Архив рубрики: ‘Ставицький Едуард’

Заступник директора НАБУ Гізо Углава до призначення літав до екс-регіонала Ставицького. Фото

uglava-stavytskyj1-375x500

 

Заступник директора Національного антикорупційного бюро України Гізо Углава на початку 2015 року міг зустрічатися з екс-міністром енергетики та вугільної промисловості Едуардом Ставицьким, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Журналісти Слідства.Інфо отримали фотографію, яка про це свідчить.

За інформацією їхніх джерел, зустріч відбулася у січні-лютому 2015 року у Тель-Авіві.

Ще восени 2014 року була інформація, що Ставицький став громадянином Ізраїлю і змінив прізвище на Розенберг.

Журналісти-розслідувачі зазначають, що в оздобленні закладу харчування видно написи на івриті.

Один із чоловіків за столиком схожий на Ставицького – міністра часів екс-президента Віктора Януковича, а інший, який сидить боком, – на Углаву, що підтвердили дослідники «Белінгкет».

Від своїх джерел Слідство.Інфо отримало інформацію, що Углава нібито пропонував Ставицькому домогтися переведення справи екс-міністра з Генпрокуратури до НАБУ і посприяти її позитивному для втікача вирішенню.

Перевірити інформацю щодо суті зустрічі Слідству.Інфо не вдалося.

Півтора місяці Слідство.Інфо намагалися отримати коментар Гізо Углави.

«Спочатку перший заступник директора НАБУ перебував у відрядження і не міг зустрітися з журналістами. Після відрядження ситуація не змінилася, перемовини про інтерв’ю тривали тижнями. А коли журналіст Слідства.Інфо напряму спитав про зустріч зі Ставицьким, посадовець просто перестав відповідати на повідомлення», – йдеться в замітці.

Спроба журналістів потрапити до Углави на прийом громадян теж не вдалася. Перед прийомом кожен має написати запитання, які збирається поставити чиновнику. Журналіст так і зробив, але до кабінету заступника директора бюро його так і не покликали.

А Едуард Ставицький під час розмови скайпом не одразу пригадав ту зустріч, а коли журналісти показали йому фото, визнав: «Я себе тут впізнаю, безумовно».

Він підтвердив приблизний час зустрічі: «Це фото, судячи з моєї зачіски і вигляду, десь 2014 рік…  Чи це 2015-й, як ви кажете, січень… На жаль, у мене така тоді була ситуація… цей 2014 рік дуже важкий був для мене… того що міграція була і таке все інше».

Але свого співрозмовника Ставицький пригадати не зміг: мовляв, у той час було дуже багато різних зустрічей. І навіть ім’я Гізо Углави йому ні про що не сказало.

«Я особисто по імені і прізвищу, які ви мені зараз задаєте, не згадую цю персону», – заявив екс-міністр.

У прес-службі НАБУ на запитання про зустріч Углави й Ставицького відповіли: «НАБУ не розслідує і ніколи не розслідувало справ стосовно Ставицького. Відтак, повідомлення про нібито таємні переговори першого заступника директора зі Ставицьким щодо „закриття“ є неправдивими».

Директор НАБУ Артем Ситник проігнорував прохання журналістів прокоментувати ймовірну зустріч його заступника з колишнім міністром.

Повноваження заступника директора бюро Гізо Углава отримав лише у квітні 2015 року.

Закон, за яким було створено бюро, набув чинності у січні 2015 року. Гізо Углава входив до групи експертів, яка розробляла законодавство щодо створення НАБУ.

На початку 2015 року справи щодо корупційних дій екс-посадовців залишалися  у ГПУ.

У лютому 2015 року Ставицького підозрювали у привласненні, розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах і в легалізації (відмиванні) доходів, отриманих злочинним шляхом, також він фігурував у справі про відчуження території «Межигір’я».

З приводу останньої справи до Ставицького в Ізраїль восени 2016 року літали заступники генпрокурора Луценка.

У травні 2017 року стало відомо, що Інтерпол припинив розшук Ставицького.

На початку 2018 року ГПУ завершила справу проти Ставицького – і викликала його для ознайомлення з матеріалами.

У травні 2018 року ГПУ направила до суду звинувачувальний акт стосовно Ставицького справу щодо незаконної передачі комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я» компанії «Надра України», а потім у приватні руки.

$200000, — заступники генпрокурора Луценка таємно зустрічалися зі екс-регіоналом Ставицьким, — розслідування. Аудіозаписи розмов

Stavytskyi-Eduard19

 

Заступники генпрокурора Євген Єнін та Анжела Стрижевська таємно зустрічалися з екс-міністром енергетики Едуардом Ставицьким в Ізраїлі, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Як дізналися журналісти «Слідство.Інфо», зустріч відбулася 13 листопада 2016 року в одному з готелів Тель-Авіва і тривала близько години.

Журналісти отримали аудіозапис розмови.

Вони припускають, що тоді прокурори пробували домовитися з екс-міністром, тому його справу передали до суду лише цієї весни, хоча вона була готова ще півтора роки тому.

Як зазначають журналісти, на зустріч Ставицький прийшов у супроводі рабина Олександра Левіна. Окрім прокурорів, рабина та Ставицього на зустрічі були присутні українські адвокати підозрюваного екс-міністра Інна Рафальська та Ігор Бойко. А також ізраїльський адвокат Євгеній.

Під час розмови Єнін повідомив, що обох заступників уповноважив на розмову сам генеральний прокурор.

Стрижевська пояснювала, чим колишньому топ-посадовцю загрожує заочне засудження та чому краще не змінювати статтю у його справі (ст. 191, ч. 5), хоча Ставицький на цьому наполягав.

«До речі, інші перекваліфікації нічим не кращі… Тому що вони передбачають спецконфіскацію», — говорить, зокрема, Стрижевська.

Учасники збираються перейти до умов домовленості, але конкретикою цей діалог не закінчується. Журналістам достеменно невідомо, чи було досягнуто домовленості між сторонами.

Журналісти зазначають, що ця зустріч могла бути спробою схилити Ставицького до угоди зі слідством. Проте така угода укладається лише за офіційною процедурою.

Єнін в інтерв’ю «Слідству.Інфо» зазначив, що угода зі слідством обов’язково передбачає викривальні свідчення підозрюваного та для таких переговорів зазвичай обирається «нейтральний майданчик».

«Журналістка Слідства.Інфо 12 разів під час інтерв’ю запитала Єніна, чи зустрічався він з Едуардом Ставицьким у Ізраїлі. Він уникав прямої відповіді щодо офіційних зустрічей, але повідомив, що неформальних зустрічей з Едуардом Ставицьким не мав. Його колега, Анжела Стрижевська, у телефонній розмові з журналістом Слідства.Інфо відмовилася коментувати зустріч, поки триває слідство», — повідомляють журналісти.

Вони публікують ще один аудіозапис – телефонної розмови між, імовірно, Ставицьким та невстановленою особою на ім’я Коля.

 

Розмова відбулася у червні 2017 року, через сім місяців після зустрічі в ізраїльському готелі. На ній співрозмовники обговорюють посередництво Колі між Ставицьким та Анжелою (можна припустити, що йдеться про заступницю генпрокурора Анжелу Стрижевську), вірогідно, у кримінальній справі Ставицького.

За словами Колі, перед його зустріччю з Анжелою підозрюваний екс-міністр має передати 200 – ймовірно, тисяч доларів. Це нібито вимога самої Анжели.

«Спитати Анжелу Стрижевську про ймовірність такої домовленості не вдалося – вона поклала слухавку під час розмови з журналістом Слідства.Інфо. Зв’язатися з Едуардом Ставицьким через його адвокатів для отримання коментарів також не вийшло», — зазначають журналісти.

Разом з тим, Євген Єнін у коментарі Громадському назвав оприлюднені «Слідством.Інфо» записи провокацією та пообіцяв надати детальні пояснення 12 червня.

8 травня Генеральна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно екс-голови правління НАК «Надра України» колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицького, що підозрюється у крадіжці об’єктів комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я».

Российский бизнесмен Павел Фукс получил 5 газовых лицензий экс-компании Ставицкого

ros-gaz1

 

Бывший газовый бизнес окружения Януковича продолжает возрождаться с помощью новых собственников — российского бизнесмена Павла Фукса, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Государственная служба геологии и недр вернула компании Голден Деррик (Киев), которая ранее принадлежала бывшему министру энергетики Эдуарду Ставицкому, а сейчас контролируется российским бизнесменом Павлом Фуксом, как минимум пять специальных разрешений на разработку газовых месторождений в Украине. Об этом говорится в приказах Госгеологии.

Пять приказов от 22 августа этого года стали доступны для просмотра только вечером 10 октября 2017 года. Еще 11 приказов, выданных в этот же день, до сих пор закрыты.

Государственная служба геологии вернула Голден Деррик лицензии на разработку следующих площадей:

Южно-Свистуновское газовое месторождение в Полтавской области (164,2 кв. км);
Вильшанская площадь с запасами сланцевого газа в Полтавской области (136,5 кв. км);
Руновщинское месторождение природного газа в Полтавской области (164,5 кв. км);
Флеривско-Юбилейная газовая площадь в Полтавской области (472,1 кв. км);
Гулаковское месторождение сланцевого газа в Полтавской области (119,8 кв. км).
Без учета указанных пяти лицензий, Голден Деррик владеет действующими лицензиями на разработку трех нефтегазовых месторождений в Днепровско-Донецкой впадине — Ново-Диканской, Попаснянско-Самарской и Северно-Перещепинской.

Голден Деррик — скандальная компания, которая ранее контролировалась Эдуардом Ставицким. Сейчас, по данным Экономической правды, доля Ставицкого перешла крупному российскому предпринимателю, основателю девелоперской компании MosCityGroup Павлу Фуксу.

Фукс известен тем, что скупает активы, которые ранее принадлежали окружению Виктора Януковича. Сейчас российский бизнесмен контролирует ДВ Нефтегазодобывающую компанию, владеющую ТЭЦ Эсхар в Харьковской области. Ранее эта станция принадлежала окружению лидера оппозиционного блока Юрию Бойко.

Во времена Януковича, Голден Деррик была крупнейшим лицензиатом в газодобывающей отрасли. Ей принадлежали около 30 спецразрешений на разведку и добычу углеводородов в разных регионах страны.

С марта—апреля 2010 по декабрь 2014 года компания получила около 28 лицензий и согласований (от местных властей) на разработку нефтегазовых участков.

Такие успехи СМИ связывали с лоббированием бизнеса компании двумя бывшими министрами Эдуардом Ставицким и Николаем Присяжнюком, которых называли главными бенефициарами Голден Деррик. 33%-й долей в компании владеет государственная НАК Надра Украины.

Боты Банковой пытаются замести следы встречи Луценко и Ставицкого. Подробности

Stavytskyi-Eduard17-500x331

 

Народный депутат Украины Сергей Лещенко в посте в своем Facebook обратился к Генеральному прокурору Украины Юрию Луценко с требованием объяснить источник финансирования поездки Луценко в Израиль. Об єтом сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Вместе с тем, как утверждается в комментариях к посту Лещенко, во время поездки Луценко встречался с экс-министром энергетики и угольной промышленности Эдуардом Ставицким. Один из пользователей Facebook написал на странице Сергея Лещенко в Facebook: «Сергей, в ответ на Ваши публичные вопросы к Генпрокурору Юрию Луценко, готов Вам предоставить очень интересную инсайдерскую информацию. Эту поездку оплачивал Эдуард Ставицкий  и тайно встречался в Израиле с Луценко. Эту встречу организовывал депутат от БПП Тригубенко. Цель была разработка дорожной карты по закрытию всех дел против Ставицкого. У меня есть фото и видеоматериалы».

Ровно через 10 минут после публикации, этот комментарий был удален по жалобе в администрацию Facebook, но сохранился его скриншот (см.ниже).

Stavytskyi-Eduard20

Как утверждают медиа-эксперты, жалоба поступила от ботов, связанных с группой интернет-троллинга руководителя департамента информполитики администрации президента Владимира Горковенко.

Таким образом, Банковая пытается не допустить утечки информации о конфиденциальной встрече Юрия Луценка и Эдуарда Ставицкого в Израиле, целью которой была разработка «дорожной карты» по возвращению Ставицкого в Украину.

Странным образом визит Луценко в Израиль совпал с решением Печерского суда. Суд признал бездеятельность Генпрокурора и запретил проведение любых следственно-процессуальных действий в отношении Ставицкого.

Эксперты медиа-рынка убеждены, что после разглашения информации о встрече Луценко со Ставицким, Генпрокуратура начнёт кампанию по преследованию народного депутата Украины Сергея Лещенко, но он как ключевой адепт правды, сможет выстоять в борьбе с коррупционной прокурорской машиной кума президента.

Лещенко хвалиться, що йому вдалося зірвати змову у справі Ставицького-Розенберга. Подробиці

Stavytskyi-Eduard2

 

У справі одіозного екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького його адвокат заявила відвід судді.

Колишній журналіст, а тепер нардеп Сергій Лещенко повідомив, що навіть бачить в цьому свою «провину».

«Змову у справі Ставицького-Розенберга вдалося зірвати. Адвокат міністра-втікача дала відвід судді Солом’янського суду Усатовій, звинувачуючи мене в тиску на суд. Хоча під час минулого засідання я не упустив жодного звуку! Просто прийшов в суд і мовчки сидів, спостерігаючи за подіями», — написав він у своєму Facebook.

За словами Лещенка, найгіршого сценарію — закриття справи екс-регіонала Ставицького вдалося уникнути саме завдяки публічному резонансу і викриттю цієї змови.

6 травня 2016 року з’явилась інформація, що екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького затримали в Ізраїлі, коли той намагався вилетіти до Росії, проте він сам цю інформацію заперечує.

В той же день в ефірі одного з телеканалів він показав свій ізраїльський паспорт і підтвердив, що тепер називається Натан Розенберг.

Регіонал Ставицький у 2015 році по-новому заробив мільйони на схемі зі штрих-кодами. Відео

Stavitskyi-Eduard1-300x217

 

Перевірка Державної фінінспекції у грудні 2014 року виявила, що ДП “Поліграфкомбінат «Україна» Нацбанку протягом одного року виплатило компанії «Уніт» щонайменше 279 млн грн за нанесення непотрібного штрих-коду.

Як з’ясували журналісти телепрограми «Наші гроші», ця компанія належить міністру-втікачу Едуарду Ставицькому.

Минулого року «Наші гроші» з’ясували, що новий графічний елемент на акцизних марках від “ПК «Україна» легко підробити, сам код не містив корисної інформації, а контролюючі органи не володіли пристроями для його зчитування, відтак його ефективність дорівнювала нулю.

Однак тоді журналістам не вдалось дізнатись, кому державний комбінат перерахував сотні мільйонів гривень.

Після ефіру програми, восени 2014 року, Кабінет міністрів підписав постанову про здешевлення марки акцизу, а відтак і ліквідації непотрібного штрих-коду.

У грудні 2014 року співробітники Держфінінспекції виявили, що розробником та отримувачем коштів є компанія «Уніт».

Протягом співробітництва державні поліграфісти сплатили «Уніту»:
131 млн грн (друге півріччя 2013)
148 млн грн (перше півріччя 2014).

Сума за друге півріччя 2014 року у звіті не вказана, однак захисні елементи на марку акцизного податку поліграфісти наносили аж до 1 лютого 2015 року.

Вказані суми є винагородою за використання запатентованого винаходу, а саме програми «Трек-енд-трейс» для нанесення захисного елемента.

Засновник фірми «Уніт» — кіпрська компанія «Феріоло холдінгз лтд», у 2013—2014 роках її співзасновником була компанія «Сайкон Холдингс ЛТД» («Sykon Holdings LTD»).

Як з’ясувало видання «Deutsche Welle», компанія «Сайкон» є власником кіпрскої фірми «Магавенія Інвестментс» («Magavenia Investments»), на яку нещодавно переписали ТОВ «Актив капітал груп», яким раніше володіла теща Едуарда Ставицького — Валентина Ушакова. Директором «Актив капітал груп» і досі залишається Анатолій Ставицький, батько екс-міністра.

Нагадаємо також, що фірма («Sykon Holdings LTD») була задіяна в схемі заміни касових апаратів на апарати із можливістю передачі даних.

Водночас, всупереч власній осінній постанові, яка припиняла використання «штрих-коду Ставицького» у 2015 році, 29 грудня 2014 року Кабінет міністрів подовжив друк псевдозахисту на один місяць, до 1 лютого 2015 року.

Таким чином і в новому році фірми втікача і екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького отримували виплати від України.

  “]

В серпні Інтерпол оголосив Едуарда Ставицького міжнародний розшук, повідомляє Національне бюро розслідувань України.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: