Архив Листопад 9th, 2018

Геноцид по-новому? КС визнав конституційним, що держава не платитеме більше за другу та третю дитину

pravosudya-po-novomu1-500x225

Конституційний суд України визнав конституційним скасування допомоги по догляду за дитиною та встановлення єдиної суми допомоги при народженні дитини.

Про це йдеться у рішенні суду від 7 листопада 2018 року.

Конституційне подання було здійснене 50 депутатами Верховної Ради, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Визнати таким, що відповідають Конституції України (є конституційними), положення пункту 7 розділу ІІ Закону України „Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні“, — сказано у рішенні.

Суд мотивував своє рішення тим, що допомога при народженні дитини не передбачені Конституцією.

„Оскільки допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога при народженні дитини та допомога при усиновленні дитини не передбачені в Конституції України, то на них не поширюється й визначені її статтею 22 гарантії щодо заборони скасування чи звуження змісту та обсягу прав, визначених, зокрема, у статтях 46, 48 Основного Закону України“.

Як відомо, 1 липня 2014 року набув чинності закон »Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні”.

В ньому, зокрема, були змінені суми виплати при народжені дитини.

Розмір допомоги при народженні першої дитини був збільшений до 10 тис. 320 грн. Решту суми допомоги (30 тис. 960 грн) сім’я отримуватиме протягом 36 місяців по 860 грн щомісяця.

Також, допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною після досягнення нею трирічного віку були об’єднані в один вид — допомога при народженні дитини.

Раніше на первістка давали 31 тис. грн, на другу дитину в сім’ї – 63 тис. грн, а на третю і наступні – 127 тис. грн.

БППшник Барна просить позбавити акредитації журналіста, якого він обматюкав. Відео

rada-udalit1-1

 

Народний депутат від БПП Олег Барна хоче позбавлення акредитації при Верховній Раді України журналіста програми «Гроші» каналу «1+1» Ігоря Колтунова, якого він обматюкав у кулуарах парламенту 2 жовтня.

Про це йдеться у зверненні нардепа до голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар, повідомляє 40ka.info.

Зокрема Барна просить голову Комітету рекомендувати прес-службі апарату ВР припинити акредитацію при парламенті журналіста Ігоря Колтунова “задля унеможливлення в майбутньому відвідування Верховної Ради України даним журналістом”.

Нардеп вважає, що журналіст непрофесійно виконує свої обов’язки.

Перша заступниця голови Комітету свободи слова Ольга Червакова у коментарі «Детектору медіа» повідомила, що вона так само отримала звернення Барни щодо позбавлення журналіста «1+1» акредитації. За її словами, Комітет розгляне звернення найближчим часом.

«Я вбачаю особисто в цьому конфлікт інтересів, тому що не може депутат звертатися за покарання журналіста, якого він обматерив. Але Комітет розглядає всі звернення, які надходять, тому ми це розглянемо на одному з найближчих засідань. Сьогодні, на жаль, не встигли, тому що це звернення до мене надійшло в понеділок, а в п’ятницю вже був підписаний порядок денний Комітету», – сказала вона.

Червакова додала, що в законодавстві не прописані механізми позбавлення журналіста акредитації.

У своєму зверненні Барна також зазначає, що чотири рази звертався до генерального директора телеканалу «1+1» Олександра Ткаченка з проханням надати йому прямий ефір “для законного права захистити свою честь, гідність та ділову репутацію шляхом спростування неправдивої інформації щодо мене”.

За словами Барни, він не отримав жодної відповіді.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року Барна обматюкав журналіста Колтунова після запитання, чому він тричі кнопкодавив під час голосування у парламенті.

Кляті кнопкодави збільшили податки на поштові відправлення

Rada-groshovyi-minimum1-404x500

 

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект №9260 з поправками до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів про підвищення акцизного податку на тютюнові вироби та ряду інших акцизів, а також про зниження порогу безподаткових пересилань для фізичних осіб.

За відповідний законопроект проголосували 233 народних депутата, повідомляє 40ka.info.

Законопроектом передбачається збільшити з 1 липня 2019 року ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 9%, підвищити ставку екологічного податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами з 0,41 грн за тонну до 10 грн/тонна і передбачити поетапне підвищення ставки до рівня 30 грн за тонну в 2023 році.

Спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що прийняття законопроекту необхідно для забезпечення збалансованості доходів держбюджету на 2019 рік, однак голосів для розгляду законопроекту за прискореною процедурою не було набрано.

Даний законопроект також передбачає стягнення податку на додану вартість з ввезених товарів в Україну, вартість яких перевищує еквівалент 100 євро.

Документом пропонується визнати податковими агентами операторів поштового зв’язку, експрес-перевізників. При цьому зазначену норму пропонується застосовувати з перехідним періодом: з 1 січня по 30 червня 2019 року — для товарів сумарною вартістю в еквіваленті понад 150 євро, після закінчення цього терміну — 100 євро.

Також Мінфін пропонує збільшити ставки рентної плати за користування надрами для видобутку нафти і конденсату на 2 процентних пункти і для залізної руди — на 0,8 процентних пункти, а за спеціальне використання лісових ресурсів — на 50%.

Крім цього, законопроект стосується посилення заходів контролю над оборотом пального і спирту.

За оцінками міністерства, ухвалення проекту закону дозволить збільшити надходження до зведеного бюджету (в умовах 2019 року) в обсязі 6,3 млрд грн, з них до державного бюджету 5,9 млрд грн.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: