Архив Август 3rd, 2018

Фонд держмайна підсадив на базу оцінки друзів Антона Яценка, — розслідування

tender-palata-new1

 

Фонд держмайна авторизував електронні майданчики  “Професійна оцінка” (оператор – ТОВ “Про закупівлі”) та  “Експрес оцінка” (оператор – ТОВ “Акцепт онлайн”). Про це повідомляє сайт ФДМУ.

ТОВ “Про закупівлі” з’явилося у березні 2016 року. Бенефіціарним власником компанії значиться киянка Ірина Мельниченко. Співзасновниками разом із Мельниченко зареєструвалися Ігор Абражан із Донецька та син екс-очільника КМДА Анатолія Голубченка Артем Голубченко, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

ТОВ “Про закупівлі” зараз є співзасновником ТОВ “Фінансова компанія “Тендерфінсервіс”. Керівником останньої у лютому 2017 року, за даними Уoucontrol, став колишній член Тендерної палати Володимир Доброскок, детальніше якого можна прочитати ось тут. Нагадаємо, Доброскок засвітився у більшості схемних кейсів за часів існування Тендерної палати, яка в 2000-их мала монопольний контроль за державними закупівлями. Після Майдану Доброскок в прямому сенсі слова залишився поряд із колишнім “хрещеним батьком” Тендерної палати, а нині народним депутатом – Антоном Яценком: тесть Яценка та Доброскок володіють нежилими приміщеннями у столичному бізнес-центрі “Ботанік тауерс”.

ТОВ “Акцепт онлайн” створене у квітні 2016 року. Власницями фірми значаться Богдана Гасянець та Наталія Лазун.

Нагадаємо, з 18 липня ФДМУ закрив безплатний реєстр оцінки, куди вносили дані про оцінку майна оцінювачі. Паралельно без жодного перехідного періоду Фонд відкрив Єдину базу даних звітів про оцінку та їх використання. Увійти в нову базу можна лише через електронні авторизовані майданчики, операторами яких є недержавні фірми, а приватні прокладки. Один вхід в базу коштує 390 грн, гроші ідуть в кишеню операторів.

Як повідомляли “Наші гроші”, до кінця липня увійти в базу можна було лише через одну фірму ПП “Ві Ай Пі Департамент”. За 10 днів компанія на оцінювачах та нотаріусах заробила понад 5 млн. грн. Антимонопольний комітет зараз перевіряє ФДМУ щодо дотримання вимог законодавства під час створення, впровадження та функціонування Єдиної бази та підключення до неї електронних майданчиків.

Прокладочний схематоз Віталія Трубарова з Фонду держмайна. Розслідування

Trubarov1

 

Приватна фірма заробила понад 5 млн грн за 10 днів платного доступу до державної бази оцінки майна.

На днях оцінювачі та нотаріуси заявили про нову корупційну схему у Фонді держмайна. З 18 липня ФДМУ закрив безплатний реєстр оцінки, куди вносили дані про оцінку майна. І без жодного перехідного періоду відкрив Єдину базу даних звітів про оцінку та їх використання.

Увійти в нову базу можна лише через авторизований електронний майданчик «Оцінка.online», оператором якого є не державна фірма, а приватна прокладка «Ві Ай Пі Департамент». Ця фірма бере за свої послуги 390 грн. за кожне звернення до бази.

20 липня 2018 року «Наші гроші» поцікавилися в ФДМУ, як сталось, що приватна фірма сіла на «оціночний» грошовий потік. 30 липня ми отримали відповідь ФДМУ, яка показала, що Фонд робить все можливе, аби приховати інформацію та не сказати нічого по суті.

Зокрема, ми запитували, чому вхід до Єдиної бази даних звітів про оцінку став платним? Чим керувався ФДМУ при визначенні ціни в 390 грн.?

На що ФДМУ відповів, що «правовідносини суб’єктів оціночної діяльності з отримання послуг авторизованих електронних майданчиків здійснюються відповідно до цивільного та господарського законодавства», а «питання щодо контролю вартості послуг регулюються відповідно до положень закону «Про антимонопольний комітет України». Нагадаємо, АМКУ вже перевіряє законність дій Фонду в цій ситуації.

За даними, оприлюдненими самим ФДМУ, першим і єдиним запрацював електронний  майданчик «Оцінка.online». Відтак, ми запитали, на яких умовах обиралися електронні майданчики та з ким конкурували.

На це Фонд теж не дав відповіді, а появу фірми пояснив так: в оператора електронного майданчика мала бути «комплексна система захисту інформації з підтвердженою відповідністю згідно із ЗУ «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах». Станом на дату запуску Єдиної бази, 18 липня 2018 року, таку систему мав лише оператор ПП «Ві Ай Пі Департамент».

Також «Наші гроші» поцікавилися, чи отримує ФДМУ чи будь-яка інша державна чи комунальна структура кошти, отримані від платних входів до Єдиної бази даних звітів про оцінку? Якщо так, то яка і скільки?

На це питання Фонд не відповів, проігнорувавши його.

«Наші гроші» підозрювали, що десь так воно і буде, тому запитали ще раз, перефразувавши питання – які умови співпраці електронних майданчиків та ФДМУ? На що Фонд послав нас вивчати «Порядок ведення єдиної бази звітів про оцінку» та «Порядок авторизації електронних майданчиків», де, зрозуміло, жодного слова не сказано, чому всі гроші осідають у кишенях приватної фірми.

І лише на питання про кількість звітів ФДМУ відповів чітко: «станом на 27 липня 2018 року до Єдиної бази даних звітів про оцінку суб’єктами оціночної діяльності внесено інформацію про більше 7 тис. звітів про оцінку майна з метою їх реєстрації».

Тож нескладно підрахувати, що лише від оцінювачів за 10 днів існування електронного майданчика ПП «Ві Ай Пі Департамент» отримало щонайменше 2,7 млн грн. Цю суму треба помножити на два, оскільки кожна оцінка потім перевіряється нотаріусом, який теж звертається до бази, тобто теж мусить платити «прокладці» 390 грн.

Також слід враховувати багаторазові звернення, оскільки система не завжди реєструє користувача з першого разу.

Відтак, за найскромнішими підрахунками, «Ві Ай Пі Департамент» за 10 днів роботи заробив понад 5 млн. грн.

За час, поки до «Наших грошей» ішла відповідь ФДМУ, ми спілкувалися з оцінювачами та аналізували документи, які регулюють появу платної бази.

Тож на деякі питання можемо дати відповідь і без раптово занімілого ФДМУ.

Фонд Держмайна поставив себе вище від Кабміну

Інформація про оцінку майна, звіту про експертну грошову оцінку земельних ділянок має вноситися до єдиної бази звітів про оцінку безперешкодно та безоплатно. Це прописано в чинній постанові Кабміну №358. Відтак, використання фірми-посередника та платний доступ до бази порушує цей нормативний акт. По суті, зараз оцінювачів та нотаріусів змусили вносити неправомірну плату за безоплатну послугу. При цьому, приватна фірма «Ві Ай Пі Департамент» не укладає з користувачами бази жодних договорів, відтак, власник авторизованого майданчику отримує надприбутки, але нічим не  зобов’язаний своїм клієнтам.

Як заявило «Українське товариство оцінювачів», з огляду на положення закону «Про доступ до публічної інформації» доступ до неперсоніфікованої інформації Єдиної бази даних звітів повинен бути відкритим, із публічним неавторизованим доступом до неї необмеженого кола осіб. Адже більшість інформації з основних державних реєстрів (наприклад, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного реєстру юросіб, Єдиного реєстру громадських формувань) є відкритою для всіх користувачів або безкоштовно, або за символічну плату.

Плату отримує приватна фірма, не готова до роботи

Система постійно «грає в рулетку» – може списати 390 грн, навіть коли  вона не реєструє звіт – тобто, база «з’їдає» гроші за послугу, яку не надала. ФДМУ заявив, що оцінювачі мають право зареєструвати звіти повторно безкоштовно, але механізму безкоштовної реєстрації не створив. За інформацією на ринку, цього механізму і не буде, оскільки така ситуація забезпечує більші надходження приватній фірмі-оператору.

Також є проблема з реєстрацією користувачів: програма не зчитує електронні ключі, не реєструє інформації про кваліфікаційні свідоцтва оцінювачів. Неможливо зареєструвати оцінювача як працівника кількох фірм, що займаються оцінкою, хоча по закону це не заборонено. Також у базі неможливо зареєструвати звіт з експертної грошової оцінки земельної ділянки.

Ще оцінювачі відзначають незадовільну роботу техпідтримки. Зокрема, після 18:00 щодня техпідтримка не відповідає на виклики, а саме підприємство «Ві Ай Пі Депаратмент»,  як стверджують оцінювачі, неможливо знайти за місцем реєстрації. При цьому, у рахунку на 390 грн, які знімають з користувачів бази прописано «консультативні послуги». Яких оцінювачам та нотаріусам не надають. Крім того, «Оцінка.online» створено на базі фірми «Ві Ай Пі Департамент», яка сама є оцінювачем, а це – прямий конфлікт інтересів, оскільки є ризик, що компанія може працювати лише з колом «потрібних» оцінювачів.

Завищена вартість послуги

Як і ким виводилася ціна за доступ до бази, Фонд не розповідає. При цьому, розмір такої плати має бути співставний з оплатою за інші подібні адміністративні послуги та враховувати соціально-економічну ситуацію в державі. Будь-яка людина, що хоче оцінити та продати майно, має заплатити 390 грн оцінювачу лише за те, щоб той вніс дані про його майно в базу, ще 390 грн, якщо база оцінювача «не прийме». Потім 390 грн – нотаріусу. Відтак, лише за один раз продавець майна без оплати послуг нотаріуса та оцінювача має витратити 1170 грн, які підуть в кишеню приватній фірмі.

Оціночна спільнота говорила і говорить, що послуги майданчиків мають коштувати до 0,5% мінімальної заробітної плати за одну послугу. Що підводить до ще одного моменту.

Проігнорована думка  спільноти оцінювачів та  АМКУ щодо Єдиної бази

Зокрема, «Порядок ведення Єдиної бази» та «Порядок авторизації електронних майданчиків», до якого нас відсилає ФДМУ, не пройшов погодження Антимонопольного Комітету та не мав широкого обговорення оціночною спільнотою.

Відповідальний за схему

Фонд держмайна очолює в.о. Віталій Трубаров. На початку 2000-х він працював у представництві ФДМУ в Донецьку, потім – у регіональному відділенні Фонду в Донецькій області, 2009-го – у податковій інспекції Ворошиловського району Донецька. Реєструвався керівником донецької обласної організації Народно-демократичної партії та ГО «Донецька обласна громадська організація федерація «Карате».  З 2010 по 2015 роки Трубаров очолював регіональне відділення ФДМУ по Києву. За фактом зловживання службовим становищем Віталієм Трубаровим при наданні в оренду та приватизації державного майна (частини приміщення Міністерства агрополітики на Хрещатику під ресторан) відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 364 («Зловживання владою та службовим становищем»).

Аліна Стрижак, «Наші гроші», Національне бюро розслідувань України

#Медреформа Супрун? В киевском стоматологическом центре умерла женщина

v-morg1

 

В столице по факту смерти женщины в стоматологическом центре начато уголовное производство, сообщает 40ka.info.

Полиция открыла уголовное производство по факту смерти женщины в стоматологическом центре столицы, говорится в заявлении в пресс-центра отдела коммуникации полиции Киева.

«В полдень в дежурную часть Подольского управления полиции поступило сообщение от врачей о том, что в стоматологическом центре скончалась женщина. На вызов выехали экипажи патрульных, следственно-оперативные группы Главного и территориального управлений полиции. Работники полиции опросили свидетелей происшествия и отобрали объяснения у работников центра», — говорится в сообщении.

Предварительно установлено, что 48-летняя киевлянка является постоянным клиентом. Врачи скорой, которые прибыли на вызов, констатировали смерть женщины, причина будет установлена после проведения судебно-медицинской экспертизы. С места происшествия изъяли медицинскую документацию и медпрепараты.

По данному факту следственным отделом Подольского управления полиции решается вопрос о внесении сведений в Единый реестр досудебных расследований по ч.1 ст.140 (ненадлежащее исполнение профессиональных обязанностей медицинским или фармацевтическим работником) Уголовного кодекса Украины.

#Тимошенко прогуляла всі засідання свого парламентського комітету у 2018 році

kurva-Timoshenko1

 

Лідери трьох фракцій жодного разу не прийшли на засідання парламентських комітетів у 2018 році.

Про це йдеться у заяві Комітету виборців України, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Найнижчі показники відвідуваності у Юлії Тимошенко (“Батьківщина”) та у Юрія Бойка і Олександра Вілкула (“Опозиційний блок”).

За час роботи восьмої сесії Бойко, Вілкул та Тимошенко не взяли участі в жодному засіданні комітетів, до яких вони входять.

Олег Ляшко (“Радикальна партія”) взяв участь лише в 33% засідань, Олег Березюк (“Самопоміч”) — 58%, Артур Герасимов (БПП) — 79%, Максим Бурбак (“Народний фронт”) – 92%.

Лідерка “Батьківщини” пропустила більше половини голосувань у Раді в травні: Юлія Тимошенко проголосувала всього сім разів, що є лише 1% від загальної кількості голосувань за місяць.

Крім того, Тимошенко не голосувала за закони щодо трансплантація органів людині та вдосконалення діяльності Держбюро розслідувань. При цьому політик була письмово зареєстрована на восьми пленарних засідань.

Аваковщина. До нападу на активістку Катерину Гандзюк у Херсоні може бути причетна поліція

Avakov-vidstavka2-500x375

 

До нападу з кислотою на активістку і працівницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк можуть бути причетні працівники місцевої поліції, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це в ефірі «Громадського радіо» заявила голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

«Справді, є такі випадки, коли поліція не те, що не розслідує, але ще й дуже часто стоїть за тими, хто нападав… З приводу Катерини Гандзюк і вчорашнього нападу на неї, там теж може бути такий мотив, оскільки вона активно критикувала корупцію у місцевій поліції і, власне, це теж може бути одним із мотивів нападу на неї. Це відразу породжує сумніви, що розслідування буде справедливим, всестороннім та ефективним», — сказала вона.

На підтвердження своїх слів Печончик звернула увагу, що лише за два дні поліція вже два рази змінила кваліфікацію цієї справи.

31 липня 2018 року в Херсоні невідомий облив кислотою співробітницю міської ради Катерину Гандзюк.

Юрист Масі Найєм повідомив у Facebook, що в активістки хімічний опік обличчя, шиї, тулуба, верхньої кінцівки 40% III-II ступеня.

Правоохоронці перекваліфікували напад на Гандзюк з хуліганства на тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування, а ще — на замах на вбивство.

У ЗМІ є інформація, що восени 2017 року Гандзюк звинуватила в корупції начальника управління захисту економіки Нацполіції в Херсонській області Артема Антощука. Він домагався спростування її поста, але програв суд.

Активістка критикувала роботу правоохоронних органів області, а також протистояла проросійським політичним організаціям на Херсонщині. Крім того вона говорила про зловживання міськвлади Херсона.

Transparency International призвала коррупционера Холодницкого уйти в отставку

Holodnytskyi-Nazar1

В организации Transparency International считают, что увольнение Холодницкого вернет доверие к САП и «восстановит активную работу по борьбе с коррупцией в Украине», сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Международная антикоррупционная организация Transparency International призвала главу Специализированной антикоррупционной прокуратуры (САП) Назара Холодницкого подать в отставку.

«Руководитель учреждения является его лидером и лицом, поэтому его запятнанная репутация подрывает доверие к институту, который он возглавляет. При сложившихся обстоятельствах, TI Украина призывает Назара Холодницкого подать заявление об увольнении с должности по собственному желанию. Ведь сохранение независимости и общественного доверия к САП являются критически важными в процессе борьбы с коррупцией в Украине», — говорится в заявлении Transparency International.

Ранее такое же заявление распространило Посольство США в Украине.

Сообщение посольства появилось после того, как Квалификационно-дисциплинарная комиссия прокуроров рекомендовала вынести выговор, но не увольнять руководителя САП Холодницкого с занимаемой должности за совершенный дисциплинарный проступок.

Директор Национального антикоррупционного бюро Артем Сытник намерен обжаловать решение.

НАБУ и Генпрокуратура обвиняют руководителя САП в дисциплинарных правонарушениях после того, как были обнародованы записи, сделанные в рабочем кабинете Холодницкого.

По словам директора НАБУ, на записях речь идет о сливе информации о готовящихся обысках тем людям, у которых эти обыски должны были проводиться, о давлении на определенных должностных лиц и суды для принятия ими определенных решений. Также было зафиксировано подстрекательство свидетеля к даче неправдивых показаний.

Литвина уже позвали в «За жизнь!» Медведчука?

Litvin-ne-sci

 

Динозавр украинской политики, нардеп Владимир Литвин в эфире одного из телеканалов заявил, что надо предоставить Будапештскому меморандуму статус реального юридического документа, в том числе на уровне ООН. Об этом сообщает 40ka.info.

Комментируя заявление Литвина, украинский политолог Олеся Яхно-Белковская отметила Владимиру Михайловичу не лишним будет знать, что, во-первых, Будапештский меморандум – это документ. Другое дело, что там не прописаны реальные механизмы реагирования в случае его нарушения. Ну, а если Владимир Литвин хочет, чтобы такие механизмы появились, то пусть напишет письмо Владимиру Путину о том, чтобы Россия как постоянный член Совбеза ООН прописала и проголосовала за четкие механизмы привлечения к ответственности саму себя за аннексию Крыма и оккупацию Донбасса.

Также Литвин заявил, что войну может остановить внеблоковый статус Украины. Олеся Яхно отмечает, что складывается мнение о том, что Литвина уже позвали в «За жизнь!» Медведчука. Политолог отмечает, что Владимиру Михайловичу хотелось бы задать вопрос: что ж тогда произошла аннексия Крыма, если в 2014 году у Украины как раз и был внеблоковый статус?Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: