Архив Липень, 2018

Чиновники декларують Ягуари та Лексуси за ціною Жигулів, — розслідування. Відео

corupt-golovi1-480x500

 

Українські високопосадовці декларують коштовні автомобілі Lexus, Jaguar, Land Rover і навіть Tesla, вказуючи більш ніж скромну ціну у 48-50 тисяч гривень, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це розповіли журналісти проекту «Декларації» від Bihus.info.

Вони нагадують, що в січні 2017 року Національний банк заборонив готівкові розрахунки на суму більшу 50 тисяч гривень, тому, щоб обійти обмеження, угоди про продаж автомобілів часто укладаються із заниженими цінами в документах.

«А якщо ще й покупцем є чиновник — то йому такі оборудки вигідні подвійно, оскільки дозволяють уникнути питань до походження статків», — наголошують автори розслідування.

Їхнє дослідження показало, що у 2016-на початку 2017 року декларанти придбали 936 іномарки за ціною від 48 до 50 тисяч гривень.

«Найпопулярнішою маркою виявився німецький „автомобіль для народу“ Volkswagen — 93 штуки. Також лідерами довіри є такі японські бренди як Toyota (68 шт.) і Mitsubishi (58 шт.). Нібито за символічні суми чиновникам вдалося стати власниками 41 Mercedes-Benz, 30 Audi, 29 BMW», — розповідають журналісти.

За їхніми даними, із автівок класу «люкс» у ціновому діапазоні від 45 до 50 тисяч представлені 13 Subaru, 7 Lexus, по 3 Dodge і Chrysler, 2 Land Rover і навіть по одному Jeep Grand Cherokee і Jaguar S-Type.

«Проте справжньою окрасою колекції стала Tesla Model S столичної комунальниці Тетяни Шуберт вартістю 50 тисяч гривень», — зазначають дослідники.

Як повідомлялося, начальниця планово-економічного відділу КП з обслуговування житлового фонду Дарницького району Києва Тетяна Шуберт отримала в подарунок від сина електрокар Tesla Model S, оцінений лише в 50 тисяч гривень.

Кум Путина будет баллотироваться в украинский парламент

Medvedchuk-mitnyi-souz1-500x394

 

Стало известно к какой партии присоединится кремлевский смотрящий за Украиной Виктор Медведчук, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

В 2019 году в выборах в Верховную Раду Украины примет участие Виктор Медведчук – кум президента РФ Владимира Путина и представитель Украины в трехсторонней контактной группы по урегулированию ситуации на Донбассе. Об этом пишет пресс-служба Виктора Медведчука на странице в Facebook.

“Дорогие друзья! На днях состоялось знаковое для нашей страны событие: партия «За життя» заявила о готовности претворить…

Posted by Пресс-служба Виктора Медведчука on Saturday, July 28, 2018

Уже известно, что кум Путина принял решение присоединиться к политической партии Вадима Рабиновича «За жизнь». Кроме того, как заявил сам лидер партии в прямом эфире, Виктор Медведчук  возглавит направление по «восстановлению мира» с Россией.

25 июля Рабинович выступил в прямом эфире, представляя программу своей партии, призывая зрителей путем голосования определить тех людей, которым можно доверить то или иное направление. По его словам, украинцы сами предложили назначить Медведчука на должность, которую он теперь будет занимать в партии «За жизнь».

«Я поддерживаю программу, цели и задачи партии „За жизнь“ – партии мира и созидания. Я принимаю предложение Вадима Рабиновича и спасибо ему и всем, кто выразил мне доверие, проголосовал за мою кандидатуру. Мир на Донбассе, возобновление отношений с Российской Федерацией и странами СНГ – вот ключевые задачи», – заявил Виктор Медведчук.

#Зрада. #Укрзалізниця замовила в Росії партію значків по 800 гривень

zrada-peremoga1

 

Державна компанія «Укрзалізниця» замовила в РФ виготовлення партії нагородних знаків «Почесний залізничник» по 800 гривень за штуку.

Про це йдеться на сайті публічних закупівель Prozorro, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

З інформації випливає, що адміністративно-господарське управління ОАО «Российские железные дороги» та філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» уклали угоду на постачання 96 нагородних знаків «Почесний залізничник» на загальну суму 182 тисяч рублів (трохи більше 77 тисяч гривень).

Кожна медалька буде виготовлена з недорогоцінних металів, але обійдеться УЗ приблизно у 800 гривень.

Безпосередньо виготовленням нагород займатиметься російське ТОВ «Культторг». УЗ має отримати замовлення у строк до 31 грудня 2018 року.

Медалі виготовляються з мідно-нікелевого сплаву з латунними елементами. Кожний виріб пакується у футляр. До нього додається посвідчення зі шкіри з паперовою вклейкою.

Контракт на постачання 26 липня підписали в.о. директора філії «Укрзалізниці» із закупівель Євген Нікітін і його заступник Андрій Лапін, з російської сторони — директор АГУ «РЖД» Володимир Скубака.

Для інтеграції в НАТО нам не потрібні зміни в Конституції, — Сироїд

nato2

 

Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд висловила впевненість в тому, що для інтеграції України в Північноатлантичний альянс немає необхідності у внесенні змін до Конституції.

Про це вона заявила журналістам, повідомляє 40ka.info.

«Щоб інтегруватися в НАТО, нам не потрібно вносити зміни до Конституції, нам просто потрібно реформувати Збройні сили і систему командування і контролю. Тобто президент України, відповідно до стандартів НАТО, не може командувати армією, контролювати армію і контролювати армійський бюджет, тому що це суперечить стандартам НАТО», — сказала Сироїд.

За словами віце-спікера, намір президента України Петра Порошенка закріпити в Конституції прагнення країни вступити до Північноатлантичного альянсу необхідне йому для отримання електоральних балів.

21 червня Верховна Рада України підтримала в другому читанні президентський законопроект Про національну безпеку.

Згідно із законопроектом, обсяг витрат на фінансування сектора безпеки і оборони повинен становити не менше 5% запланованого обсягу ВВП, з яких не менше 3% — на фінансування сил оборони.

На наступний день, 22 червня, президент України Петро Порошенко висловив надію, що Верховна Рада підтримає його ініціативу про закріплення в Конституції України стратегічного курсу на членство в Євросоюзі і НАТО.

«Я сподіваюся, що як Верховна Рада підтримала цей закон [про національну безпеку] також вона підтримає і мої пропозиції щодо закріплення європейської та євроатлантичної інтеграції в основному законі нашої країни — Конституції», — сказав тоді Порошенко.

На Львівщині п’яний депутат Василь Петрушка збив на смерть велосипедистку

DTP-major1

 

У селі Новий Витків Радехівського району Львівської області п’яний водій автомобіля «Фіат Скудо» зіткнувся з автобусом та на смерть збив велосипедистку.

Про це йдеться у заяві прес-служби поліції Львівської області, повідомляє 40ka.info.

Дорожньо-транспортна пригода сталася 28 липня 2018 року о 12:50.

Попередньо встановлено, що водій автомобіля «Фіат Скудо», 43-річний мешканець міста Сокаль, виїхав на смугу зустрічного руху, де скоїв наїзд на велосипедистку, 72-річну місцеву жительку, після чого зіткнувся з рейсовим автобусом сполученням Тернопіль – Червоноград.

Велосипедистка від отриманих травм померла на місці події. В автобусі ніхто не постраждав.

«У водія „Фіату“ було виявлено 1,6 проміле алкоголю в крові. Його затримано, невдовзі суд обере йому міру запобіжного заходу», — відзначили у поліції.

За фактом ДТП відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.286 (порушення правил безпеки дорожнього руху чи експлуатації транспорту особами, які керують транспортним засобом) Кримінального кодексу України.

Нетверезому водієві загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі.

За даними місцевих ЗМІ, за кермом іномарки перебував нетверезий місцевий депутат Василь Петрушка.

Це ж прізвище назвав у Facebook і нардеп Ігор Мосійчук.

Прокурор Холодницкий «слил» расследование «дела МАУ Коломойского», которая присвоила 150 млн гривен

Kolomoyski15-500x445

 

За 2 года авиакомпания «Международные авиалинии Украины» незаконно присвоила 150 миллионов гривен с пассажирских билетов, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Квалификационно-дисциплинарная комиссия прокуроров (КДКП) 26 июля 2018 года приняла решение о привлечении к дисциплинарной ответственности и наложении взыскания в виде выговора руководителю Специализированной антикоррупционной прокуратуры Назару Холодницкому. Причина – отсутствие в его действиях профессиональной этики прокурора.

В частности, главу САП обвиняют в том, что он общался с потенциальными свидетелями и лицами, у которых должны были проходить следственные действия, давал рекомендации в показаниях, закрыл дело против экс-руководительницы НАПК Наталии Корчак, а также выходил за пределы этических норм в разговорах с подчиненными.

Накануне заседания КДКП Центр противодействия коррупции обнародовал на «Украинской правде» анализ деятельности Специализированной антикоррупционной прокуратуры, вспомнив самые громкие уголовные дела, которые по вине прокуроров САП так и не попали в суд. Одним из них стало дело, фигурантом которого является авиакомпания «Международные авиалинии Украины», подконтрольная Игорю Коломойскому.

В течение трех лет МАУ включала в стоимость билетов сумму государственной пошлины, которую авиакомпания должна была платить в специальный государственный фонд. Однако, как выяснили детективы НАБУ, компания перечисляла деньги от пассажиров себе в доход. Только за 2 года таким образом компания «заработала» дополнительно 150 миллионов гривен. То есть пассажиры из своих денег за билеты платили сбор, который руководители МАУ просто присвоили.

«Представьте себе, что вы покупаете в супермаркете продукты, платите налог, включенный в стоимость чека, а компания его потом не перечисляет государству, а присваивает себе. Мало того, объясняет это тем, что этот налог незаконен и его не имели права собирать с граждан, но так, как уже собрали, то не раздавать же его обратно всем, кто уже заплатил», – провели сравнение в Центре противодействия коррупции.

Аналогичная ситуация и с МАУ. Национальное антикоррупционное бюро после проведенного расследования подготовило три подозрения руководству авиакомпании, однако глава САП Назар Холодницкий заблокировал их согласование, обосновывая это тем, что надо подождать финальных судебных решений в споре МАУ и государства.

Единственное, о чем умолчал Холодницкий: судебные споры влияют только на то, у кого украли деньги: у государства или у пассажиров, однако никак не опровергают факта кражи.

Cлідство 3 рік вирішує, чи можна судити Толстошеєва, який збив на смерть жінку на тротуарі

DTP-major1

 

Розслідування щодо водія Станіслава Толстошеєва, який 9 січня 2016 року збив на смерть жінку на тротуарі у Києві, досі триває, прокуратура все ще вивчає, чи можна його судити.

Про це «Українській правді» розповіла речник прокуратури Києва Надія Максимець, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

За її словами, прокуратура очікує результати психіатричної експертизи, які стануть наріжними у визначенні судової перспективи цього кримінального провадження.

Матеріали на повторну психіатричну експертизу у державну експертну установу передали лише у цьому місяці – через 2,5 роки після ДТП.

У прокуратурі нагадали, що у вересні 2016 року закрили кримінальне провадження проти Толстошеєва, оскільки результати експертиз підтвердили, що під час ДТП він був неосудний. Але через реакцію громади і генпрокурора справу знову відкрили, матеріали направили у Львів на додаткову експертизу.

«У грудні 2016 року ми отримали результати цієї експертизи і вона підтвердила попередні висновки, що у Толстошеєва в момент ДТП стався епілептичний напад. Ми цим не задовольнилися, із січня 2017 року повторно допитали усіх свідків, очевидців, лікарів, самого Толстошеєва, львівських експертів і навіть тих людей, які розповідали різні історії у ЗМІ. Усі вони були допитані ще раз», — сказала Максимець.

Вона також додала, що у винуватця смертельного ДТП у 2017 році повторно взяли на аналіз волосся і нігті, щоб звірити його ДНК з ДНК, що були в матеріалах провадження.

«Ми перевіряли версію, що біологічні зразки Толстошеєва могли бути підмінені ще на першочерговій стадії слідства. Але обидва зразки ДНК показали, що вони належать одній людині. Крім того, і старі, і нові зразки були ще раз досліджені на вміст наркотиків в одному з провідних діагностичних центрів столиці, який також не виявив в них цих речовин», — розповіла Максимець.

Після цього, за її словами, прокуратура почала перемовини з МОЗ України, щоб вони визначили державну установу, яка може залучити до проведення додаткової експертизи міжнародних фахівців.

«Питання залучення міжнародних експертів для прокуратури було і залишається принциповим. І ми готові здійснити переклад усіх матеріалів кримінального провадження на будь-яку мову, щоб надати їх іноземним спеціалістам», — сказала речник прокуратури Києва.

Вона додала, що у вересні 2017 року матеріали кримінального провадження були скеровані до Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, який погодився провести комплексну амбулаторну психіатричну експертизу із залученням іноземних фахівців відносно Толстошеєва.

«Однак у грудні 2017 року прокуратура отримала лист від зазначеної установи про те, що її фахівці не вбачають об’єктивної необхідності у залученні іноземних експертів до проведення судово-психіатричної експертизи», — сказала Максимець.

Тому з січня 2018 року прокуратура знову почала шукати експертну установу для проведення дослідження.

«Згодом її знайшли. Але чекали, поки вона отримає ліцензію МОЗ України. У липні ми надіслали їм необхідні матеріали», — розповіла Максимець.

Чи залучали вони станом на сьогодні міжнародних експертів і чи почали саме дослідження, прокуратурі наразі невідомо.

Спрогнозувати, скільки така експертиза триватиме, у прокуратурі не можуть, але вірять, що то будуть «розумні строки, а не роки».

Максимець пояснила, що розслідування затяглося, бо це перший випадок, коли для прийняття остаточного рішення необхідно долучення міжнародних фахівців.

«Ні прокурори, ні експерти, на моїй пам’яті, не стикалися з такою ситуацією, як із Толстошеєвим, коли для експертизи потрібно долучати іноземних спеціалістів. Але прокурор не може піти до суду з обвинувальним актом, де в експертизі написано, що „він не керував своїми діями та не міг усвідомлювати їх, а його стан є неосудним“, бо це завідомо незаконне притягнення людини яка, не може бути засуджена з цих підстав», — сказала Максимець.

На запитання, чи закон дозволяє завідомо хворій людині, дії якої можуть нести загрозу життю інших людей, сідати за кермо, Максимець сказала, що напад, який стався у Толстошеєва 9 січня 2016 року, був першим у його житті.

«У своїх висновках експерти зазначили, що епілептичний напад у Толстошеєва стався вперше і про можливість його настання він не міг бути обізнаним. Тобто передбачити цю ситуацію він не міг, бо ніколи не перебував у ній раніше, кажуть спеціалісти», — пояснила Максимець.

Також прес-секретар додала, що Толстошеєва позбавили права керувати транспортним засобом.

«Посвідчення водія, видане на його ім’я, вилучено та анульовано», — сказала вона.

Запобіжний захід йому обирався лише один – тримання під вартою з можливістю застави у 137,8 тисячі гривень 15 січня 2016 року.

Захист Толстошеєва вніс за нього заставу в розмірі 137,8 тисячі гривень. Після цього прокуратура оскаржувала це рішення, але апеляційний суд залишив його в силі.

«Запобіжний захід не може обиратися людині безстроково і на такий тривалий термін», — сказала Максимець.

Також, за словами Максимець, після того, як в березні 2017 року в нього повторно відібрали зразки ДНК, більше не було потреби у виклику його до слідчого.

«До того на всі виклики слідчого та прокурора він завжди з’являвся. Останній раз слідчий зв’язувався із Толстошеєвим 2 тижні тому. Той був у Києві», — додала прес-секретар.

Вона також запевнила, що усі винуватці смертельних ДТП у Києві несуть відповідальність.

«Усі ДТП, де були загиблі (ч.2 чи ч. 3 ст. 286 КК України), вони всі розслідуються і йдуть у суд. От наприклад, депутат Макарівської ради, який отримав реальний термін. Це була теж резонансна справа. Але у нас, принаймні за останні кілька років, не було жодного провадження, де ми мали б таку ситуацію, як з Толстошеєвим», — сказала Максимець.

Вона наголосила, що процесуальне рішення у кримінальному провадженні, у тому числі щодо можливості притягнення Толстошеєва до кримінальної відповідальності, буде прийнято за результатами вищевказаної експертизи.

Печерський райсуд повернув майно родині Арбузова

Arbuzov-simiya1

 

Печерський райсуд Києва зняв арешт із майна Геннадія Арбузова, батька екс-голови Національного банку та першого віце-прем’єра Сергія Арбузова. Не вистачило доказів, що Геннадій Арбузов придбав його незаконно.

Рішення оприлюднили в реєстрі 20 липня 2018 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Геннадію Арбузову повернули будинок площею 415,9 кв. м та дві земельні ділянки — 11 і 17 соток. Будинок він купив 2012 року, а землею володіє з 2014-го.

Майно арештували у справі Сергія Арбузова про привласнення державних коштів у лютому 2016-го.

Адвокат наголошує, що батько не має стосунку до справи сина. Майно купив за 5,1 млн грн, які заробив із 1998-го по 2017 рік.

Слідчий, за клопотанням якого арештували будинок і землю, не з’явився на суд. Тому не надав доказів для спростування рішення.

Сергій Арбузов у 2010–2012 роках, за президентства Віктора Януковича, очолював Нацбанк. Потім був першим віце-прем’єром. Після перемоги Майдану втік з України.

2014-го Сергій Арбузов хотів побудувати маєток у селі Дмитрівка під Києвом. 48 га лісу взяли в оренду на 49 років його батько Геннадій Арбузов та ще один житель Донецької області.

Також Сергій Арбузов фігурує у кримінальній справі про незаконну приватизацію та фінансування з державного бюджету пакету акції «Укртелекому». Це завдало державі збитків на 220 млн грн.

У червні 2018-го Європейський суд у Люксембурзі скасував санкції проти Арбузова, які Рада ЄС запровадила у березні 2017 року. Але він залишається у санкційному списку.

Доброволець Сергій Ульянов підпалив себе під Міноборони. Відео

Ulianov-Sergyi1

 

У Києві під Міністерством оборони, де добровольці вимагають визнати їх рівноправними учасниками бойових дій, боєць Сергій Ульянов вчинив самопідпал, повідомляє 40ka.info.

Як видно з відео телеканалу ZIK із місця подій, чоловік облив себе рідиною і підпалив.

Люди, які були поруч, повалили чоловіка на землю й погасили полум’я.

Голова організації ТО «Каховський плацдарм» Сергій Цигіпа написав у Facebook, що колишній боєць 73-го МЦСпП Сил спецоперацій Сергій Ульянов свідомо вибрав саме такий шлях «боротьби з військовим бюрократизмом».

«Жити буде. Врятували. Але проблема не вирішена», – повідомив він.

За даними ZIK, Сергій Ульянов уже два роки через суд домагається визнання рівних із учасниками бойових дій прав добровольців.

Перед своєю акцією він розповів, що тривалий час добровольці не могли поспілкуватися з представниками Міноборони, минулого року навіть голодували під стінами відомства.

«Закінчилось все тим, що хлопців відправили як військовослужбовців на воєнно-лікарську комісію у госпіталь. Там нас списали за усіма старими болячками, у кого були контузії та інше», – розповів Ульянов.

«За цей час командуючий силами спеціальної операції Луньов нас перевів незрозумілими указами в особисте розпорядження і після проходження ВЛК, мене за один день вкотре вигнали», – додав він.

За словами чоловіка, з ним не розрахувались та навмисно не видали потрібних документів, хоча це незаконно.

«Я залишився у повітрі, навіть не можу стати на військовий облік. Просто не можу далі жити і нормально працювати та розвиватися. Мого бойового побратима взагалі звільнили без його відома, він також не отримав жодних документів», – пожалівся Ульянов.

«А з приводу нашого командира, який вирішував моє питання, взагалі не смішно, адже його самого звільнили ще у 2016 році», – додав він.

Устроивший Антимайдан экс-регионал управляет Киевщиной. Расследование

LalkaGorgan-Oleksandr1

 

Председатель Киевской областной государственной администрации Александр Горган вполне соответствует своей «мальчишеской» фамилии – Лялька (позже взял фамилию жены). Потому что он – не самостоятельная политическая фигура, а лишь кукла-марионетка в руках бывшего регионала Ярослава Москаленко, сейчас возглавляющего в Раде депутатскую группу «Воля народу».

Косвенно близость Александра Горгана и Ярослава Москаленко прослеживается в том, что оба они в одно и то же время работали в органах власти одного и того же региона. В частности, Москаленко с 2007 по 2010 гг. возглавлял Вышгородский райсовет, а с апреля 2010 по август 2010 года работал председателем Вышгородской районной государственной администрации. В свою очередь Горган с 2005 по 2010 гг. был депутатом Вышгородского горсовета. Очевидно, еще в те времена и сложилось их звено «ведущего» и «ведомого».

Однако гораздо важнее, что информацию о «подотчетности» Горгана перед Москаленко неоднократно подтверждали чиновники, политики и активисты.

«Это человек, приближенный к Виктору Медведчуку и Ярославу Москаленко. Он работал у Медведчука в СДПУ(о), возглавлял молодежную организацию. Но его фамилия тогда была Лялька. Насколько мне известно, в 2004 году он был одним из организаторов Антимайдана. После этого сменил фамилию», – рассказал журналистам руководитель Киевской областной организации партии «Батькивщина» Константин Бондарев.

А экс-глава Яготинской РГА Александр Дерунец заявил о том, что его предшественник Владимир Семеняка изначально служил «передаточным звеном» между Москаленко и Горганом.

«На самом деле претензии ко мне исходят от «прародителя» губернатора Горгана – нардепа Ярослава Москаленко. Он и бывший глава Яготинской РГА Владимир Семеняка – ворюга и бандюга, который грабил весь район, возглавлял РГА при Партии регионов, дерибанил землю и поставлял кадры на Антимайдан – это хорошие друзья. Когда Горгана наконец-то впихнули в администрацию, Семеняка прыгал от радости и повсюду хвастал, что, мол, «Горган у меня в кармане», – отметил Дерунец.

Но самое главное – о своем влиянии на Горгана в интервью прямо говорил и сам Москаленко! В частности, на вопрос журналиста, часто ли с ним советуется губернатор Киевской области, он ответил: «Да, раз в неделю мы точно общаемся». Также Москаленко подтвердил, что группа советников КОГА, в которую входит он сам, была исключительно его инициативой.

«В итоге, Горган не остается один. У него есть группа советников, которые его поддерживают, подсказывают», – подчеркнул лидер «Воли народу».

Это прямое признание в постоянной «опеке» главы Киевской ОГА сложно трактовать двусмысленно.

После перечисленных фактов остается только горький вопрос: неужели люди гибли на Майдане ради того, чтобы Киевская область – сердце Украины – управлялась бывшим регионалом-титушководом Ярославом Москаленко – одним из тех, кто спровоцировал кровопролитие Революции Достоинства и последующих событий в Крыму и на Донбассе?..

Александр Федорчук, Национальное бюро расследований Украины



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: