Архив Июнь, 2018

Корупційні схеми: #Кличко і нардеп #Микитась розіграли 600 млн на ремонт Шулявського мосту під себе

Klichko-reshali1-500x250

 

Право ремонтувати київський Шулявський міст у непрозорому за конкуренцією тендері отримала фірма пов’язана із нардепом Максимом Микитасем, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться у розслідуванні спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу UA: Перший «Схеми».

Реконструкція розв’язки навколо Шулявського мосту, частина якого обвалилась у 2017-му році, стала одним з найбільших затверджених столичних проектів.

Наприкінці червня з підрядником, який виконуватиме ремонтні роботи, підписали контракт. Однак, як виявили «Схеми» цей тендер розіграли непрозоро.

Орієнтовна початкова ціна ремонту розв’язки на Шулявці становила 600 мільйонів гривень.

Для вибору підрядника профільне комунальне підприємство «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» оголосило тендер, на який свої заявки подали чотири компанії.

Фірму «Альтіс-Спецбуд» не допустили до тендеру через низку невідповідностей у поданих документах.

Заявку фірми «Мостострой» відхилили через те, що вона надаючи як приклад подібного досвіду договір про виконання аналогічних робіт в минулому, не подала додатків до нього. І хоча організатори тендеру запевняють в існуванні такої вимоги, у «Мостострої» наголошують на її відсутності у тендерній документації.

Між тим ненадання додатків до минулих договорів стало перепоною не для всіх. Одна з компаній, які вийшли у фінал, – «Спецбуд-Плюс» – теж їх не мала, але на відміну від «Мостострою», тендерний комітет допустив її до аукціону.

При цьому, як з’ясувалося, ця фірма подала у комітет документ із ознаками підробки. Це відгук-рекомендація, який компанія надала як підтвердження успішного виконання подібного ремонту. У документі не вказана дата складання та стоїть підпис директора, який звільнився ще 4 роки тому. У самому бланку в «шапці» неправильно написали слово «Україна».

Щоб розібратись, «Схеми» звернулись до Державного будівельного комбінату Верховної Ради, який нібито надав відгук фірмі «Спецбуд-Плюс», та з’ясували, що там цей відгук не писали.

За місцем реєстрації компанії «Спецбуд-Плюс»  журналісти знайшли лише гуртожиток. Директор фірми Олександр Єфімчук на питання, чому його фірма подала на конкурс підроблений відгук, телефоном зазначив, що «йому важко прокоментувати ситуацію».

Фінальний аукціон щодо тендеру на ремонт розв’язки відбувся 7 червня і тривав 16 хвилин. Перемогу здобула фірма «Північно-український будівельний альянс», яка запропонувала свої послуги на 1000 грн дешевше за пропозицію «Спецбуд-Плюс».

Досліджуючи історію цього конкурсу і вивчаючи його учасників, журналісти виявили, що обидві компанії, які боролися у фіналі за право реконструювати Шулявський міст, мають стосунок до відомого столичного забудовника народного депутата Микитася.

Офіційним власником компанії «Північно-український будівельний альянс» є Андрій Якусевич, який, згідно з сайтом Верховної Ради, є помічником народного депутата Микитася. Поштова адреса фірми збігається з фактичною адресою компанії «Укрбуд Девелопмент». Сам Микитась вказував цю фірму у своїй власності у декларації за 2017 рік.

Водночас, проаналізувавши фінансово-господарську діяльність цієї фірми, виявилось, що «Спецбуд-Плюс» із 2017 року отримала понад півтора мільярда гривень від фірм з орбіти народного обранця та його дружини. А це – 90 відсотків від усіх грошових надходжень компанії.

Така пов’язаність переможця тендеру та його єдиного конкурента свідчить про можливе порушення законодавства, наголошує експерт з тендерних закупівель Михайло Невдаха.

Журналісти звернулися за коментарем і до самого Максима Микитася, однак на численні дзвінки та повідомлення він не відповів ані усно, ані письмово.

«Схеми» нагадали, що у серпні 2017-го мер Києва Віталій Кличко та Микитась разом прилетіли з Італії приватним літаком. Сам Кличко тоді пояснив, що нібито випадково зустрів депутата і полетів з ним, щоб не робити пересадку та оплативши квиток.

 

Відповідаючи на питання про перемогу на тендері фірми з орбіти його товариша нардепа Микитася, мер Києва заявив, що не може слідкувати за кожним тендером.

Верховный Суд передал России права на магистральный трубопровод, проходящий по территории Украины

zrada-peremoga1

 

Верховный Суд Украины утвердил решение о выводе украинского участка магистральных трубопроводов из государственной собственности и передаче его в пользование российским коммерческим структурам и компаниям, аффилированным с лидером движения «Украинский выбор» Виктором Медведчуком.

Об этом написал в Фейсбуке депутат от «Батькивщини» Игорь Луценко, ссылаясь на постановление Верховного Суда от 30 мая 2018 года, опубликованное в Едином реестре судебных решений, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

«Кто не в курсе — это тот самый трубопровод, через который команда Медведчука  качает контрабандные нефтепродукты в Украину из России и продает их здесь через сети автозаправок, вроде сети GLUSCO. Прибыли бешеные, поскольку фискальные платежи здесь минимизируются. На таким образом легализованные средства, вероятно, финансируется деятельность пророссийских СМИ здесь, в нашем государстве», — отметил нардеп.

Так, ВСУ оставил в силе решения Хозяйственного суда Ровенской области и Ровенского областного апелляционного хозсуда об определении за дочерней структурой российской компании «Транснефтепродукт» права собственности на трубопровод протяженностью 1433 км. Это — проходящий по территории Украины участок нефтепродуктопроводов Самара — Западное направление и Грозный -Армавир — Трудовая.

Луценко также утверждает, что юридическую поддержку Медведчук получил в администрации президента Порошенка.

«Трубопровод — в государственной собственности, а владение магистральными нефте- и газопроводами законом закреплено исключительно за государством Украина? Не проблема, когда есть прикрытие со стороны Администрации президента и контролируемых ею судов!», — написал он.

В марте 2015 года Высший хозсуд Украины подтвердил законность решения Ровенского суда о национализации участков нефтепроводов «Самара — Западное направление» и «Грозный — Армавир — Трудовая» на территории Украины.

Пропавший борец с ватниками найден раздетым и мертвым в лесу под Харьковом. 2 фото

Gamzat-Gadziev-RIP1-500x363

 

В лесочке возле села Циркуны под Харьковом обнаружено тело активиста Национальной ассоциации содействия борьбе с коррупцией и должностными преступлениями Гамзата Гаджиева. 58-летний мужчина, бывший атаман Слободского казачьего округа, пропал больше недели назад, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

18 июня 2018 года в начале десятого утра Гаджиев Гамзат Ибрагим-оглы (его страница в фейсбуке) выехал из дома на своем Land Rover. Вскоре связь с ним прервалась. Жена подала заявление в полицию об исчезновении мужа. По словам женщины, с собой у него было 50 тысяч долларов.

Gamzat-Gadziev-RIP2-500x375

Обнаружили пропавшего уже мертвым. В 15.30 26 июня местные жители сообщили в полицию, что в лесопосадке возле Циркунов стоит джип, в котором находится мертвый мужчина. Выехавшие на место происшествия правоохранители установили, что это — Гаджиев. Тело погибшего передали на экспертизу. По предварительным данным, видимых признаков насильственной смерти не обнаружили. Выяснение обстоятельств смерти полиция осуществляет в рамках уголовного производства, открытого после исчезновения Гаджиева по признакам умышленного убийства, рассказала газете «Факты» замначальника отдела коммуникации главка полиции Харьковской области Оксана Калмыкова.

Правоохранители не разглашают, когда наступила смерть. Как и не комментируют информацию о том, что тело погибшего было раздето, а 50 тысяч долларов попали. При себе у мужчины было менее 200 гривен.

После начала оккупации Крыма Россией Гаджиев был одним из инициаторов совместного патрулирования Харькова казаками и правоохранителями — для предотвращения правонарушений и сепаратистских проявлений, подобных тем, которые начались в то время на Донбассе.

К нападению на табор цыган и убийству во Львове причастны российские спецслужбы

Putin-shur1

 

Ультраправая организация Misanthropic Division была основным участником погромов поселения граждан цыганской национальности во Львове. Сама организация связана с сотрудником внешней разведки РФ Дмитрием Ермолаевым.

Об этом заявил експерт-аналитик Александр Коваленко, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

В результате нападения на лагерь граждан цыганской национальности на окраине Львова один человек погиб, четверо были травмированы.

По словам эксперта, группировка Misanthropic Division в Украине именует себя как «Трезвая и злая молодежь». Именно молодые люди из этой организации являются зачинщиками и основными участниками погрома поселения ромов.

За всем движением стоит некий Томаш Мацейчук, которого спонсирует правительство РФ. По словам Коваленко, Мацейчук курируется сотрудником внешней разведки РФ Дмитрием Ермолаевым. Именно Ермолаев мог отдать приказ о нападении на поселение, и тем самым российская сторона смогла усугубить две проблемы, за которые Украина будет отвечать перед Европой.

По его мнениюо, первой проблемой является то, что Европа жестко обращается с теми, кто ущемляет права нацменьшинств, в данном случае цыган. И в Европе могут спросить с Украины за эти погромы. Вторая проблема – это крымские татары. Ведь Украина настаивает на том, что их права подавляет РФ, а теперь российская сторона может ответить на эти обвинения тем, что Украина нападает на ромов.

23 июня 2018 года неизвестные в количестве 10 человек напали на лагерь ромов во Львове, в результате чего один человек был убит, еще двое ранены.

Нардеп Балицкий из Опоблока вошел в ТОП самых «земельных» депутатов

Balickyi-Evgen2

 

Если посчитать все земельные участки, которыми владеют мажоритарщики, то 62% (от общего количества) принадлежат Балицкому и его коллеге из Одесской области, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Общественное движение «ЧЕСНО» проанализировал о электронные декларации народных депутатов за прошлый год. Общественники детально изучили данные о земельных участках, квартирах, недостроях.

Общественники заметили, что мажоритарщики купили в разы больше недвижимости, чем списочники. Говоря о недвижимости, общественники говорят, что 87% площадей мажоритарщиков против 13% списочников. Если же говорить о земельных участках, то 88% принадлежит мажоритарщикам, а 12% — списочникам.

Среди мажоритарщиков больше земельных участков в 2017 году появилось у Евгения Балицкого ( «Опоблок») из Запорожской области (187 359,1 квадратных метров или 18,74 га). Следом за ним — Антон Киссе («Возрождение») из Одесской области (два объекты, площадью 58 387,8 квадратных метров или 5,84 га). Доля новых земельных участков у этих двух нардепов составляет 62% среди всех мажоритарщиков.

Также общественники напомнили о том, что супруга Евгения Балицкого купила в 2017 году «остановочный комплекс» в Севастополе, площадью 166 «квадратов», стоимостью 5,36 млн гривен. Основная часть новой недвижимости — 18,7 га — земельные участки в его родном Мелитопольском районе стоимостью 237 317 гривен.

Активисты общественного движения высчитали, что стоимость 1 га составила около 12 690 гривен, или 1 квадратный метр за 1269 гривен.

НАПК проверял декларацию Балицкого за 2015 год. Общественники обнаружили у семьи Балицкого незадекларированную квартиру.

#Порошенко бреше про свої офшори, — співзасновник Центру дослідження корупції й організованої злочинності Дрю Салліван

Poroshenko-ofshori1

 

Співзасновник Центру дослідження корупції й організованої злочинності Дрю Салліван звинуватив Петра Порошенка та його юристів у брехні, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це він написав у Twitter, коментуючи розслідування навколо документів Panama Papers.

«Порошенко і його юристи роками відверто брешуть про його спроби контролювати „імперію солодощів“ і ухилятися від податків через офшори», — написав він.

На думку Саллівана, «успішний бізнес формує кепських лідерів», тому що вони не можуть відмовитися від справи, яку будували все життя.

 «Найсмішніше, що вони навіть в цьому (брехні — ред) погані. Їх знову і знову на цьому ловлять. Ну просто клоуни якісь», — заявив Салліван.

«Я не прихильник президентів, які добре брешуть. Схоже, що вміння погано брехати не змінює ставлення до наших лідерів», — додав він.

У матеріалі Центру дослідження корупції й організованої злочинності (OCCRP) йдеться про те, що за кілька днів до публікації «панамського архіву» кіпрські юристи Порошенка просили адміністраторів з юридичної фірми Mossack Fonseca внести термінові зміни до документів офшорної компанії президента.

Зокрема, юристи компанії Prime Asset Partners наприкінці березня 2016 року намагалися вивести Петра Порошенка з власників компанії, передавши його акції українському фонду.

У президента на це відповіли, що державні слідчі органи Британських Віргінських Островів не застосовували жодних заходів щодо компанії Порошенка Prime Asset Partners.

Також у звіті OCCRP наводяться факти про те, що адвокати Mossack Fonseca просили додаткову інформацію про Prime Assets Capital. Зокрема, нотаріально завірену копію директора фонду в той час — батька президента Олексія Порошенка.

Документи з нового витоку Panama Papers також вказують на те, що в лютому 2016 року українця Сергія Зайцева призначили директором Prime Asset Partners, компанія BRO Poroshenko.

Стверджують, що Зайцев — старий університетський друг Порошенка і він займав пост заступника директора «Рошена» протягом останніх 20 років. Він також був призначений керівником компаній Порошенка на Кіпрі і в Нідерландах.

Як повідомлялося, Порошенко після вступу на посаду глави держави найняв для продажу своїх активів інвестиційну компанію Rothschild і ICU. Однак «у зв’язку з відсутністю покупців» 14 січня 2016 року президент заявив, що передав свою частку у корпорації «Рошен» у незалежний «сліпий» траст.

На початку квітня вибухнув міжнародний скандал, пов’язаний із офшорами, у якому засвітився й Петро Порошенко.

У рамках проекту «Центр із дослідження корупції й організованої злочинності» (OCCRP) на підставі масиву отриманих від анонімного джерела матеріалів про відкриті в офшорних юрисдикціях компанії представників світової еліти («Panama papers») було оприлюднено інформацію, що 21 серпня 2014 року на Британських Віргінських островах була зареєстрована Prime Asset Partners Limited (BVI), власником якої є Порошенко.

Восени 2014 року Prime Asset Partners Limited заснувала на Кіпрі компанії CEE Confectionery Investments Limited, яка у свою чергу заснувала в Нідерландах компанію Roshen Europe BV.

В опублікованій інформації вказувалося, що така корпоративна реструктуризація була підготовчою стадією для анонсованого президентом продажу його частки у групі «Рошен».

Після цього юридичний і фінансовий радники Порошенка повідомляли, що трастовий договір було підписано 14 січня 2016 року, і однією з його сторін виступила компанія Prime Asset Partners Limited (BVI).

Сам Порошенко стверджував, що створення компанії в офшорах було необхідне саме для передачі його активів у «сліпий траст» – і це була вимога Rothschild Trust. Президент запевняє, що ці його дії були прозорими і не для мінімізації податкового навантаження.

Корпорація «Рошен» – один із найбільших в Україні виробників кондвиробів, включає Київську, Кременчуцьку (Полтавська обл.) кондитерські фабрики, два виробничі майданчики і масло-молочний комбінат «Бершадь молоко» у Вінницькій обл., два виробничі майданчики в Липецькій області РФ, Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина).

Не може розглядатися як придбання майна, — НАБУ закрило справу щодо відпочинку Гонтаревої на Мальдівах

gontareva-rus1

 

Національне антикорупційне бюро закрило справу щодо можливого декларування недостовірної інформації екс-головою Національного банку Валерією Гонтаревою.

Про це йдеться в рішенні Солом’янського районного суду Києва від 15 червня 2018 року, повідомляє БанкІск.

Справа стосувалася декларування Гонтаревою витрат на відпочинок на Мальдівах у 2016 році.

Зазначається, детектив НАБУ Паутов В.О. виніс постанову про закриття кримінального провадження щодо декларування неправдивої інформації Гонтаревою 16 березня 2018 року у зв’язку з відсутністю в діях екс-голови НБУ кримінального правопорушення.

Вказується, що під час досудового розслідування детектив НАБУ отримав дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПАТ «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», НАЗК, витребував інші документи та провів інші процесуальні дії, у результаті яких прийняв рішення закрити провадження.

«Вказана постанова мотивована детективом тим, що витрати на відпочинок ОСОБА_4 (Гонтарева – ред.) на Мальдівських островах в липні 2016 року становили суму в розмірі 249 тисяч 934,3 гривні, що менше 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб та в свою чергу не утворює об’єктивної сторони складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) ККУ», — йдеться в мету ріалах суду.

Крім того, на думку детектива, оплата путівки, яка є споживчою річчю, не може розглядатися як придбання майна, в розумінні ч. 2 ст. 52 закону про запобігання корупції, тому кримінальна відповідальність в такому разі не передбачена.

Закриття провадження оскаржував адвокат Юрій Харченко в інтересах третьої особи.

Але суддя погодився з мотивацією детектива НАБУ і скаргу не задовольнив.

Як повідомлялося раніше, у липні 2017 року суд зобов’язав НАБУ розслідувати можливе декларування недостовірних даних Гонтаревою.

На той час глава Національного банку Валерія Гонтарева задекларувала 56,95 мільйона гривень доходів і 2,65 мільйона доларів заощаджень на банківському рахунку за 2016 рік.

Антикорупційний прокурор Холодницький та його родина безкоштовно отримали 5 земельних ділянок за часів Януковича

Holodnytskyi-Nazar2-500x315

 

Антикорупційний прокурор Назар Холодницький та його родина безкоштовно отримали 5 земельних ділянок загальною площею 0,48 га в 2012 – 2015 роках.

Про це пише «Центр протидії корупції», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Чотири з них розташовані на території Києво-Святошинського району, де Холодницький раніше працював прокурором.

Усі земельні ділянки виділили Холодницькому, а також його матері та рідній сестрі під безоплатну приватизацію в 2012 – 2015 роках.

 За словами аналітиків, земля виділялася в одних з найдорожчих приміських районах Києва, а саме селах Білогородка, Ходосівка, Колонщина та Михайлівка-Рубежівка.

«Неодноразове виділення безоплатно землі під Києвом прокурору района та його сім’ї, яка навіть не проживає в Україні, виглядає досить дивним,  – коментує юрист ЦПК Віталій Цокур.

«Тим паче, що земля у виділених районах коштує від тисячі доларів за сотку і зазвичай не виділяється безкоштовно пересічним громадянам», — додає він.

У 2016 році сестрі також перейшла у спадок приватизована раніше матір’ю Холодницького ділянка (0,1 га) під садівництво у Макарівському районі Київської області.

Загалом Холодницький та його сестра володіють 12 об’єктами нерухомості, 8 з яких розташовані на території Києво-Святошинського району, заявляють у ЦПК.

Серед них особиста квартира антикорупційного прокурора у місті Вишневому від забудовника «Акварелі». Саме власник компанії «Акварелі» та мер Вишневого Ілля Діков, з яким раніше працював Холодницький, є фігурантами кримінального розслідування щодо хабара в.о. міністра охорони здоров’я Уляні Супрун.

Також сестра та матір нинішнього очільника САП у 2013—2014 роках, коли Холодницький працював прокурором Києво-Святошинського району, придбали в цьому ж районі в селі Софіївська Борщагівка 2 квартири в одного і того ж забудовника ТОВ «МІД СЕРВІС» на 183 м² та 125 м², – зазначають у ЦПК.

Крім того, сестра Холодницького у 2017 році набула у власність квартиру в селі Крюківщина на 63 м². Квартира набута за договором пайової участі, який укладено ще у 2013 році від забудовника ЖК «Підкова».

За даними ЦПК, сім’я прокурора володіє також 2 квартирами та житловим будинком у Львові.

У дітей нового очільника Донеччини Куця статків на мільйони

banda-poroshenka2

 

Дітям нового губернатора Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Олександра Куця подарували квартиру за 4 млн гривень, вони є власниками 90-метрового будинку і 10 соток землі під Києвом.

Про це пише Bihus.Info, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Так, у вересні 2017 року батько, брат і Катерина Куць, яка, ймовірно, доводиться генералу дружиною, заснували у селі Лісники під Києвом обслуговуючий кооператив «Садове товариство «Садиба».

Повідомляється, що власниками 90-метрового будинку, у якому зареєстрована юрособа, і 10 соток землі під ним, виявилися діти Куця — Анастасія та Олександр. Нерухомість була їм подарована 6 грудня 2017 року.

Також того ж дня Анастасія й Олександр Куць отримали в дар — квартиру площею 98 кв. м у ЖК «Французький квартал». Ціни на подібні трикімнатні квартири там стартують від 44 тисяч гривень за метр квадратний, тож вартість такого помешкання складає близько 4,3 млн.

Згідно інформації із відкритого реєстру МВС, новий губернатор має автомобіль Volkswagen Touareg 2007 року випуску, Катерина Куць є власницею мікроавтобуса Volkswagen Multivan 2010 року. Зазначають, що приблизна вартість цих автівок на даний час становить приблизно 35-40 тисяч доларів.

Декларація Куця закрита, оскільки він раніше працював в СБУ.

Також досі немає інформації про нового очільника і на сайті Донецької обласної державної адміністрації.

Раніше у Центрі протидії корупції повідомили, що Куць мав подати декларацію перед своїм призначенням, а недотримання закону тягне за собою кримінальну відповідальність.

Як повідомлялося, 22 червня президент Петро Порошенко призначив нового голову Донецької обласної військово-цивільної адміністрації генерала СБУ Олександра Куця.

41-річний генерал-майор СБУ Олександр Куць з 2015 по 2017 роки очолював управління спецслужби у Донецькій області.

США проиграют РФ войну в Европе, — The Washington Post

rus-mir1-500x364

 

Пока планировщики армии США «заполнят 17 форм для пересечения территорий Германии и Польши, Россия уже захватит Балтию», сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Военное командование Соединенных Штатов опасается, что в случае нападения России на восточноевропейских союзников США по НАТО американские войска не смогут их защитить из-за проблем с логистикой – подразделения буквально застрянут в пути. Об этом пишет издание The Washington Post.

По крайней мере, одна военная игра, проведенная военными США для инсценировки войны с РФ в Европе, закончилась поражением сил НАТО из-за препятствий, мешающих передвижению войск – узких дорог, хлипких мостов и бюрократических проволочек, сообщает СМИ.

Для помощи передовым частям Альянса в Польше и Балтии в случае российского вторжения резервным силам нужно будет преодолеть сотни миль. Однако пока планировщики армии США «заполнят 17 форм для пересечения территорий Германии и Польши, Россия уже захватит балтийские страны», пишет газета.

Издание отмечает, что после распада СССР в НАТО не задумывались о возможной переброске больших сил в Восточную Европу, но ситуация изменилась после начала агрессии РФ против Украины. В то же время в Москве могут даже больше знать об инфраструктуре стран, ранее входивших в Организацию Варшавского договора.Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: