Архив рубрики: ‘Бакулін Євген’

Рада дала згоду на затримання й арешт нардепа-казнокрада з Опоблоку Євгена Бакуліна

Bakulin-Evgen1-500x323

 

Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Євгена Бакуліна з фракції «Опозиційний блок».

За це парламентарі проголосували після виступу генпрокурора під час засідання 15 березня 2018 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Бакуліна дали 274 депутати, на його затримання – 252 депутати, на тримання під вартою депутата – 240 депутатів.

12 березня регламентний комітет Верховної Ради дав дозвіл на притягнення до відповідальності, затримання й арешт Бакуліна за підозрою в участі у «злочинній організації Віктора Януковича», заволодінні чужим майном і замаху на заволодіння чужим майном, фінансовій оборудці, складанні фіктивних документів.

Зокрема, Бакуліну інкримінують заволодіння коштами «Нафтогазу Україна» у сумі 449 млн 963 тисячі гривень, закінчено замах на заволодіння коштами цього ПАТ у сумі 5 млрд 100 млн 36 тисяч гривень, а також у заволодінні майном і коштами «Чорноморнафтогазу» у сумі 404 млн 374 тисячі доларів при закупівлі нафтовидобувних вишок.

Розгляд у комітеті відбувся без Бакуліна, який повідомив листом про незадовільний стан здоров’я.

Генпрокурор Юрій Луценко запропонував Бакуліну піти на угоду зі слідством.

За даними ГПУ, Бакулін давно не відвідував Україну.

Бакулін очолював «Нафтогаз України» з березня 2010 року до березня 2014 року.

У березні 2014 року його затримали за підозрою в розкраданні коштів в особливо великих розмірах. Згодом Печерський райсуд Києва відпустив Бакуліна під заставу в сумі 10 млн грн.

Подання на опоблоківця Бакуліна «зависло» у регламентному комітеті, — подробиці

Bakulin-Evgen1-500x323

 

Верховна Рада, скоріше за все, не розглядатиме цього тижня подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт нардепа від «Опоблоку» Євгена Бакуліна.

Про це журналістам заявив перший заступник голови Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради Павло Пинзеник, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Малоймовірно, тому що неготове подання до розгляду. Минулого тижня, який був призначений календарним планом для роботи з виборцями, апарат Верховної Ради не зміг передати Бакуліну або його помічникам копію цього подання для того, щоб він надав свої пояснення у визначений регламентом п’ятиденний строк. Натомість народний депутат Бакулін звернувся з листом до комітету, де він заявив про те, що бажає обгрунтувати свою позицію, надати свої пояснення. Відповідно, завтра на засіданні комітету ми розглянемо стан підготовки до розгляду і визначимо, коли зможемо розглядати», — сказав Пинзеник.

За його словами, ймовірно, що це питання буде розглянуто Верховною Радою вже на наступному пленарному тижні 13-16 березня.

«Якраз тоді спливе 20-денний строк, визначений регламентом для розгляду у комітеті. В нього ми фактично, впевнений, вкладемося», — уточнив Пинзеник.

Як відомо, 16 лютого генпрокурор Юрій Луценко підписав подання про затримання і притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від «Опозиційного блоку» Євгена Бакуліна.

Луценко зазначав, що подання стосується підозр за статтями 255 (створення організованого злочинного угрупування), 191 (розкрадання державних коштів) та інших статей у справі про так звані «вишки Бойка».

За словами генпрокурора, Бакулін, попри те, що є нардепом, територію України давно не відвідував.

4 лютого помічник Бакуліна заявляв, що той перебуває у лікарні після операції.

Увечері 19 лютого голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив про те, що до парламенту надійшло подання генпрокурора на Євгена Бакуліна і зауважив, що невідкладно передав документи на розгляд профільного комітету.

Заступник голови регламентного комітету ВР народний депутат Володимир Арешонков прогнозував, що засідання комітету, швидше за все, відбудеться 28 лютого.

Бакулін очолював «Нафтогаз України» з березня 2010 року по березень 2014 року. У березні 2014 року його затримали за підозрою в розкраданні коштів в особливо великих розмірах. Згодом Печерський суд Києва відпустив Бакуліна під заставу в сумі 10 млн грн.

Генпрокуратур Луценко проситиме Раду зняти недоторканність з опоблоківця Бакуліна

Bakulin-Evgen1-500x323

 

Генпрокуратура проситиме Верховну Раду дати дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності депутата від «Опозиційного блоку» Євгена Бакуліна.

Про це на брифінгу заявив генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Заплановане подання у Верховну Раду з проханням надати дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності пана Бакуліна», — сказав Луценко.

Він додав, що подання внесуть наступного тижня, і воно буде розглянуте в установленому порядку.

Луценко додав, що Бакулін є нардепом, але територію України давно не відвідував.

«Але, тим не менш, для будь-яких подальших кроків – підозри, оголошення в розшук тощо – нам потрібен дозвіл Верховної Ради. Ми клопотатимемо про зняття депутатської недоторканності, затримання та арешт», — сказав генпрокурор.

Він додав, що подання стосуватиметься прохання на притягнення Бакуліна до відповідальності за статтями 255 (створення організованого злочинного угрупування), 191 (розкрадання державних коштів) та іншими статтями.

За словами Луценка, наразі у справі про так звані вишки Бойка засуджено двох осіб.

Зокрема, заступника голови правління «Чорноморнафтогазу» Олександра Кацубу, «який пішов на угоду зі слідством та відшкодував 130 мільйонів гривень до держаного бюджету», та працівника НАК «Нафтогаз України» Шевченка, який «розкаявся і також надав важливі дані для слідства».

Також скеровано до суду обвинувальний акт щодо ще одного працівника «Чорноморнафтогазу», ім’я якого поки не розголошують.

«Оголошено про підозру та обрано запобіжний захід двом особам: голові наглядової ради „Вернум банку“ Наталії Ігнатченко та Антону Фролову, її підлеглому», — сказав Луценко.

Також, він додав, що повідомлено про підозру та оголошено в розшук колишнього голову Нацбанку Сергія Арбузова, голову правління «Чорноморнафтогазу» Ясюка, його радника Сахілашвілі, директора департаменту Кудика, начальника відділу “ДАК «Чорноморнафтогаз» Савчин.

«Також сьогодні оголошено про підозру і оголошено в розшук заступника голови НАК „Нафтогаз Україна“ Євгена Корнійчука. Користуючись можливістю, знаючи, що він перебуває на території України і поки що переховується від слідства, пропоную йому добровільно звернутися до ГПУ, що вплине на кваліфікацію його злочину», — сказав Луценко.

Він додав, що 2 лютого ГПУ звернулася до колег із Латвії про повідомлення про підозру власнику «Ризької судноверфі» Василю Мельнику.

«Найголовніше те, що ми отримали інформацію та виконуємо замороження та аналіз руху коштів на рахунках, на які поступили розкрадені кошти у сумі близько 144 мільйонів доларів. Це може вивести нас на інші підозри і на інші подання до Верховної Ради, якщо буде доведено, що кошти надходили з цих рахунків до рахунків інших посадових осіб української держави або не державних службовців на той момент», — сказав Луценко.

Він наголосив, що слідство у справі має на меті «вийти на всіх учасників організованого злочинного угрупування».

Як відомо, Бакулін у 2007 році, а також із 2010 по 2014 роки обіймав посаду голови правління НАК «Нафтогаз України».

За даними «Української правди», у справі про «злочинну організацію Януковича» на чолі з Сергієм Курченком, яка дозволила здійснити спецконфіскацію 1,5 мільярда доларів оточення екс-президента, є 9 епізодів.

Серед них – і незаконне заволодіння скрапленим газом ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укранафта» на загальну суму 2,196 млрд грн, і «вишки Бойка» з незаконним заволодіння коштами ПАТ «Нафтогаз України» на загальну суму 4,966 млрд грн.

27 січня 2017 року Приморський райсуд Одеси наклав арешт на чотири самопідйомні бурові установки  ПАТ «Чорноморнафтогаз», захоплені Росією в результаті анексії Криму.

У грудні 2017 року Луценко повідомив, що «слідство у так званих „вишках Бойка“ доходить до пред’явлення матеріалів на зняття депутатської недоторканності».

Генпрокуратура порушила низку кримінальних проваджень щодо людей із оточення екс-президента Віктора Януковича, який утік до Росії 2014 року.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: