Архив Вересень 3rd, 2018

Спалюють листя – телефонуй «102»!

policia-menti1-500x333

 

Коли починається осінь, ми говоримо «Ех… почалась пора хвороб», шмигаємо носом і закутуємо шию шаликом. Та й дійсно, з початком осені суттєво зростає захворюваність. Але схильність до хвороб восени рідко пов’язують зі спалюванням листя. Хоча кожен другий українець має алергію на дим, тож спалювання листя і сухої трави послаблює імунітет половини жителів нашої країни.

Кожен, хто спалює листя — отруює себе і всіх навколо. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. Разом з димом в повітря вивільняються пестициди, автомобільні вихлопи та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року.

Нерідко разом з листям горить сміття. Зрозуміло, що це спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання.

Слизова оболонка дихальних шляхів не здатна протистояти збудникам захворювань, коли подразнена димом. Більше того, в тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. При тлінні вологого листя з димом у повітря вивільняються діоксини.

А тепер згадаємо, кого найчастіше можна побачити біля вогнищ? Звісно, дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, а вплив диму на їхні організми особливо небезпечний.

Окрім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу для природи: з листям згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка; руйнується ґрунтовий покрив (вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми), відбувається збіднення ґрунту; знищується насіння і коріння трав’янистих рослин; пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту.

Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки; зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків; погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП.

Також спалювання рослинних залишків є прямим порушенням законодавства, а  саме: ст.50 Конституції України, ст.ст.9, 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», п.п. 3.6.14., 3.7.4.  Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, п.п. 3.6., 6.4.2. Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України, Закону України «Про благоустрій в населених пунктах».

Дії, що є порушенням зазначених норм законодавства тягнуть відповідальність відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Найкращою і єдиною альтернативою спалюванню листя є компостування. Кожен власник присадибної ділянки і навіть «Зеленбуд» на своєму господарському дворі можуть зробити компостну яму, зберігаючи в ній рослинні залишки. В результаті не буде забруднюватись повітря, а за півроку кожен матиме власне безкоштовне добриво.

Відповідно до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протоколи щодо  порушень, які стосуються ст.77-1 Кодексу, складають посадові працівники Міністерства внутрішніх справ України. МВС — єдиний орган в Україні, працівники якого регулярно патрулюють всі населені пункти.

Хочеться побажати кожному читачеві не бути байдужим як до довкілля, так і до власного здоров’я і не забувати щоразу, коли бачите спалювання листя або трави, викликати МВС.

Спалюють листя — телефонуй 102!

Олексій Василюк, 40ka.info

Афера по-новому: вся виручка київського метро йде на погашення 1,83 млрд грн боргу перед другом #Кличко — росіянином Фуксом

російський олігарх Павло Фукс (посередині)

російський олігарх Павло Фукс (посередині)

 

Державний виконавець Мін’юсту виніс постанову про арешт коштів КП «Київський метрополітен», що знаходяться у всіх касах метрополітену і надходять до них.

Про це свідчить постанова Господарського суду Києва від 22 серпня 2018 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Арешт накладений у рамках виконавчого провадження, за яким з метрополітену має бути стягнуто 1,83 млрд грн боргу на користь компанії «Укррослізинг».

Зазначеною постановою визначено, що арешт поширюється також на кошти, що надходять в усі каси метрополітену після прийняття зазначеної постанови.

При цьому зазначено, що всі видаткові операції з кас слід зупинити.

Всі кошти з кас метрополітену повинні зараховуватися на депозитний рахунок Мін’юсту або розрахунковий рахунок комунального підприємства в «Укрсиббанку» до повного виконання рішення суду щодо стягнення 1,83 млрд грн боргу.

КП «Київський метрополітен» оскаржило арешт власних коштів в касах, але суд визнав дії держвиконавця правомірними.

Влітку минулого року близько місяця теж діяла аналогічна постанову Держвиконавчої служби, якою накладався арешт на грошові кошти, що знаходяться в касах КП і надходять в них, а також зупинялися видаткові операції по касам на суму стягнення.

Торішня постанова не оскаржувалася метрополітеном і виконувалася шляхом зарахування грошових коштів на розрахунковий рахунок комунального підприємства в банку.

31 січня 2017 року Київський апеляційний госпсуд ухвалив стягнути з КП «Київський метрополітен» на користь ТОВ «Укррослізинг» 1,97 млрд грн заборгованості за договором фінансових лізингових послуг, згідно з яким фірма у 2009 році передала метрополітену в користування 40 вагонів головних і 60 вагонів проміжних.

У сумі боргу заборгованість за самі вагони становила всього 366 млн грн, решта — відсотки, пеня, інфляційні втрати та «коефіцієнт коригування» на суму 1,19 млрд грн.

Станом на вересень 2017 року з КП «Київський метрополітен» за все було стягнуто 155,92 млн грн, з яких 140,33 млн грн на користь «Укррослізинг» і 15,59 млн грн виконавчого збору.

У 2008 році власником «Укррослізинг» було ТОВ «Київринг» Андрія і Владислава Лебедів, які зараз є помічниками нардепа від БПП Сергія Алексєєва — президента фан-клубу братів Кличко.

Напередодні підписання угод з метрополітеном «Укррослізинг» перейшов у власність кіпрської Impofirm Consulting Limited, близької до екс-регіонала Юрія Іванющенка.

Наразі власником «Укррослізинг» є кіпрська компанія «Укррослізинг Сайпрус Лімітед», бенефіціаром якої з серпня значиться австрійський консультант Уве Крістіан Ешнер.

До нього бенефіціаром компанії з 2017 року був російсько-український бізнесмен Павло Фукс. В Україні Фукс відомий скупкою токсичних активів у оточення Віктора Януковича.

Нагадаємо, з липня 2018 року вартість проїзду в київському метрополітену зросла з 5 до 8 гривень за поїздку.

Аваковщина. 60 случаев за лето: на трассе Одесса-Киев безнаказанно грабят авто с пассажирами

police-new1-500x330

 

На трассе Одесса-Киев в посёлке Шарин Черкасской области на АЗС Socar преступники ограбили автомобиль Volkswagen Touareg, в котором на момент преступления находились четыре человека, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Как написал в своем Facebook Андрей Егельницкий, который стал жертвой нападения, парковка АЗС была освещена, там были камеры видеонаблюдения.

«Я находился за сиденьем пассажира (на заднем ряду), моя мама находилась на пассажирском переднем — мы оба и приняли удар на себя. За секунду до произошедшего я открыл глаза и увидел в окне глаза — огромные, наркоманские, страшные», — рассказал он.

Два преступника выбили локтями стекла авто и потянулись за сумками.

«Произошло это действо в 2.45 ночи. Я успел схватиться за сумку и пытался криком (может это конечно и дебильно, но все же) как-то сбить с толку нападающего. Но он тупо выдернул меня вместе с сумкой из окна», — сообщил Егельницкий.

По его словам, нападавшие скрылись на серебристом Ауди А6 примерно 2008 года выпуска, номера были АА 52… Автомобиль скорее всего был с литовской регистрацией и «левыми» номерами.

«После прибытия полиции, мы выяснили, что там это обычное дело, а преступников никак не могут поймать. И буквально через 10 минут, в 15 км от нас также ограбили еще одну машину», — добавил он.

Егельницкий отметил, что преступники работают без масок — в капюшонах. А перед нападением покупали на АЗС пиво.

«Безнаказанность просто прям и прёт из этого всего. А погоны все это крышуют — и вы меня не переубедите в этом никак. (60 случаев за лето)», — подчеркнул он.

Теперь Егельницкий ищет документы на всю свою семью и техпаспорт на Volkswagen Touareg 2012 года с донецкой регистрацией.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: