Архив Листопад 8th, 2018

Суд відпустив екстрадованого екс-керівника агрохолдингу «Мрія» Миколу Гуту

sud1

 

Cуд відпустив під особисте зобов’язання колишнього голову ради директорів і співвласника агрохолдингу «Мрія» Миколу Гуту, якого екстрадували 5 листопада 2018 року з Швейцарії.

Про це «Економічній правді» розповів прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко, повідомляє 40ka.info.

«Вчора Шевченківський райсуд прийняв рішення відпустити під особисте зобов’язання щойно екстрадованого з Швейцарії до України гр. Миколу Гуту», — повідомив він.

«Слідство буде вести Слідче управління ГУ НП м.Києва, а процесуальне керівництво — за столичною прокуратурою», — зазначив Лисенко.

В той же час у заяві Шевченківського суду наголошується, що слідчий Нацполіції і не просив про арешт Гути.

«На розгляд до Шевченківського районного суду м.Києва надійшло клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції у м.Києві, про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання відносно Гути Миколи Івановича — підозрюваному у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України (Шахрайство)», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за результатами розгляду слідчим суддею зазначене клопотання було задоволено та застосовано до підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

«Звертаємо увагу на те, що слідчий суддя виходячи із загальних засад кримінального провадження, принципів змагальності сторін та диспозитивності, не має права виходити за межі клопотання та застосовувати більш суворий запобіжний захід ніж про це просить сторона обвинувачення у своєму клопотанні», — заявили в суді.

Нагадаємо, в січні 2015 року Микола Гута за запитом української сторони був оголошений Інтерполом в міжнародний розшук. Гуту підозрюють у заволодінні шахрайським шляхом грошей восьми іноземних інвестиційних фондів на загальну суму понад 100 млн доларів.

Агрохолдинг «Мрія» заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гутами. Микола Гута приєднався до Групи «Мрія» у 2002 році. Групою компаній «Мрія» володіла компанія Mriya Agro Holding Plc, яка була зареєстрована на Кіпрі.

У свою чергу 80% кіпрської компанії володіла ще одна закордонна структура — HF Assets Management Limited, якою володіла сім’я Гут. Йдеться про Івана, Клавдію, та їхніх синів —Андрія і Миколу Гутів.

Група компаній «Мрія» потрапила в складне фінансове становище — в серпні  2014 року агрохолдинг оголосив технічний дефолт. Загальний борг компанії становив близько 1,3 мільярда доларів.

У лютому 2015 року контроль над агрохолдингом перейшов кредиторам, які обрали нове керівництво компанії.

5 листопада стало відомо, що компанія, якою володіє Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії, завершила угоду з купівлі агрохолдингу «Мрія».

Порошенко підписав закон про ув’язнення росіян, які незаконно перетнули український кордон

rus-nakaz1-500x333

Президент підписав законопроект про кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону громадянами Росії, яким Україна заборонила в’їзд, та представниками силових відомств РФ, повідомляє sprotiv.org.

Про це свідчить інформація на сайті Верховної Ради.

Зокрема, під дію закону підпадає перетинання державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в’їзд до України.

Також дія закону стосується представників підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора, які перетнуть український кордон, у будь-який спосіб поза пунктами пропуску чи в пунктах пропуску без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості.

Такі незаконні дії караються позбавленням волі на строк до трьох років.

«Ті самі дії, вчинені повторно або групою осіб, караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років», — йдеться в тексті законопроекту.

Крім того, такі дії поєднані з насильством або із застосуванням зброї будуть каратися позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Закон набере чинності з наступного дня після його опублікування.

Як повідомлялося, 18 жовтня 2018 року Верховна Рада підтримала законопроект 243 голосами народних депутатів.

Підслідність щодо розслідування таких злочинів визначена за Службою безпеки України.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: