Архив рубрики: ‘Бойко Юрій’

Суд виніс перший вирок по «вишках Бойка»

vishka-Boiko2

 

Суд дав 5 років умовно фігурантці справи так званих «вишок Бойка», колишньому інженеру «Чорноморнафтогазу» Анастасії Цибульській.

Відповідний вирок Шевченківський районний суд Києва виніс в червні 2018 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Цибульську визнали винною у привласненні майна шляхом зловживання владою, службовому підробленні та створенні злочинної організації.

«Призначити Цибульській Анастасії Миколаївні за сукупністю кримінальних правопорушень… остаточне покарання у виді 5 років позбавлення волі», – вирішила колегія.

Водночас, жінку звільнили від відбування покарання з іспитовим строком у рік.

Такий вирок був передбачений угодою між обвинуваченою та слідством, укладеною 17 листопада 2017 року.

Цибульська «повністю визнала свою винуватість», «щиро розкаялась у вчиненому, активно сприяла встановленню обставин кримінальних правопорушень, у тому числі щодо себе та інших осіб, частково добровільно відшкодувала шкоду, спричинену злочинними діями».

На суді вона підтвердила, що угоду підписала добровільно. Водночас, яку суму жінка відшкодувала, у вироку не зазначено.

У матеріалах справи йдеться, що у 2008 – 2011 роках Цибульська працювала інженером в ДАТ «Чорноморнафтогаз», обіймаючи посади, пов’язані з проведенням тендерів та організацією закупівель.

Вона у 2010 та 2011 роках готувала та публікувала оголошення про проведення тендеру на бурові установки. Пізніше інженер разом із іншими фігурантами підробляла документи про вартість установок.

Зокрема, вони підробили контракт компанії-постачальника з «Чорноморнафтогазом» та  акт приймання-передачі бурової установки.

Слідство вважає, що своїми діями Цибульська та інші фігуранти створили «умови для  подальшого протиправного заволодіння державними коштами ПАТ НАК „Нафтогаз України“ на  свою користь через підконтрольні злочинній організації підприємства-нерезиденти».

Також правоохоронці стверджують, що жінці «було достовірно відомо» про злочинні умисли організаторів закупівлі і те, що конкурс насправді не проводився.

Згідно з даними Єдиного реєстру судових рішень, це перший вирок, пов’язаний із «вишками Бойка».

Голови фракцій #Тимошенко і #Бойко пропустили 90% голосувань у Раді

zrada-Rada1

 

Упродовж березня співголова фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко та лідер ВО «Батьківщини» Юлія Тимошенко пропустили 90% голосувань у Верховній Раді, повідомляє 40ka.info.

Про це пише  «Комітет виборців України».  

Відзначається, що Бойко брав участь у 6% голосувань – натиснув «за», «проти», «утримався» 25 разів, а Тимошенко – у 8% голосувань (тиснула кнопку 32 рази) із 399 можливих.

Серед іншого Тимошенко була відсутня у ВР під час голосування за притягнення до кримінальної відповідальності та арешт Надії Савченко.

Лідер «Батьківщини» зазначала, що перебувала на момент голосувань у закордонному відрядженні, але на веб-сайті ВРУ зазначається, що Тимошенко пропустила пленарне засідання 22 березня «з невідомих причин».

Бойко офіційно перебував на момент голосувань щодо Савченко в парламенті, однак участі в них не брав. Крім того лідер «Опоблоку» не голосував щодо постанови ВР про невизнання легітимності виборів президента РФ в Криму.

«Бойко ігнорував голосування ВР, попри те, що був письмово зареєстрований на всіх 15 засіданнях. Юлія Тимошенко пропустила 9 засідань (6 – через хворобу, 3 – з невідомих причин)», — відзначили у КВУ.

Невисокі показники участі в голосуваннях і в Олега Ляшка – взяв участь у 61% голосувань, хоча був зареєстрований на всіх, крім одного, засіданнях ВР.

Голова фракції «Самопомочі» Олег Березюк проголосував у 77% випадків, Максим Бурбак із «Народного Фронту» – 84%, Артур Герасимов із БПП – 94%.

Загалом у березні було 15 пленарних засідань, на яких було проведено 399 голосувань.

Лубныгаз, который штурмуют радикалы Олега Ляшко, контролирует помощник опоблоковца Юрия Бойко

Áîéêî: «Íàôòîãàç» ìîã ïðåäîòâðàòèòü çàõâàò ñî ñòîðîíû ÑÁÓ

 

Руководитель Консалтинговой группы А-95 Сергей Куюн раскрыл подоплеку происходящего сегодня на “Лубныгаз”, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

“Шо ж це робиться, бабоньки! Сумлінних гонгонгських інвесторів луплять!..

В 2012 году “Лубныгаз” непонятным образом перекочевала под управление (Константина) Бородина — многолетнего помощника Юрия Бойко. Осведомленные люди обращают внимание, что произошло это после того, как Бородин на стороне обвинения дал показания в Печерском суде против Юлии Тимошенко…

Так шо мне больше всего странно, что штурмуют “инвесторов” “ляшковцы”, а не “тимошенковцы”, которые даже внесли тогда Бородина в свой “люстрационный” список.

Говорят и о том, что тариф на транспортировку у “Лубныгаза” самый высокий в стране… Врут мабуть…”

Луценко анонсував подання на депутата з Опоблоку Юрія Бойко, причетного до бурових установок

Boiko-Yurii13

 

Генпрокурор Юрій Луценко має намір восени внести подання на зняття недоторканності з депутата Верховної Ради в справі про закупівлю бурових установок за завищеними цінами.

Про це він заявив у інтерв’ю «5 каналу», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Генпрокурор зазначив, що колишній заступник голови Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», син депутата Ради від групи “Партія «Відродження» Володимира Кацуби Олександр дав свідчення проти членів організованої групи, що заволоділа держкоштами в особливо великих розмірах при закупівлі 2 плавучих бурових установок у 2011 році.

«Ми зараз провадимо слідство згідно із цими показаннями щодо діючого народного депутата. Коли ця справа буде завершена, я піду (з поданням про зняття недоторканності) у Верховну Раду. Я думаю, що це буде восени», — сказав Луценко.

Прізвище депутата Ради генпрокурор назвати відмовився.

Раніше Генпрокуратура заявила, що слідство не встановило причетності співголови фракції «Опозиційний блок» у Верховній Раді Юрія Бойка до закупівлі в 2011 році за завищеними цінами плавучих бурових установок для державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз».

Лещенко раскрыл масштабный сговор по перепродаже газа с участием первых лиц страны. Видео

Poroshenko-Firtash1

 

На уровне президента Украины Петрa Пoрошенко и Дмитрия Фиртaша существует мaсштабный сговор. Он был зафиксирoван в Вене в мaрте 2014 года, когда был подaн так назывaемый Венский пaкт. Об этом в эфире телекaнала заявил народный депутат Сергей Лещенко, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

«Виталий Кличко не пошел на выборы президента, Фирташ гарантировал, что Кличко не пойдет, и вся политическая группировка получила гарантии своего политического долголетия и непреследования со стороны новых властей. Юрий Бойко же неоднократно помогал власти в их „деликатных“ вопросах, что касается, например, недостачи голосов для принятия решений в парламенте», — рассказал Лещенко.

По его словaм, в 2014 году была организовaнна афера со сжиженным газом, когда Курченко, соратник Януковича, газ, который должен был идти на нужды населения, продавал коммерческим предприятиям, чем нанес большие убытки государственным предприятиям, которые измеряются миллиардами гривен.

«По этому уголовному делу Юрий Бойко был в качестве „почти готового“ подозреваемого», — добавил Лещенко.

Он сообщил, что летом 2015 года следователи Генеральной прокуратуры, в чaстности, Адриaн Лупу готовили предстaвление в пaрламент на зaдержание и арест Бойкo по делу сжиженного гaза Курченко. Однако вместо того чтобы это представление подписaть и напрaвить в Верховную Рaду для выполнения, тогдaшний генпрокурор Виктор Шокин его зaблокировал, «спрятал в сейф в Генерaльной прокуратуре и не дал ему дальнейшего развития».

«Юрий Луценко, новый генпрокурор, это дело точно так же не продвигает. Более того, он передал это производство из Главного следственного управления в военную прокуратуру, господину Матиосу (Анатолий Матиос — главный военный прокурор Украины с 27 августа 2014, заместитель генерального прокурора Украины). Матиос, который вообще не имеет никакого отношения к этой сфере деятельности, его сфера — это военные преступления, вместо того чтобы заниматься своими прямыми обязанностями, он якобы расследует дело сжиженного газа Курченко», — отметил Лещенко.

Он рaссказал, что по этому делу был зaдержан млaдший из братьев Кацуб. Он рaнее был зaместителем главы прaвления компании «Нафтогаз Украины» и принимал непосредственное учaстие в афере Курченко со сжиженным гaзом. Его стaрший брат, который также занимал эту должность и бежaл за грaницу, сейчас прячется от следствия.

По информации Лещенко, плaн заключaлся в том, что братья Кацубы соглaсятся с тем, что нaнесли ущерб бюджету и соглaсятся компенсировать чaсть этих убытков в госбюджет согласно соглaшению со следствием. Также часть денег должнa быть уплаченa в качестве взятки отвeтственным сотрудникам ГПУ.

«Главное условие братьев Кацуб — разоблачительные показания, которые они дадут, они скажут, что Бойко непричастен к афере Курченко со сжиженным газом и главную ответственность возложат на Сергея Арбузова и Сергея Курченко. Таким образом они выведут Юрия Бойко «из-под удара», — подчеркнул нардеп.

#Порошенко блокує арешт екс-регіонала з Опоблоку Юрія Бойка

Poroshenko-regional1-500x357

 

Подання до Верховної Ради на притягнення до відповідальності і арешт лідера фракції Опоблоку Юрія Бойка вже рік лежить у генпрокурора.

Про це заявив народний депутат від БПП Сергій Лещенко в ефірі ток-шоу «Шустер live», повідомляє sprotiv.org.

“Чесні слідчі в часи Шокіна зробили проект документа про надання згоди на затримання та арешт депутата Бойка Юрія Анатолійовича, лідера фракції «Опозиційний блок», — сказав він, показавши документ.

За словами нардепа, слідчі зробили його «за епізодом скрапленого газу і Курченка».

«Шокін взяв цей документ, подякував, потис руку і сховав у свій сейф. І це подання вже рік лежить у сейфі генерального прокурора. Справа розслідувана, але вона блокується за вказівкою президента Порошенка», — заявив Лещенко.

Лещенко зазначив, що направив новому генпрокурору Юрію Луценку депутатське звернення, до якого долучив цей документ. Нардеп вважає, що те, чи внесе Луценко це подання у Верховну Раду стане для нього «справжнім іспитом» на посаді генпрокурора.

Чому екс-регіонал, корупціонер Юрій Бойко уникнув суду і спокійно залишається значущою фігурою в політиці? Розслідування

Boiko-Yurii13

 

Колишній держчиновник і член Партії регіонів уникнув суду за кричущим звинуваченнями в корупції у зв’язку зі скандальними «вишками Бойка» і спокійнісінько живе в елітному маєтку під Києвом.

Хто допоміг йому в цьому?

Він спокійно живе в маєтку під Києвом, у закритому кооперативі. Протягом тижня без усіляких проблем їздить на роботу до Верховної Ради на особистому Mercedes, який цілком відповідає його статусу лідера третьої за величиною парламентської фракції Опозиційного блоку (ОБ).

Ця людина — Юрій Бойко. Він не намагається втекти з країни, що не побоюється арешту й оточений повагою колег. «Юра буде останнім, щодо кого порушать кримінальну справу»,— так, за словами політтехнолога Тараса Березовця, кажуть про Бойка його соратники.

Між тим цей політик — один з ключових діячів епохи Віктора Януковича, якого звинувачують у причетності до корупції в розмірі $400 млн. Саме стільки 2011 року держкомпанія Чорноморнафтогаз, якою опікувався Бойко, який на той момент обіймав посаду міністра палива та вугільної промисловості, переплатила за дві морські бурові установки. За кожну держбюджет виділив по $400 млн невідомим компаніям-посередникам, переплативши вдвічі. Власником однієї з цих фірм виявився латвійський бомж-алкоголік. «Класична корупційна схема»,— наполягали тоді представники Дзеркала тижня, видання, що розкопало цю аферу. Ту саму фразу повторювали й опозиціонери, які докоряли Януковичу тим, що Генпрокуратура цією сумнівною оборудкою так і не зацікавилася.

Тепер вчорашня опозиція має весь обсяг влади в країні, а Бойко опинився в ролі політичного опонента влади. Але ані справа про скандальні вишки, ані нові звинувачення в співучасті в незаконній схемі продажу скрапленого газу, реалізованій 2010‑го «младомільярдером» Сергієм Курченком за участю Бойка і його підлеглих, не зробили з колишнього міністра обвинуваченого в судах щодо корупції.

Генпрокуратура мляво розслідує обидві справи. Експерти впевнені: безпеку високопосадовцю забезпечує влада, яка послідовно дотримується нейтралітету. Таким само чином вони поводяться щодо друзів і партнерів Бойка — мільярдера Дмитра Фірташа і Сергія Льовочкіна, заступника голови фракції Опоблоку.

«Переконаний: без домовленостей із Банковою лідер ОБ не почувався б настільки безкарним»,— каже Віталій Шабунін, голова Центру протидії корупції.

Бойко не лише уникає суду, але і залишається значущою фігурою в газовій галузі, контролюючи один із важливих активів — компанію Київгаз. Його зять Сергій Горовий вже шостий рік працює головою правління Київгазу, який частково перебуває в муніципальній власності.

Найщасливіший

Два роки після Майдану, протягом яких країна пройшла крізь глобальні потрясіння, а політична еліта — крізь струс, зокрема втечу з країни ключових чиновників і частковий арешт їх активів, Бойко пережив без особливої напруги. Він ще не оприлюднив декларацію за 2015 рік, проте, з огляду на дані за 2014‑й, його справи йшли непогано.

У власності політика і його рідних опинилися чотири ділянки землі площею від 600 соток до 2 га, два житлових будинки — один з них на 450 кв. м. За інформацією ЗМІ, сім’я Бойка живе в елітному кооперативі Лісовий в селі Іванковичі, що за 15 км від Києва. Крім того, його родина задекларувала понад 9 млн грн річного доходу. А на рахунках подружжя Бойків зберігається 27,5 млн грн. І це лише видима частина: як кажуть експерти, навряд чи екс-чиновник розкрив усю свою власність у декларації.

Бойко не просто заможно живе за містом і працює у Верховній Раді — фортуна в буквальному сенсі не втомлюється йому посміхатися.

Навесні 2014 року українська Генпрокуратура підготувала для ЄС санкційний список з 22 осіб, що входять у близьке оточення Януковича. Прізвище Бойка там відсутнє. Так само, як і прізвища його друзів і партнерів — Фірташа, Льовочкіна, а також колишнього керівника НАК Нафтогаз України Євгена Бакуліна. Тобто до санкційного списку не потрапив жоден з членів так званої групи Росукренерго (РУЕ), названої на честь газотрейдера-посередника, на якій Фірташ збагатився.

Люди з РУЕ уникли санкцій завдяки Олегу Махніцькому, першому постмайданному генпрокурору та члену ВО Свобода, вважає Сергій Лещенко, депутат від Блоку Петра Порошенка (БПП). За його версією, Махніцький не вніс до списків представників РУЕ через те, що залежав від іншого свободівця Ігоря Кривецького на прізвисько Пупс, колишнього партнера Фірташа.

Генпрокуратура і в інших випадках була поблажливою до Бойка. У лютому минулого року до Остапа Семерака, народного депутата фракції Народного фронту, звернулися співробітники прокуратури. Вони розплутували справу про закупівлю вишок Бойка — цією саом темою цікавився і сам Семерак.

За Януковича ГПУ ця справа не зацікавила, але після Євромайдану, у квітні 2014‑го, вона взялася за нього ґрунтовно, порушивши справу за фактом того, що службові особи Міненерго в змові з представниками НАК Нафтогаз і Чорноморнафтогазу вкрали у держави $400 млн, сплачених за вишки.

І хоч Бойко не підписував тендерну документацію і контракти на придбання вишок, але, як людина, що опікувалася Нафтогазом і Чорноморнафтогазом, не міг не знати про деталі цієї афери, переконаний Семерак.

Слідчі прийшли до депутата, за його словами, по допомогу. Мовляв, готували постанову про арешт Бойка, але лідер Опоблоку розпочав переговори з кимось із представників влади, намагаючись уникнути цього. Щоб екс-чиновник все ж відчув на зап’ястях наручники, працівники ГПУ попросили депутата вжити контрзаходів. Семерак проанонсував арешт Бойка. Але в результаті ГПУ навіть не передала в Раду клопотання про зняття недоторканності з очільника Опоблоку. Причини такої поведінки Генпрокуратури Семерак не знає.

Сам Бойко завжди заперечував звинувачення у штучному завищенні ціни на бурові, називаючи маржу платою за додаткове устаткування.

Сьогодні обидві установки, що працювали біля Криму, росіяни вкрали. Також в російському полоні несподіваним чином опинилася і частина документації щодо закупівлі цього обладнання.

Колишній керівник Нафтогазу Бакулін, під орудою якого проводився скандальний тендер, лише короткий час навесні 2014‑го провів під арештом і зараз разом з Бойком засідає в парламенті у фракції Опоблоку.

У Генпрокуратурі на запит журналістів відповіли, що слідство за фактом афери все ще ведеться. Зокрема, перевіряють і законність дій нинішнього лідера опозиції. Тривале розслідування у відомстві пояснили тим, що в його межах співробітники прокуратури звертаються із запитами до закордонних органів.

Вибіркове неправосуддя

ГПУ виявилася вкрай милостивою до лідера ОБ і в іншій справі. Лещенко згадує, що ще влітку 2015‑го слідчі прокуратури підготували клопотання про зняття недоторканності й арешт Бойка за його участь в інший афері — схемі реалізації скрапленого газу, створеній Курченком.

Бойко, на той момент міністр палива і енергетики, і Оксана Масс, перший заступник директора  «Газ України», штучно завищували потребу населення у скрапленому газі в семи областях. Щоб її задовольнити, держава проводила аукціони з продажу додаткових обсягів енергоносія за соціальними цінами, що становлять 20 % від ринкової вартості. Покупцями ставали 12 фіктивних підприємств, створених Курченком. Придбаний таким чином газ перепродувався за комерційними цінами на ринку. «Бойку було відомо про сенс скоєного злочину, була визначена його роль у злочинній організації: він мав не тільки діяти як міністр, але і забезпечувати скоєння злочину за лінією Міненерго та дочірніх підприємств»,— цитує текст клопотання слідчих ГПУ Лещенко.

Але Шокін клопотання не підписав.

ГПУ не цікавиться й іншими темними справами екс-чиновника, яких не бракувало. Російський бізнесмен Костянтин Григоришин нещодавно кинув світло на гігантський масштаб корупції під патронатом міністра Бойка. «Раніше [на держзакупівлі] сиділи люди Юри Бойка, вони казали: помножте ціну на шість, поставте трансформатори, а потім 80 % поверніть нам готівкою»,— розповідав він НБРУ, говорячи про особливості здійснення держзакупівель у часи, коли нинішній головний парламентський опозиціонер був у владі.

Бойко не відповів на запит журналістів про те, чи викликають його до прокуратури, як кого і щодо яких справ.

Весь у газі

Лідер Опоблоку не тільки дешево відбувся за старими справами, але і залишається важливим гравцем на газовому ринку.

Тут його ключовим активом є зять Сергій Горовий, чоловік старшої дочки Ярослави.

2010 року, коли Бойко служив міністром, Горового на позачергових зборах акціонерів Київгазу обрали головою правління. Відтоді зять політика не залишає цей пост, хоча результати його роботи негативні. Нацкомісія з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) у травні 2015‑го перевірила компанію на предмет дотримання ліцензійних умов. Підсумок — НКРЕКП наклала на Київгаз максимальний штраф у 800 тис. грн.

Але звільнити зятя Бойка Київська міськдержадміністрація (КМДА) не може: за словами Петра Пантелєєва, заступника голови КМДА, це здатна зробити лише наглядова рада. Як стверджує чиновник, міська влада вже попросила компанію призначити загальні збори акціонерів, щоб переобрати раду. І сподіваються, що вони відбудуться до середини весни.

У липні минулого року Київгаз створив дочірнє підприємство КиївГазЕнерджі, якому делегував функції обслуговування споживачів. Директором стала теж не чужа Бойку людина — Владислав Красавін, який на сайті Ради досі значиться помічником на громадських засадах лідера Опоблоку.

Ані Горовий, ані Красавін не відповіли на питання журналістів, чи пов’язані їхні призначення з Бойком.

Горовий для Бойка — не тільки інструмент впливу на Київгаз, але і сімейний роботодавець. Він є співвласником видавничого дому Вавилон, до якого входять модні журнали l’Officiel та Pink. І дві старші дочки лідера ОБ працюють у цих виданнях: Ярослава — креативним директором l’Officiel, а Уляна — шеф-редактором Pink.

Непотоплюваний

Чому ГПУ спускає на гальмах справи, до яких причетний Бойко? Відповідаючи на це запитання, експерти зазначають кілька причин.

Лещенко каже, що у Шокіна є старший помічник — Василь Драган. За часів Януковича він був завідувачем сектора запобігання та виявлення корупції в апараті Міненерговугілля. «Драган був у Бойка головним борцем з корупцією саме тоді, коли купували вишки Бойка»,— пояснює нардеп БПП.

Бойко не захотів коментувати свої зв’язки з Драганом.

Але у ГПУ є і значно вагоміша причина затягувати слідство. І ця причина — найвища влада в особі президента країни. Про те, що без домовленостей з Банковою Бойко не був би такий спокійний за свою свободу, говорить Шабунін. Лідер Опоблоку, на його думку, дуже зручний конкурент для Порошенка на наступних президентських виборах.

Про існування якогось таємного «акта про ненапад», на думку політолога Євгена Магди, свідчить і те, що Опозиційний блок не виконує найважливішої функції — він не опонує главі держави. «ОБ не турбує владу, він шукає можливість з нею домовитися»,— пояснює експерт.

На останній прес-конференції президента журналісти нагадали Порошенку про те, що Шокін не підписує клопотання до парламенту про зняття депутатської недоторканності й арешт Бойка. На що президент відповів, що тепер це робота вже не ГПУ, а нових антикорупційних органів. “І про Бойка, будь ласка, матеріали в Антикорупційне бюро. І справи не будемо вибирати. Бойко, не Бойко — всіх корупціонерів до відповідальності”,— театрально заявив засновник Партії регіонів.

У Національному антикорупційному бюро журналістам сказали, що зараз у них немає кримінальних проваджень щодо Бойка.

Христина Бердинських, Національне бюро розслідувань України



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: