Архив Серпень 6th, 2019

Наступний Бахматюк? За мільярдні розтрати в банку Жеваго оголошено підозри двом топ-менеджерам

 

 

Державне бюро розслідувань оголосило двом топ-менеджерам збанкрутілого банку «Фінанси та кредит» про підозру в розтраті 2,5 млрд грн фінустанови. На причетність до злочину перевіряють також народного депутата Костянтина Жеваго, повідомляє НБРУ.

«Маємо черговий успішний кейс. Одразу скажу – провадження резонансне. Сьогодні оголосили про підозру двом топ-менеджерам банку „Фінанси та кредит“. Вони, за попередньою версією слідства, перебуваючи у змові із іншими посадовими особами банку, розтратили 2,5 мільярда гривень банку. Також на причетність до злочинної схеми перевіряємо народного депутата України», — написала заступник голови Державного бюро розслідувань Ольга Варченко у Facebook.

За словами Варченко, під час досудового розслідування встановлено, що офшорна компанія у період 2007—2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом між фінустановами (банком «Фінанси та кредит» та іноземними банками) було укладено договори застави на суму понад 113 мільйонів доларів, яким український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах.

Далі, у 2015 році, за невиконання зобов’язань офшорною компанією за кредитними договорами іноземні банки стягують з рахунків банку «Фінанси та кредит» саме ті 113 мільйонів доларів. Заставу іноземні банки списали одразу після того, як банк «Фінанси та кредит» було оголошено неплатоспроможним.

Розміщення коштів банку «Фінанси та Кредит» на кореспондентських рахунках в банках-нерезидентах впливало на ліквідність банку, що зрештою позначилося на його платоспроможності.

Як повідомляє Варченко, матеріали, зібранні слідством, дають підставу вважати що екс-заступник голови правління банку, начальник одного із управлінь фінустанови та інші топ-менеджери причетні до організації злочинної схеми з розтрати грошей банку.

Екс-заступнику голови правління інкримінують фіктивне підприємництво та розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем, начальнику управління – тільки розтрату.

Що було раніше: про підозру також було повідомлено п’ятьом топ-посадовцям банку, двоє з яких зараз оголошено у міжнародний розшук.

Крім цього, одному із екс-заступників голови правління «Фінанси та кредит» у липні цього року обрали запобіжний захід – тримання під вартою на 2 місяці з можливістю вийти під заставу в розмірі 232 мільйони гривень.

Раніше банком «Фінанси та кредит» володів відомий олігарх і нардеп Костянтин Жеваго.

У 2014 році НБУ видав «ВіЕйБі банку» Олега Бахматюка мільярдний кредит на підтримку установи, але вкладники грошей не отримали — їх забрав власник банку. НАБУ знайшло кінці, але у справу втрутився генпрокурор, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться у матеріалі ЕП Як одним підписом зруйнувати справу проти Бахматюка на 1,2 мільярда.

У лютому 2019 року генпрокурор Юрій Луценко змінив підслідність справи і передав її слідчим поліції та підопічним прокурорам.

Про це свідчить відповідь НАБУ на запит авторів.

У корупційному злочині щодо втрати 1,2 млрд грн підозрюють першого заступника голови Нацбанку. За законом, розслідування корупції стосовно чиновників такого рівня — виняткова підслідність НАБУ.

У бюро вважають, що Луценко порушив статтю 216 КПК щодо підслідності і статтю 36 КПК, яка забороняє передавати підслідні НАБУ справи іншим правоохоронцям.

«Доктор смерть» Супрун придумала новий податок на ліки

 

 

Міністерство охорони здоров’я підготувало проект постанови, яка зобов’яже виробників лікувальних настоянок на спирту, платити акциз на спирт.

Про це написала в.о. керівника МОЗ Уляна Супрун у Facebook, повідомляє 40ka.info.

«Існує прикра практика використовувати спиртовмісні настоянки замість алкоголю. Зараз їх можна придбати в аптеці, і вони значно дешевші за алкогольні напої», — написала вона.

За словами Супрун, це пов’язане з тим, що, на відміну від виробників алкогольних напоїв, виробники лікувальних настоянок не сплачують акциз.

«Аби припинити використання ліків як доступного „алкоголю“, МОЗ України припинить видавати квоти на продаж етилового спирту виробникам настоянок. Виробники спиртовмісних настоянок будуть купувати спирт і платити акциз. А ліки залишаться ліками», — написала Супрун.

Водночас, редактор часопису sprotiv.org Вадим Гладчук закликав боротися з застосуванням не за призначенням лікарських засобів, які вмістить алкоголь не за допомогою нового податку — акцизу. Гладчук вважає, що впровадженням продажу за рецептом лікувальних настоянок на спирту можна поставити бар’єр п’яничкам.

Зеленский зливає держтаємниці російським спецслужбам через «Яндекс Диск»? 3 фото

 

 

Президента Володимира Зеленського викрили в тому, що на його телефоні встановлено російський додаток для зберігання файлів «Яндекс Диск», яке входить в список заблокованих в Україні через загрози національній безпеці і особистої безпеки громадян країни. Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Фотографію президента з телефоном, який сам показує список своїх додатків в телефоні, виклало співтовариство «Баба і кіт» на сторінці в Facebook.

«Російський додаток на телефоні. Як незручно вийшло», — йдеться в публікації.

 

Користувачі під публікацією поділилися своїми підозрами про те, як президент використовує додаток, а також традиційно розкритикували Зеленского і його виборців за пасивну патріотичну позицію і низьку соціальну відповідальність в період війни.

 

 

У свою чергу керівництво «Яндекс» неодноразово звинувачували в активній співпраці з російськими спецслужбами.

До речі, російська компанія «Яндекс» купила права на український серіал «Слуга народу» із теперішнім президентом України Володимиром Зеленським, писало російське видання «Ведомости».

«Студія 95» прибрала серіал з безкоштовного показу на YouTube, після того як міжнародний дистрибутор домовився з «Яндексом» про показ за підписку,  пише російське видання

Серіал можна буде дивитися за підпискою на сервісі «Кінопошук» («Кинопоиск»).

В «Яндексі» зазначили, що купили права на показ «Слуги народу» в міжнародного дистрибьютора Eccho rights.

Серіал скоро знову буде доступний глядачам у Росії.

Із весни 2017 в Україні діють економічні санкції на фірму «Яндекс», а також сайти групи Mail.Ru, російські соцмережі «ВКонтакте» та «Одноклассники». Вони були визначені РНБО, як такі, що «загрожують національній безпеці» України.

Раніше Зеленский заявляв, що на Донбасі українців вбивають «повстанці» та «бунтарі»:

 

https://sprotiv.org/video/zel-povstanci.mp4

Айвазовська з Опори розкритикувала Виборчий кодекс

 

 

Якщо говорити про проголосований у другому читанні Виборчий кодекс, то, крім виборчої системи, похвалитися чимось не доводиться. Йдеться про те, що дійсно на парламентських виборах запропонована пропорційна виборча система з відкритими регіональними списками. Але є суттєві вади.
Про це  заявила координаторка “Громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Айвазовська в інтерв’ю журналістам, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

“Перше – кількість мандатів, яка розігрується в регіональному окрузі, прямо пов’язана з явкою виборців. До дня голосування ніхто не знатиме, скільки мандатів розігрується. А якщо явка буде вкрай низька через, наприклад, стихійне лихо чи збройну агресію з боку Російської Федерації? Головне – належний парламент повинен бути репрезентативним. Репрезентативність має розраховуватися не від тих виборців, які прийшли, а від тих, які є. Якщо явка з якихось причин виявиться низькою, ця область буде недопредставленою. Парламент представлятиме ті регіони, де явка буде високою. Можливо, через фальшування та штучне накручування. Або між собою можуть воювати, наприклад, обласні державні адміністрації, які будуть у своїх областях використовувати адмінресурс, з метою нарощування явки, аби отримати більше мандатів.

Друге – багато позитивного зворотного зв’язку з виборчими гендерними квотами. Передбачена квота у 30% у партійних список для жінок. Але ми пропонували поправку – якщо жінка чи чоловік у списку відмовляються балотуватися, він пише заяву у визначені законом терміни і на його місце приходить теж жінка чи чоловік, наступний у списку. Тобто людина такої ж статі, як і той, хто вибув. Тому що бачимо, як після місцевих виборах у Вінницькій області кандидати масово писали заяви на скасування реєстрації їх як кандидатів вже після дня виборів, щоб “почистити” список для просування потрібних осіб. Потрібно мати певні гарантії, що на місце жінки прийде жінка, наступна у списку. Адже мало того, що жінкам не так просто буде надалі перемагати у пропорційній системі з відкритими списками. Ще й немає гарантій від тиску постфактум. Також відмова в реєстрації для списку партій в разі порушення гендерної 30% квоти прописана таким чином, що потрібно її дотримуватись вцілому по списку, а не в кожній п’ятірці. Отже, партіям і далі можна маніпулювати з квотами”, – зазначає Айвазовська.

Також, за її словами, є проблеми, які стосуються виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, мобільних груп, людей з інвалідністю. Вони зовсім не вирішені. А це той блок, який свідчив би про прогрес в доступності виборів. Навіть в системі прозорості фінансування є крок назад – виключили норму про проміжні фінансові звіти політичних партій.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: