Архив Червень 18th, 2018

1,3 мільярда гривень бюджетних коштів роздерибанили у Мінмолодьспорту Ігоря Жданова

korova-ukr1-500x232

 

1,3 мільярда гривень бюджетних коштів, виділених на проведення спортивних змагань у 2014-17 роках, Міністерство молоді та спорту використало без належних обґрунтувань.

Про це пише проект «Марлін» з посиланням на лист Держаудитслужби до Кабміну, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Відзначається, що Держаудитслужба провела фінансовий аудит виконання окремих бюджетних програм Міністерством молоді та спорту.

Аудитори виявили, що Мінмолодьспорту затягує закупівлі спортінвентарю і передає інвентар вже після проведених змагань, що призводить до незабезпечення необхідним спорядженням спортсменів під час участі в Олімпійських іграх.

Як приклад навели закупівлю трьох пар зимових саней з метою участі у Олімпійських Зимових Іграх в Пхьончхані 2018 року за 4 дні до Олімпійських ігор.

Раніше повідомлялося, що український саночник Андрій Мандзій на Олімпійських іграх у Південній Кореї в лютому цього року випав з саней, а згодом журналістам сказав, що сани робив за свої кошти в себе в гаражі.

Також аудитори встановили факти закупівлі інвентарю без чітких технічних характеристик, а також факти оплати участі в спортивних змаганнях спортсменів, які не є членами національної збірної або які не брали участь у змаганнях.

Зокрема, на підготовку спортсменів на участь у літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро 2016 році, які надалі не брали участі у іграх, витратили 2,5 мільйона гривень.

Аудитори виявили, що Мінмолодьспорту необґрунтовано витратило 2,9 мільйона гривень на зарплати, отримало з бюджету зайві 4,4 мільйона гривень та безконтрольно списало товарно-матеріальні цінності на 0,5 мільйона гривень.

У лютому міністр спорту Ігор Жданов пояснив у власному блозі на «Українській правді», чому Україна має незначні успіхи на зимових змаганнях.

«Ми не зимова країна, сніг не лежить так довго, як в Норвегії чи Канаді, у нас і в січні буває плюсова температура. Історично склалося, що зимові види спорту не є такими масовими, як літні. Нова інфраструктура для зимових видів спорту не будувалася десятиліттями Незалежності. Та, яка була побудована ще за СРСР і залишилася нам у спадок, вже тоді не відповідала міжнародним стандартам, а деякі об’єкти були відверто небезпечні для життя», — наголошував Жданов.

Попросив меню українською: прикордоннику у Маріуполі зламали щелепу

mova04-07-2012Harkiv1

 

 

Працівники Державної прикордонної служби у кав’ярні Маріуполя попросили дати їм меню українською мовою, що спровокувало сутичку з персоналом закладу.

Про це в ефірі «5 каналу» розповів речник ДПСУ Олег Слободян, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Він пояснив, що наразі ще рано говорити про якісь висновки щодо події, але зазначив, що прикордонників у закладі було кілька.

«Прикордонники вели себе абсолютно адекватно і ніяким чином не провокували застосування проти них сили. Тим більше – в такій агресивній формі», — наголосив він.

За його словами, в результаті побиття постраждали двоє прикордонників. Серед них – жінка-офіцер.

Слободян підтвердив, що побитий військовий підполковник ДПСУ Станіслав Керод.

«У чоловіка зламана щелепа і численні забої. Жінка-офіцер постраждала найбільше. У неї струс мозку, також численні забої, тому зараз вирішується питання про госпіталізацію їх до Києва», — розповів Слободян.

Він додав, що особи нападників поки не встановлені.

За словами речника ДПСУ єдине, що наразі розглядається правоохоронцями це факт застосування відносно прикордонників сили з боку невідомих осіб і те, що «агресію» спровокувало питання прикордонників про відсутність у громадському закладі меню українською мовою.

Про подію в Маріуполі раніше повідомила знайома Керода Соломія Бобровська.

«17 червня прийшли в кав’ярню RedCups RDCP Lounge з колегами — охорона завалила Стаса на підлогу і тупо зламала йому щелепу. Все через прохання поважати клієнтів і дати меню українською мовою», — написала вона у Facebook.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: