Архив Жовтень 30th, 2015

Нардеп Сергій Драюк із партії Яценюка не задекларував 10 компаній

Drauk-Sergyi1

 

Народний депутат з «Народного Фронту» Сергій Драюк не задекларував внесок до статутного фонду принаймні десяти фірм.

Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Згідно з затвердженою формою подачі декларації про доходи, Драюк був зобов’язаний надати інформацію про розмір внесків до статутного капіталу товариства, підприємства або організації — своїх та своєї родини.

У декларації за 2014 рік нардеп не вказав внесків до статутного капіталу жодної фірми. А в декларації за 2013 рік Драюк вказав лише 2 тис грн статутних внесків.

Утім, за даними ЄДРПОУ, нардеп уже понад п’ять років є співвласником щонайменше восьми юридичних фірм та ще двох компаній, що займаються нерухомістю. Сума статутних внесків Драюка наразі перевищує 117 тис грн.

Драюк має частки в таких фірмах з правової та адвокатської сфери:

ТОВ «Верітас Альфа» , частка 33%, співвласник з 2000 року

Адвокатське об’єднання “Адвокатська Компанія «Верітас», частка 21%, співвласник з 2011 року

ТОВ Фірма правового захисту «Верітас», частка 1,3%, співвласник з 2000 року

ТОВ «Верітас Інформ», частка 33%, співвласник з 2003 року

ТОВ «Верітас Пік», частка 33%, співвласник з 2003 року

ТОВ Фірма «Верітас», частка 33%, співвласник з 2003 року

ТОВ «Верітас Дельта», частка 23%, співвласник з 2000 року

ТОВ «Верітас Лекс», частка 23%, співвласник з 2000 року.

Окрім того, Драюк є одним з кінцевих бенефеціарів корпорації «Верітас», яка також займається правовою діяльністю. Її власниками значаться згадані вище ФПЗ «Верітас», «Верітас Лекс» та «Верітас Дельта», у яких Драюк має частку.

Також нардеп є одним зі співвласників двох фірм, які займаються орендою та експлуатацією нерухомого майна:

ТОВ «Верітас Плюс», його частка складає 0,12%. Також однією зі співвласниць значиться компанія ТОВ «Верітас Абсолют». Драюк є співвласником з 2000 року

ТОВ «Верітас Абсолют» з часткою Драюка 1,3%, співвласник з 2003 року.

Згідно з декларацією, Драюк у 2014 р. мав загальний дохід 174 тис грн., а члени його родини — 25 тис грн. Також нардеп з родиною має дві земельні ділянки розміром 0,6 га кожна, квартиру 42 кв м, авто Toyota Corolla та Chevrolet Aveo 2007 року випуску.

Окрім того, Драюк з родиною задекларували 470 тис грн на банківських рахунках.

Драюк став депутатом ВР від «Народного Фронту» у 2014 році. Наразі він є також Головою підкомітету з питань державного соціального страхування Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

До парламенту Драюк працював у Державній виконавчій службі на посаді начальника управління організаційного та кадрового забезпечення. Служба підпорядкована Мін’юсту, очолюваному Павлом Петренком також з «Народного фронту».

Як відомо, закон «Про засади запобігання і протидії корупції» зобов’язує чиновників декларувати розмір внесків до статутного капіталу товариства, підприємства, організації. Також у 2015 році набрали чинності зміни до антикорупційного законодавства, зокрема – до Кримінального кодексу, які можуть призвести у таких випадках до кримінальної відповідальності.

Після Майдану комуніст Ігор Калетнік по-новому вивів до Росії десятки мільйонів

Kaletnik-Igor3

 

Колишній керівник митниці та екс-віце-спікер парламенту Ігор Калетнік після втечі команди Віктора Януковича вивів з України 7 млн доларів (в еквіваленті — понад 66 млн гривень).

Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва від 30 вересня 2015 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Згідно з цим рішенням, співробітникам Національного банку України було доручено провести позапланову виїзну перевірку в «Райффайзен Банк Аваль».

Клопотання про проведення цієї ревізії в суд подала Генеральна прокуратура. Представники Головного слідчого управління ГПУ пояснювали, що ці дані допоможуть у розслідуванні про незаконне збагачення колишнього першого заступника глави Верховної Ради Ігоря Калєтніка.

За даними слідства, Калєтнік «в період 2011—2014 років, займаючи посади в державних органах влади, задекларував і отримав загальну суму сукупного доходу, який явно перевищує дохід держслужбовця, а походження значних сум коштів не підтверджується декларантом, що дає підстави говорити про їх незаконне походження».

Як випливає з судових документів, в ході розслідування було встановлено, що Калєтнік і його близькі родичі здійснювали великі фінансові операції через рахунки в банках «Райффайзен Банк Аваль».

Зокрема, з’ясувалося, що після втечі команди Януковича з України, Калєтнік і його близькі перевели до Росії великі суми.

Так 17 березня 2014 року з рахунку Калєтніка в «Райффайзен Банку Аваль» на рахунок його родича (ім’я не вказано) в ZAO RAIFFEISENBANK (Москва) був здійснений переказ на суму 6,923 млн доларів (у гривневому еквіваленті — 66,47 млн гривень). Призначення платежу — допомога родичам.

Гроші перекладала довірена особа Калєтніка (ім’я не вказано) на підставі довіреності, виданої на її ім’я 14 лютого 2014 року.

Слідство встановило, що ця ж довірена особа 14 березня 2014 року перевела зі свого рахунку, відкритого в «Райффайзен Банк Аваль», на рахунок вже згаданого вище “родича Калєтніка ” 957,556 євро (у гривневому еквіваленті — 12,65 млн гривень).

Для з’ясування обставин кримінального злочину, кола осіб, причетних до його скоєння прокуратура попросила провести позапланову виїзну перевірку «Райффайзен Банк Аваль».

Суд визнав за необхідне задовольнити клопотання.

Тепер ревізори повинні з’ясувати, чи було порушено законодавство при здійсненні за дорученням зазначених клієнтів операцій з переказу валютних цінностей за межі України з зазначених рахунків, а також дотримання достовірності та встановленого порядку формування та подання в Нацбанк і його територіальних управлінь звітності про зазначені валютні операції, пише видання.

Проведення перевірки доручено співробітникам Національного банку України.

Раніше повідомлялося, що Генпрокуратура отримала доступ до рахунків Калєтніка. Було встановлено, що сім’я Калєтніка, в 2011—2014 роках отримувала значні суми, походження яких не встановлено.

У листопаді 2014 року Генеральна прокуратура відкрила проти Калєтніка справу за підозрою в отриманні 8 млн доларів хабара.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: