Архив Січень 20th, 2020

Політична цензура. Офіс резидента Зеленського вимкнув коментарі в Instagram і YouTube

Офіс президента Володимира Зеленського вимкнув можливість коментування у своїх акаунтах в Instagram і YouTube, повідомляє 40ka.info.

«У зв’язку з численними атаками ботів і розміщенням великої кількості рекламних повідомлень і комерційної інформації в коментарях під постами Офісу президента в деяких соціальних мережах було вирішено закрити коментарі в Іnstagram і YouTube», — йдеться у коментарі пресслужби президента, наданій Українській правді.

Раніше глава офісу резидента Андрій Богдан заявляв, що команда Зеленського не потребує посередництва журналістів у спілкуванні з суспільством.

Норми законопроєкту про дезінформацію переплюнули навіть путінську Росію — нардеп Вікторія Сюмар

Норми законопроєкту про дезінформацію переплюнули навіть путінську Росію.

Про це в інтерв’ю «Прямому» сказала народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Я вважаю, що кримінальна відповідальність за слово — це ознака, винятково, авторитарної держави. В демократичній державі такого бути не повинно. Це форма залякування незалежних журналістів. Систематичне оприлюднення отакої дезінформації в тому визначені, яке я казала, передбачена відповідальність у вигляді кількох років. А потім ботів і ботоферми пропонують так само карати за організацію різних груп, теж великими посадками на багато років.

От скажіть мені, будь ласка, організовані групи у Facebook, хто буде доводити боти це, чи це люди, які самоорганізувались? Тобто, ви розумієте, очевидно, що для влади є серйозним подразником критичність, яка є в соціальних мережах і це може бути інструментом для приборкання неугодних, а не для боротьби з реальною дезінформацією», — заявила Сюмар.

Сюмар наголосила, що «ще ніхто не бачив тексту. Презентація, відверто, налякала масштабністю планів закручування гайок. Подивимось на текст. Сподіваюсь, що парламент, не відійде від тих підходів, якими він керувався всі ці роки, і не спробує впровадити пряму цензуру. Це не відповідає стандартам ні Ради Європи, ні Європейському Союзу. Це відразу занесе Україну до країн типу Білорусь. Я можу відповідально сказати, що таких драконівських норм немає навіть в Росії».

 

Міністерство культури, молоді та спорту готує урядовий проект закону «Про протидію дезінформації», який планують внести до парламенту до березня 2020 року, який запроваджує адміністративну і кримінальну відповідальність для журналістів, блогерів та пересічних громадян.

Про це йдеться у презентаці на сайті міністерства, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Зокрема пропонується запровадити в Україні інститут уповноваженого з питань інформації, який здійснюватиме моніторинг інформаційного простору, реагуватиме на заяви про дезінформацію, звертатиметься до судів та правоохоронних органів, якщо виявлятиме ознаки дезінформації.

Проєктом закону передбачено встановлення адміністративної відповідальності за розповсюдження дезінформації, порушення правил спростування, надання відповіді та вимог прозорості та встановлення кримінальної відповідальності за системне та умисне масове розповсюдження дезінформації.

Так поширення дезінформації, за умови добровільного спростування, починаючи з третього факту порушення протягом одного року, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 1 000 мінімальних зарплат (з 1 січня МЗП складає 4700 гривень, відповідно – 4,7 млн грн)  за кожен випадок порушення.

В свою чергу поширення дезінформації, за відсутності добровільного спростування, каратиметься накладенням штрафу у розмірі 2 000 МЗП (9,4 млн грн) за кожен випадок.

Наголошується, що штрафи застосовуватимуться виключно судом, за умови задоволення заяви уповноваженого з питань інформації.

Передбачаються також ще низка штрафів, зокрема за зміну адреси матеріалу з дезінформацією (23,5 тисячі грн).

Вказано, що кримінальна відповідальність за систематичну масову дезінформацію запроваджується «на період відсутності повного контролю України за державним кордоном».

Так за систематичне умисне масове розповсюдження завідомо недостовірних повідомлень про факти, події або явища, що становить загрозу національній безпеці, громадській безпеці, територіальній цілісності, суверенітету, обороноздатності України, права українського народу на самовизначення, життя та здоров’я громадян, стану довкілля пропонують карати штрафом від 5 000 до 10 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85000-170000 грн) або виправними роботами від 1 до 2 років за місцем роботи засудженого.

За поширення дезінформації з використанням ботів або фейкових акаунтів передбачено позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. За фінансування масової дезінформації – ув’язнення від 3 до 5 років.

Повторна масова дезінформація або організована дезінформація, що призвела до тяжких наслідків чи завдала матеріальної шкоди у великому розмірі тягне за собою ув’язнення на термін від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Визначено, що масовим розповсюдженням інформації або розповсюдження за допомогою засобів розповсюдження масової інформації є поширення інформації через медіа або інші засоби з доступом для необмеженого чи невизначеного кола осіб або з можливістю одержання доступу будь-якій особі з будь-якого місця і у будь-який час за власним вибором, в тому числі за згодою чи дозволом відповідного поширювача масової інформації.

Серед іншого пропонується запровадити обов’язкове навчання основам медіаграмотності у школах, вищих навчальних закладах, при підвищенні кваліфікації держслужбовців тощо.

Пропонується ввести індекс довіри як спеціальний «знак якості», що підтверджує дотримання медіа принципів журналістської етики та вимог щодо перевірки інформації, який втім присвоюватиметься ЗМІ після перевірки на підставі його добровільного звернення.

Планується зобов’язати поширювачів масової інформації розміщувати власні ідентифікаційні дані у доступному для отримувачів інформації місці (на головній сторінці власного вебсайту або на початку власної веб-сторінки, в розділі з інформацією про власника облікового запису на платформі спільного доступу до інформації чи в сервісах обміну миттєвими повідомленнями, в інших доступних для отримувача інформації місцях).

Пропонується запровадження у найгірших традиціях тоталітарних держав єдиної прескарти для підтвердження професійного статусу журналіста.

Військовий: Почуваюся м’ясом… Бачу цей красивий літак, який привіз зaгиблиx у авіaкатacтрофі… Ви знаєте, БЛ…, як привозять наших 200-тих з Вiйни?

«Почуваюся м’ясом!»

Постійно себе стримую, щоб не образити своїми думками когось з друзів, знайомих або читачів сторінки. І взагалі намагаюся писати тільки позитивні статті, виставляти тільки приємні світлини, організовувати тільки веселі події. Наш світ і так наповнений несправедливістю, брехнею і жорстокістю. Люди вже соромляться слова «Любов» і ховають очі.
Але зараз я все ж таки напишу те що відчуваю, те як бачу і від чого розривається серце. Можливо ніхто не зрозуміє, а можливо навпаки. Та як би там не було це моя сторінка, це вже невеличка частина мого життя.

 Цей пост не для обговорення. 

Сьогодні пів дня показують по телебаченню як привезли загиблих в авіакатастрофі наших громадян. Так, згоден, будь яка смерть українця це трагедія для держави. Але не треба перетворювати це в «Шоу»! Я розумію, що треба показати світу як уряд поважає і захищає своїх громадян. Але чому тільки цих загиблих? Невже смерть такого ж громадянина України, тільки у військовій формі, немає значення? Невже смерть військового, який стримує raшистськogo агресора і надає можливість всім громадянам України жити в спокої, не гідна пошани?! Невже родина загиблого солдата не удостоїлися хоча б маленької уваги і згадування в ефірі за нього?! Та нехай весь світ чує Нехай весь світ бачить, що ми ПАМ’ЯТАЄМО своїх героїв Нехай весь світ відчує і побачить нашу біль утрати Нехай весь світ заздрить нашій єдності

Бачу в новинах цей красивий літак, який привіз загиблих у авіакатастрофі, цей дорогущий кортеж катафалків під кожного загиблого, і плачу. Плачу не від того, що шкода цих людей, а від цього Шику! Ви знаєте, БЛ@ДЬ, як привозять 2️⃣0️⃣0️⃣-х з війниЛітаком?✈️ – Ні! Гелікоптером?🚁 – Ні! Спеціальним військовим катафалком обладнаним холодильною камерою?🚔 – Ні! В більшості випадків їх привозять волонтери, які переобладнали свої мікроавтобуси під авторефрижиратор з великим написом “Вантаж 2️⃣0️⃣0️⃣. А в окремих випадках військові скидаються грошима , щоб когось найняти Ви ВІДЧУВАЄТЕ різницю?!
Почуваюся м’ясом. Свинею або куркою немає різниці.
Скільки вас там на війні загинуло? 1️⃣2️⃣1️⃣0️⃣0️⃣? Ого! 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣?! Нічого ж собі! Майже 4️⃣0️⃣0️⃣0️⃣?! Навіть в голові не вкладається!.. А скільки поранених? БІЛЬШЕ 1️⃣2️⃣0️⃣0️⃣0️⃣😯 Тоді це вже статистика. От і все. Життя Захисника перетворилося у звичайну математичну цифру на папері або ще гірше в пікселі на комп’ютері.

P. S. Мабуть дійсно «Какая разница» за що чи як загинули. Головне красиво поховати.

 

Sergiy Goltva 40ka.info

 



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: