Архив Вересень 11th, 2018

Депутат Київради Роман Марченко захопив 12 ділянок і оформив на родичів

stan-deputatom1-300x201

 

Партія «Самопоміч» заявляє, що депутат її фракції у Київради Роман Марченко, через якого виключили з партії 4 осіб, захопив 12 земельних ділянок у Києві, більшість з яких оформив на родичів.

Про це повідомляє прес-служба партії з посиланням на висновки внутрішнього розслідування щодо депутата Марченка.

«Під час розслідування були виявлені такі факти: Роман Марченко та члени його родини захопили 12 земельних ділянок у Києві загальною площею близько 1,4 га, зокрема близько 0,6 га берегової лінії озера Вітовець. 8 земельних ділянок оформлено на членів родини Марченка або пов’язаних із ним осіб із порушенням вимог закону, 4 ділянки фактично використовуються родиною Марченка без будь-який правових підстав», — йдеться в повідомленні.

Також у партії з’ясували, що Марченко не вказав у декларації за 2016 рік дохід, який отримала його дружина від продажу 6 земельних ділянок берегової лінії озера Вітовець, чим, ймовірно, порушив вимоги закону.

Крім того, вказується, що юридична фірма, партнером у якій є Роман Марченко, веде активну комерційну діяльність в окупованому Криму та на території Росії.

У висновках розслідування йдеться, що «голові фракції Сергію Гусовському було відомо про звинувачення Романа Марченка у корупційних діях щонайменше з 2017 року».

«Для нас цих результатів цілком достатньо для того, аби чітко зрозуміти – дії Марченка і тих, хто його покриває, не мають нічого спільного з нашими цінностями. Оприлюднювати таку інформацію для нас завжди непросто. Це боляче, оскільки ми також несемо політичну відповідальність у цій історії. Але в нас немає вибору», – заявила керівник київського осередку «Самопомочі» Оксана Сироїд.

Вона також додала, що всю інформацію щодо Марченка передадуть до НАЗК, НАБУ та інших правоохоронних органів.

Як повідомлялося, увечері 6 вересня стало відомо, що виконавчий комітет “Об’єднання «Самопоміч» виключив з партії чотирьох депутатів Київради. Ще чотирьох членів фракції, але не партійців, попросили залишити лави їхньої команди.

Крім того, виконавчий комітет партії почав процедуру відкликання за народною ініціативою депутата Романа Марченка.

До цього рішення було б менше уваги, якби партія не вигнала найпопулярнішого члена «Самопомочі» в столиці та голову київської фракції Сергія Гусовського.

Причиною такого жорсткого рішення стали звинувачення в бік Гусовського та компанії в покриванні члена фракції «Самопоміч» Романа Марченка, сім’ї якого Київрада за останні два роки виділила 1,4 га землі.

6 вересня виконком партії пообіцяв розпочати процедуру позбавлення його мандату та навіть передати зібрані ними матеріали до НАБУ та НАЗК, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Сам юрист-депутат пояснив, що користується цими земельними ділянками з 80-х років, а їхня приватизація триває вже 12 років.

Гусовський своє виключення з партії пов’язує з наближенням президентських виборів та небажанням виконувати геть усі вказівки «згори».

С молотка: в Киеве продается имущество «миллиардера»-мошенника

Bahmatuk-Zhevago1-500x375

Помещения торгово-выставочного комплекса «Квадрат Дружбы Народов», принадлежавшее ранее миллиардеру Олегу Бахматюку, выставлено на продажу через электронную систему торгов СЕТАМ. Об этом сообщает Национальное бюро расследований Украины.

В 2014 году состояние Олега Бахматюка журнал «Фокус» оценил в 2,676 млрд долларов, что позволило ему занять 6-е место в рейтинге «100 самых богатых людей Украины».

Сам торгово-выставочный комплекс расположен в подземном переходе на бульваре Дружбы народов. На аукцион выставлены помещения площадью 4828,7 кв. метров (это составляет почти 9/10 частей от нежилых помещений перехода, общая площадь которых 5395,3 кв.метра).

Торги намечены на 1 октября 2018 года и стартуют с суммы в 97,426 млн гривен, при гарантийном взносе в 4,8713 млн гривен.

Само имущество было отобрано у олигарха из-за долга «Укрсоцбанку» в сумме 34 млн гривен. Деньги олигарх получил в банке еще в 2007 году, где имущество компаний Бахматюка выступило в качестве залога. Вернуть указанную сумму бизнесмен должен был еще в декабре 2008 года, но из-за уклонения от уплаты имущество «Квадрат Дружбы Народов» было арестовано лишь в апреле 2018 года.

Бронекатеры «Кременчуг» и «Лубны» запущены в Азовское море

rus-agresia-virsh1-485x500

 

Заместитель министра инфраструктуры Юрий Лавренюк на своей странице в Фейсбук заявил об усилении военного присутствия ВМС Украины в акватории Азовского моря — два бронекатера Гюрза-М — «Кременчуг» и «Лубны» прибыли в Бердянск и успешно спущены на воду. Об этом сообщает 40ka.info.

Усиление военного присутствия в акватории Азовского моря направлено на пресечение дальнейших попыток российской стороны ограничивать заход торговых судов в порты Бердянск и Мариуполь.

С выходных в Бердянск прибыло два бронекатера катера Гюрза-М — «Кременчуг» и «Лубны», соответствующие фото, подтверждающие информацию, Юрий Лавренюк опубликовал у себя на странице.

Благодаря Холодницкому фигурант «метизного дела» успел переписать многомиллионное имущество на дочь

Holodnytskyi-Nazar1

Главу Специализированной антикоррупционной прокуратуры, заместителя генерального прокурора Назара Холодницкого подозревают в затягивании с подписанием подозрения фигуранту так называемого «метизного дела».

Об этом рассказали в Facebook в Центре противодействия коррупции, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

«Летом 2016 детективы НАБУ подготовили подозрения двум фигурантам хищений в «Укрзализныци». Важно, чтобы обоим объявили подозрения в один день. И здесь свое слово сказал господин Назар: одному из фигурантов с подозрением затянули», — рассказали в центре.

Отмечается, что «в течение месяца, подаренного Холодницким», один из фигурантов переписал на дочь свое имущество: десять квартир, восемь машиномест, земельные участки и магазины.

«Одна только восьмикомнатная квартира площадью 600 квадратов над Днепром стоит более $2 млн. Поэтому не спрашивайте, почему мы требуем увольнения Холодницкого. С таким руководителем САП воры могут ничего не бояться дальше», — пишут в ЦПК.

Напомним, в кабинете Назара Холодницкого несколько недель работало подслушивающее устройство. Глава НАБУ Артем Сытник сообщил КДКП, что Назар Холодницкий вмешивался в дела в отношении народного депутата Георгия Логвинского, Олега Бахматюка, мэра Одессы Геннадия Труханова, экс-главы НАПК Натальи Корчак, а также помощника Олега Ляшко Александра Богачева, который предлагал взятку и.о. министра здравоохранения Ульяне Супрун. 26 июля КДКП рекомендовала не увольнять Холодницкого с должности, а вынести ему выговор.

Суд вдовольнило обвинувачення Лавриновича у захопленні державної влади

lavrinovich_mercedes1

 

Подільський райсуд Києва визнав, що обвинувальний акт у справі екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича відповідає вимогам КПК і може розглядатися судом.

Відповідне рішення суд ухвалив на підготовчому засіданні 10 вересня, повідомляє «Судовий репортер».

Суд не задовольнив клопотання адвоката Євгена Солодка щодо повернення обвинувального акту прокурору.

Адвокат посилався на рішення Апеляційного суду Києва, який 27 вересня 2017 року відпустив Лавриновича з-під варти, дійшовши висновку про відсутність обґрунтованої підозри.

Прокурор Олексій Донський критику спростовував і говорив, що захист вдається до передчасної оцінки доказів.

«Явною маніпуляцією є те, що після рішення Апеляційного суду сторона обвинувачення не провела жодної слідчої дії щодо Лавриновича… Який сенс проводити слідчі дії з особою, яка на підставі ст.63 Конституції відмвляється від дачі показань?!..», – заявив він

«Якби в обвинуваченого було бажання, він міг би його реалізувати, заявити клопотання… Тим більше, сторона обвинувачення сама визначає той обсяг доказів, який вважає достатнім для складення обвинувального акту…», – сказав прокурор.

«Ми вважаємо, клопотання є безпідставним, необгрунтованим, пов’язаним з маніпуляцією, перекручуванням фактичних обставин, викривленням даних, які оцінюються на іншій стадії», – сказав Донський.

Солодко відповів: «Що стосується заяв прокурора Донського щодо маніпулювання сторони захисту якимись фактами… Я цю хамську скоромовку навіть коментувати не буду… Ще одна заява від прокурора Донського, що сторона захисту маніпулює, – і ми перейдемо в стадію відводу прокурора».

Головуючий суддя Отвіновський закликав сторони утриматися від подібних слів.

Після виходу з нарадчої кімнати колегія суддів оголосила, що обвинувальний акт відповідає вимогам КПК, а формулювання обвинувачення, правова кваліфікація і фактичні обставини будуть оцінюватися під час розгляду справи по суті. Висновок Апеляційного суду про необґрунтованість оголошеної підозри не є підставою для повернення обвинувального акту.

Захист Лавриновича попросив надати час для підготовки, зокрема складення списку свідків.

Суд клопотання задовольнив і оголосив перерву до 8 жовтня.

Стадія підготовчого засідання ще не завершена і обвинувальний акт до розгляду суд поки не призначив.

Екс-міністра юстиції Лавриновича звинувачують у сприянні екс-президенту Віктору Януковичу в захопленні державної влади у 2010 році шляхом повернення до редакції Конституції 1996 року.

У 2010 році Конституційний Суд України скасував політреформу 2004 року і повернув державу до президентсько-парламентської форми правління, чим розширив повноваження президента Віктора Януковича.

Лавриновича звинувачують, що він оприлюднив текст рішення Конституційного суду, а також без голосування Верховної Ради опублікував текст Конституції в редакції 1996 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

 



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: