Архив Вересень, 2020

Всі місця в списках продані, — тому нардеп Микола Галушко від «Слуги народу» заявив про вихід з партії. Відео

Народний депутат від фракції «Слуга народу» Микола Галушко заявив, що виходить з партії. До Верховної Ради він обирався на 97 окрузі (Бровари), повідомляє 40ka.info.

Галушко заявив, що всі місця в списку «Слуги народу» в його окрузі продані, а заяви про боротьбу з корупціонерами і старими елітами залишилися тільки словами.

«Володимире Олександровичу, в 2019 році я разом з вами йшов на вибори. Після обрання вас президентом я йшов разом з вами на вибори до Верховної Ради. Весь цей шлях пройшла зі мною команда однодумців, яка працювала за ідею, за зміну ставлення влади до людей. Минуло майже два роки, але, на жаль, нічого не змінилося».

Нардеп додав, що при розподілів районів, «виключно з політичним підходом, кулуарна політична гра керівництва „Слуги народу“ ледь не знищила мой рідний Броварський район».

«А зараз на місцевих виборах всі місця в списках від партії „Слуга народу“ були продані. І заклик йти на вибори боротися з корупціонерами і старими елітами, на жаль, просто слова. Для цього достатньо відкрити список кандидатів від партії» Слуга народу “в моєму окрузі. В таких політичних виборах ні я, ні моя команда брати участь не буде. Тому я, Галушко Микола, офіційно заявляю про вихід з партії «Слуга народу».


 

Коломойський через Deutsche Bank відмив $750 мільйонів, — International Consortium of Investigative Journalists

Міжнародний консорціум журналістських розслідувань зазначає, що Deutsche Bank зіграв вирішальну роль у відмиванні коштів з ПриватБанку олігархом Ігорем Коломойським, провівши тисячі транзакцій, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Розслідування International Consortium of Investigative Journalists повідомляє, що Deutsche Bank зіграв ключову роль у відмиванні грошей з України, перевівши понад $750 мільйонів на бізнес-компанії Коломойського у Сполучених Штатах.

Розслідування повідомляє, що Deutsche Bank зіграв ключову роль у відмиванні грошей з України, перевівши понад $750 мільйонів на бізнес-компанії Коломойського у Сполучених Штатах.

ICIJ виявив що у схемі виведення грошей з України був задіяний Deutsche Bank. За 6 років Deutsche перевів не менше $490 мільйонів із компаній, створених на Британських Віргінських островах під контролем Коломойського і його ділового партнера Геннадія Боголюбова, у компанії в Делавері. Велика частина грошей була витрачена на придбання нерухомості на Середньому Заході.

За даними ICIJ, ще $268 мільйонів перейшли через Deutsche в інші компанії, контрольовані цими людьми та їхніми партнерами у США. Перекази грошей відбувалися з 2007-го по 2013 рік.

Судові документи показують, що Deutsche Bank провів тисячі транзакцій, пов’язаних із компаніями Коломойського у США з 2006-го по 2015 рік – це втричі більше, ніж будь-який інший банк, який переводив гроші у країну для компаній, пов’язаних із Коломойським.

До речі, Deutsche Bank виплатив сотні мільйонів доларів штрафів за останні 3 роки за порушення законів про боротьбу з відмиванням грошей в США.

Журналісти повідомляють із посиланням на протоколи суду, що при Коломойському сотні сталеливарників у Кентуккі, штаті Нью-Йорк і Огайо, втратили роботу, а в одному випадку навіть залишилися без страховки чи можливості тимчасово отримати доступ до своїх пенсійних фондів.

Дослідники повідомляють про випадки несплати податків підприємствами олігарха. Наприклад, в Іллінойсі компанія Коломойського купила колишній завод Motorola. Уже за кілька місяців місцева комунальна компанія відключила електрику через неоплачені рахунки, ще за кілька місяців не були сплачені і податки на нерухомість. Тієї зими через замерзання труб лопнула система зрошення. Продали комплекс через 8 років після покупки на «безславному онлайн-аукціоні» зі збитком майже в $7 мільйонів.

Дослівно: «Злочинці й інші особи, які намагаються приховати незаконні гроші в США, часто вкладають їх у блискучі висотки в Нью-Йорку або використовують їх для покупки іграшок мільярдерів, таких як яхти і дорогі прикраси. Коломойський, який зіграв другорядну роль у драмі про імпічмент Дональда Трампа, мав на увазі інший приз: нерухомість у центрі Америки. Більше 10 років він і його соратники таємно створювали імперію нерухомості, купивши щонайменше 22 об’єкти, включаючи хмарочос у Клівленді зі склепінчастими стелями.

Як з’ясував ICIJ, Коломойський і його соратники залишили по собі слід із порожніх будівель, несплачених податків на майно, небезпечних виробничих умов, безробітних і щонайменше чотирьох сталеливарних заводів, які оголосили про банкрутство… будівлі були знецінені, заводи закриті, а сталевари залишилися без роботи».

Що було раніше: Міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського в розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, а потім використанні величезної кількості компаній для відмивання цих грошей в Сполучених Штатах і в усьому світі.

У Клівленді ФБР у вівторок прийшла з обшуками в офіси фірми, власником якої, за даними ЗМІ, є зокрема український олігарх Ігорь Коломойський.

Коломойський потрапив у поле зору проєкту FinCEN Files, який опублікував дані про підозрілі транзакції.

На початку 2019 року стало відомо, що Коломойський і його партнери по компанії Optima Management є найбільшими гравцями на місцевому ринку офісної нерухомості. За даними видання Miami Herald, на скупку тутешніх активів Optima витратила близько 250 млн доларів.

Партнери Коломойського в США — Мордехай Корф і Урі Лейбер, вихідці з єврейської громади штату Флорида.

На початку 2020 року стало відомо, що Коломойський знаходиться під слідством федерального великого журі США за звинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів у сфері нерухомості. Серед покупок, які вивчає слідство: розкішний готель на 484 номери в Клівленді з видом на озеро і 21-поверхова офісна будівля.

НАБУ опублікувало матеріали слідства щодо хабара нардепу від «Слуги народу» Юрченку. Відео

Національне антикорупційне бюро опублікувало відеоматеріали щодо передачі частини хабара нардепу від «Слуги народу» Олександру Юрченку та його спільникам, повідомляє 40ka.info.

Дослівно: “У середині серпня детектив «під прикриттям» передав першу частину неправомірної вигоди посереднику.

26-27 серпня співучасники планували отримати ще одну частину коштів. За обставин, які зараз з’ясовує слідство, Національне бюро було вимушене припинити подальше виконання спеціального завдання”.

Зокрема, у межах операції детектив «під прикриттям» познайомився з одним із учасників угрупування і «замовив» у нього зміни у законодавстві України щодо переробки твердих побутових відходів.

Посередник познайомив детектива з Юрченком, який, як зазначають у НАБУ, «попросив надати йому хабар 13 тис. дол. за внесення пропозицій до законопроєкту та у подальшому 200 тис. дол. для підкупу народних депутатів-членів комітету».

У середині серпня детектив передав першу частину хабара. Ще один транш (50 тис.) був 26-27 серпня.

У НАБУ зазначають, що зібрали докази про злочини нардепа за ст.368 КК та ч.4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 ККУ, але не можуть вручити підозри Юрченку без підпису генпрокурора Ірини Венедіктової.

10 вересня детективи прибули в офіс Венедіктової, щоб внести відомості у ЄРДР і підписати дозвіл про проведення слідчих дій щодо Юрченка. Також вони надали проєкт повідомлення про підозру, довідку про зібрані докази та матеріали кримінального провадження.

Повідомляється, що після 6 годин в офісі Венедіктової керівник департаменту ОГП повідомив, що «не вбачає достатніх підстав для доповіді Генеральному прокурору про необхідність внесення відомостей щодо можливого вчинення кримінального правопорушення народним депутатом до ЄРДР».

Після цього провели нараду за участю Венедіктової, але за її підсумками рішення про підозру та внесення відомостей до ЄРДР так і не прийняли.

У НАБУ опублікували фрагменти розмов помічника Юрченка (Івана), самого нардепа і детектива під прикриттям. Зокрема, нардеп каже, що детально про «допомогу екології» розповість його помічник.

Помічник нардепа заявляє, що усіх, хто бере участь у процесі, потрібно віддячити «плюшками». Згодом він уточнює детективу, що Юрченко не може відкрито нічого говорити, бо він нардеп і його «слухають».

Також нардеп вимагав 3% акцій заводу, який нібито планували побудувати іноземні інвестори в Україні.

10 вересня посереднику (неофіційному помічнику Юрченка) повідомили про підозру за ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України.

Також 10 і 11 вересня Нацбюро скерувало Венедіктовій проєкт підозри щодо Юрченка, але станом на 15 вересня колишня нардепка «Слуги народу» на листи НАБУ не відповіла та підозри Юрченку не підписала.

У відомстві також натякнули, що перешкоджати розслідуванню НАБУ могли службові особи: «НАБУ під керівництвом САП здійснює слідчі дії, спрямованні на викриття та притягнення до кримінальної відповідальності інших її учасників, включно зі службовими особами, які сприяли припиненню виконання спецзавдання, незалежно від їхніх посад та політичної приналежності».

Влітку 2020 детективи отримали інформацію, що група нардепів отримують хабарі за свою законодавчу роботу у парламенті. НАБУ розпочало розслідування і операцію «під прикриттям».

У відомстві також нагадали, що раніше їхні спецоперації під прикриттям зривала Служба безпеки на ГПУ.

15 вересня на засіданні парламенту Венедіктова заявила, що наразі немає підстав для оголошення підозри нардепу від «Слуги народу» Олександру Юрченку.

Вона заявила, що єдиною доведеною обставиною є «факт обговорення внесення змін до законодавства, прийняття підготовлених заявником пропозицій у закон, обіцянка нардепа передати їх на опрацювання юристам». А цього недостатньо для оголошення підозри.

Венедіктова додала, що лист від керівництва НАБУ і чернетку підозри вона отримала о 17:20 14 вересня, але серед цих документів не було матеріалів кримінального провадження.

Аваковщина. Пістолет Януковича знайшли у поліцейського, який торгував наркотиками

У Києві за торгівлю наркотиками затримали співробітника поліції. У ході обшуків у нього знайшли нагородний пістолет колишнього президента України Віктора Януковича.

Відповідну інформацію 40ka.info підтвердило джерело в правоохоронних органах.

За словами джерела, пістолет був подарований Януковичу екс-міністром оборони Олександром Кузьмуком.

«Походження зброї ми зараз встановлюємо», — повідомило джерело.

Він також додав, що співробітника поліції звати Михайло Кавун.

Як повідомила прокуратура Києва, щодо цього поліцейського задокументували три факти продажу амфетаміну та МДМА (метилендіоксиметамфетамін). Вчора після чергового продажу наркотиків агенту під прикриттям його затримали «на гарячому» і вилучили близько 40 грамів кокаїну. За нього 30-річний інспектор отримав 70 тисяч гривень.

У ході обшуків у нього вдома, службовому кабінеті та в автомобілі вилучили значну кількість наркотиків, зброю і понад тисячі боєприпасів. Затриманому повідомили про підозру.

Зелені гниди хочуть запровадити обов’язковий техогляд в Україні для всіх видів транспорту

До кінця 2020 року Міністерство інфраструктури має намір ввести обов’язковий технічний огляд для всіх видів транспорту, а не тільки для комерційного.

Цікаво, що техогляд планують перейменувати в «перевірку транспорту на придатність до експлуатації» (ПТПЕ), щоб в українців це не викликало асоціації з корупційним оглядом від Державтоінспекції. Про це повідомляє 40ka.info.

Законопроєкт пропонує проводити періодичну перевірку транспорту і придорожній огляд.

Періодична перевірка:

  • Приватні легковики та вантажівки, маса яких не перевищує 3,5 тонни, будуть проходити першу перевірку через 4 року після реєстрації, а потім кожні два роки;
  • Таксі — через 1 рік з моменту реєстрації і далі на кожний рік;
  • Автобуси, мікроавтобуси — через 1 рік після реєстрації, а далі кожні пів року;
  • Вантажівки та напівпричепи, вага яких складає більше ніж 3,5 тонни — через 1 рік після реєстрації, а далі щорічно;
  • Мотоцикли, об’єм двигуна яких перевищує 125 кубічних сантиметрів — через 2 року після реєстрації, а далі кожні 2 року

Обов’язковий техогляд транспортних засобів, незалежно від дати їх попередньої перевірки, буде здійснюватися в наступних випадках:

  • Перереєстрації автомобіля;
  • Зміна типу, призначення чи параметрів конструкції транспорту;
  • ДТП.

Але є і ті, кому не потрібно буде проходити перевірку. Це стосується власників:

  • Транспортних засобів з максимальною швидкістю до 25 км/год;
  • Антикварних транспортів;
  • Спортивних машин;
  • Автомобілів з дипломатичною недоторканністю;
  • Тракторів і сільгосптехніки, об’ємом двигуна яких не перевищує 50 кубічних сантиметрів.

Придорожня перевірка:

  • Початкова — перевірка придатності транспорту, візуальна оцінка стану та перевірка того, чи були усунені всі зауваження в останньому техогляді.
  • Поглиблена — буде здійснюватися у разі технічних невідповідностей.

 

5 липня 2011 року Верховна Рада скасувала обов’язковий техогляд автомобілів.

Арахамія розповів чому зелені гниди 35 мільярдів з фонду COVID-19 витратили на дороги

Спільники Зеленського пояснили чому мільярди з фонду COVID-19 витратили на дороги, повідомляє 40ka.info.

Як коментує голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, такі витрати – це «інвестиція у самого себе».

На думку голови партії, якби гроші не були взяті з фонду, їх би довелося позичати. Про це він заявив в ефірі каналу «Україна 24».

«Якби ми їх не витратили (гроші з фонду боротьби з коронавірусом на будівництво доріг – ред.), то тоді б не робили дороги й потім позичали на дороги. Тобто ці гроші ми б все одно позичали, тільки пустили б не на коронавірус, а на дороги», — сказав нардеп.

Політик також поділився планами щодо реалізації виділених коштів.

«Гроші повинні працювати. Кожна гривня, яка вкладена в дороги, шість гривень приносить протягом чотирьох років в бюджет. Це інвестиція в самих себе. Ми наближаємося до того, щоб зробити в цьому році 4 200 км, це історичний рекорд, а програма — за п’ять років зробити 20 тис. км», — розповідає Арахамія.

У той час в Україні скоро не вистачатиме ліжок у лікарнях, щоб надати допомогу хворим на COVID-19.

Через ріст захворюваності на COVID-19 Міністерство охорони здоров’я планує змінити підхід до госпіталізації та приймати до стаціонару тільки тяжкохворих, повідомляє 40ka.info.

Зараз середньотяжкі форми захворювання також входять в показання до госпіталізації.

Про це під час брифінгу 21 серпня 2020 року повідомила Ольга Голубовська, завідувачка кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця, а також членкиня медичної ради при МОЗ.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: