Архив рубрики: ‘Зеленський Володимир Олександрович’

Зрада? Зеленский відмовився оприлюднити стенограми таємних переговорів з путіним

Президент Володимир Зеленський виступив проти публікації стенограм своїх переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним.

Як повідомляє 40ka.info, він заявив на прес-конференції, що даний вчинок «зашкодить людям».

«До чого призведе публікація моїх розмов з Путіним? Чи призведе до продовження наших зустрічей? Думаю, ні, на цьому закінчимо. Чи буде у мене в подальшому можливість повернути наших полонених потім? Ні ніколи. Я не граю ні в які ігри, які пов’язані з життям людей. Ні, я нічого не буду публікувати, тому що це зашкодить людям», — сказав він, відповідаючи на відповідне запитання.

Раніше депутат Верховної ради від партії «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко зажадав від офісу президента України опублікувати стенограми телефонних переговорів Зеленського з Путіним.

«Бабин Яр там? Передайте всім тим, хто там загинув, привіт» — сказав Зеленський. Відео

Президент Володимир Зеленський попросив «передати всім, хто загинув в Бабиному Яру, привіт».

Про це він сказав журналістам відповідаючи на питання кореспондента видання «Букви», повідомляє 40ka.info.

Один з журналістів зазначив, що після поїздки в США Зеленський «зник з радарів».

«Ви зникли з радарів. Вас кілька днів не бачили, чорні окуляри, Бабин Яр там…», — сказав він.

У цей момент Зеленський його перебив.

«Бабин Яр там? Красива у вас риторика. Передайте всім тим, хто там загинув, привіт» — сказав Зеленський.

Після чого журналіст продовжив свою думку про те, що через «зникнення» Зеленського всі почали говорити, що у «Президента емоційна криза і він переживає якусь слабкість».

На це Зеленський відповів, що все нормально.

«І з шлунком, і в цілому… Я не слабка людина», — додав Зеленський.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський відвідав Бабин Яр лише 29 вересня в 78-ю річницю трагедії вже після офіційних заходів, а також критики головного рабина Києва та України Якова Дов Блайха.

Він не може мікрофоном бити мене по обличчю, — гопник-президент Зеленский забрехався про журналіста Андрушко

Президент Володимир Зеленський виправдовує поведінку свого прес-секретаря Юлії Мендель, яка не дала журналістові «Схем» Сергію Андрушку підійти до нього, повідомляє 40ka.info.

«Можно я вам честно скажу? Я, конечно, господина Андрушко видел много раз. Мне кажется, ведет он себя, несколько раз я это видел, не совсем корректно. Во-первых, так, в принципе, себя мужчина не должен вести по отношению к женщине, или к девушке.

Он здоровый мужик, честно, если бы я не был президентом, я бы ему, конечно, ответил по-другому… Он здоровый парень, он нападает… ну, он нападает, ну, действительно это так… он прыгает».

Зеленський заявив, що, коли до нього підходив Андрушко, то він просив охорону пропустити його.

«Парни, я вас прошу отойдите». Почему? Потому, что он зашибет их просто”.

Президент продовжив необгрунтовано звинувачувати Андрушка в агресивній поведінці.

«Згідно з журналістської етики, згідно з іншими людськими, якимось, відносинами, понимаете, он не может микрофоном бить меня по лицу… Я считаю, что он очень часто вел себя не этично.

Юля, конечно же, как пресс-секретарь не имела права так реагировать, но эмоционально, знаете, ну, как „виснаженість“, є таке прекрасне слово: емоційне виснаження.

Вона теж людина, і вона не зло, вона прес-секретар. І вона з вашої журналістської землі вийшла … І він не має права, коли вона йому каже: „Я вас дуже прошу, зараз він вийде …“. З ним це було дуже багато разів.

Вона не мала права, як прес-секретар, так реагувати, але вона вже не змогла як людина по-іншому реагувати на пана Андрушка».

Сама Мендель після цих слів пожартувала: «І тепер ми знаємо, що я вмію штовхатися».

Зеленський продовжив наполягати, що така ситуація склалася саме з цим конкретним журналістом і саме цей випадок не є приводом для звільнення Мендель.

«Ще раз так буде і ми розійдемось, але зараз я її захищаю… Ну, ми ж всі люди, ми помиляємось… І я жива людина, з помилками і з будь-чим і вона така ж сама. Тому дєвочку, в цьому випадку, буду захищати»

5 вересня 2019 року Зеленський прибув до будівлі ВАСУ зі своїм оточенням, де була і Мендель. Біля входу до приміщення Зеленського чекали представники ЗМІ, серед яких був журналіст програми «Схеми» “Радіо «Свобода» Сергій Андрушко.

Андрушко намагався напряму поставити запитання президенту Володимиру Зеленському та керівнику ОП  Андрію Богдану. Речниця Зеленського та охорона президента не давали йому це зробити – притримували його, заважаючи підійти до Богдана.

Мендель пізніше пояснила, що «зупиняла» журналіста «Схем» Сергія Андрушка, бо той «втручався в особистий простір» першої особи держави.

Редакція програми «Схеми: корупція в деталях» оприлюднила повне відео спілкування Андрушка з Мендель.

Також було опубліковано відео, як 13 вересня Мендель відтягнула іншого журналіста Крістофера Міллера від Зеленського, не давши йому поставити запитання.

28 вересня вибачитися за некоректну поведінку з боку Офісу президента та Мендель закликала Національна спілка журналістів.

30 вересня медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» закликав Зеленського публічно відреагувати на «загрозливе» перешкоджання роботі журналістів з боку його речниці.

Спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» вимагає звільнення речниці президента Юлії Мендель за непрофесійну поведінку стосовно журналістів.

У заяві, оприлюдненій на «Детектор Медіа», нагадали, що «відкрите спілкування із журналістами — це не лише ознака демократичності влади, а й її обов’язок».

Редакція програми «Схеми: корупція в деталях» відкидає звинувачення президента Володимира Зеленського у тому, що журналіст Сергій Андрушко вів себе не етично і «кидався» на когось.

«Подібні заяви не мають нічого спільного з реальністю – відео інциденту ми одразу опублікували у повному обсязі, щоб у цьому можна було легко пересвідчитись. Подібні звинувачення Зеленського – це ніщо інше, як спроба хоч якось виправдати непрофесійні та незаконні дії своєї підлеглої», пише головний редактор програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та UA:Перший) Наталія Седлецька у Facebook.

«Окрім того, обговорювати інцидент у руслі протиставлення „здорового мужика“ проти „дєвочкі“ (цитата) – це знижувати рівень дискусії та маніпулювати на темі гендеру, що очевидно звучить принизливо для обох сторін».

Седлецька наголосила, що дискусія була зовсім про інше – про те, чи має право речниця президента із застосуванням фізичної сили, ізолювати журналістів від президента, коли вони намагаються поставити свої, часто гострі та незручні, але суспільно важливі запитання главі держави.

Вона додала, що несвідомо чи навмисно, Зеленський звів тему поведінки Мендель до випадку з одним журналістом, хоча такі дії з її боку систематичні, про що заявили представники цілої низки видань.

Попри все це Седлецька привітала публічну заяву Зеленського про те, що у випадку, якщо Мендель так поводитиметься з журналістами і надалі, то він з нею розійдеться.

«Зелю геть!», — українці вийшли на Майдан проти зради. Відео

Учасники віче «Зупинимо капітуляцію» прийшли з Майдану до будівлі офісу президента на Банковій, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Люди скандують «Ні капітуляції».

Також видно національні та кримськотатарські прапори.

Пізніше учасники почали скандувати «Зелю геть!», «Україна – не рояль» та «Імпічмент».

Пізніше учасники акції пішли до Верховної Ради, до Кабінету міністрів та прямують до вулиці Грушевського, де мають намір завершити акцію хвилиною мовчання.

На Майдані Незалежності в центрі Києва у неділю проходило віче «Зупинимо капітуляцію». Учасники виступають проти реалізації Зеленским так званої «формули Штайнмаєра».

В акції беруть участь 20 тисяч громадян.

Від Зеленського вимагають опублікувати стенограми розмов з Путіним

Народний депутат від партії «Голос» Леся Василенко направить до Офісу президента України запит щодо оприлюднення стенограм розмов Володимира Зеленського з президентом РФ Володимиром Путіним.

Про це Василенко заявила у ефірі програми «Прямий контакт», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

За її словами, відповідний запит вона склала особисто, про запит від імені фракції «Голосу» поки не йдеться.

«Це поки що особисто я, це моя ініціатива. До Офісу президента, я думаю, завтра (1 жовтня – ред.) це буде направлено», — зазначила Василенко.

Володимира Зеленського закликають оприлюднити стенограми всіх телефонних розмов з російським терористом Володимиром Путіним — на сайті преЗЕдента розміщено аж дві такі петиції — №22/074726-еп та №22/074716-еп.

“Враховуючи дипломатичний скандал, який пов’язаний із телефонними розмовами з президентом США Трампом та зміст цих розмов, зокрема: „загравання“ із Трампом, узгодження позицій щодо деяких кримінальних справ, критику лідерів ЄС та експосла США тощо, вимагаємо оприлюднення стенограм всіх телефонних розмов між президентом України Зеленським та президентом Росії Путіним”, — йдеться у петиції № 22/074726-еп.

Автор наголошує, що Зеленський — Президент України, “а не приватна особа, тому ці розмови не є і не можуть бути особистими приватними балачками, тим паче, якщо мова йде про розмови із лідером країни-агресора — Путіним”.

В іншій петиції № 22/074716-еп під назвою “переговори з Путіним”, автор пояснює заклик оприлюднити стенограму переговорів з президентом РФ необхідністю прояснити умови звільнення українців з РФ 7 вересня цього року.

“Народ України вимагає від Вас викласти стенограму Ваших переговорів з Путіним. Народ України вимагає від Вас повідомити ту ціну, що він заплатив або заплатить за звільнення українських громадян”, — йдеться в тексті петиції.

Диктатор Зеленский розповів, що значить «генпрокурор на 100% моя людина»

Президент Володимир Зеленський пояснив, що значили його слова зі стенограми телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом 25 липня 2019 року про майбутнього генпрокурора Руслана Рябошапку, якого він назвав «на 100% своєю людиною». Про це повідомляє 40ka.info.

«Мій товариш (генпрокурор Рябошапка – ред.), це правда, мій товариш. Вся моя команда – це мої люди. Вони не моя власність. Я їм не наказую, що робити. Вони пройшли довгий якийсь шлях, шлях виборчої кампанії», — розповів тупу байку колишній блазень.

На брифінгу в Нью-Йорку після зустрічі з Трампом Зеленський зазначив, що Рябошапка не хотів йти на посаду генпрокурора.

Він додав, що Рябошапка хотів працювати в Офісі президента, тому що пройшов разом Зеленським 7 місяців виборчої кампанії.

25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між Трампом і Зеленським, через яку в США розпочали процедуру імпічменту американського лідера. У цій розмові Зеленський заявив: «Відколи ми отримали абсолютну більшість в нашому парламенті, наступний генеральний прокурор буде на 100%  моєю людиною, мій кандидат, який буде затверджений парламентом, почне роботу у вересні».

Банда Коломойського спалила будинок колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтаревої? Відео

Будинок колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтаревої в селищі Гореничі під Києвом спалили в ніч на 17 вересня 2019 року.

Сама Гонтарева заявила про це НВ, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

За її словами, зловмисники кинули пляшку із запальною сумішшю через паркан.

Будинок повністю згорів. Пожежникам не вдавалося загасити вогонь.

Заступник виконавчого директора від України в Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован написав, що підпал будинку Гонтаревої – «це дуже погано для країни, і наслідки поки складно оцінити».

30 серпня екс-голова Нацбанку повідомила, що її збив автомобіль у центрі Лондона, – їй зробили одну операцію і в найближчі дні проведуть ще одну.

Гонтарева припускала, що до аварії причетний олігарх Ігор Коломойський, але він заперечував.

Крім того, в ніч на 5 вересня підпалили автомобіль, зареєстрований на невістку ек-голови НБУ, яку також звуть Валерія Гонтарева.

12 вересня Державне бюро розслідувань проводило обшуки у київській квартирі, де прописана екс-голова Нацбанку Валерія Гонтарева, виломавші броньовані двері.

Валерія Гонтарева очолювала Нацбанк у 2016 році під час націоналізації ПриватБанку, яким володів Ігор Коломойський. Зараз вона живе і працює у Великобританії.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського і скасував націоналізацію ПриватБанку. Це рішення держава оскаржує.

27 серпня Печерський райсуд Києва дав Держбюро розслідувань дозвіл на силовий привід Гонтаревої на допит у справі про зловживання службовим становищем членами правління Нацбанку.

Гонтарева заявляла, що Коломойський погрожує їй, бо вона є його «головним ворогом».

Коломойський запевняв, що не збирається викрадати Гонтареву з Лондона, але готовий організувати її приліт в Україну.

За даними Національного бюро розслідувань України організоване злочинне угрупування «Приват» причетне до вбивства екс-міністра МВС України Юрія Кравченка, російського мафіозі Макса Курочкіна, прокурора Дніпропетровщини Володимира Шуби, екс-керівника Фонду держмайна Валерії Гонтаревої та десятків інших людей.

 

Посольство США в Україні сподівається, що правоохоронці покарають і виконавців, і замовників нападів на колишню голову Нацбанку України Валерію Гонтареву та погроз їй.

У делегації Європейського союзу в Україні очікують невідкладного розслідування серії нападів на колишню главу НБУ Валерію Гонтареву та покарання винних.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій делегацією у вівторок у відповідь на пожежу в будинку Гонтаревої під Києвом, пише «Європейська правда».

«Нещодавні очевидні серії нападів на колишню главу НБУ і її майно неприпустимі, як заявив сьогодні вранці президент України», — йдеться у повідомленні делегації ЄС у Twitter.

 

Хроніки окупації. Зелені чоловічки будуть визначати хто журналіст в Україні, а хто ні

При офісі президента Володимира Зеленського створили Раду з питань свободи слова, до якої призначили представників деяких лояльних до режиму Зеленского медіа, громадських організацій, Національної спілки журналістів, Незалежної медіапрофспілки та самого офісу преЗЕдента. Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Для обрання складу Ради були проведені установчі збори. На них зареєстрували 33 представників медіа та 11 представників медійних ГО. Водночас, не всі вони прийшли на збори.

Зокрема, не були присутніми Михайло Ткач і Данило Яневський, яких при цьому обрали до складу Ради, кореспондент «Української правди» Роман Кравець, журналістка «Нового времени» Христина Бердинських.

Бердинських пояснила, що вона «проти будь-яких рад журналістів з владою». Вона додала: «Навіщо Рада, якщо інтерв’ю в результаті отримує машина Тесла? А прес-конференції президента все одно немає».

Ткач також написав, що свідомо не взяв участь у заході і нагадав про непокарані злочини проти журналістів. Кравець зазначив, що дійсно був у списках запрошених, але не «пішов, бо „Українська правда“ не бере у цьому участі».

Офіс президента виступає за введення національної прес-карти для журналістів і стандартизацію їхньої діяльності.

Це випливає з повідомлення офісу глави держави.

Зокрема на установчих зборах з обрання членів Ради з питань свободи слова при президентові Максим Кречетов, який представлятиме ОПУ, зазначив, що новостворена рада має займатися питанням саморегуляції журналістів і напрацювати принципи роботи журналіста.

«Це питання національної прес-карти, про яку говорять уже не перший рік. Бо сьогодні кожен може надрукувати собі посвідчення працівника ЗМІ. Мають бути прописані єдині стандарти журналістики. Має бути формалізація редакційної політики кожної редакції, щоб факт порушення цих стандартів з боку власника, влади, самого журналіста можна було зафіксувати», – сказав Кречетов.

Керівник офісу президента Андрій Богдан вважає журналістів корумпованими й бажає, щоб засоби масової інформації здійснили самостійне «очищення».

Раніше Богдан заявляв, що новій владі не потрібні журналісти, бо вони спілкуються з суспільством без посередників.

У коментарях представники ЗМІ виступили з критикою національної прес-карти для журналістів та утворення Роскомнадзору.

У США не розуміють, чому Зеленський призначає колишніх корупціонерів

Нова влада в Україні призначає колишніх корупціонерів. Звернути увагу на це просять президента України Володимира Зеленського. Лист йому направив Аскольд Лозинський, який двічі обирався головою Українського Конгресового Комітету США, двічі президентом Світового Конгресу Українців, належить до керівних та наглядових органів американських професійних товариств та організацій. Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«В Україні, на мою думку, дві найбільші небезпеки – це Москва і корупція. Невідомо, котра гірша. Тому бажаю звернути увагу на деякі кадрові призначення вашої адміністрації, котрі вказують на хронічну проблему. Не може бути так, як було. На жаль, тим, хто формує кадрову політику у вашій команді, не вдалося уникнути кадрових помилок», – пише Лозинський.

Він зазначив, що свого часу Конгрес США за його участі звернув увагу на деяких українських корупціонерів-високопосадовців. На них повинні бути накладені санкції за їхню діяльність, згідно з американським законодавством за порушення прав людини та використання влади для власного збагачення, зокрема відповідно до Акту Магницького. До кримінального угруповання входили колишній Генпрокурор В. Пшонка (який наразі втік), С. Нечипоренко (під слідством), М. Герасименко (призначений радником голови Служби безпеки України) та інші.

Так, у 2009 році Микола Герасименко на посаді заступника голови СБУ, у складі злочинного угруповання незаконно заволодів «Укрінбанком» та безпосередньо організовував незаконне переслідування голови правління Сергія Мещеряка, який очолював правління «Укрінбанку» 2002—2010 рр., а також інших співробітників банку, які відмовилися брати участь у фінансових оборудках.

«Після вашого обрання президентом до України повернувся Мещеряк – український дипломат, колишній керівник управління економічної безпеки РНБО, член Українсько-Американської міждержавної комісії, президент Українського відділення Асоціації Міжнародного права, добре відомий в Україні і на заході завдяки послідовній державній позиції та професійному захисту інтересів України на міжнародній арені. Тривалий час він перебував під захистом уряду США у зв’язку з замовним незаконним переслідуванням, організованим під час правління Януковича за участю Герасименка», – зазначається Лозинський в листі до Зеленського.

За словами самого Мещеряка, банк захопили за допомогою рейдерства українські високопосадовці, а після того, як він відмовився проводити через фінустанову сумнівні схеми виведення коштів на офшори, проти нього порушили кілька кримінальних справ і змусили залишити Україну.

«Усі ці роки, після 2011 року, коли я вимушений був покинути країну, прокурори і замовники мого незаконного переслідування, які стоять за їхніми спинами, робили все можливе, щоб справ не припиняли. Під час фабрикування кримінальних справ вигадували обставини, яких не існувало. Але в 2018-му Генпрокуратура ухвалила постанову про закриття всіх кримінальних проваджень проти мене», – сказав Мещеряк.

Коли він у 2002 році прийшов в «Укрінбанк», акціонери домовилися розвивати банк згідно із законодавством України і відповідно до західних стандартів (із білими зарплатами та податками). У 2006—2008 роках банком активно цікавилися західні інвестори і фінансові установи щодо купівлі. До того часу капіталізація «Укрінбанку» зросла в 10 разів і становила приблизно $200 млн, розширилася мережа установ, відчутно збільшився кредитний портфель. Було кілька пропозицій від західних інвестиційних фондів. З’явився покупець – найбільший ізраїльський банк Bank Hapoalim, контрольний пакет акцій якого належав громадянам США. Після аудиту «Укрінбанку» ізраїльські спеціалісти визнали роботу фінустанови бездоганною і уклали контракт про купівлю. Як зазначив Мещеряк, Нацбанк України завжди заробляв на видаванні дозволів (стандартний документ за формальною процедурою).

«Із цього моменту у 2009 році і почалося рейдерське захоплення з боку українських посадовців», – сказав він.

За словами Мещеряка, Нацбанк морочив голову протягом року, відправляв, мовляв, на сторінці 475-й у назві вулиці замість літери «е» зазначена «і», переробіть усе заново… Документи надсилалися в Ізраїль, там виправляли технічну одруківку, подавали заново в НБУ, але все починалося спочатку. За словами Мещеряка, коли він прийшов до одного з керівників підрозділу НБУ, той прямо сказав: «Ви дозволу не отримаєте, поки не вирішите питання зі Стельмахом».

За кілька днів після того, як акціонери здійснили візит до Стельмаха, дозвіл було отримано.

«Хабар представникам НБУ ніхто не давав. Як правило, платежі на ринку здійснювали вже після того, як акціонери продали акції банку. Ізраїльтяни вже були в банку, відбулася перша наглядова рада Bank Hapoalim. Але в угоді про продаж банку була умова: закриттям угоди про купівлю-продаж вважається момент обміну акцій на гроші», – зазначив Мещеряк.

У той час розпочалася світова банківська криза, яка зачепила й Україну. Гривня впала вдвічі, і голова Банку Ізраїлю, екс-перший заступник глави МВФ Стенлі Фішер відкликав своє рішення про купівлю «Укрінбанку». Банк Ізраїлю вирішив, що українська криза досить серйозна, і в останній момент відкликав дозвіл ізраїльському банку купувати український банк. У підсумку угоду на $200 млн було зірвано. А все тому, що НБУ майже рік чекав на хабар і відкладав купівлю-продаж. Незважаючи на зрив угоди, керівництво Нацбанку вважало, що йому мають заплатити. Криза в Україні продовжувалася, люди масово забирали депозити. У всіх українських банках виникла термінова потреба у рефінансуванні. Співробітники Національного банку використали цю ситуацію на свою користь.

«Просто так отримати рефінансування НБУ без грошей або погодження на політичному рівні було неможливо. У підсумку, незважаючи на те, що ми відповідали всім формальним вимогам, НБУ почав тягнути з рефінансуванням», – каже Мещеряк.

Керівництво «Укрінбанку» просило президента Віктора Ющенка, щоб він припинив знущання над банком, і Ющенко тоді поговорив з головою НБУ. Але до влади вже йшов Віктор Янукович і керівництво НБУ почало орієнтуватися на «Партію регіонів» і допомогу банку затягували.

«Укрінбанк» взявся терміново шукати інвесторів. У підсумку контрольний пакет акцій переоформили на осіб, які мали інвестувати в банк певні кошти. Несподівано НБУ ухвалив рішення виділити банку рефінансування в розмірі 450 млн грн. Як з’ясувалося згодом, новими власниками акцій були підставні особи, а реальними – стали голова НБУ Володимир Стельмах, заступник голови СБУ Микола Герасименко та тіньовий скарбник і «смотрящий» від Стельмаха Володимир Клименко, які перебували в той час на держпосадах. Підставні особи працювали в їхніх фірмах. Відновлення платоспроможності банку відбулося не завдяки інвестиціям, а завдяки видаванню рефінансування, який банк мав одержати за законом.

«Люди, які зайшли в банк на умовах інвестування, обдурили і жодних грошей у банк не вклали. Це типова схема виведення грошей за допомогою рефінансування: банк отримує кошти від НБУ, видає їх підконтрольним структурам, ті виводять кошти за кордон», – підкреслив Мещеряк.

Після рефінансування команді Мещеряка вдалося вивести «Укрінбанк» у режим штатної роботи. Щойно це було зроблено, у банку з’явилися Клименко та Герасименко і заявили, що вони реальні акціонери банку й самі визначатимуть, як розпоряджатися коштами. А Клименко прямо сказав, що представляє інтереси Стельмаха. Мещеряка примусили відати кредити їхнім підконтрольним структурам, замінити все правління банку і написати заяву про звільнення. Коли під тиском було звільнено понад 30 осіб із керівного складу «Укрінбанку», НБУ зменшив ставку рефінансування і продовжив кредит.

«За цими діями було видно використання наглядових функцій НБУ як механізму державного рекету», – сказав Мещеряк.

За президентства Віктора Януковича СБУ, прокуратура, інші силові органи були заодно з НБУ і представляли єдину репресивну машину з метою тримати всі банки на гачку.

«В Україні Нацбанк завжди був структурою, яка генерувала системну корупцію на державному рівні. Багато банків не відповідало формальним вимогам НБУ, але щоб залишатися на плаву заносили суми в потрібні кабінети», – акцентував екс-очільник «Укрінбанку».

Після звільнення Сергія Мещеряка Фонд гарантування вкладів фізичних осіб призначив «Укрінбанк» уповноваженим видавати гроші вкладникам іншого банку – збанкрутілого «Автокразбанку», власником якого також був Клименко. За офіційними даними, ФГВ відшкодував вкладникам банку приблизно 1,8 млрд грн. Це той мінімум, який Стельмах, Герасименко і Клименко вивели з банку. Вони довели банк до банкрутства, 2015-го його визнали неплатоспроможним, а в березні 2016-го НБУ ліквідували. За словами Мещеряка, з банку за схемами виводили гроші, проводили незаконні операції, регулярно підробляли і спотворювали фінансову звітність, зокрема для отримання нового рефінансування НБУ. Зокрема, коли держава вже компенсувала вкладникам 1,8 млрд грн, усі активи банку без зобов’язань знову повернули власникам на підставі сумнівних, на думку Фонду гарантування вкладів, судових рішень. Фактично держава розрахувалася з клієнтами коштом держбюджету, але не компенсувала коштів завдяки продажу майна банку, навпаки: за рішенням суду всі будівлі знову передали кримінальній групі, яка і далі грабувала банк. Незважаючи на кримінальні справи, відкриті на підставі заяв НБУ та Фонду гарантування вкладів, Стельмах, Герасименко, Клименко почуваються дуже комфортно.

2011 року проти Сергія Мещеряка працювала вся силова машина, аби прибрати його з банку. Були сфабриковані кримінальні справи, організовано збройний напад на його квартиру, арештували і затримали на 3 доби, 10 днів, а потім – на 3 місяці. Справа була на особистому контролі генпрокурора Пшонки.

«Було зрозуміло, що замовники зроблять усе, аби кинути мене за ґрати, нескінченно б порушували кримінальні справи, щоб я не міг вийти за жодним рішенням суду. Загалом, шансів не було, я виїхав із країни», – зазначив Мещеряк.

За словами Сергія, він передав до Конгресу США пакет документів, що стосувалися його незаконного переслідування в Україні. Документи розглянули в контексті накладення санкцій на осіб, причетних до фабрикації справи.

Коментуючи призначення таких людей, як Герасименко, у своєму листі-зверненні до президента Аскольд Лозинський наголошує: «Такі призначення свідчать про необхідність створення системи дієвих фільтрів для запобігання проникнення до влади тих, хто дискредитуватиме нову команду. Колишні очільники вищого керівного складу СБУ, під час роботи яких проти Герасименка відкривались кримінальні справи, шоковані його призначенням».

За його словами, американці не розуміють і не зрозуміють, якщо нові посади при владі посідатимуть люди, які займалися корупцією.

«При ваших поїздках до США та урядових зустрічах, кадрові призначення викликатимуть значну увагу. Було б добре, якби не було залишків давніх корупціонерів. Громадянське суспільство, як і прихильники України за кордоном, очікують створення якісно нової команди, члени якої можуть зробити внесок в оздоровлення країни», – зазначив Лозинський.

Диктатура Зеленского — обрані народом мери керувати містами не будуть

В перші дні наступної сесії (початок лютого 2018 року) Верховна Рада проголосує зміни до Конституції України щодо запровадження інституту префектів.

Про це заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко заявив в інтерв’ю виданню «Лівий берег», повідомляє 40ka.info.

«У лютому їх (префектів, – LB.ua) треба вже голосувати», – заявив Корнієнко, відповідаючи на питання про терміни запровадження інституту префектів.

На репліку про те, що можуть не встигнути, Корнієнко зауважив: «Я ж не один все роблю. Є команда. Хтось займається одним, хтось іншим. Ми не з нуля починаємо, по всьому є напрацювання».

Раніше Корнієнко натякнув, що мери керувати містами не будуть.

«Є розуміння, що для такої країни, як Україна, мер міста – дуже завантажений персонаж сам по собі. У нього багато представницьких функцій, політичної роботи. Йому важко займатися оперативним управлінням міста», – заявив Корнієнко, відповідаючи на питання про майбутню децентралізацію.Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: