Архив Квітень, 2018

#Приватбанк отримав на 1 мільярд більший збиток, ніж вважалося

Privat2-500x375

 

Державний Приватбанк отримав 23,9 мільярда гривень збитку у 2017 році — на 1 мільярд більше, ніж вважалося раніше.

Про це повідомляє Банкіск.

Згідно зі звітністю Приватбанку, за підсумками 2017 року він зафіксував збиток у 23,9 млрд грн. Раніше в оборотно-сальдовому балансі банку йшлося про 22,966 млрд грн збитку.

За 2016 рік банк декларував негативний фінрезультат на рівні 176,2 млрд грн.

Як зазначається, чистий процентний дохід Приватбанку в 2017 році становив 6,1 млрд грн (у 2016 році — 2 млрд грн). При цьому в звіті про рух грошових коштів констатується, що отримані банком торік проценти становили 20,9 млрд грн (у 2016 році — 22,2 млрд грн), а сплачені проценти — 18,5 млрд грн (у 2016 році — 29,4 млрд грн).

За даними банку, його торішні відрахування до резерву під знецінення кредитів становили 18,34 млрд грн (у 2016 році — 154,6 млрд грн).

Доходи за виплатами та комісійними перевищили відповідні витрати на 10,2 млрд грн (у 2016 році — на 8,2 млрд грн).

Адміністративні та інші операційні витрати зросли на 2,4 млрд грн (+24,8%) до 12,2 млрд грн.

Відповідно до звітності Приватбанку, в 2017 році його активи зросли на 49,6 млрд грн (+24,2%) — до 254,8 млрд грн.

Це стало наслідком, передусім, його докапіталізації та відповідно збільшення портфелю цінних паперів.

У той же час, кредитний портфель — після вирахування резервів — зменшився на 5,25 млрд грн, або на 12% до 38,3 млрд грн).

Депозитний портфель банку торік зріс на 31,6 млрд грн (+17,5%) до 212,75 млрд грн.

На кінець 2017 року власний капітал Приватбанку становив 24,8 млрд грн (на кінець 2016 року наводилося значення у мінус 882 млн грн).

Приватбанк констатує, що в 2018 році планує наростити якісний кредитний портфель на 5%, депозитний портфель — на 8%, отримати погашення частини токсичних активів, зберегти адекватність капіталу на рівні 14-15% тощо.

Аудитором звітності Приватбанку за 2017 рік (як і за 2016 рік) була компанія EY (Ернст енд Янг).

Наглядова рада Приватбанку на засіданні 27 квітня 2018 року затвердила стратегію його розвитку на період до 2022 року.

Медреформа: дівчина померла в муках через відсутність сироватки, тепер це може трапитись із кожним українцем

v-morg1

 

На Закарпатті сталася трагедія – молода жінка померла в лікарні через відсутність сироватки від ботулізму.

Причиною стала відсутність жодної дози на всю Україну, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Тридцятирічна уродженка Воловецького району померла від отруєння грибами.

Спочатку вона дві доби провела у Волівецькій лікарні, та в результаті того, що їй не ставало краще, її перевели до Ужгорода. Там вона померла.

Про це розповів активіст Роман Келемен.

«Як у 21столітті у європейській країні з супермедичною реформою помирають люди від отруєння??? Чому із-за ненажерливості тендерних бариг у нас відсутній такий простий, але необхідний препарат???? Навіть в радянські часи його було вдосталь», – зазначає активіст.

Додамо також, що у Волівецькій лікарні говорять, що жінка померла від енцефаліту. Однак рідні переконують, що вона отруїлася грибами.

В 2017 році ботулізм зареєстрували більш ніж у 130 осіб. У 2016 році в Україні було зареєстровано 99 випадків харчових отруєнь, викликаних збудником ботулізму з числом потерпілих 119 осіб, з них 12 померли.

Харчові продукти, виготовлені в домашніх умовах, вживали 80 постраждалих; придбаних в підприємствах торгівлі – 35 постраждалих, невідомого походження – 10 постраждалих, придбані в місцях несанкціонованої торгівлі (стихійні ринки) – 7 постраждалих.

У попередні роки захворюваність на ботулізм пов’язаний з продукцією, виробленою на харчових підприємствах майже не реєструвалася або становила поодинокі випадки і розглядалася як надзвичайна подія в державі.

На сьогодні збільшення захворюваності на ботулізм пов’язано з вживанням продукції, яка виготовлена ​​на харчових підприємствах. Це є наслідком безвідповідальності і безкарності виробників продукції та відсутність контролю з боку відповідних державних установ по забезпеченню населення безпечною продукцією.

Заслужений лікар України, нардеп Ольга Богомолець попередила, що Україну може накрити нова епідемія, яка прийде на зміну кору. На її думку, українців може почати косити дифтерія. Вона також підкреслила, що якщо епідемія дифтерії все-таки вибухне, смертність буде зашкалювати.

#Поліція знищила приховану камеру у справі про «рюкзаки Авакова». Відео

avakov-poroshenko-kaznokrad1

 

У поліції знищили приховану камеру, як речовий доказ, яка зафіксувала переговори в кабінеті екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря щодо закупівлі рюкзаків для Нацгвардії, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми».

У програмі вказується, що відповідна ухвала про знищення речових доказів, серед яких була і камера з кабінету Чоботаря, була винесена Бориспільським міськрайонним судом у липні 2017 року після вироку в іншій справі про розкрадання піску з балансу Міністерства внутрішніх справ за участю директора ДП «Спецсервіс» Василя Петрівського.

За даними «Схеми», у листопаді 2017-го детективи Національного антикорупційного бюро звернулися до суду з листом, у якому зазначили, що камера може бути речовим доказом і у справі щодо закупівлі рюкзаків для Нацгвардії.

У програмі наголошують, що на цей пристрій були записані розмови не тільки про розкрадання піску, а й у тому числі, про закупівлю наплічників в обхід законної тендерної процедури за участю сина Авакова.

Повідомляється, що після цього суддя звернувся до Нацполіції з проханням не знищувати цей доказ, щоб визначити чи був факт можливого монтажу записів у кабінеті Чеботаря.

Але, як повідомили авторам розслідування власні джерела, спеціальна комісія знищила докази ще влітку 2017 року, до звернення НАБУ до суду.

Також зазначається, що ініціатором подання клопотання про знищення усіх речових доказів у справі про розкрадання піску з балансу МВС, ймовірно, був адвокат, який раніше захищав Петрівського, а тепер представляє інтереси Сергія Чеботаря – Ігор Юдін.

У програмі додають, що він відмовився спілкуватися з журналістами.

Голова Бориспільського міськрайонного суду Сергій Вознюк, який ухвалив рішення про знищення всіх речових доказів, зокрема, відеопристрою, пояснив, що на момент ухвалення рішення не знав, що це саме та відеокамера, на яку також були записані розмови про «рюкзаки Авакова».

Також він зазначив, що прокурор переконував, що ці речові докази використовуються лише в рамках провадження щодо розкрадання піску.

При цьому адвокат Авакова-молодшого Андрій Федур у коментарі журналістам заявив, що ніякої камери у матеріалах справи не було, а відповідно і «знищення не може бути».

За словами директора НАБУ Артема Ситника, ці записи не є єдиним доказом по справі і, на його думку, інших доказів достатньо для того, щоб справу передати до суду і слухати по суті.

Раніше повідомлялося, що 17 квітня Солом’янський районний суд Києва повторно скасував арешт нерухомості сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра, якого підозрюють в розкраданні грошей при закупівлі МВС рюкзаків для Нацгвардії.

Мова йде про 3 паркомісця і 2 квартири. Зазначають, що ухвала оскарженню не підлягає.

Як повідомлялося, у справі про розтрату держкоштів при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії Міністерством внутрішніх справ НАБУ затримало 3 осіб: сина голови МВС Олександра Авакова, екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та Володимира Литвина, який у 2014 році керував ІТ-компанією «Turboseo». Їм оголошено про підозру.

1 листопада 2017 року суд обрав синові Авакова Олександру запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання з носінням електронного браслета. Аналогічний запобіжний захід обрали Чеботарю.

На початку листопада 2017 року Солом’янський райсуд Києва заарештував нерухомість сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра, екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря та бізнесмена Володимира Литвина.

Але у грудні 2017 року Апеляційний суд Києва скасував рішення про арешт майна сина Авакова.

#Кличко залишить майже весь Київ без гарячої води до літа

Klichko-reshali1-500x250

 

Гарячого водопостачання у домівках киян щонайменше у 8 районах із 10-ти не буде до 1 червня – проводитимуть гідравлічні випробування, повідомляє 40ka.info.

Цього року ці роботи почали раніше, бо все одно укладають угоди на газопостачання котелень, пояснив заступник голови Київської міськдержадміністрації Петро Пантелеєв.

«Цього року ми розпочали випробування раніше, ніж зазвичай», – зазначив він, цитує офіційний портал Києва.

Це пов’язано з укладанням договорів на газопостачання низки котелень у Святошинському, Шевченківському, Солом’янському, Подільському, Голосіївському, Оболонському, частині Дарницького та Печерського районів.

Зокрема, ідеться про ті будинки, які неможливо підключити до ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 та заводу «Енергія».

«Саме тому місто об’єднало у часі ці процеси – технічні регламентні роботи з підготовки мереж до зими та процес переукладання договорів на постачання газу. Для їх виконання районні теплові мережі змушені тимчасово припинити гаряче водопостачання планово до 1 червня», – сказав Пантелеєв.

Заступник голови КМДА наголосив: «У Києві – одна із найбільших у Європі систем теплових мереж, протяжністю майже 3 тисячі кілометрів».

«Проведення гідравлічних випробувань є необхідним технологічним процесом, адже дозволяє усунути пошкодження найбільш слабких ділянок теплових мереж і знизити рівень аварійності на старті опалювального сезону. Однак випробування проводяться за умов, коли у мережах відсутній теплоносій, тому відключення послуги гарячого водопостачання не уникнути», – нагадав він.

Рюкзаковщина. Суд остаточно скасував арешт нерухомості сина Авакова

avakov-poroshenko-kaznokrad1

 

Солом’янський районний суд Києва повторно скасував арешт нерухомості сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра, якого підозрюють в розкраданні грошей при закупівлі МВС рюкзаків для Нацгвардії. Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться в рішенні суду від 17 квітня 2018 року.

Слідчий суддя Людмила Кізюн ухвалила скасувати арешт майна Олександра Авакова.

Мова йде про 3 паркомісця і 2 квартири. Зазначають, що ухвала оскарженню не підлягає.

Як відомо, у справі про розтрату держкоштів при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії Міністерством внутрішніх справ НАБУ затримало 3 осіб: сина голови МВС Олександра Авакова, екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та Володимира Литвина, який у 2014 році керував ІТ-компанією «Turboseo». Їм оголошено про підозру.

1 листопада 2017 року суд обрав синові Авакова Олександру запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання з носінням електронного браслета. Аналогічний запобіжний захід обрали Чеботарю.

На початку листопада 2017 року Солом’янський райсуд Києва заарештував нерухомість сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра, екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря та бізнесмена Володимира Литвина.

Але у грудні 2017 року Апеляційний суд Києва скасував рішення про арешт майна сина Авакова.

З банку Януковича-молодшого зникли 2 мільярди гривень, — розслідування

Yanuk-babki1-500x354

 

З «Всеукраїнського банку розвитку», який належав сину екс-президента Віктора Януковича Олександру, було виведено близько 2 млрд гривень, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться у статті ЕП.

Нещодавно у ЗМІ з’явилась інформація, що Печерський районний суд зняв арешт з рахунків компаній, які правоохоронці відносили до «орбіти впливу» Олександра Януковича.

Як стало відомо ЕП, з арештованих раніше 2,6 млрд гривень, що знаходились на рахунках у «Всеукраїнському банку розвитку» близько 2 млрд грн вже виведено. Решта коштів існує лише на папері.

Міністр МВС Арсен Аваков у 2015 році повідомляв про арешт 2,6 млрд гривень на рахунках ВБР, проте зараз цих коштів на рахунках уже немає.

«Коли суди зняли арешти з рахунків компаній, кошти було переведено до інших банків», — заявив співрозмовник ЕП, який знайомий з ситуацією в банку.

«Наразі на рахунках банку з пов’язаних з Януковичем коштів знаходиться — 559 млн гривень. Ці кошти знаходяться у 9-й черзі акцептованих вимог кредиторів. Проте ці кошти існують лише віртуально, оскільки активів банку не вистачить на задоволення вимог кредиторів 9-ї черги», — йдеться у статті.

За версією слідства, у 2013—2014 роках службові особи «Всеукраїнського банку розвитку» з метою отримання державних коштів незаконно кредитували «Донецьку залізницю», «Львівську залізницю», «Одеську залізницю», «Південно-Західну залізницю», «Південну залізницю» і «Придніпровську залізницю».

Загальна сума незаконних кредитів становила понад 2,5 млрд грн.

У жовтні 2015 року стало відомо, що слідчі ГСУ МВС заарештували понад 2,6 мільярдів гривень на цих рахунках.

Пізніше у 2016 році деяким вкладникам ВБР вдалося зняти арешт з рахунків.

Крім того, на початку 2017 року 313 млн гривень були перераховані з банку Олександра Януковича на рахунки банку Петра Порошенка і згодом були заарештовані.

16 квітня 2018 року квітня стало відомо, що суд у лютому зняв арешт з рахунків компаній, пов’язаних з сином екс-президента Віктора Януковича Олександром, відкриті в його банку «ВБР».

Слідство розповідало, що на рахунки цих компаній ймовірні фігуранти злочину перерахували загалом майже 550 мільйонів гривень та понад 27 мільйонів доларів США.

Реформа Гройсмана: дешевых сигарет в Украине не будет

cigarki2

 

С 1 июля 2018 года в Украине вступят в силу новые правила налогообложения табачных изделий.

Как информирует 40ka.info, в Министерстве финансов анонсировали эту инициативу, и, скорее всего, ее также поддержат и депутаты. Если это произойдет, то уже совсем скоро самые дешевые сигареты в Украине будут стоить не меньше 30 гривен.

Согласно обнародованному Кабмином реформатора Гройсмана проекту закона «О внесении изменений в статью 221 Налогового кодекса Украины относительно особенностей налогообложения табачных изделий», вводится новый фискальный механизм, который запрещает продавать сигареты ниже себестоимости пачки плюс налоги. Проще говоря, на украинском рынке введут «минималку» — цену, ниже которой продавец не сможет продать пачку сигарет.

Напомним, что Украина постепенно переходит к европейским ценам на табачную продукцию, увеличивая акцизный сбор. Через несколько лет стоимость 1000 сигарет будет не меньше 90 евро. Подорожание будет постепенным, и оно продлится до 2025 года.

ПАРЄ визнало, що непідконтрольними Україні територіями Донбасу управляє Російська Федерація

okupacia1-500x391

 

Парламентська асамблея Ради Європи змінила формулювання резолюції з фразою про окупацію ОРДЛО Російською Федерацією, та визнала «фактичне управління» цих територій з боку РФ.

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Йдеться про резолюції «Про надзвичайний стан…», яка присвячена випадкам призупинення окремих статей Європейської конвенції з прав людини. Наразі таку можливість задіяли три держави – Україна (після нападу РФ), Франція (після терористичних атак) та Туреччина (після спроби перевороту).

Під час розгляду українського блоку документу Асамблея майже одноголосно підтримала дві поправки, які підтверджують, що неконтрольовані урядом території Донецької та Луганської областей є «територіями, які перебувають під фактичним управлінням Російської Федерації» (territories under effective control by the Russian Federation).

Початково планувалися ще сильніші зміни — запропоновані поправки мали констатувати статус «тимчасово окупованих територій, які контролюються Російською окупаційною адміністрацією». Однак (імовірно, для впевненості в успіху голосування) були запропоновані усні субпоправки, в яких українські депутати відмовилися від фрази про «окупацію».

За дві відповідні поправки проголосували 98-100 депутатів, проти – 3-4 депутати.

Проти підтвердження такого визнання голосували парламентарі, які належать до проросійських сил – німецьких «Лівих» та «Альтернативи для Німеччини», а також нідерландської Соцпартії.

Також у цій резолюції ПАРЄ підтвердила засудження російської агресії проти України, яка здійснена на порушення мiжнародного гуманітарного права та принципів Ради Європи.

В НАБУ подтвердили задержание в Германии близкого к Суркисам экс-нардепа Дмитрия Крючкова

naruchniki1

 

Готовится пакет документов на экстрадицию главного фигуранта коррупционной схемы по выведению средств компании «Запорожьеоблэнерго», сообщает Национальное бюро расследований Украины.

В Германии задержали бывшего народного депутата Дмитрия Крючкова, которого подозревают в хищении средств «Запорожьеоблэнерго».

Об этом сообщили в Национальном антикоррупционном бюро Украины, передает Радио Свобода.

“14 апреля на территории Германии задержан председатель правления ЗАО «ХК „Энергосеть“, который подозревается в совершении преступлений, предусмотренных ч. 5 ст. 191 и ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 364 УК Украины. Национальное бюро готовит пакет документов, необходимых для экстрадиции подозреваемого в Украину, который в ближайшее время будет передано компетентным органам Германии», — говорится в ответе НАБУ на запрос программы «Схемы».

Дмитрий Крючков является фигурантом по делу о присвоении 346 млн гривен «Запорожьеоблэнерго», в котором более 60% акций принадлежит государству. В июле 2016-го Крючкова объявили в розыск.

“В течение 2015—2016 годов ЗАО “ХК «Энергосеть» заключило договоры об уступке права требования за электроэнергию, которую ОАО «Запорожьеоблэнерго» поставляло ряду промышленных предприятий. В результате этого деньги за потребленное электричество поступали не ГП «Энергорынок» и ОАО «Запорожьеоблэнерго», а ЗАО «ХК „Энергосеть“», — заявили в НАБУ.

Расследование продолжается с декабря 2015 года. В совершении преступления следствие подозревает двух человек.

Миноритарный пакет акций «Запорожьеоблэнерго» принадлежит братьям Суркисам и Константину Григоришину.

Дмитрий Крючков избирался народным депутатом Украины Верховной Рады пятого созыва от Блока Юлии Тимошенко, был членом комитета по вопросам топливно-энергетического комплекса, ядерной политики и ядерной безопасности.

Готуйте паспорти: до українців прийдуть додому і змусять платити за диктаторським законом

Poroshenko-angl1

 

Режим Порошенка має намір почати серйозну боротьбу проти громадян, які живуть не за пропискою, повідомляє 40ka.info.

Офіс реформи адміністративних послуг при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі планує зайнятися масштабними перевірками фактів проживання громадян в місцях їх реєстрації.

Цей захід передбачений законопроектом “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, який розробили чиновники.

Документ пропонує дозволити органам реєстрації масові перевірки громадян. Передбачається, що дані про місце проживання або про зняття з реєстрації в місці проживання будуть вноситися в Єдину інформаційну систему.

Громадян старше 14 років хочуть зобов’язати протягом 30 днів особисто або через Інтернет подати заяву про реєстрацію свого місця проживання. Також про місце свого перебування повинні будуть поінформувати орган реєстрації українці, які підлягають призову на строкову військову службу або беруть участь в судовому процесі.

Термін перевірки не буде перевищувати 30 днів. Уповноважені особи органів влади в ході перевірки отримають право досліджувати житлове приміщення на предмет наявності ознак проживання зареєстрованого в ньому громадянина. Буде вестися відеозйомка житла українців.

Зокрема, перевіряючі можуть опитувати сусідів, перевіряти наявність одягу, засобів гігієни та інших доказів проживання.

Якщо перевірка покаже, що громадянин не проживає за місцем реєстрації, його притягатимуть до адміністративної відповідальності. Зокрема, українців штрафуватимуть у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 гривень).

Очікується, що Єдина інформаційна система почне діяти з 1 липня 2019 року. Громадяни, не зареєстровані за місцем проживання, зможуть безкоштовно це зробити до 31 березня 2021 року.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: