Архив Вересень 13th, 2018

Выданный генпрокурором Луценко ФСБ Тимур Тумгоев принимал участие в боевых действиях против российских оккупантов на Донбассе

LucenkoKuchma1-500x333

 

Муслим Чеберлоевский утверждает, что с осени 2017 года Тимур Тумгоев был на передовой, сообщает 40ka.info.

Командир батальона имени Шейха Мансура Муслим Чеберлоевский подтвердил в комментарии корреспонденту LIGA.net, что экстрадированный по запросу ФСБ РФ уроженец Ингушетии Тимур Тумгоев является членом его батальона и принимал участие в боевых действиях.

«С ноября 2017 года он участвовал с нашими ребятами на передовой. Конечно, он не застал 2014—2016 гг, когда действительно шли конкретные бои… Но боевые действия и сегодня продолжаются», — сказал Муслим Чеберлоевский.

По его словам, у Тумгоева было удостоверение члена батальона имени Шейха Мансура, и правоохранители знали об этом.

Также Чеберлоевский подтвердил, что структурно его батальон входит в Украинскую добровольческую армию Дмитрия Яроша.

Командир также отметил, что есть еще несколько разыскиваемых россиянами чеченцев, принимавших участие в русско-чеченских войнах, которых в Украине сейчас «таскают по судам и задают какие-то вопросы».

Ранее в Генпрокуратуре сообщили, что экстрадировали гражданина России Тимура Тумгоева по запросу «компетентных органов РФ».

Пресс-секретарь ведомства Андрей Лысенко заявил, что ГПУ не известно о желании Тумгоева воевать против российского агрессора в Донбассе. «Каких-либо данных об участии лица в АТО или желании участвовать в АТО не поступало», — рассказал байку он.

Генпрокурор Юрий Луценко заявил, что Тумгоев якобы сам сказал, что «воевал только в Сирии за ИГ».

«До вступу в інтимні стосунки», — заступник голови СБУ Демчина розкрив підступний план НАБУ щодо шантажу чиновника Нацбанку

Demchina-Pavlo1-500x363

 

Перший заступник голови Служби безпеки України Павло Демчина оприлюднив протиправний план НАБУ, метою якого був шантаж співробітників Національного банку.

Про цей сценарій детективів він розповів у заяві, поданій до Генеральної прокуратури України, написала прес-секретар СБУ Олена Гітлянська на своїй сторінці в Facebook, повідомляє Обозреватель.

Крім того, вона опублікувала копію заяви, а також фото самого злочинного плану, який є у розпорядженні Демчини.

– У сейфі одного зі співробітників НАБУ був вилучений конверт, в якому знаходився план компрометації співробітника НБУ. Згідно з ним, представники НАБУ повинні були створити умови для знайомства з зазначеною посадовою особою шляхом штучного створення ДТП за його участю і подальшим запрошенням до закладу громадського харчування для вживання алкогольних напоїв нібито для врегулювання питань компенсації за шкоду, завдану під час ДТП. Після вживання алкоголю співробітниками НАБУ планувалося спровокувати співробітника НБУ до вступу в інтимні стосунки з заздалегідь обраною особою та здійснити відеофіксацію позашлюбних статевих зв’язків, – йдеться в документі.

За словами Демчини, цю інформацію він дізнався під час розслідування протиправних дій НАБУ. Однак співробітники відомства доклали низку зусиль для того, щоб скандальні матеріали, які шкодили їх репутації, були вилучені з кримінального провадження.

Як повідомлялося, раніше Демчина розповів про те, що НАБУ підготувало йому необгрунтовану підозру про незаконне збагачення. У зв’язку з цим він подав скаргу Генеральному прокурору.

Нардеп з БПП Вінник вимагає від уряду Гройсмана припинити поставки сировини на кримський завод «Титан»

torgivl-rus1

 

Народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка», секретар комітету з питань нацбезпеки і оборони Іван Вінник звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з пропозицією позбавити завод «Титан» в окупованому Криму української сировини.

Про це пише прес-служба партії БПП з посиланням на Facebook політика.

За словами Вінника, діяльність «Титану» в окупованому Криму загрожує національній безпеці України.

«Та мова навіть не про очевидну шкоду екології регіону, а про те, що завод „Титан“ та його власник – український олігарх Фірташ – є найбільшим платником податків окупаційній адміністрації РФ в Криму», — цитують у партії депутата.

Вінник зазначив, що Україна є одним із найбільших світових виробників ілменіту і українська руда може бути цікавою виключно кримському «Титану».

«Експорт з України відбувається в напрямку турецького порту Самсун, але, за дивним збігом обставин, судна, що вийшли з Одеси, після кількох годин перебування в турецьких водах, направляються або в російський порт Кавказ або в український Керч», — пояснив нардеп.

На його думку, це свідчить про те, що в інтересах національної безпеки потрібно зробити ілменітову руду предметом експортного контролю. Тобто,  митне оформлення в режимі експорту буде можливе виключно за наявності дозволу служби експортного контролю України.

Вінник розповів, що чинна процедура надання дозволів експортного контролю передбачає отримання висновку міжвідомчої комісії при Ради нацбезпеки та оборони з питань військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

«Комісія має в своєму складі представників розвідорганів та спецслужб України, які, вочевидь, розкриють у своїх доповідях кінцевого вантажоотримувача та обґрунтовано будуть радити в інтересах національної безпеки відмовити у наданні дозволу на експорт руди, якщо вона є сировиною для Кримського „Титану“», — заявив політик.

Він додав, що ілменіт може отримати статус контрольованого товару шляхом внесення змін до постанови КМУ № 86 від 28.01.2004 року.

Вінник наголосив, що публічно звернувся до Гройсмана щодо необхідності вжиття термінових заходів для вирішення цього питання.

У ніч на 24 серпня 2018 року в окупованому Росією Криму, в місті Армянськ, де розташований завод «Титан», сталися викиди невідомої отруйної речовини, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Також на Херсонщині було зафіксовано хімічне забруднення через викиди.

Згодом кримський «Титан» призупинив свою роботу, а з Армянська вивезли всіх дітей шкільного і дошкільного віку.

6 вересня влада Херсонщини вирішила евакуювати дітей з населених пунктів Каланчацького та Чаплинського районів, які розташовані в зоні впливу виробничої діяльності кримського заводу «Титан», а також провести оздоровлення цих дітей в дитячих оздоровчих таборах області.

Жителям північних районів анексованого Криму й жителям півдня Херсонської області радять перебувати в приміщеннях або покинути небезпечну зону. Овочі й фрукти рекомендують промивати 2%-м мильно-содовим розчином.

Українська поліція наразі розглядає три версії забруднення повітря в окупованому Криму та на Херсонщині.

Перша – викид в атмосферу надлишків сірчистого ангідриду та оксиду сірки був здійснений у зв’язку з неправильною експлуатацією заводів, розташованих на півночі Криму («Титан», «Кримський содовий завод» та «Кримський бромовий завод»).

Друга версія – викид в атмосферу надлишків сірчистого ангідриду та оксиду сірки стався через пошкодження резервуарів з відходами на заводах «Кримський титан», «Кримський содовий завод» та «Кримський бромовий завод» під час здійснення військових навчань РФ.

Третя – викид в атмосферу надлишків сірчистого ангідриду та оксиду сірки здійснений РФ з метою створення масштабної інформаційної кампанії проти України для дестабілізації обстановки на півдні Херсонщини шляхом організації стихійних мітингів невдоволених екологічною ситуацією мешканців з обох сторін адмінкордону – з вимогами розблокувати дамбу на Північнокримському каналі та відновити подачу води до Криму.

Міністру інфраструктури Омеляну оголосили підозру

Omelyan-Volodimir1-500x281

 

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили міністру інфраструктури Володимиру Омеляну про підозру в незаконному збагаченні й декларуванні недостовірної інформації, повідомляє антикорупційний портал «Гривня».

13 вересня 2018 року під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури йому повідомили про підозру за ч.3 ст.368-2 та ст.366-1 Кримінального кодексу, розповіли у прес-службі НАБУ.

За даними слідства, Омелян, який із 2000 року перебуває на державній службі, з 1 січня 2000 року до 26 квітня 2018 року, отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витрати її склали лише в період із 2008 року до 26 квітня 2015 року щонайменше 3,45 млн грн.

Детективи НАБУ з’ясували, що «в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи».

Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тисяч доларів та 25 тисяч євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 гривень, заявляє бюро.

Крім того, «слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування».

«Так, у е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих міністром активів, які знаходяться у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн грн, у 2016 – понад 8,024 млн грн», – йдеться в повідомленні.

«У декларації за обидва роки посадовець умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є, та який перебував у його володінні й користуванні», – заявляє НАБУ.

«Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою», – додає відомство.

Крім того, за даними НАБУ, «міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році».

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють з травня 2017 року.

З #Ляшко зніматимуть недоторканність за декларування недостовірної інформації та незаконне збагачення?

Lyashko-kriminal2

 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро готують подання про зняття недоторканності з лідера фракції Радикальної партії Олега Ляшка.

«Документи про зняття недоторканності готуються», — посилається на співрозмовника у правоохоронних органах 40ka.info.

Йдеться про притягнення Ляшка до кримінальної відповідальності за статтями «декларування недостовірної інформації» та «незаконне збагачення».

Деталей співрозмовник агентства не повідомив.

При цьому САП і НАБУ поки не коментують цю інформацію.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: