Архив Липень 12th, 2018

Директор НАБУ #Ситник приїзджає додому до #Порошенко по ночам. Відео

ne-zavazhai-poroshenko

 

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник 26 квітня 2018 року відвідував будинок, у якому мешкає президент Петро Порошенко у Козині.

Про це йдеться у сюжеті програми «Схеми», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

За словами журналістів, у цей же час біля воріт резиденції були автівки, якими користується депутат Олександр Грановський.

«Схеми» зафільмували, як авто з номерними знаками, які використовує Олександр Грановський, і авто, яким користується Артем Ситник, стояли біля будинку Порошенка у Козині пізно ввечері 26 квітня – і одночасно виїхали звідти”, — зазначили у передачі.

 Директор НАБУ підтвердив, що справді був удома у президента.

«Точно дату не пам’ятаю, але десь декілька місяців тому… я два рази був. Зустріч була якраз тет-а-тет, і вона стосувалася питання антикорупційного суду», – сказав Ситник у коментарі «Схемам».

«Говорилося про участь міжнародних експертів в компетенції цього суду. Я зайняв позицію таку, що немає ніяких компромісів – тобто повинно бути те, що з самого початку пропонувалось експертним середовищем і нашими міжнародними партнерами», – розповів Ситник.

На його думку, ця зустріч не була таємною.

«Я ж не приховую нічого… Можна було б змінити номер автомобіля, і в принципі там взагалі не було б питання, хто приїжджав на цю зустріч», – сказав Ситник щодо того, що якби журналісти не зафільмували його авто, про цей візит, ймовірно, ніхто б не дізнався.

Крім того, директор НАБУ стверджує, що того вечора розмовляв тільки із президентом у форматі тет-а-тет, а з депутатом Грановським, якого називають «куратором» президента у судах і прокуратурі, не бачився і не спілкувався.

«Грановського я, звичайно, знаю, він також колись приїжджав в НАБУ також з приводу антикорупційного суду. Він же депутат, він же повинен голосувати», – розповів Ситник.

На запитання, чи є прийнятною ситуація, коли директор незалежного антикорупційного органу вночі приїжджає додому до президента, Ситник відповів так:

«Було приємно, що думка НАБУ важлива для учасника цього процесу (створення антикорупційного суду – ред.), тому що в нас є… була комунікація з главою держави з приводу створення антикорупційного суду», — вважає він.

Депутат Олександр Грановський не відповів на запитання «Схем» щодо цієї зустрічі.

Журналісти додали, що надіслали запит президентові із запитаннями щодо зустрічі із директором НАБУ і пообіцяли опублікувати відповідь, як її отримають.

«Справу рюкзаків» про розкрадання коштів проти сина Авакова та Чеботаря закрили

avakov-poroshenko-kaznokrad1

 

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу  про розкрадання коштів проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

Це «Українській правді» підтвердив очільник САП Назар Холодницький, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Я про це рішення дізнався лише вчора (11 липня — ред.) увечері. Зараз розбираємося», – пояснив він.

За словами Холодницького, це було рішення старшого групи прокурорів.

«Тепер на мої обурення працівники відповідають, що можуть це сприймати, як тиск. НАБУ хотіло незалежних прокурорів – отримало», – наголосив голова САП.

Як повідомили УП джерела в НАБУ, підозрюваним у розкраданні коштів лишається третій фігурант справи. Це представник фірми-переможця тендеру на постачання рюкзаків Володимир Литвин.

Його адвокат Олексій Кучер також підтвердив, що його підзахисний залишається підозрюваним.

Литвину слідство інкримінує привласнення майна та підробку документів.

За інформацією «Радіо Свобода», він визнав провину у шахрайстві та підробці документів.

5 квітня 2018 року правоохоронці повідомили, що завершили досудове розслідування щодо всіх трьох підозрюваних.

У НАБУ тоді зазначили, що після того, як захист ознайомиться зі справою,  вона буде передана до суду.

У справі про розтрату держкоштів при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії Міністерством внутрішніх справ НАБУ восени 2017 року затримало 3 осіб: сина голови МВС Олександра Авакова, екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та Володимира Литвина, який у 2014 році керував ІТ-компанією «Turboseo».

Їм було оголошено про підозру.

1 листопада 2017 року суд обрав синові Авакова Олександру запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання з носінням електронного браслета. Аналогічний запобіжний захід обрали Чеботарю.

На початку листопада 2017 року Солом’янський райсуд Києва заарештував нерухомість сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра, екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря та бізнесмена Володимира Литвина.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: