Архив рубрики: ‘Гонтарева Валерія’

Не може розглядатися як придбання майна, — НАБУ закрило справу щодо відпочинку Гонтаревої на Мальдівах

gontareva-rus1

 

Національне антикорупційне бюро закрило справу щодо можливого декларування недостовірної інформації екс-головою Національного банку Валерією Гонтаревою.

Про це йдеться в рішенні Солом’янського районного суду Києва від 15 червня 2018 року, повідомляє БанкІск.

Справа стосувалася декларування Гонтаревою витрат на відпочинок на Мальдівах у 2016 році.

Зазначається, детектив НАБУ Паутов В.О. виніс постанову про закриття кримінального провадження щодо декларування неправдивої інформації Гонтаревою 16 березня 2018 року у зв’язку з відсутністю в діях екс-голови НБУ кримінального правопорушення.

Вказується, що під час досудового розслідування детектив НАБУ отримав дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПАТ “Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», НАЗК, витребував інші документи та провів інші процесуальні дії, у результаті яких прийняв рішення закрити провадження.

«Вказана постанова мотивована детективом тим, що витрати на відпочинок ОСОБА_4 (Гонтарева – ред.) на Мальдівських островах в липні 2016 року становили суму в розмірі 249 тисяч 934,3 гривні, що менше 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб та в свою чергу не утворює об’єктивної сторони складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) ККУ», — йдеться в мету ріалах суду.

Крім того, на думку детектива, оплата путівки, яка є споживчою річчю, не може розглядатися як придбання майна, в розумінні ч. 2 ст. 52 закону про запобігання корупції, тому кримінальна відповідальність в такому разі не передбачена.

Закриття провадження оскаржував адвокат Юрій Харченко в інтересах третьої особи.

Але суддя погодився з мотивацією детектива НАБУ і скаргу не задовольнив.

Як повідомлялося раніше, у липні 2017 року суд зобов’язав НАБУ розслідувати можливе декларування недостовірних даних Гонтаревою.

На той час глава Національного банку Валерія Гонтарева задекларувала 56,95 мільйона гривень доходів і 2,65 мільйона доларів заощаджень на банківському рахунку за 2016 рік.

#Гонтарева допомогла Януковичу вивести 1,5 мільярда доларів, — розслідування

Gontareva-Valerya14-500x315

 

Опубліковано таємну постанову Краматорського суду, в якій йдеться про те, що екс-президенту Януковичу вивести 1,5 мільярда доларів з України допомогла компанія ICU, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

В розпорядженні Української правди опинився 95-сторінковий документ, який минулого року був оголошений державною таємницею.

У постанові суду докладно викладена схема, яка використовувалася для крадіжки грошей.

Investment Capital Ukraine (ICU) були брокерами при купівлі облігацій кіпрськими компаніями на суму 1,5 млрд доларів в період між 2012 і 2014 роками.

Засновниками ICU є голова НБУ Валерія Гонтарева, яка продала свою частку в компанії партнерам у червні 2014-го, та Макар Пасенюк, якого характеризують як «фінансиста Порошенка».

Ще один факт — свого часу ICU супроводжувала процес передачі корпорації Roshen у «сліпий траст».

Депутати з БПП називають Пасенюка одним з найбільш обізнаних у справах бізнесу Порошенка.

Після революції компанія ICU стала відомою не тільки в бізнес-середовищі. Її представники опинилися на ключових посадах у владі: Дмитро Вовк очолив НКРЕКП, Володимир Демчишин дістав крісло міністра енергетики, а Валерія Гонтарева стала головою Нацбанку.

Відповідно до секретного документу, ICU уклав угоду з купівлі облігацій, деномінованих в доларах, від імені восьми кіпрських компаній.

Пізніше був виявлений ​ зв’язок цих компаній з оточенням екс-президента Януковича.

28 квітня 2017 року стало відомо, що суд останньої інстанції дозволив конфіскацію заарештованих 1,5 млрд доларів, які належали оточенню екс-президента Віктора Януковича в рамках процесу проти колишнього директора компанії «Газ Україна-2020» Аркадія Кашкіна.

Через місяць рішення набуло чинності, і конфісковані кошти було перераховано в держбюджет.

У травні 7 кіпрських компаній-власників облігацій внутрішньої державної позики оскаржили рішення про спецконфіскацію 1,5 млрд доларів.

Вищий адмінсуд визнав незаконним рішення Нацбанку Гонтаревої про неплатоспроможність банку «Фінансова ініціатива»

gontareva-rus1

 

Вищий адміністративний суд України від 13 квітня 2017 рокупідтвердив незаконність рішення Національного банку про визнання неплатоспроможним банку «Фінансова ініціатива» і введенні в нього тимчасової адміністрації, заявив журналістам власник банку Олег Бахматюк. Про це повідомляє банківський інформаційний портал БанкІск.

«Попри шалений опір з боку Нацбанку, за останні півтора року нам вдалося довести, що банк („Фінансова ініціатива“) був штучно виведений з ринку і міг продовжити функціонувати», — заявив Бахматюк.

За його словами, суд визнав незаконним введення тимчасової адміністрації, підтвердив заниження з боку Нацбанку вартості належних «Фінансової ініціативи» державних цінних паперів, що штучно створила умов для банкрутства фінустанови.

Власник банку, якому належать великі агрохолдинги «Укрлендфармінг» і «Авангард», розраховує, що такий вердикт суду підвищить довіру інвесторів, яку, на його думку, Нацбанк цілеспрямовано руйнував останні два роки.

“Ми хочемо показати суспільству і міжнародним інвесторам, що саме Гонтарева (глава НБУ Валерія Гонтарєва) і позиція Нацбанку призвели до введення тимчасової адміністрації в банк «Фінансова ініціатива». Ми будемо формувати для Нацбанку пакет для відшкодування втрат і хотіли б відновити платоспроможність банку “, — сказав О.Бахматюк.

Він визнав, що повернути банк на ринок буде вкрай складно через півтора року після введення в нього тимчасової адміністрації.

Бізнесмен, якого також належав ще один виведений Нацбанком з ринку банк — ВіЕйБі Банк, підтвердив готовність до діалогу з НБУ з питання висунутих до нього фінансових вимог без будь-яких преференцій.

Бахматюк констатував, що за В.Гонтаревої такий діалог відсутній, і висловив надію, що при новому главі регулятора ситуація зміниться на краще.

НБУ 20 березня 2015 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ВіЕйБі Банк, а в червні 2015 року визнав неплатоспроможним банк «Фінансова ініціатива». Потім Нацбанк подав на О.Бахматюка до суду п’ять позовів про стягнення заборгованості по персональному договору поруки за зобов’язаннями цих кредитних установ, сумарно заборгували НБУ з рефінансування 10,9 млрд грн.

У вересні 2016 року НБУ опублікував інфографіку з портретом бізнесмена, в якій стверджував: «О.Бахматюк заборгував державі, громадянам і бізнесу 37,9 млрд грн». У цю суму регулятор включив вже зазначену раніше заборгованість з рефінансування, а також 5,3 млрд грн боргу компаній бізнесмена перед держбанками і 21,7 млрд грн заборгованості двох його банків перед кредиторами на дату визнання їх неплатоспроможними.

Бахматюк поклав відповідальність за погіршення ситуації в банках на НБУ. У жовтні 2016 року його підтвердив готовність до компромісу з Нацбанком з питання поручительств і запропонував мирову угоду з розстрочкою на сім років з можливістю збільшити заставу перед НБУ.

За його словами, всі переговори з Нацбанком з питання поручительств завершувалися безуспішно. Бізнесмен також заявляв, що його компанії досягли домовленості з державними банками про борги і з зовнішніми кредиторами про реструктуризацію єврооблігацій на $1 млрд. Бахматюк підкреслив, що PR-кампанія НБУ персонально проти нього значно погіршує перспективи «Укрлендфармінга» і «Авангарду», дестабілізує ситуацію в компаніях.

#Гонтарева хочет контролировать заробитчан и прикрывает людей Януковича, – нардеп с БПП Денисенко

Gontareva-Valerya14-500x315

 

Глава Национального банка Украины Валерия Гонтарева хочет лично контролировать имущество и счета украинских заробитчан за границей.

Об этом на своей странице в Facebook написал народный депутат от Блока Петра Порошенко Вадим Денисенко, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

По его словам, желание контролировать все имущество украинцев за рубежом стало абсолютно новым поворотом в деятельности НБУ.

«Появилось заявление НБУ, написанное очень сложным языком, суть которого сводится к одному: все, что у вас есть за границей (все наши заробитчане имеют незаконные согласно нашему законодательству счета в других странах) [необходимо задекларировать]. Зачем это НБУ? У меня ответ очень прост — это комплекс Азарова, который считал, что каждый предприниматель вор. Гонтарева идет дальше — каждый украинец должен контролироваться ею лично», — считает Денисенко.

Он также добавил, что при этом Гонтарева и Нацбанк по непонятным причинам не вспоминают о тех банкирах и представителях предыдущей власти, которые вывели из банковской системы миллиарды гривень.

«За последние месяцы Гонтарева ни разу не вспомнила владельца „Дельта-банка“ Лагуна, который нанес ущерб куда больше многих ее личных врагов. После прикрытия банков-прачечных машинок предыдущей власти мы не слышим обвинений Гонтаревой по Клименко, Арбузову или Александру Януковичу. Почему? Лагуну она когда-то помогала покупать-продавать банки. Януковичу — размещать ОВГЗ. Отсюда, между прочим, и такая неадекватная реакция на брошюру Таруты где черным по белому указано, что все бонды и облигации при Януковиче продавались через компанию Гонтаревой», — отмечает нардеп.

Среди первоочередных, по его мнению, задач для НБУ сегодня, В. Денисенко также назвал национализацию «Приватбанка».

«Раз в неделю проводится совещание по этому поводу, в НБУ разрабатывают секретные планы, которые ничем не отличаются от того плана, который был придуман год назад и состоит в национализации банков под крылом Ощада [государственного Ощадбанка]. Есть ли шансы на национализацию? Как и год назад 50 на 50. Главная проблема — страх перед Коломойским. Поэтому единственное, что пока делает Гонтарева, пытается заставить владельцев банка по максимуму вливать свои деньги, чтобы потом попробовать закрыть банк», — пояснил народный депутат.

Кроме того, по его словам, среди задач, которые поставила сегодня перед собой В. Гонтарева — «раскулачивание личных врагов».

«Проще говоря, бизнес, которые стоили в докризисные времена миллиарды и дают до сих пор работу десяткам тысяч людей перепродать за сто миллионов», — отмечает В. Денисенко.

Он также добавил, что при этом о возобновлении кредитования «речь вообще не идет». «Кредиты дадут возможность развиваться украинцам. А это пока Гонтаревой просто не нужно. Потому что богатый украинец потребует низких ставок и длинных кредитов. А значит, его труднее банкротить», — резюмировал нардеп.

Рішення про арешт майна Бахматюка не набуло законної сили. Дії Гонтаревої щодо холдингу Ukrlandfarming носять ознаки рейдерства

gontareva-rus1

 

Національний банк Гонтаревої у черговий раз опублікував неправдиву інформацію щодо арешту майна голови Ради директорів холдингу Ukrlandfarming Олега Бахматюка, повністю нівелюючи принципи законності судової системи, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«25 жовтня 2016 року юристи холдингу оскаржили до Апеляційного суду Києва рішення Печерського райсуду Києва щодо накладення арешту на мої активи. Рішення, на яке посилається Нацбанк оскаржене і не набуло законної сили», — заявив у коментарі журналістам Бахматюк.

За його словами НБУ в черговий раз в особі Валерії Гонтаревої  займається дестабілізацією діяльності холдингу Ukrlandfarming, на підприємствах якого сьогодні працює понад 37 тис людей.

«Попередні і сьогоднішні дії Валерії Гонтаревої щодо холдингу Ukrlandfarming носять чіткі ознаки рейдерства, спрямовані  проти нашої компанії, з використанням механізмів  державного апарату.  Прикладом такого тиску є внесення завідомо неправдивих даних до реєстрів та процесуальних документів, шляхом незаконного втручання в дані електронного реєстру  і, як наслідок,  накладення арешту на будинок та майно,  до якого я не маю жодного відношення. Оскільки не являюсь ні власником, ні арендарем цього будинку», — відзначає Бахматюк.

За його словами, за вказаними фактами юристами Ukrlandfarming буде подано звернення до правоохоронних органів.

«Але розуміючи, що поки пані Гонтарєва при владі об’єктивність розслідування цього факту під питанням», — відзначив Бахматюк.

На його думку, арешт активів  має здійснюватися виключно у випадку, коли існує ризик їх виведення  за межі України.

«Ще раз наголошуємо пані Гонтарєвій, що всі активи нашої компанії збудовані та знаходяться на території України.   За останні 5 років компанія збудувала капітальних об’єктів на загальну суму понад $2,5 млрд. Вважаємо, що дії Національного Банку України мають виключно дестабілізуючий характер, який спрямований на банкрутство нашої компанії», — сказав бізнесмен.

На думку голови Ради директорів Ukrlandfarming, останнім часом Валерія Гонтарєва підмінює собою функції Генерального прокурора та міністра внутрішніх справ, повторюючи ті самі помилки, які робили її попередники.

«Ми велика українська компанія, яка буде боротись за можливість працювати на території України незалежно від будь-яких провокацій з боку Національного банку. Ми ще раз наголошуємо, що ми завжди готові до конструктивного діалогу із усіма кредиторами, у тому числі, із НБУ», — сказав Олег Бахматюк

Гонтарева из Нацбанка написала на нардепа Таруту кляузу в СБУ. Подробности

gontareva-rus1

 

Национальный банк Украины обратился в СБУ, Генеральную прокуратуру и Национальное антикоррупционное бюро Украины с просьбой открыть уголовное производство в отношении депутата Верховной Рады Сергея Таруты. Об этом рассказали НБУ, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Отмечается, что на недавнем саммите МВФ и Всемирного банка в Вашингтоне с участием руководства Украины Тарута лично раздавал брошюру под названием «Угроза экономической безопасности Украины» с обвинениями в адрес главы НБУ Валерии Гонтаревой.

«Идет речь о тенденциозной подборке провокационной, искаженной информации и голословных обвинений официального лица в коррупционной деятельности, развале банковской системы и создании угрозы экономической безопасности Украины», — уточнили в НБУ. Гонтарева на этой встрече представляла государство как председатель официальной делегации Украины.

В НБУ полагают, что такие действия направлены на подрыв экономической и информационной безопасности Украины, поскольку от восприятия участниками предоставленной информации может зависеть результат рассмотрения вопросов, которые имеют важное значение для Украины, то есть информация может нанести ее государственным интересам и экономической безопасности.

Напомним, внефракционный депутат ВР С.Тарута ранее обратился в НАБУ с требованием привлечь В.Гонтареву к уголовной ответственности за злоупотребления в Дельта-банке. По мнению С.Таруты, хищение оттуда руководством банка свыше 500 млн долл. с выводом в офшоры не могло произойти без содействия НБУ и лично В.Гонтаревой.

#Гонтарева помогала выводить из страны более $1,2 млрд Януковича. Подробности

Gontareva-Valerya14-500x315

 

Нардеп Власенко утверждает, что Гонтарева помогала выводить средства «семьи» сбежавшего диктатора Януковича, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Оправдания компании Валерии Гонтаревой «Инвестиционный капитал Украины» (ICU), якобы в ее функции не входило проведение проверки «происхождения средств клиента» при покупке ценных бумаг для офшорных компаний Сергея Арбузова, являются нелепыми. Об этом заявил народный депутат Сергей Власенко.

«Сейчас можно очень долго рассказывать о стандартных операциях, что это нормальные процедуры, и что так всегда происходило. Но в ситуации, когда в стране произошла революция, когда погибли и продолжают погибать люди, по моему мнению, ненормально и неэтично говорить такие совершенно нелепые вещи», – отметил депутат.

Он уточнил, что Валерия Гонтарева, будучи на момент осуществления сделок (конец 2013 г.)  главой ICU, была обязана проверить происхождение средств, за которые приобретались ценные бумаги для компаний Сергея Арбузова. Тем более, речь идет о сумме более чем 10 млрд грн, на тот момент это более $1,2 млрд.

«По этой операции, как минимум, нужно посмотреть, какие это деньги, и какое у них происхождение. Она (Гонтарева – ред.) была обязана проверять происхождение средств. Она не может просто получить миллиарды гривен, на них что-то приобрести, а  потом сказать: я не знала, что это деньги от терроризма или от бандитизма», – подчеркнул Сергей Власенко.

По его словам, за участие в схемах по выведению средств «семьи» экс-президента Виктора Януковича Валерия Гонтарева должна понести как минимум политическую ответственность и покинуть должность главы Нацбанка.

«Речь идет о такой общественно значимой процедуре, о такой общественно значимой персоне в негативном смысле, как господин Арбузов и его компании, когда вся страна сейчас разыскивает миллиарды Януковича. Гонтарева, будучи директором и собственником компании, помогала эти средства выводить, и теперь она делает вид, что она ни при чем, и это стандартная операция. Это полный абсурд», – подчеркивает политик.

Ранее СМИ обнародовали документы, которые свидетельствуют, что в конце 2013 г. компания ICU, которой в том момент руководила Валерия Гонтарева, приобрела ценные бумаги для офшорных фирм Сергея Арбузова на сумму более 10 млрд грн. В Генпрокуратуре установили преступное происхождение этих средств, после чего Печерский суд дал разрешение на арест счетов компаний Арбузова в украинских банках, на которых хранятся эти активы.

Валерия Гонтарева отказалась комментировать эту информацию. В то же время в ICU подтвердили факт сделок, назвав их стандартными брокерскими операциями, комиссия за которые не превышает 1000 грн за сделку. В компании также отметили, что не обязаны проверять происхождение средств.  Это не первый случай возможного «сотрудничества» Валерии Гонтаревой с «кошельками» экс-президента Януковича. По сообщениям СМИ, в начале 2014 г. ICU провела сделку между «Аграрным фондом» и «Брокбизнесбанком» Сергея Курченко. В результате группой, которая включала чиновников НБУ, было похищено более 2 млрд грн, принадлежавших госструктуре.

Валерія #Гонтарева погрожує журналістові Олександру Дубінському. Подробиці

Gontareva-Valerya14-500x315

 

Голова НБУ Валерія Гонтарева та її люди погрожують журналісту Олександру Дубінському, який намагається порушити карну справу проти Гонтаревої та її родини, які незаконно знімали великі суми грошей в момент закриття «Дельта Банка».

Про це журналіст написав на своїй сторінці у facebook, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Абонентські номери 380662610311 і 380730426292 використовувалися в одному і тому ж мобільному апараті Samsung E1200 IMEI35433307792180. Обидва номери включалися і працювали в районі дії базової станції (БС) за адресою Київ, вул, Банкова, 2.

В цьому корпусі розташований департамент банківської безпеки Нацбанку.

Його очолює Олександр Скомаровський, який раніше працював в органах Служби безпеки України.

Скомаровський працював на посадах директора департаменту безпеки, начальника управління безпеки, радника голови правління з питань безпеки в наступних банківських установах: ПАТ „ВіЕйБі Банк“ (Бахматюк), ПАТ „Терра Банк“ (Луцький), ПАТ „КБ“ Преміум», — пише Дубінський.

Gontareva-pogrozue1

Журналіст Олександр Дубінський не одноразово приводив конкретні факти, щодо зловживання Гонтаревої службовим становищем, яке дозволило їй незаконно знімати велетенські суми в касі «Дельта Банку» тоді як інші вкладники годинами стояли на вулиці в десяти градусний мороз, щоб отримати хоча б тисячу гривень зі своїх заощаджень.

Гонтарєва допомагала банку Медведєва гасити 160 млн євро боргу Клюєва. Подробиці

Gontareva-Valerya14-500x315

 

Глава НБУ Валерія Гонтарєва, можливо, сприяла виведенню 160 млн євро з «Промінвестбанку», що належить російській держкорпорації ВЕБ на чолі з Дмитром Медведєвим, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це у «Фейсбуці» написав журналіст Олександр Дубінський.

«Скандал, який легко може затьмарити історію співпраці Гонтаревої з ВТБ.

Цілком можливо, Гонтарєва сприяла виведенню 160 млн євро з Промінвестбанку, що належить російській держкорпорації ВЕБ на чолі з Дмитром Медведєвим», — пише журналіст.

За його словами, ці гроші пішли на виплату боргів Клюєвих.

«Я тримаю в руках листування, в якій фігурують прізвища людей, що збігаються з прізвищами топ-менеджерів Нацбанку.

У цьому листуванні вони обговорюють залишок гарантій Промінвестбанку на 160 млн євро, виданих компаніям Клюєвих „Солар“ під контракт на закупівлю обладнання у китайській корпорації CNBME.

Відправник з прізвищем Ольги Шаповал з управління кураторів банків НБУ призводить довідку, з якої випливає, що „сонячний“ бізнес Клюєвих був перереєстрований в Криму за російськими законами в липні 2015 року.

Не дивлячись на це, Промінвестбанк погашає від свого імені гарантії, видані Клюєвими корпорації CNBME. Що насправді є виведенням капіталу з українського банку перед його банкрутством (!). В НБУ підозрюють, що Клюєви закривають цей борг російському держбанку на території Росії, а гроші ВЕБовці платять з України — так як не мають наміру зберегти тут банк.

Що цікаво, в довідці сказано, що ПІБ маніпулює звітністю і не показує в ній заборгованість „Соларов“, а також приховує від НБУ клюєвський борг в розмірі 87 млн ​​євро (2.7 млрд грн).

Після уточнюючих питань відправника з прізвищем (екс-) першого заступника голови НБУ Писарука, відправник з прізвищем директор департаменту банківського нагляду Рожкової повідомляє, що компанії Клюєвих — виявляється- не може заплатити Промінвестбанку, так як знаходяться під санкціями.

Після чого слідує — як я це зрозумів — формальний дозвіл від імені відправника з прізвищем Гонтарєва випустити з України в оплату рахунків Клюєвих майже 160 млн євро (4.8 млрд грн), „тому що раз бізнес працює треба платити“», — додає журналіст.

Gontareva-Kluev1

«Китайці сказали, що бізнес працює, це не Кримський актив Солара і може виплачувати їм невеликі суми по реструктуризації. Думаю, що якщо бізнес працює, то він повинен платити за боргами і постачальникам і банкам не залежить від санкцій на акціонера».

«Нагадаю, після цих подій НБУ вже двічі рефінансував Промінвестбанк на 400 млн грн (загальний борг перед НБУ 2.7 млрд грн). А росіяни днями заявили, що мають намір від ПІБ позбутися, який відчуває гострі проблеми з ліквідністю», — підсумовує він.

Валерия Гонтарева рассказала байку о фото сына «в бассейне с вином». Подробности

Gontarev-Anton1

 

Глава Национального банка Валерия Гонтарева прокомментировала фото сына «в бассейне с вином», которое активно распространялось в соцсетях.

Об этом она рассказала в интервью «5 каналу», передает БанкИск.

Гонтарева рассказала, что есть такой курорт с источниками у Фудзиямы, который называется Хаконэ.

«Этот источник — красного цвета, поэтому оно стилизовано под источник с вином», — отметила она.

Гонтарева добавила, что она лично делала это фото.Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: