Архив Березень, 2021

У Києві вбили добровольця та громадського активіста Олександра Мандича, затримано трьох підозрюваних

Затримано підозрюваних у викраденні та вбивстві громадського активіста та добровольця у Києві Олександра Мандича, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Слідчі  встановили, що у чоловіка раніше був конфлікт із невідомими особами, йдеться у повідомленні Київської міської прокуратури.

«Згідно з матеріалами слідства, пізно ввечері 24 березня 2021 вказані особи, перебуваючи в квартирі 37-річного потерпілого на Печерську, близько години утримували його проти волі та наносили удари в різні частини тіла. Після цього напівпритомного чоловіка силоміць посадили в автомобіль та вивезли у невідомому напрямку».

Зусиллями працівників Управління карного розшуку ГУ НП у місті Києві, Печерського управління поліції ГУ НП у місті Києві та прокурорів Печерської окружної прокуратури ймовірних викрадачів вдалося встановити та затримати.

У ході слідчих дій з’ясувалося, що зловмисники заподіяли смерть викраденому чоловіку та сховали його тіло у закинутій канаві на Київщині.

В неділю, 28 березня, тіло загиблого з множинними травмами, у тому числі ножовими пораненнями, було знайдено. Експерти встановлюють причину смерті та механізм заподіяння травм. Також встановлюються мотив злочину та можливі співучасники.

Трьом затриманим повідомлено про підозру за п. 12 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 146 КК України. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним безальтернативних запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Вбитий громадський активіст – Олександр Мандич із позивним «Ташкент» (його фейсбук сторінка за посиланням).

«29 березня 2021 року Печерський суд обиратиме запобіжний захід вбивцям Mandych Alexandr.

12.00 — Володимирська, 15.

Вбивці — квартирні рейдери з Луганську.

Пройдисвіт Семен Семенченко виявився бойовою шісткою мафіозі Коломойського. Розслідування. Відео

Приватна військова компанія, пов’язана з екснардепом Семеном Семенченком (Костянтином Грішиним), впродовж останніх років працювала в інтересах українського олігарха Ігоря Коломойського, про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо» “Солдати мільярдера”.

Розслідувальна агенція зазначає, що у лютому 2021 року члени організації «Донкорп Україна», яку контролює Семен Семенченко, брали участь у стрілянині на столичному будмайданчику.

Журналісти з’ясували, що один з мікроавтобусів, який затримала поліція після інциденту, належить структурі «Донкорпу».

А зі столичним будівництвом, де влаштували стрілянину бійці Семенченка, пов’язаний Михайло Кіперман – друг і бізнес-партнер Ігоря Коломойського.

За даними агенції, замовниками будівництва на вулиці Казимира Малевича офіційно є фірми «Де Резорт Девелопмент» та “Будівельне об’єднання «Мрія». Власники останнього, як свідчать дані з держреєстру, використовують ідентичний контактний номер із компанією Кіпермана «Смарт Студент».

Водночас зв’язок «Де Резорт Девелопмент» із Кіперманом простежується через співвласника фірми Артема Солоніка – він раніше був директором компанії «Оріон Сервіс», якою на той час володів товариш Коломойського.

Також журналісти з’ясували, що члени структури Семенченка у 2020 році охороняли офіс «Центренерго», після того як його вивезли у селище Козин під Києвом. У той час державну енергогенеруючу компанію очолювало лояльне до Коломойського керівництво, а пов’язані з бізнесменом компанії отримували найбільший зиск від співпраці з «Центренерго».

За словами колишнього члена «Донкорп Україна» Євгена Сікори, державну компанію вони почали охороняти навесні 2020 року, а офіційно договір зі структурою Семенченка підписали наприкінці минулого року.

Місяць тому «донкорпівці» не пускали керівника Фонду держмайна на територію бази, тим самим блокуючи зміну менеджменту «Центренерго». Відтак для того, щоб туди потрапити, Дмитру Сенниченку довелося залучати силовиків.

Крім того, журналісти довідалися, що представники «Донкорп Україна» наприкінці 2019 року брали участь у мітингах проти керівництва Нацбанку. Зокрема, проти ексглави НБУ Якова Смолія та його заступниці Катерини Рожкової. Раніше замовником акцій проти НБУ Смолій публічно називав безпосередньо Ігоря Коломойського.

За словами Сікори, на акції вони ходили спільно з іншими організаціями – одні стояли під Нацбанком, а «Донкорп» – під будинками Рожкової та Смолія.

Що було раніше: 25 березня ексбійця батальйону «Донбас» Олександра Новікова (позивний «Хаммер»), якого підозрюють у створенні воєнізованого збройного формування на чолі з екснардепом Семеном Семенченком та Євгеном Шевченком, відправили під цілодобовий домашній арешт.

  • 24 березня Служба безпеки України повідомила, що викрила та припинила діяльність воєнізованого збройного формування, так званої приватної військової компанії, а можливими організаторами назвала Семена Семенченка та Євгена Шевченка ( відомий широкому загалу як «позаштатний агент НАБУ», і фігурант низки кримінальних справ щодо корупційних схем, пов’язаних з «Укроборонпромом» – ред.).
  • За даними СБУ, до складу компанії входило понад 150 осіб, а контроль та координацію діяльності злочинної організації здійснювали 15 українців. Слідчі отримали дані про участь фігурантів справи в укладанні контрактів між ПВК та організаціями країн Близького Сходу. Також зафіксували пропозиції організувати поставки зброї до цих країн.
  • Сам Шевченко заперечує свою причетність до справи та чекає доказів СБУ.
  • СБУ підозрює, що Шевченко і фігурант низки кримінальних справ щодо корупційних схем, пов’язаних з «Укроборонпромом», Андрій Рогоза причетні до організації каналу постачання військових товарів з Росії на оборонні підприємства України.

Блазень Зеленський розважав Януковича й Медведєва після ратифікації «Харківських угод» — вони були у в банних халатах. Відео

Перший раунд перемовин Януковича й Медведєва з приводу укладення «Харківських угод» проходив у квітні 2010 року в Харкові, а другий — в травні того ж року у Києві.

Київський раунд сторони відзначили на дачі лазнею й корпоративом в столичному передмісті, на якому виступав тоді ще комедійний актор і шоумен, а нині президент України Володимир Зеленський. Про це із посиланням на фейсбук народного депутата Володимира Ар’єва, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Зеленський після скандальної ратифікації злочинних домовленостей виступав перед президентами України і РФ Януковичем і Медведевим, які слухали найнятого коміка в банних халатах. Про це Зеленський сам розповів в інтерв’ю Гордону. Напевно, тоді він не дуже зважав на прислів’я про язика і ворога, тому описав усе в деталях. Це було 17 травня 2010 року під Києвом», – зазначає Ар’єв.

США запровадили санкції проти спільника Зеленського

США запровадили візові санкції проти проросійського мафіозі Ігоря Коломойського.

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України з посиланням на заяву держсекретаря США Ентоні Блінкена.

«Сьогодні я оголошую про санкції проти олігарха та колишнього українського державного чиновника Ігоря Коломойського через його причетність до значної корупції», — йдеться у заяві Блінкена.

У Держдепі пояснили, що як керівник Дніпропетровської області з 2014 по 2015 рік Коломойський був причетний до корупційних дій, що підривали верховенство права та віру української громадськості в демократичні інститути та громадські процеси, включаючи використання його політичного впливу та владних повноважень для особистої вигоди.

«Хоча ці санкції базуються на діях за його перебування на посаді, я також хочу висловити занепокоєння постійними зусиллями Коломойського, які тривають досі, щодо підриву демократичних процесів та інституцій в Україні, які становлять серйозну загрозу її майбутньому», — заявив Блінкен.

Санкції також наклали на дружину олігарха Ірину Коломойську, його дочку Анжеліку Коломойську та його сина Ізраїля Цві Коломойського. Це означає, що Коломойському і членам його родини заборонений в’їзд до Сполучених Штатів.

Блінкен підкреслив, що санкції підтверджують прагнення США підтримувати політичні, економічні та правові реформи, які є ключовими для євроатлантичного шляху України, а також не виключив подальших санкційних рішень щодо громадян України, які цьому перешкоджають. «Державний департамент і надалі використовуватиме подібні повноваження й інструменти, щоб посилювати відповідальність корумпованих суб’єктів у цьому регіоні та в усьому світі».

З 2014 року під санкціями США  перебуває кум президента РФ Путіна Віктор Медведчук — за підрив безпеки, територіальної цілісності та демократичних інституцій України.

У лютому США підтримали Україну після  після запровадження санкцій проти Медведчука.

Коломойський допоміг Зеленському обратися преЗЕдентом України, також у пресі були публікації про відмивання компаніями Зеленського 41 мільйонів доларів з Приватбанку.

Суддя ВАКС Оксана Олійник залишила призупиненим слідство у справі мафіозі Бахматюка про заволодіння 1,2 млрд грн

Вищий антикорупційний суд залишив призупиненим розслідування кримінального провадження про організацію мафіозі Олегом Бахматюком заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Національного банку України.

Таке рішення 2 березня 20121 рокуухвалила слідча суддя ВАКС Оксана Олійник, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Скарги адвокатів підозрюваних на постанову детектива НАБУ про призупинення досудового розслідування – залишити без задоволення. Ухвала оскарженню не підлягає», – оголосила суддя.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили Бахматюку про підозру в організації заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування НБУ. Пізніше апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно взяла його під варту. Слідство з’ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

40 днів потому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

 

Зрадник Зеленський залишив без охорони екскерівника ГУР Василя Бурбу, що свідчив у справі «вагнерівців»

Колишнього начальника військової розвідки Василя Бурбу, який дав свідчення про провал операції із захоплення російських терористів «Вагнера», виселили з дому і позбавили його охорони.

Про це написав журналіст Юрій Бутусов у Facebook з посиланням на власні джерела, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

За даними Бутусова, 22 лютого 2021 року без попередження сім’я генерал-полковника ГУР Міноборони Василя Бурби була виселена з охоронюваного селища у Конча-Заспі. Також розвідника позбавили документів прикриття.

«Напередодні виселення з Конча-Заспи з Бурбою провів зустріч співробітник спецслужб, довірена особа президента Зеленського, який запропонував Бурбі призначення послом України в Австралії, в обмін на публічне спростування скандалу з „вагнерівцямі“, відмову від інтерв’ю і будь-якої співпраці з розслідувачем „Беллігнкет“ Христо Грозєвим.

В іншому випадку Бурба отримав прямі погрози — виселення з охоронюваного будинку, позбавлення документів, звільнення з роботи в МЗС рідного брата, відкриття кримінальних справ. Бурба відмовився від такої ганебної угоди. І перші погрози були негайно здійснені».

Офіційною причиною виселення з будинку є ремонтні роботи, проведені сім’єю Бурби без погодження з ДУС. На підтвердження своїх слів Бутусов опублікував лист до Бурби, направлений йому Державним управлінням справами.

Також Бутусов додав, що за даними джерел, такі дії стосовно Бурби пов’язані зі виходом першої частини розслідування Христо Грозєва про ПВК «Вагнера» і, зокрема, про провал спецоперації із захоплення россійських терористів. «За даними наших джерел, Грозєву дзвонив особисто глава ОП Андрій Єрмак, обговорював, як можна пояснити свою позицію, дізнатися, що буде у фільмі. Його почули, але на терміни виходу фільму це ніяк не вплине», — наголосив Бутусов.

24 липня 2020 року заступник голови Служби безпеки України Руслан Баранецький та тодішній начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба доповіли про проведення фінальної стадії операції в офісі президента. На доповіді були присутні президент Володимир Зеленський, голова його офісу Андрій Єрмак, перший заступник секретаря РНБО, голова комітету з розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко.

Після доповіді Єрмак попросив відкласти спецоперацію. Він послався на перемовини з помічником президента Росії Володимира путіна і на те, що операція нібито могла б зірвати обмін полоненими, який готувався у той час, та початок перемир’я. Операцію відклали на кілька днів.

Вже 3 серпня Зеленський знову зібрав нараду. На ній Бурба заявив, що операція провалена і причина цьому – зрада. Бурба вимагав почати перевірку всіх, кому було відомо про операцію. Зокрема, він хотів, щоб на поліграфі перевірили його самого, Єрмака, Демченка та Машовця.

Зеленський тоді жодних рішень про перевірку не ухвалив. Розслідування провалу не було розпочато.

Крім того, після цих подій Зеленський звільнив Бурбу і призначив нового начальника ГУР.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: