Архив Грудень, 2017

Режим #Порошенко засекретив несправедливий вирок організатору вбивства журналіста Віремія під час #Євромайдан

Krisin-Yuryi1

Вирок Шевченківського райсуду Києва про умовний термін керівнику групи «тітушок» Юрію Крисіну за причетність до вбивства журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія засекречений.

Про це повідомляє 40ka.info з посиланням на Єдиний реєстр судових рішень.

Відзначається, що текст вироку у справі №761/23886/14-к був розміщений в реєстрі 26 грудня, але він закритий для загального доступу.

«Інформація заборонена для публікації відповідно до закону України „Про доступ до судових рішень“ (п. 4 ст. 7)», — йдеться на сайті.

Згідно з цим пунктом зазначеного закону, можуть бути закриті в судових рішеннях відомості, які містять інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувалося на закритому судовому засіданні.

Як відомо, після трьох років суду Шевченківський райсуд Києва засудив до 4 років позбавлення волі умовно керівника групи «тітушок» Юрія Крисіна за причетність до вбивства журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія.

Веремія вбили поблизу Михайлівської площі у Києві в ніч на 19 лютого 2014 року, в розпал сутичок з «майданівцями». За версією слідства, безпосередньо вбивство журналіста здійснив мешканець Горлівки (Донецька область) Джалал Алієв.

Суд у справі про вбивство Веремія проходив у закритому режимі.

Адвокат матері Веремія Вікторія Дейнека упевнена, що у Крисіна є покровителі, і не виключено, що у правоохоронній системі.

Пізніше Шевченківський райсуд відпустив з-під варти ще двох «тітушок», обвинувачених в замаху на вбивство активістів Євромайдану.

Мільйон гривень, — Шуфрич-молодший відкупився за ДТП на пішохідному переході. Озвучено вражаючий вирок

Shufrich-Nestor2-500x332

 

Синові народного депутата Нестора Шуфрича, який збив в Києві людину, оголосили вирок, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це написав адвокат потерпілого В’ячеслав Лисенко на своїй сторінці в Facebook.

За словами адвоката, Шуфрича-молодшого засудили до одного року умовного покарання.

“За чотири місяці потерпілий пережив кілька операцій, у тому числі на головному мозку, пройшов реабілітаційний курс.

Між сторонами було укладено мирову угоду, в результаті якого Олексію виплатили моральний і матеріальний збиток в розмірі одного мільйона гривень. Так співпало, що саме сьогодні Олексій оформив договір купівлі будинку в Херсоні, звідки родом”, – повідомив адвокат.

Нагадаємо, увечері 26 серпня син народного депутата Нестора Шуфрича на пішохідному переході скоїв наїзд на перехожого.

Постраждалий чоловік з множинними травмами госпіталізований.

Пізніше прокуратура оголосила підозру синові народного депутата. За клопотанням столичної прокуратури Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення щодо сина Нестора Шуфрича.

Нардеп від «Опозиційного блоку» Нестор Шуфрич тоді через аварію сина перервав свою відпустку і прилетів до Києва.

#Порошенко підписав драконівський закон про посилки

Poroshenko-zlidni1-500x375

 

Тепер завозити в Україну можна лише три посилки на місяць, вартістю не більше 150 євро кожна, повідомляє 40ka.info.

Президент Петро Порошенко підписав законопроект, який встановлює нові правила для безмитного ввезення в Україну посилок. Відповідна інформація з’явилася на сайті Верховної Ради.

На сайті парламенту зазначено, 30 грудня 2017 року законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» повернуто із підписом президента.

Нагадаємо, Рада обмежила безмитне ввезення товарів в Україну до трьох посилок на місяць за ціною до 150 євро кожна.

Українці зможуть провозити товари загальною вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг за умови, що були відсутні в країні більше 24 годин і в’їжджають в Україну не частіше одного разу за 72 години. Якщо ці тимчасові проміжки не дотримуються — ввезти товари можна буде на суму до 50 євро.

Зазначимо, обмеження існувало і раніше, 150 євро була вартість однієї посилки, а кількість відправлень не обмежувалася.

Суд закрив справу проти екс-голови ДУС Ігоря Тарасюка, який сприяв Януковичу в заволодінні Межигір’ям

 

Печерський районний суд Києва звільнив від кримінальної відповідальності колишнього голову Державного управління справами Ігоря Тарасюка й зняв арешт із його майна.

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України з посиланням на ухвалу суду від 22 грудня 2017 року.

Зазначається, що відповідне клопотання надійшло в суд 1 серпня. Причина — закінчення строків.

У судовому засіданні прокурор і захисник підсудного підтримали це клопотання.

Тарасюк заявив суду, що він не заперечує фактичні дані скоєння злочину, у якому він підозрюється.

Екс-голова Держуправління справами підозрювався в тому, що в 2006—2007 роках сприяв Вікторові Януковичу і його оточенню в заволодінні комплексом відпочинку «Пуща-Водица» урочища «Межигір’я» загальною вартістю 506 млн гривень.

У рішенні суду зазначено, що Тарасюк не був обізнаний зі схемою заволодіння держвласності й не мав на меті заподіяння збитку державним інтересам.

2 березня 2017 року йому було повідомлено про підозру по ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ними шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу.

Але потім прокуратура змінила підозру на ч. 2 ст. 367 (службова недбалість), оскільки не побачила наміру в діях голови Деждуправління справами.

Строк притягнення до відповідальності за цим обвинуваченням становить 5 років, і, відповідно, минув в 2012 році.

Суд задовольнив клопотання, звільнив Тарасюка від кримінальної відповідальності й закрив кримінальне провадження.

Також суд зняв арешт із його майна, а саме з домоволодіння й 4 автомобілів, у тому числі Bentley Brooklands і Porshe 911 Turbo S.

Крім того, суд зняв арешт із пістолета Glock 19, пристрою, візуально схожого на спеціальні технічні засоби для відстеження спецсигналів Protect 1203, 4 золотих злитків, металевої шаблі й 2 ножів.

Як повідомлялося, 2 березня прокуратура повідомила про підозру екс-керівнику Державного управління справами Ігорю Тарасюку.

Екс-керівник ДУС фігурував як підозрюваний у кримінальному провадженні за фактами створення і діяльності злочинної організації та заволодінням у її складі державним майном — комплексом відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я», загальною вартістю 540 млн. грн.

ГПУ просила суд арештувати Тарасюка, але той відпустив підозрюваного під заставу у 6,4 млн гривень.

Колаборант #Порошенко готовий закуповувати російський газ, якщо він буде дешевим

Poroshenko-garant-corupt-500x393

 

Україна готова відновити закупівлі природного газу у Росії за умови його дешевизни і прозорості укладення відповідних договорів.

Про це заявив президент України Петро Порошенко, повідомляє 40ka.info.

«Що сталося протягом останніх двох років? Ми енергетично незалежні. Вони (Росія — ред.) Стукають: може візьмете наш газ? Ні, у нас все добре. Якщо він буде дешевий і чесний, чи не корупційний, — будь ласка», — сказав він.

При цьому Порошенко підкреслив, що при дотриманні згаданих умов влада України готова піти на такий крок «для того, щоб знизити тарифи для наших людей».

Пояснюючи наявність серед вимог української сторони відсутності корупційної складової в можливому контракті на поставки «блакитного палива» з РФ, президент зазначив, що «20 років Україна була на» голці «корупції і залежності від російського газу». І тільки рішучими діями, зокрема в міжнародних судах, Україні вдалося забезпечити енергетичну незалежність і справедливі ціни на газ.

У цьому ключі президент нагадав, що «Нафтогаз України» недавно виграв тяжбу з російським «Газпромом» в Стокгольмському арбітражі.

Cт. 368-2 (незаконное обогащение) Уголовного кодекса — неконституционнa. 59 депутатов обратились в Конституционный суд

antikonstsud560-500x343

 

59 депутатов Верховной Рады просят Конституционный Суд признать неконституционным привлечение чиновников к уголовной ответственности за незаконное обогащение.

Об этом говорится в конституционном представлении от 12 декабря 2017 года, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Представителем группы инициаторов указан депутат Верховной Рады Павел Пинзеник («Народный фронт»).

Кроме него, среди инициаторов значатся депутаты Максим Поляков и Евгений Дейдей (НФ), подозреваемые в незаконном обогащении и получении неправомерной выгоды.

Инициаторы просят КС безотлагательно (в течение 1 месяца) рассмотреть представление и признать неконституционной ст. 368-2 (незаконное обогащение) Уголовного кодекса.

Депутаты считают, что данная статья Уголовного кодекса нарушает 9 положений Конституции, в том числе ст. 1, согласно которой Украина является правовым государством, и ст. 58, согласно которой нормативно-правовые акты не имеют обратного действия во времени.

Кроме того, депутаты считают, что ст. 368-2 Уголовного кодекса нарушает ст. 62 Конституции, которая запрещает обосновывать обвинение на допущениях и освобождает лицо от обязанности доказывать свою невиновность.

Также парламентарии считают, что Основной закон разрешает чиновникам не давать показания против членов семьи при привлечении к уголовной ответственности за незаконное обогащение.

Кроме того, инициаторы представления уверены, что ст. 368-2 нарушает конституционное право на состязательность сторон в судебном процессе, так как возлагает на обвиняемого обязанность доказывать законность происхождения своего имущества.

#Порошенко подписал антинародный закон о платной медицине

poroshenko-chort1-500x346

 

Президент Украины Петр Порошенко подписал закон «О государственных финансовых гарантиях предоставления медицинских услуг и лекарственных средств».  Об этом сообщает 40ka.info ссылкой на его завление во время официального визита в Одесскую область.

Таким образом, Порошенко дал старт так называемой медицинской реформе, которую инициировала команда Ульяны Супрун. Отметим, этот законопроект парламентарии приняли еще 19 октября 2017 года. В тот день «за» него проголосовали 240 депутатов.

Государственный гарантированный пакет предусматривает лишь полную оплату на экстренном, паллиативном и первичном уровне, частично — на вторичном (специализированном) и третичном (высокоспециализированном), а также услуг реабилитации, медпомощи детям до 16 лет и медпомощи в связи с беременностью и родами.

При этом саму программу медгарантий должна утвердить ВР в законе о государственном бюджете, а объем средств, направляемых на ее реализацию, определяется как доля валового внутреннего продукта в размере не менее 5%.

Додатково 10 мільярдів гривень ДТЕК Ахметова, — Нацкомісія з тарифів підвищила ціну на електроенергію

tarifnyi-genocid1-500x340

 

Прогнозна оптова ринкова ціна на електроенергію у 2018 році зросте на 16,2%.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Національної комісії, осуществяется державне регулювання енергетики і комунальних послуг, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Підвищення ціни буде проходити в два етапи: з 1 січня 2018 року вона збільшиться на 9,5%, а з 1 квітня — ще на 6,1%.

Згідно з проектом рішення, зростання оптової ринкової ціни обумовлено інфляцією, зростанням зарплат, девальвацією гривні, а також підвищенням цін на газ на 16,7% і вугілля (на 38,3%), ціна якого розраховується на основі європейського індексу з урахуванням доставки в Україну (так звана формула «Роттердам+»).

Зокрема, в ОРЦ врахована індикативна ціна вугілля, визначена на підставі середньої ціни на європейському ринку за період грудень 2016 року — листопад 2017 року, на рівні 83,08 долара за тонну, що на 25,8% або на 17,04 долара вище ціни, закладеної в ОРЦ на 2017 рік.

Крім того, вартість транспортування вугілля, визначена на підставі середньої вартості доставки вугілля з портів Амстердам — ​​Роттердам — ​​Антверпен в українські порти, становила 12,21 долара за тонну (середня ставка фрахту) і 7,02 долара за тонну (середня ставка перевантаження). Зазначена середня ставка фрахту на 24,1% або на 2,37 долара за тонну вища врахованої в ОРЦ на 2017 рік.

Нагадаємо, ОРЦ впливає на встановлення тарифів на електроенергію для промислових споживачів.

Як повідомлялося, таке рішення може принести додатково 10 мільярдів гривень ДТЕК Ріната Ахметова.

Нагадаємо, група ДТЕК контролює близько 80% теплової електрогенерації і за 11 місяців 2017 року добула 84% всього енергетичного вугілля в Україні.

Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою «вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну».

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне «Центренерго», стали продавати електроенергію дорожче.

Після введення в дію «роттердамської» формули єврооблігації  ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія ICU.

Співвласником ICU був раніше звільнений міністр енергетики Володимир Демчишин. У цій же компанії раніше працював нинішний очільник НКРЕКП Дмитро Вовк.

В квітні НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу «Роттердам+».

Суд відпустив додому «тітушок», що били майданівців в ніч вбивства Веремія

Dnepr-mento-titushki1-500x370

 

Шевченківський райсуд Києва відпустив з-під варти двох «тітушок» Олега Гебана і Сергія Костенка, обвинувачених в замаху на вбивство активістів Євромайдану.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала адвокат евромайданівців Вікторія Дейнека, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Черговий „подарунок“ під ялинку від Шевченківського р/с м. Києва (судді Мартинов, Лінник, присяжні) для потерпілих по злочинах Майдану! Змінили запобіжний захід Гебану Костенко на домашній арешт, сьогодні випустили з під варти!», — написала вона.

«Це епізод стосується замахів на вбивства тітушками мітингувальників 18.02.14 ввечері на перехресті вул. Володимирської і В. Житомирської (це після нападу на Веремія, те саме місце злочину)», — додала Дейнека.

Згідно з інформацією на сайті Шевченківського суду засідання відбулося о 15 годині.

Потерпілими вказуються: Сергій Павицький, Володимир Бабич, Євген Гарагуля, Ігор Чернецький, Андрій Наталенко, Тимур Казимов, Іван Любарський.

Як відомо, після трьох років суду Шевченківський райсуд Києва засудив до 4 років позбавлення волі умовно керівника групи «тітушок» Юрія Крисіна за причетність до вбивства журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія.

Веремія було вбито близько Михайлівській площі у Києві в ніч на 19 лютого 2014 року, в розпал сутичок з «майданівцями». За версією слідства, безпосередньо вбивство журналіста здійснив мешканець Горлівки (Донецька область) Джалал Алієв.

Суд у справі про вбивство Веремія проходив у закритому режимі.

Адвокат матері Веремія Вікторія Дейнека упевнена, що у Крисіна є покровителі, і не виключено, що у правоохоронній системі.

У понеділок в центрі Києва зібралися учасники акції з вимогою справедливого вироку для керівника «титушок» Юрія Крисіна, причетного до побиття «майданівців» та вбивства журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія.

НАБУ розслідує корупційні маніпуляції з контрактами «Укроборонпрому»

Ukroboronoprom1

 

НАБУ побачило корупцію в «Укроборонпромі».

Про це пише журналіст Аскольд Крушельницький в статті для Foreign Policy, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

У звіті НАБУ за 2017 рік вказано, що в «Укроборонпромі» здійснювались маніпуляції з контрактом на $39 млн на постачання запчастин для «Антонова» AN-32 міноборони Іраку.

«У документі йдеться про розслідування НАБУ діяльності двох високопосадовців „Укрспецекспорту“, підрозділу концерну, що займається експортом зброї, а також громадянина Індії, який проживає в Києві і, за повідомленнями, переказав близько $6 млн на банківський рахунок компанії Paramount General Trading з ОАЕ», – йдеться в статті.

Компанія з ОАЕ мала надати запчастини, але, за даними слідства, нічого не постачала, і запчастини були надані з існуючих запасів «Укроборонпрому».

«Банківські рахунки було використано посадовцями „Укрспецекспорту“ для проведення корупційних дій, пов’язаних з коштами кримінального походження», – пише видання з посиланням на НАБУ.

“Звіт НАБУ свідчить, що певні гроші з рахунку Paramount General Trading переводились до інших компаній та на низку банківських рахунків. $140 тисяч виплати було переведено на рахунок у банк Wells Fargo, який належав компанії Aragon International Petroleum, кінцевим власником якого виступила донька одного з керівників «Укрспецекспорту», – йдеться в документах, на які посилається журналіст.

В звіті також вказується, що ця донька мала інший рахунок в банку ABN AMRO в Нідерландах, на який було переведено $140 тисяч.

НАБУ підозрює, що гроші переводились й на рахунки іншої дочки керівника, яка є громадянкою США.

«Більшість з цих звинувачень – неправдиві», – підкреслив представник адміністрації президента України в коментарі виданню.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: