Архив Листопад 26th, 2018

Парламент не повинен голосувати за воєнний стан, — Балога

Poroshenko-poneslo1-500x431

 

Народний депутат каже, що воєнний стан вигідний лише одному кандидату і невигідний всім іншим, повідомляє 40ka.info.

— Їм потрібен воєнний стан, щоб перенести вибори? Це вже ближче до реальності. Бо воєнний стан вигідний лише одному кандидату і невигідний всім іншим. Воєнний стан дозволяє закрити рота кому потрібно. Закрутити гайки там, де вигідно. Показати всім, «які вони імпотенти і який я молодець». Чи готові вони ризикнути країною заради ще п’яти років при владі? Легко! Тому на моє глибоке переконання, ми не повинні голосувати за воєнний стан в парламенті, — каже Віктор Балога.

Прекратите пиариться, — Зеленский прокомментировал введение военного положения. Видео

poroshenko-vulgaris1-500x287

 

Зеленский призвал политиков не пиариться за счет ситуации на Азове, а заняться своей профильной работой, сообщает 40ka.info.

Вместо того, чтобы освобождать военных, которые попали в плен РФ в результате агрессии в Азовском море, политики сосредоточены на пиаре за счет этой темы, заявил шоумен Владимир Зеленский.

«Сейчас вся страна обсуждает введение военного положения в Украине. Некоторые говорят, что военное положение нужно было вводить еще в 2014 году, другие говорят: „Да нет, подождите, это для того, чтобы оттянуть строки президентских выборов“. Третьи говорят: „Нет, давайте вводить. На выборы это никак не повлияет“. Мне кажется, мы все не на том сосредоточены», — сказал шоумен на видео, которое обнародовано на его странице в Facebook.

По словам шоумена, политики должны сосредоточится на возврате военнопленных домой.

«Все должны сосредоточится на возврате пацанов домой. Давайте не будем пиарится на этой теме, а займитесь своей профильной работой. Постарайтесь сделать все, чтобы вернуть пацанов домой», — призвал власть Зеленский.

Кравчук, Кучма і Ющенко натякнули на аферу Порошенка з воєнним станом

banda-poroshenka1-500x389

 

Колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко висловилися щодо доцільності введення воєнного стану у зв’язку з агресією Росії в Керченській протоці.

Відповідну заяву зачитав перед журналістами Леонід Кравчук, повідомляє 40ka.info.

У документі висловлювалися сумніви щодо  оголошення воєнного стану, як найкращої відповіді на агресивні дії Росії в морі.

Зазначалося, що оскільки воєнний стан обмежує права і свободи громадян і є ризик щодо створення хаосу у державі, президенти висловлюють сумнів щодо доцільності таких дій.

«Чи виправдані ці ризики? Чи допоможе реальному протистоянню агресору? За 5 років були ситуації, коли введення воєнного стану було доцільним і можливим — захоплення Криму, Дебальцівський та Іловайський котел, де були тисячі загиблих», — зачитав Кравчук.

Він додав, що наразі велика частина суспільства вважає, що подібні дії є загрозою демократії, чим може скористатися ворог.

На думку трьох президентів, якщо депутати вирішать що воєнний стан можливий, то вони мають скасувати норму про відміну виборів та обмеження прав і свобод людей.

«Верховна рада має ухвалити постанову про проведення виборів 31 березня 2019 року. Настав момент, коли від мудрості народних обранців залежить доля держави», — процитував  Кравчук спільну заяву.

Перший президент зазначив, що питання введення воєнного стану не треба було затягувати до моменту, коли на носі вибори, щоб не сіяти підозри і не сіяти хаос у суспільстві.

Як повідомлялося, резидент Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року «Про надзвичайні заходи щодо забезпечення державного суверенітету і незалежності України та запровадження воєнного стану в Україні».

Парламентський комітет з питань нацбезпеки і оборони підтримав рішення щодо ведення воєнного стану.

Наразі указ має розглянути Верховна рада на позачерговому пленарному засіданні.

Воєнний стан дасть Порошенку диктаторські повноваження. Скасувати вибори, заборонити мітинги, обмежити політичну активність, ввести цензуру

voen-stan1

 

Введення воєнного стану на території України може тимчасово обмежувати низку конституційних прав громадян – від права на вибори і на протест до права недоторканність житла.

Про це народний депутат Мустафа Найєм написав у Facebook.

«Згідно з проектом указу президента, воєнний стан пропонується ввести на території всієї країни з 26 листопада 2018 року до 26 січня 2019 року з правом тимчасового обмеження конституційних прав і свобод громадян, передбачених ст. 30-34, 38, 39, 41-44 і 53 Кон111сти1туції України», — сказав він.

Найєм нагадав, що стаття 30 гарантує недоторканність житла, стаття 31 – таємницю листування, телефонних розмов, стаття 32 – невтручання в його особисте і сімейне життя, стаття 33 – свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

«Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Стаття 38. Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», — нагадав нардеп.

Також можуть обмежуватися права, гарантовані статтею 39 (право збиратися мирно, без зброї і проводити збори), статтею 41 (право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності), статтею 42 (право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом).

Крім того, під час воєнного стану можуть тимчасово обмежувати права громадян, закріплені у статті 43 (право на працю), статті 44 (ті, хто працює, мають право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів) та статті 53 (право на освіту).

Нагадаємо, 25 листопада військово-морські сили ЗС України повідомили, що в районі Керченської протоки в Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ відкрили вогонь на ураження по корабельній групі ВМС України.

ВМС України повідомили, що росіяни захопили у Керченській протоці три українські кораблі й поранили 6 українських військовослужбовців.

Під час засідання РНБОУ начальник Генштабу Віктор Муженко заявив, що загалом на українських суднах перебували 23 особи.

За результатами засідання РНБО президент Петро Порошенко просив Верховну Раду розглянути на позачерговому засіданні в понеділок рішення про запровадження воєнного стану в Україні.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні Сили України привели у повну бойову готовність.

26 листопада Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО «Про надзвичайні заходи щодо забезпечення державного суверенітету і незалежності України та запровадження воєнного стану в Україні».

Рішення РНБО містить 12 пунктів, з них останній – Таємно.

Тепер на засіданні Верховної Ради 26 листопада він повинен бути затверджений народними депутатами.

Комітет ВР з питань національної безпеки й оборони підтримав запровадження воєнного стану в Україні до 25 січня.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: