Архив Грудень 21st, 2017

Трьом автомайданівцям оголосили підозру у побитті нардепа Олега Барни яйцями

Barna-Oleg1-500x302

 

Поліція повідомила про підозру в побитті курячими яйцями народного депутата Олега Барни активістам «Автомайдану» Сергію Хаджинову, Олегу Пушаку та Богдану Мельнику.

Про це «Українській правді» розповіли в «Автомайдані», повідомляє 40ka.info.

З отриманої підозри випливає, що 13 липня 2017 року поруч із Верховною Радою в Києві активісти перекрили дорогу Барні, який йшов до ВР, та нанесли йому удари, «у тому числі використовуючи заздалегідь заготовлені курячі яйця».

Зокрема, заявляють правоохоронці, Хаджинов, тримаючи в руці яйце, наніс нею Барні удар по лівому плечі, а Пушак і Мельник по разу вдарили Барну курячими яйцями по голові.

Таким чином, кажуть правоохоронці, активісти вимагали від депутата голосувати за зняття недоторканості з кількох нардепів.

Зокрема підозру оголошено за ч.2 ст.346 Кримінального кодексу (погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча, легкі чи середні тілесні ушкодження). Карається позбавленням волі на строк від 4 до 7 років.

Як повідомив УП один з керівників «Автомайдану» Олексій Гриценко, за його інформацією, підозра лежала в поліції понад місяць. «А команда надійшла після того, як „Автомайдан“ з’їздив до Луценка», — сказав він.

За словами автомайданівців, у день інциденту, 13 липня, Барна заявив у бік активістів, що ті «не є народом», і спробував закрити рот протестувальникам. У відповідь у нардепа полетіли яйця.

13 липня фракція БПП звернулася з вимогою до СБУ та поліції розслідувати інцидент, який стався з Барною біля Ради того ж дня.

Лідер фракції Артур Герасимов заявив, що близько опівдні депутата закидали яйцями активісти ГО «Автомайдан», а близько 17:30 в парламенті почалося голосування за позбавлення недоторканості нардепа Михайла Добкіна.

13 грудня двоє учасників «Автомайдану» отримали повістки із запрошенням з’явитися до Головного слідчого управління Національної поліції для участі у слідчих діях.

В «Автомайдані» припустили, що ці повістки пов’язані із їхньою акцією «Ковдра для генпрокурора» біля будинку Юрія Луценка з вимогою його відставки.

9 грудня у день протидії корупції учасники «Автомайдану» та громадські активісти вирушили до помешкання Луценка, вимагаючи припинити тиск на НАБУ та піти у відставку через те, що генпрокурор розкрив дані агентів НАБУ. Картату ковдру Луценку привезли як «символ корумпованості».

21 грудня у приміщенні Міністерства внутрішніх справ у Києві мав відбутися допит активістів «Автомайдану» Сергія Хаджинова, Олега Пушака і Богдана Мельника щодо інциденту із киданням яйцями в Барну. Про це повідомляв сайт ГО.

Меру Ірпеня Володимиру Карплюку повідомили про підозру у низці тяжких злочинів

Kriminal-kodeks1

 

Прокуратура Київської області оголосила про підозру меру Ірпеня Володимиру Карплюку у вчиненні низки тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень.

Про це зазначено на сайті відомства, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Прокурор Київської області Дмитро Чібісов повідомив про підозру Ірпінському міському голові, який діючи у злочинній організації разом зі своїм першим заступником та заступником, а також іншими особами, вчинив низку кримінальних правопорушень», — йдеться в повідомленні.

Зокрема, Карплюка підозрюють за ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною організацією з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів), ч. 4 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в особливо великому розмірі у складі злочинної організації).

А також за ч. 1 ст. 205 (придбання суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, вчиненому в складі злочинної організації), ч. 3 ст. 358 (підроблення документів), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

У прокуратурі додали, що це вже друга підозра Карплюку.

Як відомо, наприкінці серпня меру Ірпеня повідомили про підозру за ч. 2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою особою, яка зобов’язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загибель людей) ККУ.

За даними відомства, Карплюк, керуючи ТОВ «Сарафан», не маючи усіх необхідних дозволів та ліцензії на будівництво житлового комплексу, порушив правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, внаслідок чого одна людина загинула, інша отримала тяжкі тілесні ушкодження.

Як відомо, Карплюк став відомим після того, як у декларації про доходи за 2013 рік вказав, що у нього у власності є 67 квартир.

У декларації за 2016 рік мер Ірпеня задекларував 9 земділянок, будинок, квартиру та 3 нежитлові приміщення у Бучі та 3 квартири у Польщі. Його дружина – 8 земельних ділянок, квартиру у Києві, 5 квартир у Бучі, чотири офіси у Бучі, чотири нежитлових приміщення у Бучі та 2 будинки в Ірпені.

Також, за даними громадського руху «Чесно», Каррлюк, який у Польщі має 3 квартири, зводить будинок у містечку Маркі, за 10 км від Варшави.

Деньги Януковича: НАБУ проводит обыски в Госфинмониторинге у Игоря Черкасского

cherkaskyi4

 

Детективы Национального антикоррупционного бюро проводят обыски в Государственной службе финансового мониторинга, сообщает НБРУ со ссылкой на источник в правоохранительных структурах.

НАБУ на данный момент не сообщало о спецоперации в госведомстве.

Однако ранее Бюро подтвердило, что ведет расследование в отношении главы  Государственной службы финансового мониторинга Игоря Черкасского.

Речь идет о «преступном списании» $1,5 млрд в бюджет Украины. Стоит отметить, что заявление о нарушении закона подал адвокат одной из оффшорных компаний, у которой и были списаны средства в рамках так называемого закона о спецконфискации. Это распоряжение суда разрешает возврат средств, незаконно выведенных экс-президентом Виктором Януковичем и его окружением.

С просьбой о расследовании в НАБУ обратился адвокат одной из оффшорных компаний, со счетов которой были выведены украденные средства.

Следствие интересуют обобщенные материалы с приложениями по проверке деятельности оффшорных компаний; решения о приостановлении расходных финансовых операций или других установленных ограничений по счетам этих компаний; переписки, договора, платежные поручения, другие первичные бухгалтерские документы.

Суд частично удовлетворил ходатайство, предоставив доступ с возможностью изъятия копий этих документов.

Также 20 декабря Швейцария продлила еще на год арест счетов Януковича и его соратников на общую сумму более $69 млн. В Берне надеются, что это решение поможет в расследовании и поспособствует возврату денег в страну происхождения.

В апреле государственный банк Ощадбанк приступил к спецконфискации $1,5 миллиарда средств экс-президента Украины Виктора Януковича и его окружения согласно решению суда.

Позже президент Украины Петр Порошенко заявил, что конфискованные средства экс-президента Украины Виктора Януковича и его окружения были зачислены на счета Государственного казначейства.

По данным заместителя генерального прокурора Украины Евгения Енина, общая сумма ущерба, нанесенного режимом Януковича, составляет около $40 млрд. Из них $1,5 млрд — арестованных в Украине, уже возвращены в государственную казну.

Также Енин сказал, что на сегодня в разных юрисдикциях, преимущественно европейских, арестован активов окружения Януковича на сумму в эквиваленте около $200 млн.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: