Архив Ноябрь, 2017

7 млрд грн повернення ПДВ, — Transparency International вважає, що #Хомутиннік має стати об’єктом розслідувань НАБУ і НАЗК

Homutinik-dulya1

 

У вересні поточного року Transparency International (TI) презентував дослідження про наявність конфлікту інтересів у народних депутатів України, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про реакцію компетентних органів, парламентаріїв і Регламентного Комітету ВР у коментарі журналістам розповів виконавчий директор TI Ярослав Юрчишин.

Це дослідження готувалося за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Але в середовищі українського істеблішменту, схоже, зробили вигляд, що його і зовсім не було.

«Наше дослідження було розіслано всім депутатам. Була презентація в кризовому центрі, куди також були запрошені депутати. На жаль, на саму презентацію з депутатів прийшов тільки Сергій Лещенко. Реакція депутатів була різною, але з тих, які згадані не в позитиві, реакції не було ніякої. Звіт також було відправлено до Регламентного Комітету ВР, який за своїм складом і повноваженнями відповідальний за дотримання законності депутатами, але він ніяк не відреагував», — зазначив Юрчишин.

Він також зазначив, що той конфлікт інтересів, який цілком ймовірно є у народного обранця Віталія Хомутинніка — це компетенція Національного агентства по запобіганню корупції.

Йдеться про суміщення депутатської діяльності з лобіюванням бізнес-інтересів компанії «Кернел», де Хомутиннік має вагому частку.

Пікантності ситуації додає той факт, що Хомутиннік вважається «податковим гуру» і займається в парламенті податковим законодавством, в тому числі поверненням ПДВ, а його компанія «Кернел» тільки за 10 місяців цього року стала лідером серед агрокомпаній, отримавши понад 7 млрд грн того самого повернення ПДВ з бюджету.

«Секрет» успіху компанії може критися в законодавчій нормі щодо двох податкових реєстрах ПДВ, ініційованої Хомутинніком в 2015 році — в рік придбання ним акцій «Кернел».

«У перший реєстр увійдуть претенденти на автоматичне відшкодування (з часткою експорту не менше 40%), у другій — всі інші, які своїх грошей не побачать. Є все-таки непорушні речі в цьому світі, наприклад, вплив Хомутинніка на податкову політику України», — зазначала тоді економічний оглядач Cамаева.

Юрчишин вважає, що цей факт повинні досліджувати в НАЗК.

«Не можна поєднувати функції представника публічної влади з приватними інтересами своїми або свого родича. І тут є певні санкції, аж до кримінальної відповідальності. В цілому конфлікт інтересів у нас в сфері НАЗК. Досліджуючи це голосування (про два реєстри повернення ПДВ), у НАЗК мігло виникнути логічне запитання, так як він і виник у багатьох представників ЗМІ та експертів, про конфлікт інтересів у Хомутинніка. Що робить НАЗК в таких випадках? Відкриває фактичну процедуру визначення конфлікту інтересів. Тобто, опитує колег-депутатів, чи переконував Хомутиннік їх голосувати, чи велися розмови з Мінфіном, бюджетним або податковим комітетами, чи були які-небудь протиправні дії? І якщо Хомутиннік такі розмови вів або навіть стимулював до голосування, то це вже відповідне виробництво», — пояснив Юрчишин.

Про те, що якийсь шантаж мав місце бути, може свідчити інформація аналітичного ресурсу «Слово і Діло». Там зазначено, що 21 грудня 2015 року Хомутиннік заявив, що депутатська група «Відродження» не голосуватиме за запропонований Кабінетом міністрів України проект Податкового кодексу.

Однак, 24 грудня 2015 року Верховна Рада прийняла проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році» №3688. Парламентська депутатська група «Партія» Відродження» підтримала зазначене рішення майже у повному складі.

А вся справа в тому, що як раз в цьому законі №3688 і містилося те, що потрібно було Хомутинніку — два реєстри повернення ПДВ, про які було сказано вище.

Юрчишин впевнений, що зазначені факти можуть лягти в основу заяв не тільки в НАЗК, але і в НАБУ.

«Якщо є докази прямого впливу на це голосування, розмови або ще щось, то можна сміливо писати заяву про злочин і це буде юрисдикція НАБУ», — підкреслив керівник TI.

Юрчишин допустив, що якщо конфлікт інтересів і вплив на голосування буде доведено, Хомутиннік повинен буде повернути в бюджет неправомірно отриману вигоду.

На адмінбудівлях Луганську окупанти вивісили російські прапори

rus-teror-Lugansk1-500x322

 

29  листопада 2017 року на кількох адміністративних будівлях в окупованому Луганську поруч з прапорами терористичної організації «ЛНР» з’явилися прапори Росії.

Про це пише «Новая газета», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Зазначається, що ніяких політичних заяв про необхідність входження до складу Росії при цьому зроблено не було.

Видання повідомляє, що тимчасово виконуючий обов’язки ватажка бойовиків ОРЛО Леонід Пасічник не проявляє публічної активності з моменту затвердження своєї кандидатури.

Як відомо, «в.о глави ЛНР» призначили «главу МДБ ЛНР» Леоніда Пасічника після того, як колишній ватажок бойовиків Ігор Плотницький заявив про «відставку за власним бажанням».

Ввечері 21 листопада в окупований Луганськ увійшла колона з десятків військових автомобілів з Донецька.

23 листопада бойовики в окупованому Луганську посилили охорону будівлі колишньої Луганської облдержадміністрації, де перебував ватажок ОРЛО Ігор Плотницький.

У той же день росЗМІ повідомили, що автомобільний кортеж, в якому перебували Плотницький, керівник його «адміністрації» Ірина Тейцман, глава ДТРК «ЛНР» Анастасія Шуркаєва та інші особи, виїхав з території Луганська, пізніше Плотницького помітили в аеропорту в РФ.

25 листопада СБУ заявила, що до окупованих районів Луганської області прибули додаткові сили ПВК «Вагнера» для збройної підтримки так званого «міністра внутрішніх справ ЛНР» Ігоря Корнета.

Росія керує «сепаратистами» на Донбасі аж до найдрібнішого підрозділу, – конгресмен CША Стів Рассел. Відео

okupacia1-500x391

 

«Ми вважаємо, що маємо пшеничні поля в Оклагомі! Господи! Вам треба побачити Україну!», — заявив конгресмен Стів Рассел, ділячись враженнями від свого візиту до України в інтерв’ю місцевому теле-шоу «Оклагомець». «Україна — унікальна країна. Вони годували хлібом весь світ», — додав він, повідомляє sprotiv.org.

«Водночас, як Вам відомо, Росія незаконно відрізала собі частини їх території — Крим, регіон Донбасу, який знаходиться на сході України, — наголосив Рассел. — Там вони фактично керують так званими „сепаратистами“, які насправді не є сепаратистами. Очевидно, що ними керує Росія аж до найдрібнішого підрозділу і дає їм обладнання».

«Росіяни фактично незаконно відрізали собі пару міст з територіями, пару регіонів, які за площею становлять третину Оклагоми. Просто відрізали і це — проблема», — сказав конгресмен.

Під час свого візиту, конгресмен відвідав 45-ту бригаду Національної гвардії Оклагоми, військові якої навчають українських військових.

Він так пояснив чому в США має хвилювати те, що відбувається в Україні:

«В НАТО є країни на сході Європи — Польща, Румунія, країни Балтії — якщо на них нападе Росія, це означатиме війну для Сполучених Штатів через НАТО».

«Саме тому нам не байдуже, — пояснив конгресмен. — Ми маємо переконатись, що ці країни можуть захистити себе і Росія ними не скористається, тому що якщо вони це зроблять, то через якусь невелику країну у нас можуть виникнути зобов’язання в рамках НАТО і може бути велика війна. Тому, наша гвардія з Оклагоми допомагає цьому запобігти і ми їм вдячні».

Рассел був глибоко вражений боротьбою України за незалежність: «українці відокремились від Радянського Союзу на початку 90-х, однак, цікаво, що коли говориш з ними, у них відчуття, що вони здобули справжню незалежність для себе лише протягом останніх років».

Українці «дивляться на Захід і хочуть майбутнього як демократичної, незалежної України. Мені приємно, що Оклагома відіграє роль в цьому, захищаючи їх», — зазначив конгресмен Стів Рассел.

#Медреформа #Порошенко? Молодой парень умер в больнице, 6 часов прождав помощи врачей. Видео

v-morg1

 

 

В Березанской больнице (Киевская область) 28-летний Валерий Баша 6 часов ждал помощи врачей, но умер, так и не дождавшись их внимания, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Он месяц как ушел из дома и поселился вместе со своей девушкой. Она предупредила мать Баши, что сыну плохо, еще в обед. «Скорая помощь» привезла его в больницу в 3:00 ночи, а в 9 утра медики констатировали смерть.

Врачи сначала подозревали язву с кровотечением, однако вскоре отменили операцию, потому что диагноз не подтвердился. Кроме того, на срочную операцию привезли другую пациентку и врачи были заняты. Мать утверждает, что сын кричал от боли, но помощи от медиков не было, а врачи заявляют, что родственники пациента не сообщали им об ухудшении его состояния.

Полиция возбудила против медиков уголовное дело по статье 140 (ненадлежащее исполнение профессиональных обязанностей). Теперь все ждут выводов судебно-медицинской экспертизы.

Київрада заборонила паркування на майже 67 вулицях. Список

Klichko-reshali1-500x250

 

28 листопада 2017 року на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили перелік столичних вулиць, де паркування транспортних засобів призводить до зменшення пропускної спроможності та суттєво перешкоджає дорожньому руху. Рішення підтримали 91 депутат, повідомляє 40ka.info.

Відповідне рішення визначає 67 вулиць, де буде заборонено залишати автомобілі. Заборона паркування на цих вулицях надасть правове обґрунтування для евакуації автомобілів.

«Департаментом спільно з поліцією і Держохороною було визначено ті вулиці, де найбільше недобросовісні водії перешкоджають дорожньому руху. На цих шляхах встановлять дорожні знаки, відповідне доручення буде надано «Київдорсервісу». Також КК «Київавтодор» має нанести дорожню розмітку, щоб водії бачили, що там не можна паркуватися. Після всіх цих процедур, поліція, маючи на руках рішення Київради, буде приймати відповідні міри до водія, який суттєво зважає організації дорожнього руху», — зазначив перший заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого орану Київради (КМДА) Іван Шпильовий.

Таким чином, відповідно до рішення, паркування буде заборонено на наступних вулицях:

1. вул. Михайлівська
2. Львівська пл.
3. вул. Січових стрільців
4. вул. Мельникова від вул. Глибочицька до вул. Дорогожицька
5. вул. О. Теліги
6. просп. Степана Бандери
7. просп. Генерала Ватутіна
8. Броварський просп.
9. вул. Гната Хоткевича
10. Харківське шосе
11. вул. Московська
12. вул. Генерала Алмазова
13. вул. Михайла Грушевського
14. вул. Хрещатик
15. вул. Басейна
16. бульв. Тараса Шевченка
17. вул. Саксаганського від вул. Паньківська до пл. Перемоги
18. вул. Жилянська від вул. Пестеля до вул. Іллі Еренбурга
19. вул. Антоновича від вул. Загородньої до бульв. Дружби Народів
20. вул. Велика Васильківська від бульв. Дружби Народів до вул. Івана Кудрі та від вул. Хрещатик до пл. Льва Толстого
21. просп. В. Лобановського
22. Чоколівський бульвар
23. вул. Вадима Гетьмана
24. вул. Олександра Довженка
25. вул. Дегтярівська від просп. Перемоги до вул. Івана Шевцова
26. вул. Авіаконструктора Ігоря Сікорського
27. вул. Данила Щербаківського
28. просп. Академіка Палладіна (основна проїзна частина)
29. Кільцева дорога
30. вул. Пушкінська від вул. Богдана Хмельницького до вул. Прорізна
31. вул. Верхній Вал від вул. Кожум’яцька до вул. Межигірська
32. вул. Нижній Вал від вул. Межигірська до вул. Кожум’яцька
33. просп. Академіка Палладіна з парного боку
34. просп. Голосіївський
35. просп. Академіка Палладіна (основна проїзна частина)
36. Вокзальна площа
37. вул. Леонтовича з непарного боку
38. вул. Герцена
39. вул. Овруцька від вул. Герцена до Подільського узвозу
40. Подільський узвіз
41. площа Тараса Шевченка
42. вул. Стеценка від просп. Академіка Палладіна до вул. Академіка Туполєва
43. вул. Баггоутівська від вул. Пугачова до вул. Овруцька
44. вул. Пугачова від вул. Мельникова до вул. Баггоутівська
45. вул. Кирилівська від вул. Вишгородська до Подільського узвозу
46. вул. Вишгородська
47. вул. Набережно Рибальська
48. вул. Набережно-Хрещатицька
49. Набережне шосе
50. Надніпрянське шосе
51. бульв. Дружби Народів
52. вул. Короленківська
53. вул. Народного ополчення з непарного боку від вул. Смілянська до Севастопольської площі
54. вул. Задніпровського
55. Севастопольська площа
56. Дарницька площа
57. вул. Глибочицька
58. вул. Межигірська
59. вул. Прорізна
60. вул. Ушинського від вул. Авіаконструктора Антонова до Чоколівського бульвару
61. Володимирський узвіз
62. вул. Шовковична
63. вул. Лютеранська
64. вул. Інститутська
65. Кріпосний провулок
66. вул. Костьольна
67. вул. Петра Запорожця

Це нереально: юристи про нові драконівські правила дорожнього руху від Гройсмана

ment-oboroten4

 

Юристи оцінили нові правила для водіїв, які вперше отримали права, повідомляє 40ka.info.

Зокрема, норму про два допустимі порушеннях вони називають нереальною.

«Новачок, як би він старанно не вчився, все одно відчуває себе невпевнено за кермом і робить помилки. Не так припаркувався, не помітив знак… Таких порушень дуже багато. Інша справа, коли зробив серйозне порушення – п’яний за кермом, перевищив швидкість, пролетів на червоне світло… », – вважає юрист Андрій Коваленко.

Також він зазначив, що нові обмеження можна і обійти.

«Обійти обмеження нескладно: в 18 років купив права, два роки не їздив, потім отримав вже справжні – і понеслося», – додав юрист.

Ранішк повідомлялося, що Кабінет міністрів Гройсмана приготував неприємний «сюрприз» водіям-новачкам: нові правила серйозно ускладнили їм життя.

Аваковщина. Теща главного завхоза Нацполиции с доходом в 10 тыс. грн имеет Maserati, особняк на Днепре. Видео

avakov-poroshenko-kaznokrad1

 

Татьяна Зачиняева, теща главы Департамента управления имуществом Нацполиции Ивана Наумова, является обладательницей люксовой Maserati Levante, земельных участков под Киевом и Николаевом, а также недостроя стоимостью 500 тыс. долларов.

Теща главного полицейского завхоза владеет миллионными состояниями. Об этом говорится в расследовании Bihus.info, сообщает НБРУ.

Родственница полицейского руководителя является собственницей трех земельных участков на берегу обводного канала Киевского водохранилища. Общая площадь участков составляет 39 соток, а их приблизительная стоимость — 97,5 тыс. долл. На одном из участков сейчас возводится частный дом.

Теща чиновника купила еще 36 соток земли на берегу Днепра. Рыночная цена выкупленных участков должна составлять 90 тыс. долл. По информации журналистов, имение начали строить в 2012 году. Эксперты считают, что этот дом стоит 450 тыс. долл.

Мать жены Наумова является собственницей земельных участков в с. Рыбаковка Николаевской области. В 2013 году женщина приобрела 40 соток земли на берегу Черного моря. В имущественном реестре на этом месте до сих пор значится домик на 40 кв. м, однако на самом деле здесь уже заложен фундамент под большое строительство, возможно, отель.

В собственности Татьяны Зачиняевой и люксовый кроссовер Maserati Levante 2016 года выпуска. Официально это авто стоит у дилеров от 3 млн грн.

Авторы расследования отмечают, что официальные доходы Татьяны Зачиняевой за последние пять лет составляют 10,5 тыс. грн.

Син нардепа-радикала Попова скоїв розбійний напад

Popov-Igor1

 

Депутат від «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігор Попов повідомив, що його син-підліток скоїв злочин.

Тому певний час політик присвятить родині, написав він у Facebook, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«У мене в сім’ї біда. Мій син 14-ти років попав у погану компанію і здійснив серйозне правопорушення. Це моя вина, що недостатньо часу приділяв вихованню, не догледів, не попередив. Я прошу вибачення у потерпілих, у суспільства, у моїх рідних, у моєї найкращої команди», – написав Попов.

«Слава Богу, всі живі. Пройде слідство, винні понесуть відповідальність без жодних виключень, нехай це стане уроком і сину, і мені», – додав він.

Попов попросив не пов’язувати його горе з політикою чи з «чиїмось інтригами».

«Якби не моя публічність, я би горював мовчки. Друзі підтримають морально, пресу прошу не смакувати якісь деталі. Я на певний час пропаду з ефірів і побуду з родиною», – зазначив депутат.

Як повідомляє «Київ оперативний», у неділю близько 20:00 на проспекті Рокосовського, 3, в магазин «Продукти» забігли двоє невідомих і під погрозою предмета, схожого на пістолет, забрали виручку у сумі 2000 гривень.

«Одного із них вдалося затримати свідомим громадянам, які в цей момент знаходились у магазині, іншому вдалося втекти», – йдеться в повідомленні.

Через 5-7 хвилин, по орієнтуванню, біля ЖК «Міністерський» патрульним поліцейським вдалося затримати іншого злодія.

«Обидва схожі на осіб, на рахунку яких вже 5 аналогічних злочинів», – йдеться у повідомленні, тоді як на фотографіях видно неповнолітніх осіб.

За даними каналу «112 Україна», до подій причетний син нардепа Богдан Попов.

Ігор Попов є заступником голови парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції. За даними джерел «Української правди», саме його в адміністрації президента хотіли поставити замість Єгора Соболєва на чолі комітету.

Почему на #Майдан стреляли в простых людей, а не в Яценюка, Турчинова или Пашинского?

Vbivci-Evromaidan1-500x312

 

Давно думаю об этом, но сейчас увидела очень близкий по смыслу пост и поняла, что я не одна.

Годовщина Майдана. Расстрелы. Снайперы.

Не знаю, как точно называется отдельные детали снайперской винтовки, но думаю, что оптический прицел должен быть. И зум должен быть.

А значит, увидеть в прицел, в кого стреляешь, не составит труда.

Когда начались массовые расстрелы, помню, что первые слова были: «Стреляют с отеля Украина».

Почему стреляли в пацанов, у которых не было предметов защиты, или только фанерные щиты?

Я не военный стратег. Но точно знаю, что для победы над врагом главное- обезглавить его. Я имею в виду, для неуправляемого хаоса было бы лучше стрелять по тем, кто и сам просил кулювлоба. Нет?

Если учитывать, что расстрелы проводил российский спецназ, а очильники сцены назывались Хунтой, то почему спецназ не стрелял по Хунте? Это же были снайперы?

Они что, не могли отличить Яценюка, Пашинского, Авакова, Кличко, Турчинова, Грымчака и т.д. от простых пацанов?

Могли?

Почему не стреляли?

Почему Хунту не уничтожали?

Ответ очевиден.

Хунту никто и не собирался трогать. Снайперы действовали в ее интересах.

По прошествии 4 лет у меня нет сомнений в том, что массовые расстрелы на Майдане были согласованы со сценическими революционерами.

Из них каждый знал, за что он там стоит.

И только народ думал, что стоит за снос системы и европейское будущее.

Лиза Богуцкая, 40ka.info

Спасибі донечці Корнета

rus-mir1-500x364

 

Скандал з донькою командира бандформування «МВС ЛНР» Корнета, яка прекрасно себе почуває в лігві «страшної хунти» і навіть вчиться за бюджетний рахунок може стати своєрідним уколом, який розіб’є вщент ілюзії багатьох.

Мовою оригіналу

И можно сколько угодно иронизировать по поводу – «И как они не боятся отпускать детей учиться в страшную, полную укропов и правосеков страну». Не боятся. Потому что бояться им нечего.

Да, примите это как реальность. У них нет хвоста или рогов, от них не пахнет серой и боярышником, они получают украинские биометрические паспорта и на «заработанные» папами кровавые деньги, живут среди нас и внешне ничем не отличаются. Покупают квартиры в Киеве или Харькове, летают на отдых с украинскими документами, пользуются всеми правами и даже немного более – деньги-то позволяют. Кто потупее, топит в Сети за русский мир и требует услышать голос Донбасса. Кто поумнее – молчит и постит фотки с курортов.

Это нормально? Если нормально, то как понять такое несоответствие? У меня хватает друзей, переехавших из Луганска. Журналистов, бюджетников, инженеров и предпринимателей, которые оказались несовместимы с русским миром. Они бежали из Луганска, пока Корнеты не расправились с ними. Бросили квартиры, дома, работу – бросили чтобы сбежать от расправы. Сбегали семьями, чтобы не оставлять всем этим корнетам заложников. Кстати, сбежали не все – некоторых успели убить. Их квартиры, дома, имущество и все прочее корнеты благополучно отжали и стали богатыми людьми. На эти деньги дети корнетов отлично живут… в Украине. А уехавшие луганчане работают. Кто-то даже открыл свой бизнес, создал рабочие места. И все платят налоги в бюджет, чтобы за их с чет на бюджете училась дочка Корнета? А потом она станет прокурором и будет стоять на страже закона Украины? А потом судьей – и будет именем Украины выносить решения? Ребята, а это не сюрреализм случайно?

Есть такой способ, чтобы понять ситуацию – отзеркалить. На секунду представьте ситуацию – дочь или сын одного из ключевых украинских силовиков живет и учится в ДНР или ЛНР. Представили перспективы? Можно долго уговаривать себя в стиле – мы не такие, как они. Вот только это очень похоже на самоуспокоения школьника, которого на каждой перемене лупят хулиганы из его же класса. Я выше этого, я не такой. Глупо отвечать на насилие теми же методами, будь умнее. Нравится такая картинка? А она реально. Папа грабит и убивает украинцев там, детишки тратят нажитое папой здесь. А мы выше этого. Логика терпилы, простите за мой французский.

К слову, в Израиле семью террориста лишают гражданства и высылают из страны к чертовой матери. И даже дом сносят – чтобы закрыть вопрос навсегда. Европа периодически высказывает глубокую озабоченность израильскими методами борьбы с террористами, но там на эту озабоченность смотрят взглядом дружелюбно настроенного психиатра. У нас есть проблема. Там порядка 40 тысяч боевиков, плюс пропагандисты, плюс административная вертикаль. Понять и простить? Приравнять боевиков к героям АТО и дать статус УБД? Раненым в перестрелке с украинскими военными – пенсию, как героям войны? Кричавшим – «Путин введи» субсидии за счет налогов украинцев? Спасибо дочери Корнета, что напомнила о проблеме, которая уже на пороге. Может, Украине нужен закон о лишении гражданства или ограничение прав для предателей. Тоже, своего рода «Особый статус». Или нет?

Кирило Сазонов, політичний оглядач, 40ka.infoClose
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: