Керувати адміністрацією президента Петро Порошенко призначив свого друга і бізнес-партнера медіамагната Бориса Ложкіна.
Своє багатство теперішній голова АП мультимільйонер Борис Ложкін заробив на медіа. Маючи 18 років, у 1989 році Ложкін створив першу в Харкові мережу з продажу газет і журналів. А вже через рік вклав зароблені кошти в комерційну газету АТВ. Потім були інші медіа-проекти і зрештою — створення одного з найуспішніших медіахолдингів України — UMH Group.
UMH Group об’єднує медіапроекти в сегментах преси, радіо та інтернету в Україні та Росії. Серед найбільш відомих видань — «Кореспондент», Forbes, «Теленеделя», «Комсомольська правда в Україні», «Аргументи і факти в Україні», «Команда», «Футбол». Володіє також «Нашим радіо», «Авторадіо», «Європа Плюс», «Ретро FM», «Радіо Алла» та рядом локальних станцій. Партнерами UMH в медіабізнесі з неконтрольними частками є Ігор Суркіс (радіо «Динамо»), Геннадій Боголюбов (газета «Комсомольська правда»), група СКМ (холдинг United Online Ventures, контролюючий інтернет-портали bigmir.net, tochka.net і i.ua ).
У 2013 році журнал «Фокус» оцінив стан Бориса Ложкіна в $126,4 млн (101 місце рейтингу «200 найбагатших людей України»).
UMH Group був проданий у 2013 році корпорації ВЕТЕК, якою володіє молодий олігарх «Сім’ї» Януковича Сергій Курченко.
Із Порошенком Ложкіна поєднують бізнес-зв’язки. 13 квітня 2011 Порошенко та Ложкін спільно придбали акції медіа-компанії KP media (власник Інтернет-порталів BigMir.net, Korrespondent.net, Ricardo.com.ua, Novynar.com.ua, Політорг.net.). Минулого року Порошенко продав свою долю у цій компанії Ложкіну. Крім того, Порошенко і Ложкін спільно володіли станціями «Наше радіо», «Ретро FM», «Next».
Указом № 521/2014 Олега Рафальського призначено заступником глави адміністрації президента України.
Про Рафальського відомо те, що він вже працював в АП за часів Леоніда Кучми на посаді керівника Головного управління з питань внутрішньої політики. У той час адміністрацією керував Віктор Медведчук. Після помаранчевої революції був звільнений з АП. Після року роботи провідним науковим співробітником Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України у жовтні 2006 року Рафальський повернувся у владу.
Його призначили заступником керівника апарату прем’єр-міністра України секретаріату Кабінету міністрів. Уряд у той час очолював Віктор Янукович. Рафальський пішов з цієї посади разом із відставкою Януковича у 2007.
У партії регіонів про Рафальського не забули. У 2008 році його призначили першим заступником завідувача секретаріату депутатської фракції партії регіонів апарату Верховної Ради України.
Із 2010 року він повертається в АП на посаду заступника голови — керівника Головного управління документального забезпечення.
26 лютого 2014 року в.о. президента України Олександр Турчинов призначив Рафальського тимчасовим виконувачем обов’язки голови АП.
Рафальського вважають близьким до колишнього глави АП часів Віктора Януковича Сергія Льовочкіна.
Державне управління справами Порошенко віддав 30 річному вінничанину Сергію Березенкові. У 2006 році він закінчив факультет економічних наук Національного університету «Києво-Могилянська Академія».
Березенка привів у команду Порошенка давній друг нового президента Анатолій Матвієнко, колишній голова Вінницької ОДА та лідер партії «Собор». Березенко є його племінником.
Ще у студентські роки Березенко вступив до партії «Український Молодіжний Собор», а потім навіть став заступником її голови, а потім деякий час навіть очолював партію.
Ця партія активно підтримувала тодішнього мера Києва Леоніда Черновецького.
У лютому 2006 року Березенко очолив молодіжне крило Блоку Леоніда Черновецького.
З червня 2006 Сергій Березенко працював радником Київського міського голови з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму. У той час він зав’язав дружбу із тодішнім секретарем Київради Олесем Довгим.
З вересня 2006 року очолював Головне управління у справах сім’ї та молоді Київської міської державної адміністрації.
Сергій Березенко навіть був депутатом Київської міської ради п’ятого скликання (2006 — 2011 років) від фракції «Блок Леоніда Черновецького».
«Українська правда» у матеріалі 28 березня писала, що Березенко розвивав мережу виборчих штабів Петра Порошенка.
Петро Порошенко також призначив Геннадія Зубка першим заступником голови АП. До того Зубко керував обласним штабом кандидата в президенти Петра Порошенка в Житомирській області, де отримав підтримку 58,64% виборців.
Останні два тижні Зубко встиг пропрацювати керівником Державного управління справами.
2012 року Геннадій Зубко був обраний до Верховної Ради по мажоритарному окрузі №62 (м. Житомир) від ВО «Батьківщина».
Зубко «засвітився» в скандалі із призначенням нового директора Житомирського лікеро-горілчаного заводу.
17 травня новий директор заводу, якого призначив керівник Державного управління справами намагався потрапити на місце роботи. Але працівники підприємства завадили йому це зробити. Пізніше Зубко пояснив новому директорові від імені колективу, що люди хочуть аби нового керівника погодили з ними, бо бояться, що невідома людина доведе підприємство до банкрутства.
У мережі YouTube є відео, де Зубко, якого запросили на збори трудового колективу заводу, говорить із головою адміністрації президента Сергієм Пашинським. Останній звинувачує Зубка у використанні ситуації на заводі для агітації за Порошенка. Натомість Зубко пропонував відправити для зустрічі з колективом, якому, за словами Пашинського «промили мізки», в.о. керівника ДУС Чернецького.
Пізніше Пашинський сказав журналістам: «Мені дуже сумно, що мій колега депутат Зубко, прикриваючись трудовим колективом просто організував злочинну групу. Дуже просто взяти пару людей, дати їм гроші, вкрадені в держави, дуже просто корумпувати засоби масової інформації — така інформація теж у нас є».
Подейкують, що призначення на посаду голови ДУС Геннадія Зубка пов’язане із Житомирським лікеро-горілчаним заводом, який належить ДУСі. Зубко хотів залишити лояльний до нього менеджмент і тому Порошенко попросив Турчинова призначити Зубка.
Посаду першого помічника президента обійняв 42-річний кадровий дипломат Юрій Оніщенко. Два останні роки Оніщенко працював Надзвичайним і повноважним послом України в Королівстві Норвегія. До того був директором департаменту секретаріату міністра МЗС України. Із 2005 до 2009 працював у представництві України в ООН. Спершу радником, а потім заступником представника.
Прес-службу Петра Порошенка буде очолювати професійний тележурналіст, обличчя 5 каналу Святослав Цеголко. У 1996 році він почав працювати у Львові журналістом газети «Разом». Потім був «Поступ», «За вільну Україну», радіо «Люкс ФМ», а з 2004 року Цеголко працює у Києві на 5 каналі.
Юлія Турбаєвська, Національне бюро розслідувань України