Архив Січень 17th, 2020

Пов’язані з оточенням Авакова фірми отримали спецдозволи на видобуток золота, – розслідування радіо «Свобода». Відео

Фірми, які пов’язують із оточенням міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, із порушенням процедури отримали спецдозволи на видобуток дорогоцінних металів: танталу і золота, — про це йдеться у розслідуванні «Золото для „аваківських“?» програми «Схеми: корупція в деталях», повідомляє 40ka.info.

Мова йде про фірми «Таурус Інфініті» і «Ліра Майн Мінералз», які займаються видобутком металів у Кіровоградській області. За інформацією журналістів, восени 2019 року вказані компанії отримали спецдозволи від Дежгеонадр на видобуток коштовних руд у Клинцивіському золотому родовищі та на ділянці танталових руд родовища Мостове.

Як стверджують розслідувачі, 1 та 3 липня минулого року компанії подали заяви на отримання спецдозволів  до Державної служби геології і надр. На той час надання дозволів регулювалось Порядком їхнього надання (до набрання змін 6.07.2019). Саме тоді «Таурус Інфініті» і «Ліра Майн Мінералз» порушили процедуру подачі документів.

Компанії не мали повного пакету документів передбачених законодавством у таких випадках, вважають журналісти.  Йдеться про відсутність у фірм звітів і висновків з оцінки впливу на довкілля, звітів про громадське обговорення, які необхідно подавати разом із заявами.

За інформацією журналістів, громадські обговорення компанії провели вже після подачі заяв до служби. До яких, крім того, не було залучено всіх охочих мешканців прилеглих населених пунктів.

У Державній службі геології і надр відповіли, що дійсно зареєстрували заяви до вступу в силу змін до  Порядку від 06.07.2019. Відповідно до нього, долучати пакет документів можна вже після реєстрації. У службі пояснили, що безпосередній розгляд заяв завершився 10 липня, коли спрощений порядок подачі документів вступив в силу.

На думку юристів, таке рішення не відповідає нормам закону і судовій практиці.

Засновників «Таурус Інфініті» та «Ліра Майн Мінералз» Олександра Настенка та Віталія Якименка пов’язують із оточенням Авакова, а саме з Ігорем Котвіцьким (екснардеп від «Народного фронту»). Про що йдеться у матеріалах видання «Наші гроші».

Також журналісти виявили, що син Якименка Павло нині є нардепом від «Слуги народу» та членом Комітету з питань екологічної політики і природокористування. Павло Якименко на запитання журналістів порадив «спитати у батька». Із старшим Якименком журналісти не змогли поспілкуватись.

Прессекретарка очільника МВС заперечила зв’язок Авакова із Настенком та Якименком.

Хроніки окупації. Полковника Олексія Ноздрачов, який говорив про реінтеграцію з російськими окупантами, лише понизили в посаді

Начальника Управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ полковника Олексія Ноздрачова після заяв про «реінтеграцію з бойовиками» понизили в посаді, йдеться на Facebook-сторінці Військової служби правопорядку у ЗСУ. Подальша його служба не буде пов’язана із керівництвом у підрозділі Генштабу, повідомляє 40ka.info.

 “За результатами службового розслідування полковника Олексія Ноздрачова притягнуто до дисциплінарної відповідальності – пониження у посаді.

Подальше проходження служби військовослужбовцем не буде пов’язане з керівництвом підрозділом цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗС України”, — азначається, що під час службового розслідування використовувався поліграф. Обставини та умови події були вивчені спеціалістами військової контррозвідки СБУ.

У службі правопорядку стверджують, що стороннього впливу на полковника не було.

« Водночас, офіцер грубо порушив вимоги нормативно-правових актів, що регламентують діяльність військових службових осіб», – йдеться у повідомленні.

Яку саме посаду тепер займає зрадник Ноздрачов у службі правопорядку не вказали.

12 грудня 2019 року під час круглого столу в Києві полковник ЗСУ Олександр Ноздрачов заявив, що «українські військові і військові росіяни, які проти нас воювали і продовжують воювати, і навіть ті військові, які є в формуваннях Донецької і Луганської областей, реінтегруються дуже швидко».

Пізніше у Генштабі заявили, що висловлювання полковника є «оціночними і суб’єктивними» та пообіцяли провести службове розслідування, про результати якого повідомити додатково.

Наступного дня Ноздрачов перепросив за свої висловлювання щодо швидкої реінтеграції українських військових з військовими росіянами та проросійськими бойовиками.

У Військовій службі правопорядку у ЗСУ повідомили про відсторонення на час розслідування полковника з посади.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: