Архив Грудень 16th, 2019

Судова реформа Зеленського: Єфремов та його спільники більше не підозрювані у справі про прийняття «диктаторських законів»

Печерський суд закрив кримінальне провадження за звинуваченням колишніх нардепів від «Партії регіонів» Олександра Єфремова, Сергія Гордієнка і Олександра Стояна у голосуванні за «диктаторські закони» або «закони 16 січня», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Суддя Бортницька погодилась закрити провадження, зіславшись на зміни, які були прийняті ще в 2014 році. 13 травня 2014 року був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв`язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України».

Цей закон частково декриміналізував злочини, інкриміновані Єфремову, Гордєінку і Стояну.

В жовтні 2015 року Генеральна прокуратура передала до суду обвинувальний акт проти колишнього голови фракції «Партії регіонів» у Верховній Раді Олександра Єфремова за фактом прийняття «диктаторських законів» 16 січня 2014 року. У цій справі також були інші обвинувачувані.

Єфремова у цій справі звинувачували у зловживанні службовим становищем за обтяжуючих обставин та службовому підробленні.

Єфремов також є обвинувачуваним у інших справах.

24 липня 2019 року він вийшов із СІЗО у Старобільську Луганської області.

30 липня 2016 року Єфремова затримали за підозрою у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Крім посягання на територіальну цілісність і недоторканність країни Єфремова підозрюють у прямій підтримці злочинної організації «ЛНР», а також незаконному заволодіння майном «Луганськвугілля».

1 серпня 2016 року Єфремова взяли під варту.

22 липня стало відомо, що Єфремова відпустили під домашній арешт.

Нагадаємо, народні депутати 16 жовтня ухвалили у другому читанні президентський законопроєкт про діяльність органів суддівського врядування. За закон №1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» проголосували 236 депутатів.

Документ, зокрема, передбачає скорочення кількості суддів Верховного суду України двічі — з 200 до 100, а також — розпуск чинного складу ВККС і скорочення кількості її членів з 16 до 12. Також Рада створила комісію з питань доброчесності.

Посли Канади, Великої Британії, Німеччини та ЄС висловлювали занепокоєння законопроєктом про реформу судової системи в Україні.

«Децентралізація» Зеленського передбачає перетворення України на поліцейську федеративну державу та вводить смотрящих

За «децентралізованою» Конституцією призначений президентом Володимиром Зеленським префект буде здійснювати «адміністративний нагляд за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування», відповідно будується саме поліцейська держава, повідомляє 40ka.info.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький.

«За „децентралізованою“ Конституцією призначений Президентом префект буде здійснювати „адміністративний нагляд за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування“. Цікаво, що термін „адміністративний нагляд“ тлумачиться лише в законі „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі“. І там сказано, що „адміністративний нагляд — це система профілактичних і примусових заходів для контролю поліцією за особами, звільненими з місць позбавлення волі“. Тобто суто поліцейська функція», — написав Княжицький.

Отже, як зауважив нардеп, зміни до Конституції офіційно підтвердили, що будується саме поліцейська держава.

«Зміни до Конституції фактично вперше офіційно підтвердили, що ми будуємо саме поліцейську державу. Державу, у якій „адміністративний нагляд“ здійснюється не лише за колишніми засудженими, але й за органами місцевого самоврядування. Віктор Федорович, маючи відповідний досвід на таке не наважувався», — додав Княжицький.

За словами народного депутата від «Європейської Солідарності» Ірини Геращенко, запропоновані зміни до Конституції України скасовують європейську модель децентралізації.

Співголова фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко заявляє, що президент Володимир Зеленський пропонованими змінами до Конституції скасовує демократичну реформу децентралізації, вводить смотрящих і диктатуру.

«Швидкий аналіз показує, що президент під виглядом префектів вводить своїх смотрящих, він зможе припиняти повноваження мерів чи рад, ліквідовувати громади, за поданням префектів будуть призначатися якісь державні уповноважені. Замість народовладдя – диктатура.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: