Архив Жовтень, 2016

Екс-регіонал Віталій Хомутиннік має 9 офшорів і продав цінних паперів на 140 млн грн. Готівкою тримає 32 млн 700 тис гривень, 570 тисяч доларів і 850 тисяч євро

homuttinnik13

 

Народний депутат, лідер депутатської групи «Відродження» Віталій Хомутиннік задекларував 30 компаній, з яких 9 зареєстровані на Кіпрі, Віргінських і Кайманових островах, 6 автомобілів, кілька земельних ділянок, картини, скульптури, годинники, телевізори, зброю.

Такі дані опубліковані в електронній декларації Хомутинніка за 2015 рік, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

За даними декларації, Хомутиннік володіє двома ділянками площею 3 і 4 тис кв.м у с.Козин, будинком на 448 кв.м і недобудовою на 917 кв.м у тому ж селищі. Крім того у нього є ділянка у с.Проців на 1200 кв.м і будинок у Києві площею 357 кв.м.

Із рухомого майна Хомутіннік вказав у декларації картини і скульптури, ікони, меблі, люстри, килими, телевізори, десятки наручних чоловічих і жіночих годинників, 6 одиниць зброї, ювелірні вироби та одяг, не вказавши їх вартість.

Також Хомутиннік користується автомобілями Mersedes-Benz S500L4M 2006 р. вартістю 1 млн 115 тис грн, Toyota Tundra 2013 р. і орендує Range Rover Land Rover 2014 р, що зареєстрований на фірму ТОВ
«Українська інвестиційна компанія», яка йому ж і належить. Дружина Хомутинніка володіє ще трьома автомобілями.

Депутат отримав 71 тисячу гривень зарплати у Верховній Раді і 80 тисяч відшкодування витрат, що повязані з виконанням депутатських повноважень.

Хомутиннік продав цінних паперів та корпоративних прав на суму близько 140 млн грн., і отримав майже 30 млн грн відсотків за депозитами.

Згідно із декларацією, дружина Хомутинніка заробила за основним місцем роботи 1 млн. 204 тисячі грн і отримала у подарунок  5 млн 309 тисяч грн.

На банківських рахунках депутата зберігається понад 40 млн у гривні, близько 10 млн у доларах і 122 тисячі у євро. Готівкою Хомутиннік тримає 32 млн 700 тис гривень, 570 тисяч доларів і 850 тисяч євро.

Також Хомутиннік вказав у декларації, скільки витратив на купівлю одягу у європейських країнах. Крім того він здійснив близько 20 членських внесків у партію «Відродження» на суму понад 15,5 млн грн.

Раніше «Схеми» повідомили, що журналісти помітили лідера депутатської групи «Відродження» Віталія Хомутинніка і його колегу Валерія Писаренка в компанії російського підприємця Павла Фукса на виході з VIP-терміналу аеропорту «Київ». Вони прибули на літаку Gulfstream G280 з бортовим номером VP-CVH. Коштує такий літак близько 25 млн доларів. У декларації літака немає.

Порошенківець Олександр Грановський має $928 тисяч готівкою та 9 годинників. Електронна декларація

Granovskyi-Oleksandr3

 

Народний депутат від БПП Олександр Грановський має готівкою 928 тисяч доларів, а також 9 тисяч євро і 13 тисяч швейцарських франків, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Це вказано в його електронній декларації за 2015 рік.

На банківських рахунках Грановського – 50 253 доларів, а також 35 924 і 12 434 гривень.

Депутат отримав 79 887 заробітної плати за основним місцем роботи, 91 105 гривень — дивідендів і відсотків. 350 260 гривень вказані як доходи від реструктуризації заборгованості.

Також Грановський минулого року позичив в іноземного громадянина Фелікса Калантирського 2 мільйони гривень.

Депутат володіє автомобілями BMW X3 2010 року випуску і BMW X5 2011 року випуску.

Він також задекларував 9 годинників торговельних марок Breguet (вартість 42 000 грн), Rolex (55 000 грн), Bovet (216 000 грн), Corum (32 000 грн), Patek Philippe, Officine Panerai, Grard-Perreguax та Jaquet Droz.

Також у декларації вказана кухня вартістю 235 тисяч грн, сервіз Hermes вартістю 32 000 грн, портфелі Chopard вартістю 20 600 та 23 450 грн, порцелянові статуетки Liadro вартістю 21 500 та 10 700 грн.

Крім того, депутат має колекцію з 16 картин, вартість яких не вказана.

Батько Грановського отримав 17 796 пенсії та має 414 тисяч 800 доларів готівки.

У той же час, на своїй сторінці в Facebook Грановський написав, що не носить дорогі годинники, зазначені в декларації.

«Закінчив з декларацією. Прийшов до висновку, що суспільство тільки таким чином, відчувши на власній шкурі весь дискомфорт бути прозорим, а значить не тільки навчитися відповідати на незручні питання, а й правильно вибудовувати своє життя, перестане бути вульгарним», — зазначив він.

«У мене немає чітко сформульованого пояснення на тему, чому я не ношу порівняно дорогі годинники, хоча такі є. Пам’ятаю, на самому початку нашої каденції мій колега Олексій Савченко, який не так давно, але досить голосно переїхав працювати до Миколаєва, мені подарував прекрасний годинник марки Suunto (орієнтовна вартість в районі 500-600 євро), який я з того самого дня і не знімав. Я давно зрозумів, що це просто вульгарно», — написав Грановський.

Жена и пятеро детей колорада-миллионера Вадима Новинского с Опоблока имеют российское гражданство

NovinskiyYanuk1

 

Представитель «Оппозиционного блока» Вадим Новинский указал в своей электронной декларации, что у его супруги и пятерых детей российское гражданство. Об этом сообщает Национальное бюро расследований Украины.

В графу «Недвижимость» бывший регионал внес две квартиры в Киеве и пять квартир с гаражом в России. Еще один российский дом семьи Новинского на стадии завершения строительства.

Парламентарий задекларировал 40 икон, 175 картин, каменные часы Tiffany, наперсный крест конца 17 века, 7 шерстяных ковров, три комплекта элитной мебели, две сумки из кожи крокодила и питона, восемь тренажеров, много ювелирных изделий.

Наличными Вадим Новинский хранит 3 миллиона гривен, 2,34 миллиона долларов и 780 тысяч евро.

В декларации народного депутата также указано, что на шопинг (исключительно приобретение одежды) в 2015 году Новинский потратил: 1,6 миллиона гривен в Германии, 5 миллионов гривен в России, более одного миллиона гривен в Италии , 461 тысячу гривен в Великобритании и только 284 тысяч гривен в Украине.

Более 10 миллионов гривен Новинский указал, как «внесение залога» в Украине. В прошлом году депутат внес 5 миллионов гривен залога за освобождение поддельницы-регионалки Елены Лукаш. Еще на сумму 10,8 миллиона гривен Вадим Новинский заплатил налогов.

Персональная охрана обошлась депутату в 3,3 миллиона гривен.

Що хотів сховати у своїй декларації від українців голова фракції БПП у ВР Ігор Гринів? Розслідування Радіо Свобода. Відео

Griniv-Igor1

 

Електронне декларування – страшний сон можновладців – вже реальність. Спроби знівелювати, вихолостити, пом’якшити закон вчинялись регулярно та щоразу наштовхувалися на різку відсіч громадянського суспільства, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Одним із найбільш впливових політиків, які хотіли внести правки до закону, був голова президентської фракції Ігор Гринів. Це він пропонував приховувати від громадськості дані про готівкові кошти. Виступав проти кримінальної відповідальності за помилки у деклараціях. Програма «Схеми», спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший», перевірили статки самого голови президентської фракції Ігоря Гриніва.

Ігор Гринів – народний депутат п’ятьох скликань парламенту. Також він відомий політтехнолог. Працював із президентом Ющенком, а у 2014 році став керівником штабу кандидата в президенти Петра Порошенка. На парламентських виборах 2014-го Гринів вп’яте стає народним депутатом – проходить у Верховну Раду як 14-й номер у списку БПП. А коли Юрій Луценко переходить на роботу до Генеральної прокуратури, саме Гриніва обирають керівником фракції президента у парламенті.

29 вересня 2016 року, за два місяці до закінчення терміну подання електронних декларацій, Гринів пропонував внести зміни до Закону України про «Про запобігання корупції». Хотів засекретити від громадськості цілий перелік інформації про майно депутатів чиновників.

Також депутат Гринів запропонував скасувати кримінальну відповідальність за помилки в декларації.

«Кримінальна відповідальність має бути за подачу недостовірної інформації про податки і ухиляння від податків. В іншому – має бути адміністративна і політична відповідальність, а не кримінальна», – зазначав тоді він.

Через суспільний резонанс та, за словами Гриніва, після втручання самого президента він відкликав свої скандальні поправки.

«Мав складну розмову з президентом щодо внесених мною поправок до Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання злочинам проти життя і здоров’я особи та проти власності.

Я і надалі залишаюсь при своїй думці, що цей закон потребує доопрацювання та змін. Але врахував дискусію із президентом та відкличу цей законопроект. Суспільство виявилось непідготовленим до такої дискусії. Я розпочинаю відкрите обговорення цього питання і повернуся до нього щойно переконаю громадськість у необхідності таких законодавчих змін», – написав тоді він на своїй сторінці у Facebook.

8:30 ранку. Київська область. Обухівській район. Село Таценки. Автомобіль «Ауді Q7» вартістю близько двох мільйонів гривень виїжджає з території маєтку.

Ігор Гринів виїжджає з маєтку на автомобілі Ауді Q7

На території – будинок на майже 600 квадратних метрів, приватне озеро, ліс.

Автомобіль «Ауді Q7», на якому пересувається Ігор Гринів – радник президента Петра Порошенка та голова його фракції у парламенті, –зареєстрований на 23-річного сина депутата Романа-Данила.

А маєток, з якого виїжджав Гринів, розташований на землі, більшу частину якої безкоштовно від держави отримала дочка депутата Марія Гринів.

Ігор Гринів переконує, що за 26 років у політиці зберіг своє чесне ім’я: «Я в парламент перший раз прийшов 26 років назад і, повірте, мені так здається, що своє чесне ім’я зберіг».

Вперше народним депутатом Ігор Гринів став у 1990 році ще за Радянського Союзу. А вже у 1993-му депутат Гринів отримує в користування від держави двокімнатну квартиру в депутатському будинку в самому центрі столиці – на Печерську.

У 2003 році Ігор Гринів – народний депутат вже від «Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна». Його донька Марія, якій на той час було 19 років, отримує безкоштовно від держави землю у селі Таценки Обухівського району Київської області: 25 соток – під будівництво та 52 сотки для особистого селянського господарства. Ця земля тепер належить самому народному деуптату – донька її подарувала батьку у 2015 році.

В отриманні донькою земельних ділянок Гринів не вбачає нічого надзвичайного.

«13 років тому ми всією сім’єю перебрались повністю жити за місто, – каже він. – Отримали, згідно з українським законодавством, звернулися з заявою до сільської ради і отримали так само ділянку, докупили певні ділянки і збудували от із 2003 року, і закінчили будівництво в минулому році – власний будинок».

На супутникових знімках можна побачити, що у 2006 році на цих ділянках – ліс.

Наступний знімок супутник Google зробив вже у 2010 році – тепер тут вже стоїть будинок площею майже 600 квадратних метрів і є навіть озеро.

На той момент Ігор Гринів вже три роки як був депутатом від «Блоку Юлії Тимошенко» – «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Та народний депутат відобразив родинний маєток у декларації лише у 2015 році.

Той факт, що будинок не був у деклараціях за 2013 та 2014 роки, Гринів пояснює наступним чином: «Ще раз кажу, от закінчили і ввели в експлуатацію будинок у минулому році».

Коли будинок у Таценках вже був зведений, родина Гринівих продає квартиру.

«Схеми» запитали в Ігоря Гриніва про це:

– Від держави я взяв двокімнатну квартиру 23 роки назад.

– На Панаса Мирного, 27 ?

– Оце я дістав від держави. Крім того, я придбав у цьому ж будинку за власні кошти ще 4-кімнатну квартиру. І потім, коли я продавав, я продавав не ту квартиру, яку від держави отримав. А ту квартиру, яку купив за власні кошти.

– А та квартира, яка від держави, залишилась?

– Ні, ми її об’єднали з тою квартирою і разом продали, – пояснив Ігор Гринів «Схемам».

За словами депутата, також можна зробити висновок, що маєток у Таценках родина збудувала саме за виручені від продажу квартири гроші: «Відповідно, коли прийняли рішення переселятися за місто, то продали квартиру в Києві».

У 2014 році Ігор Гринів став керівником виборчої кампанії Петра Порошенка на президентських виборах. А після його перемоги Гринів обіймає посаду заступника голови президентської адміністрації.

У листопаді 2014-го Гринів пішов з цієї високої посади, а через місяць дружина Гриніва Оксана купує квартиру площею 145 квадратних метрів у комплексі «Покровський посад». Квартиру такої площі сьогодні пропонують придбати майже за 7 мільйонів гривень.

Згідно з декларацією на сайті Верховної Ради, у 2013 році родина Гриніва – а це дружина, донька та син – на трьох заробили всього 292 тисячі гривень. А сам Гринів задекларував 224 тисячі заробітної плати та ще 100 тисяч гривень на банківському рахунку. За наступний, 2014 рік дружина заробила лише 22 тисячі гривень, а сам депутат задекларував зарплату у 210 тисяч. Виходить, що за два роки родина Гриніва заробила 750 тисяч гривень. Це в рази менше, ніж вартість однієї квартири дружини.

Як же родина Гринівих могла купити квартиру в елітному житловому комплексі?

Як же родина Гринівих могла купити квартиру в елітному житловому комплексі?

На запитання «Схем» Гринів спочатку пропонує подивитися його декларації за попередні роки, а коли журналісти їх роздрукували і ще раз запитали, звідки у дружини депутата гроші на дорогу квартиру у новобудові, відповів, що займався бізнесом із 1994 по 2002 роки.

– От з 1994 по 2002 рік – десь приблизно років 6-7 тобто – свій перший, як кажуть, великий заробіток – не будемо називати цифри – я ще заробив у 1996 чи 1997 році.

– Але чому у декларації немає цих коштів, коли у 2014 році Ваша дружина купувала квартиру?

– Так кошти не вказуються

– Ну як, на рахунку у банку у вас 100 тисяч гривень.

– Я ще раз кажу, не вказуються, наприклад, готівкові кошти

– Тобто це ті кошти, які були в готівці?

– Звичайно.

Нині народний депутат Гринів їздить на роботу на «Ауді Q7» 2015 року, зареєстрованому на 23-річного сина Романа-Данила.

Гринів переконує, що користується автівкою, поки сина немає в країні: «На сьогоднішній день у зв’язку з тим, що я дійсно час від часу в нього беру цей автомобіль, щоб не простоював, і це то, Ви його побачите в моїй декларації так само».

Середня вартість такого автомобіля – 70 тисяч доларів. Виходить, що син депутата придбав авто, ще коли був студентом. Адже, за інформацією самого ж Ігоря Гриніва, його син закінчив навчання на початку 2016 року.

– Магістерську програму він закінчив рік тому, в лютому місяці.

– 2015 року?

– Цього року.

– І вже придбав цю автівку, вибачте, у 2015 році?

– Я вам ще раз кажу, коли ми продали майно, то воно в рівній мірі належить як мені, так і моїй дружині, так і моїм дітям. І ми чесно кожен собі з цього майна… Дружина купила собі квартиру, син купив собі машину.

Окрім того, у декларації за 2015 рік Гринів задекларував півмільйона гривень від продажу рухомого та нерухомого майна, хоча, якщо порівняти декларації за 2014 та 2015 роки, то нічого з наявного майна не зникло.

Та на запитання «Схем», що саме було продано, народний депутат повідомити відмовився.

– А що саме Ви продали?

– Я вам ще раз кажу, не обов’язково Вам повинен про це говорити. Якщо Ви хочете перевірити мене на чесність, я готовий Вам відповідати на чесність, а якщо Ви хочете робити піар. От на чесність мене перевіряти легко.

– Ми в цьому зацікавлені, тому ми роздрукували Ваші декларації.

– Але я Вам ще раз кажу, тому я вам відповідаю, тому я відповідаю, бо вважаю, що кожен політик має відповідати.

– Просто Ви не відповіли, яке рухоме майно Ви продали.

– І не хочу відповідати.

– А кажете, що відповідаєте.

– Відповідаю. Не хочу просто відповідати.

Виходить, що лідер президентської фракції на законодавчому рівні пропонував дозволити не вказувати в нових електронних деклараціях інформацію про готівку, тоді як саме своїми незадекларованими готівковими заощадженнями він пояснює появу в родини низки елітного майна – авто та квартири.

Гринів пропонував не оприлюднювати відомості про цінне рухоме майно і водночас відмовляється повідомити, що саме він продав, заробивши півмільйона – якщо в деклараціях за попередній рік, порівняно з нинішнім, нічого з майна не зникало.

Лідер президентської фракції виступає за те, аби приховати від суспільства вартість та розмір отриманих подарунків. Тоді як у 2015 році отримав в подарунок дві земельні ділянки від доньки, яка одержала їх безкоштовно від держави.

Лідер президентської фракції пропонував скасувати кримінальну відповідальність за помилки у деклараціях, тоді як будинок Гриніва, побудований ще у 2010 році, у декларації народного депутата з’являється лише у 2015-му.

А отже, саме та інформація, яку Ігор Гринів вимагав на законодавчому рівні засекретити, і становить найбільшу загадку в деклараціях самого Гриніва. Спроби журналістів розібратись із невідповідностями, знайденими у декларації політика, наштовхнулися на хамство та образи з боку депутата. Зрештою шляхом тривалого пошуку можливості поспілкуватися з публічним політиком, журналісти отримали від Гриніва лише неповні коментарі, які не дають цілісного пояснення походження елітного майна лідера президентської фракції у парламенті.

«Схеми» протягом 2 тижнів намагалися домовитися з депутатом Гринівим про інтерв’ю, щоб дати йому змогу як публічному політику детально розповісти про походження того чи іншого майна. Але народному депутату не сподобалось, що журналісти знімали його маєток та автомобіль, попри те що він – публічна особа. Тому Гринів відмовився давати інтерв’ю та погрожував скаргами на порушення журналістської етики:

– От у мене немає жодної поваги до Вас як до журналіста, щоб Вам відповідати на жодне питання. Тепер я буду до тих, хто дає Вам відповідні кошти для випуску цієї передачі, звертатися з порушенням етики журналістської поведінки. Бо ніколи журналісти ще себе так не поводили.

– Як? Журналісти постійно знімають з квадрокоптерів будинки, – відповів на це журналіст програми.

– Журналісти дзвонять і кажуть: ми такі то журналісти, хочемо зняти Ваш будинок. А те, що Ви робили, – це, з моєї точки зору, є порушення повністю етики журналіста. Тому спокійно, все нормально. Я до Вас не маю жодних юридичних претензій, я до вас маю етичні притензії. і відповідно не хочу з вами розмовляти.

– Ігоре Олексійовичу, але нам дуже потрібна Ваша позиція з приводу вашої декларації.

– Ви мені не цікаві! Я Вам пояснив. Та робіть, що хочете. А стосовно Вас я маю велику зневагу.

Нардеп Вячеслав Константіновський, який колись продав Rolls-Royce для бійців АТО, тримає $14,7 млн готівкою. Електронна декларація

Konstantinovskyi-Vyacheslav2

 

Член Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони, позафракційний нардеп Вячеслав Константіновський задекларував 14,7 млн. доларів готівкових коштів, 72,039 тис. грн зарплати та 80,559 тис. грн., які він отримав  у якості відшкодування витрат на здійснення депутатських повноважень.

Інформацію про це нардеп розмістив у електронній декларації за 2015 рік, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Згідно з даними декларації, окрім вказаних доходів нардеп отримав 2,609 млн. грн. у вигляді повернення фінансової допомоги. Окрім того нардеп задекларував 6 778 776 грн. та 500 тис. євро готівкою, 880 400 грн., які позичено ТОВ «Українська Панчішна Компанія», 25 938 та 2622 грн, 10855 євро на рахунках у банку «КРЕДІ АГРИКОЛЬ», 10 000 доларів у  «Діамантбанку», та дебіторську заборгованість за договором купівлі продажу корпоративних прав на суму 9 706 450 грн “ТОВ «Українська Панчішна Компанія»

Також Константіновський позичив у Віктора Тополова в 2013 році 5 млн. доларів. Людина з таким прізвищем та ім’ям є екс-міністром вугільної промисловості (у 2005—2006 рр)  та членом президії «Єдиного центру».

За даними документа, в якому також вказано дружину Юліану Дементьєву, доньку Стефанію та сина Максиміліана (проживає у США), нардеп є власником житлового будинку площею 649 кв м. у н.п. Козин Київської обл, квартири на 84,4 кв. м. у Києві, дачного будинку у н.п. Зазим’я під Києвом на 94 кв. м, 5 гаражів у Києві (18,8, два по 15,7, 17.6 та 17,5 кв.м), трьох земельних ділянок у власності (дві у Козині — 1500 та 647 кв. м, та у Зазим’ї — 500 кв.м). Ще дві земельні ділянки у Козині нардеп орендує — 4500 кв. м та 6831 кв.м.

Дружина нардепа має у власності квартиру на 87,9 кв.м. у Києві, має право на користування земельною ділянкою у Козині на 222 кв.м. та має право на користування апартаментами у Єгипті площею 199 кв. м. (з правом вилучення доходів від нього).

Константіновський є власником 6 годинників Rolex на загальну суму 402 тис. грн., у власності дружини згадані ювелірні вироби, сумочка та одяг на суму 364,8 тис. грн, а також набір сережок та каблучок зі смарагдами та сапфіром, годинника та прикрас з діамантами, вартість яких не вказується. Також задекларовано мисливську зброю  AWM 300WM вартістю 236,4 тис. грн.

Нардеп  задекларував 3 авто (Toyota Land Cruiser 2006 р.в, Mersedes Benz 2005 р.в., Land Rover  2012 р.в.), та мотоцикл Harley Davidson 2002 р.в. У дружини — BMW 2008 р.в.

Також політик має акції компанії PARSEL INVESTMENTS LIMITED на суму 2,12 млн. грн, та має векселі ТОВ «ДЕЛЬТА ПОІНТ» на суму 17,96 млн. грн.

Дружина Константіновського є власницею 50% ТОВ «АГРУЗ».

Також Константіновський входить до керівництва ГО «Громадська організація Київ-Центр».

Министр здравоохранения Ульяна Супрун держит на счетах за границей почти 4 млн долларов

Suprun-Ulyana1

 

Исполняющая обязанности министра здравоохранения Ульяна Супрун совместно с мужем задекларировала 3 873 634 долларов на счетах в UBS Financial Services Inc. за границей. Об этом свидетельствуют данные Единого государственного реестра деклараций лиц, уполномоченных на исполнение функций государства или местного самоуправления, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Также у Супрун в Юникредит Банк размещено 28 948 гривен, у мужа в «Райффайзен Банк Аваль» — 37 023 гривен, также совместно с мужем в Citibank NA — 13 071 долларов, в JP Morgan Chase Bank NA USA — 42 376 долларов.

Кроме того, у нее на пенсионном счете в UBS Financial Services размещено 459 536 долларов.

Остальные сведения в электронной декларации не отличаются от заполненной в апреле декларации, но более конкретизированы.

В частности, Супрун задекларировала 129 669 гривен доходов в 2015 году, из которых заработная плата составила 36 тыс. гривен, а 93 669 гривен (4 186 долларов) она заработала в США.

Ее муж задекларировал в 2015 году 37 023 гривны, полученных в Украине, и 93 669 (4 186 долларов) — в США.

Также Супрун с мужем пользуются квартирой в Киеве общей площадью 128,7 кв. м (собственность Христины Пенджола-Витович).

Ранее сообщалось, что на счетах и.о. министра здравоохранения Супрун за границей более 58 млн гривен.

Зачем Тимошенко рвется к власти?

Timoshenko-teatr1-500x333

 

«Ваш выход!» Эти слова одновременно и волновали и
бодрили Джулию Ламберт, как бокал шампанского”
Сомерсет Моэм, «Театр».

Пока в Украине не вырастут системные партии с идеологией, стратегией и целями дольше одной выборной кампании, украинцам суждено выбирать «артистов разговорного жанра». В этой товарной категории нет равных Юлии Владимировне Тимошенко. Ее стихия – сцена, а репертуар – все, что вкладывается в уши избирателям и делает им приятно. Даже если это полная чушь. В репертуаре обещаний Леди Ю за 19 лет сольной карьеры было все: и возврат сгоревших вкладов СССР, и отмена воинского призыва, и бензин по 2.90 грн/литр, и кредиты по 2-3% годовых. Правда, со сбычей обещаного хронически не складывалось. Милое уху советского избирателя регулирование цен происходило как в армейском анекдоте про прапорщика, который командовал остановить поезд: «Поезд, стой — раз-два!». Раздача «Юлиной тысячи» в 2008 году ускорила инфляцию, заставила печатать деньги, и привела к отощанию кошельков тех, кого было обещано осчастливить. Одним словом, вместо молочных рек и кисельных берегов одни катастрофы. С удивительной регулярностью, виновниками катастроф назначались соратники и подчиненные Юлии Владимировны, которых она сперва назначала, и сама же потом обвиняла во всех смертных грехах.

Первое ее премьерство 2005 года запомнилось ростом цен и скандалами с «любими друзями». Премьерство 2007—2010 годов тоже запомнилось: грабительским газовым контрактом с «Газпромом», девальвацией гривны и банкопадом, свиногриппозной паникой с экстренной закупкой препарата «Тамифлю», стычками с «напомаженною істотою» (первый заместитель главы СБУ Валерий Хорошковский), «Кащеєм Безсмертним» (замглавы Секретариата Президента Роман Безсмертный), и эпичным «Пропало все!» — когда в 2009 году не получилось создать широкую коалицию с Виктором Януковичем и расписать роли во власти на 10 лет вперед по примеру Путина с Медведевым.

Народ восторженно рукоплескал сцене, даже не догадываясь, какой праздник жизни происходил в это время за кулисами. Именно при Юлии Владимировне началась и пышно расцвела практика рефинансирования за государственный счет банков — «кошельков» соратников Юлии Владимировны и дружественных ФПГ. Правда, ради спасения страны от финансового кризиса, «Укргазбанк» национализировали, а вот банку «Финансы и кредит» БЮТовца Константина Жеваго великодушно влили больше 5 миллиардов гривен «краткосрочных стабилизационных кредитов», и ни одной акции у владельца в госсобственность не взяли. Тогда же 4 миллиарда гривен рефинансирования ушло «Приватбанку» Игоря Коломойского. Донецкая бизнес-группа также не осталась в обиде.

Все «продюсеры» и «концертмейстеры» талантливейшей актрисы почему-то закончили плохо. Начиная с Павла Лазаренко, который помог ей избираться в парламент, а ее компании ЕЭСУ — стать монополистом импорта российского газа в Украину. Как только Лазаренко уволили с должности, а затем у него начались серьезные проблемы с американским правосудием, Юлия Владимировна отмежевалась от дурной славы покровителя и его партии «Громада», и начала сольную карьеру, основав партию «Батькивщина». Политический дуэт с Виктором Ющенко начинался с идиллии и клятв в вечной любви – разумеется, к Украине, которую надо освободить от ненавистных олигархов, опутавших ее схемами воровства газа и электроэнергии. Юлия Владимировна в правительстве Ющенко в 1999 году сразу дала понять, что в схемах ей равных нет. Показать мастер-класс разным Суркисам-Медведчукам не успела – попала за решетку за делишки минувших дней, связанные с ЕЭСУ. Но этот эпизод и помог определиться с имиджем и репертуаром до 2005 года. Образ «узницы совести» оказался именно тем, что зацепило людей, искренне и сильно мечтавших свалить ненавистного Кучму. И то, что было проблемой, стало и возможностью: вместе с Оранжевой революцией и свержением «преступного кучмовского режима» и приходом к власти Тимошенко, были закрыты и дела ЕЭСУ, и забыты выставленные корпорации колоссальные штрафы в 1,5 млрд. долларов. Союз с Ющенко свое отработал, леди Ю отмежевалась от теряющего популярность «мессии» и уж больно часто летала в Москву и слишком громко хихикала с Путиным над злоключениями Ющенко. И слишком красноречиво молчала, когда Россия в 2008 году напала на Грузию и оккупировала Абхазию и Южную Осетию. Благодаря неучастию БЮТ в голосовании, Верховная Рада тогда так и не признала Россию страной-агрессором.

Переждав, пока народ забудет про ее былые подвиги, и мимо проплывут трупы врагов и бывших соратников (что в 90% случаев одни и те же фамилии), Юлия Владимировна устраивает очередную цыганочку с выходом. Сменив множество костюмов, от лат Жанны д’Арк до гламурного Луи Виттон, Леди Ю неизменна в обещании хлеба и зрелищ. В качестве хлеба народу обещаны низкие коммунальные тарифы. Словно и не она навязала Украине грабительский газовый контракт, будто не ее дружбаны, в том числе Александр Онищенко и К, пилили из бюджета миллиарды на газовых схемах. Зрелища привычные – разоблачения многочисленных врагов и покусывание бывших соратников. Из них только Александру Турчинову удалось мирно разойтись с шефиней и при этом остаться уважаемым человеком, но ведь еще не вечер… Будучи и при власти, и при оппозиции, Леди Ю называет главным злом Нацбанк. В 2009 году она обещала, что еще немного, еще чуть-чуть – и «будет политическая воля менять председателя Нацбанка, тогда мы сможем изменить и стабилизировать ситуацию в банковской системе».

Перефразируя политический сленг языком музыкального критика, репертуар Леди Ю – не классика, не фольк, и не джаз, а попса, которая нравится всем. И попса с явным российским душком. Ведь кто-то же научил первого номера списка «Батькивщины» Надежду Савченко потребовать у Петра Порошенко извиниться перед Виктором Януковичем? Поскольку неоднозначные заявления Надежды Савченко, практически слово в слово повторяющие тезисы кума Путина Виктора Медведчука, не получили публичного осуждения «Батькивщины», речь идет не о спонтанном акапельном соло, а о расписанной партитуре концерта. В отличие от Повалий и Лорак, Тимошенко беспрепятственно собирает полные залы и срывает аплодисменты.

Леди Ю рвется на сцену не от большой любви к искусству: надо успеть, пока жесткая критика власти и переживание «за народ» еще подымают рейтинги «Батькивщины». Скромные 19 парламентских штыков из 450-ти — не тот отряд, которым привыкла командовать Юлия Владимировна. Так и чешется язык назначить конец света и объявить себя спасительницей Украины, как например, в 2009 году от эпидемии «свиного гриппа». Обидно, что нет возможности, как тогда, вытащить на спасение 5,5 миллиарда гривен из бюджета. Приходится вспоминать тяжелый и скудный 2002 год и по крупицам, как в те оппозиционные времена, создавать очередной «Фронт национального спасения». Но тогда можно было сказать − слава Богу, есть друзья, и у друзей есть шпаги (вернее, деньги). А сейчас, на безрыбье, и писающий мальчик – кабальеро. Скамейка соратников узка до тошноты, раз «поющей тетеньке» приходится сидеть на одном гектаре с Оппоблоком, «писающим мальчиком» Сергем Тарутой и восставшим из гроба главой Ассоциации банков Александром Сугоняко. А окно возможностей – даже не окно, а форточка. Которая вот-вот захлопнется ветром перемен, как весной 2014 года, когда из прославленной «узницы режима», освобождения которой добивались все мировые лидеры, леди Ю чуть не превратилась в политическую пенсионерку.

Валерия Негонтарева, Национальное бюро расследований Украины

Голова фракції «Народний фронт» Максим Бурбак задекларував п’ять квартир і 22 автомобілі

Burbak-Maxim1-500x281

 

Голова фракції «Народний фронт» Максим Бурбак задекларував п’ять квартир, будинок, дві земельні ділянки та 22 автомобілі, повідомляєНаціональне бюро розслідувань України.

Народний депутат є власником квартири площею 113,4 м.кв. та земельної ділянки площею 1000 м. кв. Також йому належить 30% квартири площею 88,5 м кв., ще 30% і 40% якої належать громадянам України Олексію Юрійовичу Бурбаку та Олені Федорівні Бурбак.

Е-декларація політика розміщена на сайті НАЗК.

Крім того, він задекларував квартиру в Києві площею 100 м кв., яка знаходиться у власності ФОП Наталії Володимирівни Кюрджієвої.

У свою чергу, дружина Бурбака володіє квартирою в 106,1 м кв., житловим будинком площею 82,6 м кв., земельною ділянкою в 2474 м кв. та третиною квартири площею 54,7 м кв. (інша частина цієї квартири знаходиться у власності громадянки України Ольги Петрівни Лопатіної).

Керівник фракції «Народного фронту» також володіє легковим автомобілем ВАЗ 2108 (рік випуску — 1990), а от його дружина — легковим автомобілем Mitsubishi Pajero (рік випуску — 2003), дев’ятьма вантажними автомобілями й 11 причепами і напівпричепами.

Дружина політика є власницею 100% приватного підприємства «ТБ ЛОГ», яке у грошовому вираженні має вартість у 4 млн грн, 1 % — товарна біржа «Буковинська універсальна біржа» з грошовим вираженням у 2 тис грн та цінними паперами номінальною вартістю 10 тис грн.

У графі «Доходи» Бурбак зазначив, що минулого року жив лише на заробітну плату, загальна сума якої склала 77 тис 925 грн, а от його дружина отримала 1 млн 198 тис 944 грн доходу від відчуження рухомого майна та 52 тис 150 грн доходу від відчуження цінних паперів і корпоративних прав.

Парламентарій не має рахунків у банках та готівкових коштів, проте дружина політика у банку тримає 1 млн 328 тис 498 грн, а в готівці — $30 тис, 19 тис євро та 2,5 млн грн.

Нагадаємо, що всі чиновники вищої ланки повинні подати декларації про доходи та активи через систему електронного декларування до кінця жовтня, а влада зобов’язана забезпечити вільний доступ громадськості до цих даних. Виконання цього зобов’язання — структурний маяк МВФ.

305 кг грошей купюрами по 500 грн, — депутат від БПП Руслан Демчак вразив мережі кількістю задекларованої готівки. Колаж

Demchak-Ruslan12-500x258

 

У соціальних мережах обурилися з приводу кількості готівкових коштів, які задекларував народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Руслан Демчак.

Цікаву інфографіку з цього приводу опублікував жартівливий акаунт Міністерство еміграції у Facebook, повідомляє ua3.info.

Demchak-Ruslan-gotivka1-500x500

«Депутат Демчак при 133 000 000 грн ще й голосував за підвищення депутатської зарплатні та отримує компенсацію на житло. Бо грошей тупо нема!» — пише Міністерство еміграції.

«На ці бабки можна купити стільки мівіни, що, якщо її друг на дружку ставити, вийде приблизно 1/10 відстані до місяця», «Та нічого, проковтнемо мовчки і це. Якщо не БПП, то хто? Та й Путін нападе», «Налік в таких обсягах говорить лише про одне, майже вся економіка в тіні. І ці діячі розповідають нам про реформи», «133 млн грн готівкою, і 2736 в банку тримає заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності», — коментують публікацію користувачі мережі.

Аваковщина. Главе патрульной полиции Ивано-Франковска объявлено о подозрении в превышении власти: полицай побил АТОшника

police-new1-500x330

В начале сентября полицай избил участника АТО, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Начальнику управления патрульной полиции в Ивано-Франковске сообщено о подозрении в превышении власти, рассказали в пресс-службе прокуратуры области.

Подчеркивается, что под превышением власти имеется в виду умышленное совершение работником правоохранительного органа действий, явно выходящих за пределы предоставленных ему прав или полномочий, которые нанесли существенный вред охраняемым законом правам, интересам отдельных граждан и сопровождались насилием, болезненными и оскорбляющими личное достоинство потерпевшего действиями (ч. 2 ст. 365 УК Украины).

Сообщается, что в начале сентября текущего года к руководителю управления патрульной полиции в г. Ивано-Франковск обратился участник АТО, который выразил несогласие с постановлением о наложении на него административного взыскания.

«Не дослушав заявителя, чиновник приказал последнему покинуть кабинет. Когда участник боевых действий продолжил отстаивать свою позицию, полицейский, не имея никаких оснований для применения физической силы, демонстрируя значительное физическое превосходство, причинил потерпевшему легкие телесные повреждения, что подтверждается заключением судебно-медицинского эксперта», — говорится в сообщении.

В суд направлено ходатайство об избрании подозреваемому меры пресечения в виде залога, а также отстранения его от занимаемой должности.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: