Архив Грудень 5th, 2018

Схема «Роттердам+» збільшила прибуток холдингу Ахметова у 2,6 рази

ahmetov-sponsor1-500x281

 

Холдинг «ДТЕК» в січні-вересні 2018 року отримав показник EBITDA майже на чверть вищий, ніж роком раніше.

Відповідні дані оприлюднені у звіті компанії за три квартали поточного року, повідомляють «Наші гроші».

В документі вказано, що EBITDA (операційний прибуток до сплати процентів, податків та амортизації) за дев’ять місяців 2018 року становить 19,00 млрд гривень. Це на 28% більше у порівняні з аналогічним періодом 2017 року.

У порівняні з EBITDA у розмірі 7,33 млрд гривень за три квартали 2016 року показник виріс в 2,6 рази.

Дохід ДТЕК за січень-вересень склав 119,81 млрд гривень. Чистий прибуток за цей період склав 3,40 млрд гривень.

Нагадаємо, різке зростання фінансових показників «ДТЕК» почалось у другому півріччі 2016 року, коли в Україні значно виросли тарифи на електроенергію ТЕС, яка в Україні на три чверті виробляється групою Ахметова.

На початку 2016 року НКРЕКП ввело в дію так звану формулу «Роттердам+» для розрахунку тарифу на електроенергію, вироблену ТЕС. Формула передбачає, що у тариф закладається вартість вугілля по котирування у порту Роттердаму, до якої додається вартість доставки палива в Україну.

Як зазначають «Наші гроші», у той же час подорожчали і єврооблігації ДТЕК, які скуповувала компанія ICU. Співвласник цієї фірми Макар Пасенюк є фінансовим радником президента Петра Порошенка. На момент вводу формули «Роттердам+» НКРЕКП очолював Дмитро Вовк, який перед призначенням також працював у компанії ICU та «Рошені» Петра Порошенка. Співвласником ICU також був Володимир Демчишин, який був міністром енергетики та вуглепрому в період розробки «Роттердаму+» у 2015—2016 роках.

У квітні 2017 року НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через «Роттердам+». При цьому НКРЕКП приховує від НАБУ фактичні дані, які вводились у формулу для розрахунку вартості вугілля.

Згідно зі звітом “Powering down coal” фінансового аналітичного центру Carbon Tracker, теплова генерація в Україні є найбільш неефективною і найбільш дорогою в світі.

#Садовий пропонує #Порошенко за законом воєнного стану обміняти Медведчука на українських військовополонених. Відео

Medvedchuk-Victor6

 

Лідер «Самопомочі» Андрій Садовий пропонує обміняти кума президента РФ Путіна Віктора Медведчука на українських політв’язнів.

Про це він сказав у своєму відеоблозі, розміщеному на Youтube 4 грудня 2018 року, повідомляє 40ka.info.

«Серед великої кількості російської агентури, яка достатньо вільно почувається нині в Україні, „зіркою“ є Віктор Медведчук, кум Путіна. Пропоную затримати його за державну зраду та обміняти його на українських моряків або й на всіх політичних ув’язнених», – заявив Садовий.

За його словами, воєнний стан у країні дає можливість навести порядок і укріпити оборону нашої держави.

«Якщо Медведчук і російська агентура будуть далі себе вільно почувати в Україні, якщо проросійські медіа далі паплюжитимуть все українське, якщо Україна і далі не матиме впливу на об’єкти критичної інфраструктури, а корупція буде як шоу, тобто якщо ми не побачимо реальних змін і воєнний стан буде використаний як димова завіса для того, щоб впливати на наступні президентські вибори – це дуже недобре», – сказав Садовий.

«Я би нікому не радив дурити громадян власної країни», – резюмував політик.

Як повідомлялося, 3 жовтня мер Львова, лідер партії «Самопоміч» Андрій Садовий оголосив, що подаватиме свою кандидатуру на участь у виборах президентаУкраїни.

Кум Володимира Путіна, лідер проросійської організації «Український вибір – право народу» Віктор Медведчук уповноважений на перемовини з РФ щодо звільнення полонених та політв’язнів. Йому дозволено літати до Росії попри закрите авіасполучення.

За даними «Схем», із початку року Медведчук літав до Росії 21 раз.

Наразі процес обміну заручниками і затриманими між Росією та Україною заблокований.

Востаннє велике звільнення з полону бойовиків Донбасу в рамках обміну відбулося майже рік тому: 27 грудня 2017 року на вільні території України повернулися 73 людини. 24 січня 2018 року з полону бойовиків звільнили ще військовослужбовця Романа Савкова.

Представниця України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко припускала, що Росія утримуватиме заручників до виборів в Україні у березні 2018 року, щоб використати їх звільнення у своїх інтересах.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: