Архив рубрики: ‘Козак Тарас’

Депутат Козак підкуповує виборців молитовниками. Фото

У Жовківському районі Львівщини місцевий депутат, колишній митник та податківець Тарас Козак розповсюдив серед парафіян та учнів «Молитовник для школярів та студентів». У книжці відібрано усі традиційні та маловідомі молитви. На обкладинці з однієї сторони класично є зображення образа, а з іншої — фото депутата Львівської облради Козака.

«Молімося за тих, хто офірують цей молитовник вам», — сказано у передмові.

У день Великодня, Різдва та інших великих свят також є традиція, коли після Служби Божої священики зачитують привітання від очільників церкви, єпископів. Після них читають привітання місцевих депутатів. На Мостищині зачитують привітання місцевого депутата-бізнесмена Ярослава Дубневича та його брата Богдана. Вони є меценатами у Мостиському, Пустомитівському районах.

«Привітання до громади від Блаженнійшого Святослава та владики Ігора із Львівської архієпархії є традиційним. Привітання від меценатів священики зачитують на свій розсуд і на свою совість. Церква є окремо від політики, — розповів отець Павло Дроздяк із Львівської Архієпархії УГКЦ. — Церква на сьогодні є єдиною незаплямованою інституцією і лише їй довіряють люди. Тому ми не можемо прив’язувати до неї різних людей, щоб не заплямувати ім’я Церкви. Як вихід, привітання можна видрукувати і вивісити на дошці оголошень при храмі, кожен може собі його прочитати. Нехай ліва рука не знає, що робить права. Справжня жертва має бути таємна і безкорислива, щоби вона була угодна Богу. Ми напередодні виборів закликатимемо священиків не долучатися в жодному випадку до передвиборчої кампанії».

Уся церковна література має мати окрім номеру і серії видавництва ще й окремий номер і серію, надану місцевою архієпархією. Тобто має видаватися за дозволом церкви.

«Просто фраза „друкується за дозволом церкви“ не є свідченням того, що книжка дійсно погоджена і апробована церквою», — додав отець.

10 квітня 2012

 

Тарас Козак или почему же мафия бессмертна?

Иногда диву даешься, до чего одиозные фигуры попадаются в структурах нашей власти. И насколько они живучи. Взять хотя бы таможенника Тараса Козака. Выбить его из обоймы не смогли ни вопиющая, не скрываемая коррумпированность, ни уголовные дела, заведенные прокуратурой, ни подозрение в причастности к убийствам Степана Сенчука и криминального авторитета «Рокеро», ни «тысяча и одно» безобразие, творимое им ранее и сейчас, на должности зампреда ГТС, на которой он восстановился по суду.

Тарас Козак сделал карьеру во Львове, где с помощью Сергея Медведчука дослужился до первого заместителя главы ГНА во Львовской области (2001- 2003 гг). После этого он был назначен начальником Западной региональной таможни. А с июня 2004 совмещал эту должность с постом замглавы Гостаможенной службы. Там он лег под Калетника, благодаря чему успел поруководить многими особо доходными региональными таможнями. Как он это делал, знает и прокуратура, и СБУ, и УБОП, и даже простые люди. Еще в 2004 году на форуме сайта «Україна податкова» один читатель делился информацией, как говорится, с полей. http://web.archive.org/web/20070216083916/podatkova.org.ua/228.htm

«Мимовільним повіреним у темних справах Шегинської митниці я став зовсім випадково: минулого тижня їхав за товаром до Польщі і на самому переході зустрів свого однокласника, який зараз працює у Митній Варті. “Питаєш, чого я тут стою, як х…? – однокласник засміявся, – є таке “указаніє”. Він підняв палець догори: “Колишній заступник начальника Львівської ДПА, а нині керівник Західної регіональної митниці Тарас Романович Козак заявив начальству, що є підозра про те, що не всю “касу” приносять йому, і для того аби вирахувати “крису”, поставили тут нас, Митну Варту. Дивись, кожному з нас начальник Митної варти “Ямєля” (Олег Ямельницький) розробив спеціальні контрольні листки на яких окремо вказано скільки через кордон пройшло “тірів”, “бусів”, авто з причепами тощо. Все це треба облікувати, а рано старший зміни документацію звіряє і разом із зібраною готівкою везе це все до Львова на звірку до першого заступника нині вже генерал-лейтенанта Тараса Козака Ігоря Цибульського. Там йде основний “дєрєбан”. За зміну (зміна 12 годин) збираєм з поста від 30 до 80 тисяч доларів США – все залежить від кількості транспорту. У місяць маємо 60 змін. Множити вмієш? Давай візьмемо середнє: 60 помножимо на 60. Скільки виходить? Правильно – 3 мільйони 600 тисяч доларів !!! Готівки!!! Щомісяця, при мінімальних затратах.

Щоправда, останнім часом митникам залишається тільки те, що впаде з панського столу “Учителя” (саме так називають на Шегинях Тараса Козака, – автор). Йдуть через Шегиню машини, номери яких ми навіть не записуємо, бо то їде аппаратура рідного брата “Учителя” Бодіка, якого ми між собою називаємо “Брат – 2”. Я відкрив термос, ми випили з вартовим наших рубежів трохи кави і він повів ще кілька цікавих моментів. Насамперед, списки усіх авто з назвою товару, номерами машин і “тяглами” СБУ має, але нікого не затримує, бо особисто весь цей бізнес Тараса Козака “кришує” начальник обласної СБУ генерал Химей, якого для цієї мети і прислали з Києва…».

В декабре 2004 года Тараса Козака все же уволили (чуть ли не последним указом президента Кучмы) за абсолютно беспредельную коррумпированность. Первый год после оранжевой революции он скрывался от следствия. В 2006 году всплыл в «Блоке Наталии Витренко» под теоретически проходным 15 номером. А в конце 2006 года выиграл суд (уж не львовский ли, под управлением Зварича?!!!) и восстановился на должности зампредседателя Гостаможслужбы. Что-то там занес браткам Януковича, и те вернули его на прежнее доходное место.

Вскоре посыпались депутатские запросы о деятельности, или, точнее, криминальных деяниях Козака и его многочисленной родни. Фрагменты из этих запросов – это просто хроника криминальных будней таможенного олигарха.

«07.09.2007р. Державною архітектурно-будівельною інспекцією було видано ТзОВ «Пройпшем Україна» (код ЄДРПОУ 35322594) ліцензію серії АВ №358018, відповідно до якої товариство отримало право на здійснення проектних робіт.

Це дає підстави вважати, що заявник подавав відповідні відомості про наявність запровадженої системи якості згідно з вимогами ДСТУ І5О серії 9000.

Відомо, що процес створення ефективно діючої системи якості, яка б відповідала вимогам ДСТУ І5О серії 9000, а також здійснення встановлених процедур оцінки такої системи та отримання сертифікату відповідності займає тривалий проміжок часу.

В той же час, з моменту державної реєстрації ТзОВ «Пройпшем Україна» як юридичної особи (17.08.2007р.) до моменту отримання ліцензії на провадження будівельної діяльності (07.09.2007р.) минуло лише 20 календарних днів, що однозначно свідчить про неможливість за такий короткий проміжок часу запровадити систему якості згідно з вимогами ДСТУ І5О серії 9000 та підтвердити ЇЇ відповідними документами.

Аналогічні порушення були допущені при видачі ліцензій на провадження будівельної діяльності ТзОВ «Інтер’єр Янкович» (код ЄДРПОУ 35253526, юридичну особу зареєстровано 04.07.2007р., ліцензію серії АВ №358023 видано 07.09.2007р.), ТзОВ «Київінвестспецбуддевелопмент» (код ЄДРПОУ 35141168, юридичну особу зареєстровано 10.05.2007р., ліцензію серії АВ №357630 видано 23.08.2007р.) а також ТзОВ «Будімекс-Дромекс» (код ЄДРПОУ 34668717, юридичну особу зареєстровано 31.10.2006р., ліцензію серії’АВ №313091 видано 26.01.2007р.)…»

Во всех этих предприятиях учредителем является близкая связь Тараса Козака –

Шепита Олег Григорович: его кум. Козак обеспечивал Шепите, как и прочей родне, режим наибольшего благоприятствования по системе, описанной выше относительно «брата Боди»: укрывал их доходы от законного налогообложения, способствовал незаконному получению лицензий и т.д.. Список структур, которые входят в орбиту бизнеса Козака и Ко, – не секрет, его даже называли в депутатских запросах.

«Такими підприємницькими структурами є: ТОБ фірма «Хоммар» ЛТД (код ЄДРПОУ 19329990), ЗАТ Львівський м’ясокомбінат (код ЄДРПОУ 443772), ЗАТ «Біохімфарма» (код ЄДРПОУ 25590698), ТОБ «Тако плюс» (українсько-чеське) (код ЄДРПОУ 30706774), ТОВ «Мальвазія-інвест» (код ЄДРПОУ 25236873), ТОВ «Керамбуд» (код ЄДРПОУ 31829585), ПП торгівельна компанія «Рукавичка» (код ЄДРПОУ 35227449), ТОВ «Озеро» (код ЄДРПОУ 19163911), ТОВ торгівельно- виробнича компанія «Львівхолод» (код ЄДРПОУ 1553681), ТОВ авіаційна компанія «Галавіасервіс» (код ЄДРПОУ 30605611), СП у формі ТОВ українсько» латвійське «Сканді авто» (код ЄДРПОУ 25553941), ТОВ «Капітал плаза» (код ЄДРПОУ 34605772), ТОВ «Добробут-інвесі» (код ЄДРПОУ 31228208), ТОВ «Будімекс-дромекс» (код ЄДРПОУ 34668717), ТОВ «Інтер’єр янкович» (код ЄДРПОУ 35253526), ТОВ «Пройпшем Україна» (код ‘ ЄДРПОУ 35322594), ТОВ «Міськбудмоноліт» (код ЄДРПОУ 32970122), ТОВ «Магнат» РР» (код ЄДРПОУ 33087083), «Київінвестспецбуддевелопмент» (код ЄДРПОУ 35141168).

Протиправна діяльність підприємств координуються і спрямовуються групою осіб, які є або керівниками, або засновками вказаних підприємств. Такими особами є Козак Богдан Романович (брат), Козак Богдан Михайлович (двоюродный брат), Козак Василь Михайлович, Козак Зиновій Павлович, Козак Олег Михайлович, Козак Ольга Романівна (сестра, учредитель «Конкордия-Львов» и «Львівхолод»), Козак Роман Іванович, Козак Роман Михайлович, Козак Софія Степанівна, Шепіта Олег Григорович, Шепіта Григорій Степанович, Марко Роман Михайлович. Підприємства поєднує не тільки одні й ті ж засновники і керівники. Усі вони є елементами кількох злочинних схем…»

Вообще, в количестве «козачих родственнников» – черт ногу сломит, тем болем, что есть полные тезки. Выручает, что все они «кублятся» вокруг «Львівхолода». Тут и Богдан Романович 28.01.1967 г.р., генеральний директор ТзОВ “Торгівельно-виробнича компанія “Львівхолод”, депутат Львовского облсовета. И Богдан Романович (Бодя), 1974 года рождения, учредитель фирмы «Керамбуд».

Кстати, интересная фирма. На нее был оформлен знаменитый контрабандный самолет ЯК-42, за который Козаки не уплатили пошлину и попались (дело вела прокуратура). И не только.

Вот что пишет в своем запросе народный депутат Кендзьор:

«Згідно з отриманою мною інформацією, яка стала мені відома у зв’язку із здійсненням депутатської діяльності, Козаком Т.Р. через підставних осіб, зокрема ТзОВ «Керамбуд», по суті власником якого являється рідний брат Тараса Козака — Роман Козак … за допомогою тіньових схем через дане підприємство фактично за безцінок скуповувались землі Міністерства оборони України, тим самим завдано державі значних збитків…»

История с самолетом и «военными участками» подробно описывалась на сайте «ОРД» в статье «Кайдашева мафия (львовский вариант)» http://ord-ua.com/2006/06/20/kajdasheva-mafiya-lvovskij-variant/. У Тараса Козака дома были обыски, а его кум Олег Сало (бывший начальник львовской милиции) находился в розыске.

Там же упоминалась и нераследованная до конца версия убийства Степана Сенчука. Дело в том, что «Керамбуд» построил фабрику по производству керамики, и ему зачем-то понадобились мощности «Львовсельмаш», на тот момент подконторольной Сенчуку.

По данным львовского интернет-издания «Обсерватор» http://www.observator.com.ua/, братья Козаки начали насиловать «Львовсельмаш» с помощью тещи Боди Козака – Мирославы Дякович, скандально известной собственницы крупнейшей нотариальной конторы во Львове, почетного консула ФРГ, которая через своего мужа начальника областного управления юстиции, сбывала конфискат через… Рава-Русскую таможню.

В прессе не раз упоминалось, что причиной гибели Сенчука был как раз «Сельмаш». Именно о ” Сельмаше “ Сенчук должен был говорить с адвокатом Владимиром Косенко, которого ожидал в машине, в глухом месте рано утром у поселка Брюховичи. Владимир Косенко, вопреки распространенной в СМИ информации, никогда не был адвокатом Сенчука. Он был адвокатом Козака и фирмы «Керамбуд», т.е. представителем противной стороны.

Следствие по убийству Сенчука выявило удивительные факты. Сенчук почему-то решил встретиться с адвокатом утром в лесу возле заправки, а не в офисе или ресторане, где обычно проводят такие встречи. Приехал один, без охраны, но в бронежелете. Адвокат опоздал на встречу на 10 минут. Якобы ему позвонили. За эти 10 минут Сенчука и расстреляли. Тело Сенчука тоже случайно обнаружила… теща Козака Мирослава Дякович (это зафиксировано милицейскими протоколами). Она тоже живет в Брюховичах, как и Сенчук, и по какому-то странному совпадению именно по этой дороге и в это время ехала на работу. Ее водитель увидел автомобиль с разбитым стеклом. Мирослава подошла, увидела, что Сенчук – покойник и вызвала милицию. Только после этого подъехал адвокат. Странно, правда?

По не менее странному стечению обстоятельств, Козак имел бизнес еще с одним покойником – криминальным авторитетом Николаем Лозинским по кличке Коля Рокеро. Коля Рокеро был расстрелян неизвестными на проспекте Черновола 10 января 2007 года. Вскоре после того, как Козак восстановился на должности замглавы таможни.

Как писал в 2007 году сайт УкрИнформБюро, «Рокеро бандитом уже назвать было трудно – он стремительно легализовался. Николай Лозинский владел частью акций Дрогобычского НПЗ, поддерживал контакты с Петром Дыминским и экс-начальником Западной региональной таможни Тарасом Козаком. Впрочем, Тараса Козака неоднократно видели вместе с теми, кто обычно обращается к милиционерам «гражданин начальник» – не только с Лозинским («Рокеро») но и неким Кляпом («Чебурашка»), а также прочими «авторитетами». Соответственно, Рокеро через Козака контролировал экспорт-импорт на Львовщине. В преступных кругах его считали наркобароном. Однажды он был задержан сотрудниками УБОПа во Львове. При задержании у Рокеро изъяли 1 грамм 72 мг героина. Мелковато для наркобарона, но вполне нормально для бандита…».

По сведениям из надежных источников, львовским сыщикам не дали раскрутить версию убийства Рокеро из-за того, что он стал «нависать» над Козаком принуждать к продолжению криминального сотрудничества, которое для Тараса Романовича уже стало «чемоданом без ручки». Еще одна интересная деталь: Коля начинал свою «карьеру» в группировке львовского криминального авторитета Ореста Завинского, он же «Завиня», убитого в начале 90-х. А любовницей «Завини» была та самая теща брата Козака – Мирослава Дякович. Возможно, Коля имел на Козака или его родню жесткий компромат, от которого решили избавиться посредством пули киллера? На этом фоне прочие преступные деяния Козака – это лишь детские забавы.

Впрочем, нынешняя преступная деятельность Козака тоже тянет на несколько серьезных уголовных статей. Цитируем запрос депутата Кендзьора:

«Злочинна діяльність підприємницьких структур, починаючи з порушень під час реєстрації і отримання дозвільних документів, триває роками без належних перевірок фінансово-господарської діяльності завдяки стійким корупційним зв’язкам з посадовцями правоохоронних і контролюючих органів.

Згідно з отриманою мною інформацією одним з кураторів протиправної діяльності злочинного угруповання є заступник Голови Державної митної служби України Козак Т.Р.

Про обґрунтованість зазначеної інформації, крім іншого, може свідчити наступний факт. В період, коли вказана посадова особа здійснювала контроль за питаннями будівництва в Держмитслужбі, був проведений тендер, під час якого обиралось підприємство, що здійснюватиме будівництво вантажного терміналу на митному посту «Порубне». Тендер було організовано Козаком Т.Р. таким чином, що його виграло одне з будівельних підприємств, яке входить до злочинного угруповання, про яке йдеться.

На будівництво Держмитслужбою було виділено невиправдано великі кошти, однак станом на сьогодні вантажний термінал залишається недобудованим і його будівництво знаходиться в законсервованому стані…».

«З метою мінімізації” податків, що підлягають сплаті, підприємствами, основним видом діяльності яких є будівництво, а саме, ТОВ «Добробут-інвест», ТОВ «Будімекс-дромекс», ТОВ «Капітал Плаза», ТОВ «Пройпшем Україна» ТОВ «Інтер’єр янкович», використовуються підприємства, зокрема, ТОВ «Керамбуд», ТОВ «Мальвазія-інвест», які за рахунок операцій з виготовлення і купівлі-продажу будівельних матеріалів забезпечують досягнення протиправних цілей.

Крім того названі підприємства використовуються для легалізації будівельних матеріалів, ввезених в Україну контрабандою.

ЗАТ «Львівський м’ясокомбінат» перетворився на джерело розповсюдження в Україні м’ясопродуктів, що не підлягають вживанню населенням, оскільки виготовлені з неякісної сировини, у тому числі, ввезеної контрабандою, тобто не тільки без сплати обов’язкових платежів, а й без належних ветеринарного і санітарного контролю,

До злочинних схем отримання незаконних прибутків невід’ємним ланцюгом входять підприємства, що займаються оптовою і роздрібною торгівлею: СП у формі ТОВ украінсько-латвійське «Сканді авто», ТОВ фірма «Хоммар» ЛТД, ТОВ «Тако плюс», ПП торгівельна компанія «Рукавичка», ТОВ торгівельно-виробнича компанія «Львівхолод».

Крім вирішення питань мінімізації податків і реалізації контрабандних товарів названі торговельні підприємства причетні до протиправного отримання коштів з держбюджету шляхом незаконного повернення ПДВ.

Недостовірне документальне підтвердження господарсько-фінансових операцій у відповідних документах надає змогу усім з названих вище підприємств не сплачувати податки в повному обсязі.

Характерно, що осередком протиправної діяльності згаданих вище

підприємств перестала бути лише Львівська область. На сьогодні ланцюги злочинного угруповання безкарно забезпечують свої протиправні бізнесові інтереси вже і в Криму, і місті Києві…».

Добавим от себя –сегодня сфера преступной деятельности нашего героя расширилась до общегосударственных масштабов. Если его не остановить, то не, ровен час, будем иметь львовскую-полусемейную ОПГ транснационального значения…

Сергей Ульянов

http://h.ua/story/197389/

http://ord-ua.com/2009/05/14/tara/?lpage=1Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: