Архив Червень 8th, 2018

Шулявський міст за 600 млн ремонтуватиме фірма помічника нардепа з БПП Микитася, – розслідування програми «Схеми»

Mikitas-Maxim1

Переможцем тендеру на проведення реконструкції київського Шулявського шляхопроводу стала фірма ТОВ «Північноукраїнський будівельний альянс», яка належить помічнику народного депутата Максима Микитася.

Про це дізнались журналісти програми «Схеми» з «Радіо Свобода», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Зазначається, що тендер на «реконструкцію транспортної розв’язки на перетині проспекту Перемоги з вул. Гетьмана» провело комунальне підприємство «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва».

Переможця оголосили 7 червня 2018 року.

Серед 4 учасників, які подали заявки, до аукціону допустили 2 компанії – ТОВ «СПЕЦБУД-ПЛЮС» та ТОВ «Північноукраїнський будівельний альянс».

“Пропозиції ТОВ «Мостобудівельне Підприємство „Мостострой“ тендерний комітет відхилив через невідповідність документації тендерним вимогам. ТОВ „АЛЬТІС СПЕЦБУД“ також не була допущена до аукціону нібито через відсутність у працівників потрібної кваліфікації та їхню недостатню кількість», – повідомляють «Схеми».

Переможець тендеру – «Північноукраїнський будівельний альянс» – отримає майже 600 мільйонів гривень на реконструкцію розв’язки навколо Шулявського мосту.

“Схеми з’ясували, що ця фірма існує з 2007 року. Єдиним її власником зі статутним фондом у 46 000 гривень є Андрій Якусевич. Згідно з даними офіційного порталу Верховної Ради, Андрій Якусевич є помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата Максима Микитася.

Максим Микитась – народний депутат і відомий столичний забудовник. Він є екс-керівником державної корпорації «Укрбуд».

Найскандальніший проект «Укрбуду» – житловий комплекс «Сонячна Рів’єра» на лівобережжі Києва.

У 2015 році на будмайданчику тривали серйозні сутички зі стріляниною, адже будівництво розгорнулося у межах водозахисної смуги і рекреаційної зони, хоча за генпланом тут мав бути парк.

Проти «Рів’єри» виступили також представники Української греко-католицької церкви, бо на стінах їхнього храму, розташованого неподалік від будівництва, почали з’являтися тріщини.

Заступники міського голови Києва тоді визнали: принаймні два будинки комплексу зводять із порушенням Водного кодексу. Водночас сам мер Віталій Кличко неодноразово виступав на захист як «Сонячної Рів’єри», так і корпорації «Укрбуд».

У серпні 2017 року «Схеми» зафіксували, як Микитась разом із Кличком поверталися з Неаполя на чартерному літаку. Але Микитась не вбачає у цьому факті конфлікту інтересів.

«Я ж народний депутат, а не забудовник. Про забудови не спілкуємося. А про соціальні проекти ми спілкувалися. Ми підготували один соціальний проект. Не будівельний. Пам’ятник», – пояснив Микитась журналістам, які зустріли його біля адміністрації президента у грудні 2017 року.

У лютому 2017 року обвалилася частина бетонної огорожі на Шулявському шляхопроводі.

Як повідомили в «Київавтодорі», причинами обвалу мосту є пожежі, які сталися раніше біля шляхопроводу чи під ним, а також корозія бетону. Як заявив тоді міський голова, аварійним міст визнаний не був, але були зафіксовані порушення правил експлуатації.

Початково затверджений проект розв’язки на Шулявці збираються будувати 17 місяців, на цей час буде «розірвано» сполучення громадського транспорту з центром міста.

Будівництво повинні були почати з 1 травня 2018 року, але спочатку відклали старт робіт на місяць, до 1 червня, потім — на невизначений термін.

5 червня головний інженер КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд» Олександр Здольник повідомив, що Шулявський шляхопровід у зв’язку із реконструкцією почнуть частково перекривати найближчими днями.

США закликали Росію вивести війська з Донбасу та звільнити політв’язнів

okupacia1-500x391

 

У Вашингтоні заявили, що травень в Україні був «найкривавішим» у поточному році, повідомляє sprotiv.org.

Сполучені Штати закликали Росію вивести свої війська з території Донбасу, а також звільнити усіх незаконно утримуваних українських політв’язнів.

Про це заявила речниця Державного департаменту США Гізер Нойєрт.

«Сполучені Штати закликають до негайного звільнення українського журналіста Романа Сущенко та всіх українських політичних в’язнів, утримуваних Росією», — написала Нойєрт у Twitter.

Також у Вашингтоні заявили, що травень в Україні був «найкривавішим» у поточному році, оскільки на Донбасі було вбито 10 людей та ще 91 поранено.

«США залишаються з Україною та закликають Росію відвести війська», — сказала Нойєрт.

Через пташиний могильник на Київщині затримали екс-нардепа регіонала Євгена Сігала (ТМ «Гаврилівські курчата»). Відео

Sigal-Evgen1

 

Правоохоронці затримали власників відомої птахофабрики за підозрою в організації пташиного могильника та забрудненні навколишнього середовища на Київщині.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

За інформацією джерела «Української правди», одним із затриманих є екс-депутат від Партії регіонів та власник підприємства з виробництва курятини «Агромарс» (ТМ «Гаврилівські курчата») Євген Сігал.

У ГПУ розповідають, що викрили «численні факти порушення» правил екологічної безпеки та санітарних норм аграрним холдингом, який задля заощадження коштів, замість переробки та утилізації, організував утилізацію відходів шляхом їх захоронення на земельних ділянках та створення сміттєзвалищ-могильників.

«Такий засіб переробки несе велику загрозу для санітарно-епідеміологічного благополуччя та здоров’я мешканців навколишніх сіл, оскільки небезпечні сполуки, що утворюються від розкладання решток птиці, потрапляють у землю та ґрунтові води», — пояснюють правоохоронці.

Крім того, зазначається в повідомленні, підприємство викидає в повітря надмірний об’єм забруднюючих речовин.

За даними ГПУ, внаслідок цих порушень довкіллю завдано збитків на понад 200 мільйонів гривень.

«6 червня 2018 року проведено 14 санкціонованих судом обшуків у приміщеннях агрохолдингу, контролюючих організаціях, за місцем проживання задіяних у злочинній діяльності осіб… За результатами проведених заходів затримані власники агрохолдингу та керівник структурного підрозділу», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що їм вже повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ст. 236 (порушення правил екологічної безпеки), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр). Найближчим часом їм буде обрано запобіжні заходи.

При цьому за інформацією проекту «Стоп корупція», обшуки проводилися в приміщеннях холдингу «Агромарс». Затримано його власників Марину та Євгена Сігалів, а також виконавчого директора Марченко.

Проект також опублікував відео і фото оперативних дій, повідомляє Національне бюро розслідувань України.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: