Архив Листопад 19th, 2019

Голову «Укрексімбанку» Олександра Гриценка звинувачують у сприянні Курченкові та Арбузову

Генеральна прокуратура звинувачує голову правління «Укрексімбанку» Олександра Гриценка в сприянні зняття арештів з депозитів і застав «злочинного оточення екс-президента Віктора Януковича» за виданим банком кредиту на покупку «Українського медіа холдингу».

Про це заявляє Генеральна прокуратура, повідомляє «БанкІск».

«Намагаючись забезпечити інтереси [екс-глави адміністрації президента і екс-власника УМХ Бориса] Ложкіна, [президента в 2014-2019 роках Петра] Порошенка, [екс-заступника голови АП Олексія] Філатова і [екс-1-го віце-президента УМХ Григорія] Шверка Гриценко у вересні 2014 року вирішив використовувати свої службові повноваження всупереч інтересам державного банку щодо звернення на його користь активів групи компаній УМХ і заставного майна на суму 506 млн доларів, тим самим приєднався до злочинної організації», — повідомив прокурор в суді.

За словами прокурора, йдеться про один з епізодів справи по нібито легалізацію 406 млн доларів екс-першим віце-прем’єром Сергієм Арбузовим, екс-главою Міндоходів Олександром Клименком і бізнесменом Сергієм Курченком шляхом придбання холдингу УМХ.

«Реалізуючи злочинні наміри, в другій половині 2012 року Арбузов і Курченко, діючи за попередньою змовою з Януковичем, Клименком та іншими учасниками злочинної організації, запропонували Ложкіну та іншим бенефіціарним власникам групи компаній УМХ сприяти злочинній організації Януковича і взяти участь в легалізації коштів на понад 406 млн доларів шляхом складання ряду угод з купівлі групи компаній УМХ», — стверджує прокурор.

За даними Генпрокуратури, Ложкін та інші бенефіціари УМХ достовірно знали з різних джерел про участь Арбузова, Клименка, Курченка та інших осіб у складі злочинної організації та здійсненні ними злочинів проти держвласності.

За даними слідства, в рамках угоди ТОВ «СЄПЕК Медіа Інвест» отримало в державному Укрексімбанку за договором від жовтня 2013 року кредит 160 млн доларів, в якості забезпечення за яким були ряд депозитів на 50 млн доларів і казначейські зобов’язання на 50 млн доларів, нерухомість і обладнання, а без твердого забезпечення залишалася сума 45,27 млн ​​доларів.

Сторона звинувачення вказала, що в 2014 році з ініціативи Генпрокуратури заарештовані зазначені депозити і казначейські зобов’язання, а в середині серпня того року Гриценко став головою правління.

“Намагаючись продовжити реалізацію плану щодо легалізації коштів злочинної організації, а також для недопущення обігу належних їй активів в сумі 506 млн доларів на користь Укрексімбанку, в серпні 2014 року Курченко запропонував … Шверку продовжити реалізацію попередньо узгодженого злочинного плану спільно з Ложкіним, Філатовим з відома і за погодженням з президентом Порошенко “, — стверджує прокурор.

За версією слідства, за це Курченко запропонував передати право власності на «Наше Радіо».

У суботу деякі ЗМІ, зокрема телеканали «Прямий» та «5 канал», повідомили про викрадення глави «Укрексімбанку» Олександра Гриценка.

В СБУ заявили, що Гриценка затримала СБУ за дорученням Генпрокуратури в межах кримінального провадження за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст. 255, ч.5 ст. 191, ч.3 ст. 209 КК.

Гриценко очолив державний «Укрексім» у 2014 році. За даними ЕП, банкір є наближеною до колишнього президента Петра Порошенка особою.

Гриценко з червня 2007 року до лютого 2013 року працював вiце-президентом департаменту ринку капiталiв у країнах Схiдної Європи, Близького Сходу й Африки Standard Bank PLC, а з лютого 2013 року до липня 2014 року — на посадi асоцiйованого директора, члена Комiтету з управлiння активами Banque Havilland S.A.

В 2004—2005 роках Гриценко працював на посадi начальника управлiння комерцiйних боргових зобов’язань департаменту фiнансової полiтики Мiнiстерства фiнансiв.

Укрексiмбанк засновано 1992 року. Усi його акцiї належать державi.

Жулик и проходимец Игорь Мизрах — оказывается «политический эксперт» телеканала кума путина! Расследование

Сегодня, когда мир тонет в океане лжи, фейков и манипуляций, мы, к большому нашему удивлению, о свободе слова и ущемлении права журналистов слышим от телеканалов вроде «112» и «NewsOne».

Информационных каналов, которые говоря о высоком имени журналистики, говоря о необходимости нести правду в массы, не стесняясь демонстрируют, какой должна быть продажная бульварная пропутинская журналистика.

Нет, скажите мне, о каком уважении к изданию может идти речь, если приглашенный «эксперт», да еще и политический — винницкий аферист и жулик Игорь Мизрах?

О каком качестве информации может идти речи и о какой ее достоверности, если этого жулика, который представлялся как «человек Зеленского» еще 2 месяца назад задержали на взятке и дело по нему еще не закрыто?

Да и вообще о чем может идти речь, если у «эксперта», которого называют политическим нет ни специального образования, ни сколько-нибудь оцененной монографии в этой области!

Но!

Зато есть десятки криминальных дел, которые он мастерски удерживает от постановки в работу, благодаря чему он собственно на свободе и может ходить на каналы «настоящей» как и он сам журналистики и давать безумно ценные советы и комментарии правительству!

Игорь — мы не на киче, где вам самое место.

И наше правительство, не группа уголовников, которым нужны советы бывалого жулика, обвесившего себя регалиями и наградами через сетку желтушных интернет СМИ, такого же качества, как и его репутация.

Ну, а самому «честному» и «правдивому» телеканалу «112» можно дать хороший совет:

Если аферист Игорь Мизрах еще на свободе — то это не заслуга вашего телеканала, это недоработка ДБР.

И это не повод вызывать его в качестве эксперта! Даже если очень хочется.

Не мешайте человеку строить карьеру уголовника. Время криминала в украинском парламенте уже прошло. Несмотря даже на то, что ряд мест там еще все еще занимают ваши владельцы.

Сергей Федорчук, Национальное бюро расследований Украины

Екснардеп Денис Дзензерський приховав 4,7 мільярда боргів, — повідомили про підозру

Екснародному депутату Денису Дзензерському повідомили про підозру у недекларуванні 4,7 мільярдів гривень фінансових зобов’язань, повідомляє 40ka.info.

«Детективами НАБУ повідомлено про підозру народному депутату України VIIІ скликання у декларуванні недостовірної інформації за 2015—2018 роки», –  пише пресслужба САП.

Офіційно у відомстві не називають прізвища колишнього нардепа, але за інформацією, йдеться про Дениса Дзензерського (нардеп 2014—2019 рр від «Народного фронту»).

Правоохоронці встановили, що протягом 2015—2018 років колишній депутат, з метою приховування інформації про свій реальний майновий стан, не задекларував наявність у себе невиконаних фінзобов’язань перед банківськими установами на суму понад 4,7 млрд гривень.

Дії колишнього парламентаря кваліфіковані за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України.

Наразі він не перебуває за місцем свого проживання письмове повідомлення про підозру йому надіслали поштою та засобом електронного зв’язку.

Що було раніше: Торік НАЗК направило до НАБУ обґрунтовані висновки за результатами повної перевірки декларацій за 2015 та 2016 роки, поданих Дзензерським.

Загалом Дзензерський не вказав у деклараціях фінансові зобов’язання на суму 4 823 675 079,14 грн.

Зобов’язання у колишнього нардепа виникли на підставі рішень Бабушкінського та Жовтневого районних судів Дніпропетровська. Рішення набрали законної сили, суди ухвалили стягнути з нардепа як поручителя у зобов’язаннях заборгованість за кредитними договорами.

Йдеться про ПАТ «ВТБ банк», ПАТ «Банк Кредит Дніпро», ПАТ «БТА Банк».

Також Дзензерський приховував наявність корпоративних прав у ПАТ “МНК «Веста».

Водночас у 2018 році прокурор САП закривав кримінальне провадження щодо Дзензерського. В НАБУ стверджували, що «усунули недоліки в поданні на зняття недоторканності з нардепа».

У липні 2017 року САП вносила на погодження генпрокурора подання про зняття недоторканності з Дзензерського.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: