу Concorde.

ПриватБанк (Латвия) выполнял все платежные поручения компании Курченко Quickpace Limited — выдать ссуду от компании из Белиза на 10 млн долларов, погасить проценты по кредиту перед кипрской компанией на 289 тыс. долларов. Судя по всем оформленным сделкам, у банка не возникало вопросов к их законности.

И хотя сам банк находится в Риге (Латвия), а выписки для Quickpace Limited, как и принято на острове Кипр, зарегистрированы по британскому праву и сформированы на английском языке, в назначении платежа можно встретить фразы на украинском — например, «POVERNENNJA DOKHODIV VID INVESTICII ZGIDNO DOGOVORU». Возможно, проводил этот платеж один из 500 сотрудников «банка в банке» — как назвали это подразделение детективы Kroll, занимающиеся расследованием махинаций ПриватБанка.

В Европе постоянно критикуют Латвию за недостаточные усилия в противодействии отмыванию средств. Чтобы отвести от себя гнев европейского центрального банка и американского регулятора, и чтобы сохранить возможность латвийским банкам работать в системе международных платежей, власти страны вынуждены были усилить борьбу с «отмывщиками». В частности, в декабре 2015 года, уже после упомянутых операций, ПриватБанк (Латвия) был оштрафован на 2 млн евро за нарушение европейского законодательства по борьбе с отмыванием доходов.

Суд закрив справу проти екс-голови ДУС Ігоря Тарасюка, який сприяв Януковичу в заволодінні Межигір’ям

 

Печерський районний суд Києва звільнив від кримінальної відповідальності колишнього голову Державного управління справами Ігоря Тарасюка й зняв арешт із його майна.

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України з посиланням на ухвалу суду від 22 грудня 2017 року.

Зазначається, що відповідне клопотання надійшло в суд 1 серпня. Причина — закінчення строків.

У судовому засіданні прокурор і захисник підсудного підтримали це клопотання.

Тарасюк заявив суду, що він не заперечує фактичні дані скоєння злочину, у якому він підозрюється.

Екс-голова Держуправління справами підозрювався в тому, що в 2006—2007 роках сприяв Вікторові Януковичу і його оточенню в заволодінні комплексом відпочинку «Пуща-Водица» урочища «Межигір’я» загальною вартістю 506 млн гривень.

У рішенні суду зазначено, що Тарасюк не був обізнаний зі схемою заволодіння держвласності й не мав на меті заподіяння збитку державним інтересам.

2 березня 2017 року йому було повідомлено про підозру по ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ними шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу.

Але потім прокуратура змінила підозру на ч. 2 ст. 367 (службова недбалість), оскільки не побачила наміру в діях голови Деждуправління справами.

Строк притягнення до відповідальності за цим обвинуваченням становить 5 років, і, відповідно, минув в 2012 році.

Суд задовольнив клопотання, звільнив Тарасюка від кримінальної відповідальності й закрив кримінальне провадження.

Також суд зняв арешт із його майна, а саме з домоволодіння й 4 автомобілів, у тому числі Bentley Brooklands і Porshe 911 Turbo S.

Крім того, суд зняв арешт із пістолета Glock 19, пристрою, візуально схожого на спеціальні технічні засоби для відстеження спецсигналів Protect 1203, 4 золотих злитків, металевої шаблі й 2 ножів.

Як повідомлялося, 2 березня прокуратура повідомила про підозру екс-керівнику Державного управління справами Ігорю Тарасюку.

Екс-керівник ДУС фігурував як підозрюваний у кримінальному провадженні за фактами створення і діяльності злочинної організації та заволодінням у її складі державним майном — комплексом відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я», загальною вартістю 540 млн. грн.

ГПУ просила суд арештувати Тарасюка, але той відпустив підозрюваного під заставу у 6,4 млн гривень.

На Донеччині звірськи вбита сім’я кума Януковича

vbye-Yanuka1-500x353

 

На підконтрольній Україні території жорстоко вбили родину кума Януковича, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Сім’я, убита в Великих Новосілках Донецької області, виявилася найближчими родичами Валерія Шири, кума Віктора Януковича.

6 грудня на підконтрольній Україні території правоохоронцні знайшли чоловіка, дружину і їх 23-річного сина, з’язаних і вбитих у власному будинку. По слідах ран на тілі загиблих можна зробити висновок, що перед смертю їх катували.

Валерій Шира, який зараз живе в Донецьку, раніше займав пост голови Великоновосілківської районної адміністрації. Убита жінка – це його дочка, чоловік – зять, а юнак – онук.

Поки невідомо, які мотиви були у злочинців. Вбивство могло бути пов’язано і з пограбуванням, так як сім’я жила у великому багатому домі, а зять Шири був успішним фермером.

Кум біглого президента Віктора Януковича Валерій Шира може бути причетний до криміналу.

За повідомленнями ЗМІ Валерій Шира спільно з Олегом Шем’яковим причетні до смерті підприємця, жителя села Євгенівки Івана Харамани.

Ще до вбивства в 2009 році Хараман повідомляв, що його сім’ю намагалися спалити разом з будинком. У своїй заяві в міліцію винними він назвав Шем’якова і Ширу.

Убили Харамана в ніч на 26 листопада 2009 року, забивши металевими прутами. За кілька годин до смерті він отримав загрозу: «Ну що, Ваня, не передумав відмовитися від земельки». Днем раніше він був на дачі у Шира, і коли повернувся додому, сказав: «Мені кінець». Однак, незважаючи на заяви рідних Харамана в міліцію, правоохоронці не відкривали кримінальну справу проти Шем’якова і Шири.

Після смерті Харамана, його сільськогосподарське підприємство перейшло до Шем’якова і Шира. Відомо, що Шем’яков, діючи шантажем і тиском, переконав кількох засновників ТОВ “Євгенівське” передати йому 44% підприємства.

Відзначимо, що Іван Хараман був місцевим депутатом від «Партії регіонів». Хараман звинувачував Ширу і Шем’якова в тому, що вони відбирають підприємства у жителів району.

Валерій Шира був колишнім главою Великоновосілківського райради, який вважався вічним “смотрящим” від ПР і банщиком Януковича. А Олега Шем’якова називали реалізатором всіх чорних задумів Шири і приятелем колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: