Transparency International Ukraine подала до суду на ГПУ, Військову прокуратуру сил АТО та ДП «Інформаційні судові системи» через засекречений вирок щодо конфіскованих в Януковича 1,5 млрд доларів.
Про це йдеться на сайті антикорупційної організації, повідомляє Національне бюро розслідувань України.
ТІ Ukraine вимагає оприлюднити цей вирок суду.
«Минуло майже 6 місяців відколи Генпрокуратура заарештувала 1,5 млрд доларів коштів колишнього режиму. Рішення суду, за яким ці кошти були арештовані, досі не оприлюднено», — наголошують антикорупціонери.
Вони вважають це тривожним сигналом, адже суспільство досі не знає, у кого, за які злочини та скільки точно коштів було конфісковано, також є побоювання, що рішення містить технічні недосконалості й може бути оскарженим.
«Державне підприємство „Інформаційні судові системи“, яке зобов’язане оприлюднити судове рішення у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень, посилається на заборону органів прокуратури. Генеральна прокуратура, у свою чергу, стверджує, що сама ж і визнала це рішення державною таємницею», — розповіли у TI.
За інформацією організації, вона вже зверталася до українського парламенту з проханням про офіційне оприлюднення результатів судового процесу, однак представники прокуратури проігнорували засідання комітету та не з’явились для обґрунтування своєї позиції народним депутатам.
«Замість цього українське представництво ТІ отримало безпідставне звинувачення у „зриві оборонного замовлення“ від Голови оборонного комітету ВР», — підкреслили борці з корупцією.
Оскільки судові засідання проводяться відкрито, вони запросили усіх бажаючих долучитись до спостереження за цим процесом.
«Про час та місце засідань інформуватимемо додатково», — пообіцяли в Transparency International Ukraine.
Як раніше повідомляв виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк, більшу частину коштів з конфіскованих «мільярдів Януковича», які мали бути виділені на сільське господарство за програмою Мінагрополітики, отримав найбільший аграрний холдинг, що належать Юрію Косюку — «Миронівський хлібопродукт».
28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках нерезидентських компаній пов’язаних з Віктором Януковичем, його близькими, посадовцями колишнього уряду країни та пов’язаними з ними особами.
Кабмін заклав у державний бюджет на 2017 рік надходження від спеціальної конфіскації коштів корупціонерів суму у 10,5 мільярдів гривень.
Наприкінці квітня 2017 року в РНБО повідомили, що суд останньої інстанції дозволив конфіскацію заарештованих 1,5 млрд доларів, які належали оточенню екс-президента Віктора Януковича.