Архив Вересень 4th, 2019

Зеленский порушує Конституцію, ветуючи закони після відведеного терміну

 

 

Зеленський повернув Раді закон про підтримку «Пласту», переданий йому ще 19 червня 2019 року — тобто, президент витратив на його повернення значно більше часу, ніж через п’ятнадцять днів, відведених Конституцією, повідомляє 40ka.info.

У статті 94 Конституції України зазначено: «Президент України протягом п’ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його, або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.
У разі, якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений.»

30 травня Верховна Рада 8 скликання ухвалила закон «Про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України».

19 червня тодішній голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав його й передав на підпис новому президенту Володимиру Зеленському.

3 липня Андрій Парубій нагадував, що термін для підписання закону про «Пласт» спливе 4 липня.

У Зеленского почали сінхронізувати тоталітарні законопроекти з російськими?

 

 

Депутати від партії «Слуга народу» подали у Верховну Раду, але потім відкликали законопроект, який передбачає з 2024 року нововведення – щоб українці при купівлі SIM-карти обов’язково укладали договір з оператором і реєстрували телефон. Подібна норма вже давно діє в Росії.

Про це свідчить проект закону 1083 “Про електронні комунікації” на сайті парламенту, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Ініціаторами вказані нардепи з фракції «Слуга народу» Олександр Федієнко, Михайло Крячко, Єгор Чернєв, Роман Соха і Сергій Штепа. Разом з народними обранцями ініціатором законопроекту виступає віце-прем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Постачальник електронних комунікаційних послуг з 1 січня 2024 року призупиняє надання електронних комунікаційних послуг абонентам, які отримують послуги без укладання договору у письмовій формі та без реєстрації», — йдеться в проекті.

«Відсутність в Системі контролю кодів ІМЕІ оригінального (такого, що не повторюється) коду ІМЕІ термінального обладнання є підставою для блокування постачальником електронних комунікаційних послуг доступу до електронної комунікаційної мережі такого термінального обладнання», — зазначено в документі.

У пояснювальній записці до законопроекту його ініціатори обгрунтовують нову норму вимогами часу та євроінтеграцією.

«Цілями та завданнями (закону) є встановлення засад державного управління та регулювання у сфері електронних комунікацій, що відповідатимуть вимогам часу та євроінтеграційним процесам, для розвитку сфери електронних комунікацій в Україні», — пишуть вони.

У випадку ухвалення законопроект мав набути чинності 1 січня 2020 року.

Видання AIN.ua зазначає, що проект зіткнувся з критикою з боку Facebook-спільноти. Законопроект містить норми тоталітарних російських законів.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: