Архив Квітень 14th, 2018

ДФС оштрафувала харків’янку Анну Кривуц на 1,75 мільйона гривень за єврономери на авто

Ukr-Europa1-500x265

 

 

 

ДФС оштрафувала харків’янку Анну Кривуц на 1,756 мільйона гривень за користування автомобілем на литовських номерах без проведення його митного оформлення та оплати митних платежів.

Про це сказано в офіційній відповіді Головного управління ДФС у Харківській області на запит журналістів, повідомляє 40ka.info.

Відповідно до цього документа, у квітні 2017 року Кривуц через автомобільний пункт пропуску «Гоптівка — Нехотіївка» повезла на територію України автомобіль Mercedes-Benz CLK 320 з державними реєстраційними знаками Литви в митному режимі «тимчасовий ввіз».

У листопаді 2017 року в Управління ДФС у Харківській області надійшов лист управління патрульної поліції в Харкові, у якому повідомлялося про факти систематичного користування громадянкою Кривуц автомобілем Mercedes-Benz CLK 320 з єврономерами.

«Громадянка Кривуц неодноразово затримувалася співробітниками поліції в Харкові у зв’язку з порушеннями нею правил дорожнього руху», — сказано в тексті.

Автори листа також зазначають, що Кривуц 28 грудня 2017 року відмовилася від подання пояснень за фактом користування автомобілем.

У зв’язку з цим 5 квітня Харківська митниця ДФС винесла постанову, у якій Кривуц було визнано винною в порушенні митних правил за ст. 485 Митного кодексу, на неї наклали штраф у розмірі 300% невиплачених платежів, або 1,756 млн гривень.

«Укроборонпром» та Пашинський засудять журналістів за публікацію про корупцію в оборонці

Pashinskyi-Sergyi13

У державному концерні «Укроборонпром» вирішили звернутися до суду через публікацію матеріалу видання «Новое время» про схеми, які використовують посадовці в оборонній сфері.

Про це повідомляється на сайті «Укроборонпрому».

«Вважаємо публікацію „Новое Время“ диверсією проти обороноздатності держави. Вона завдає репутаційних збитків Концерну і нашим міжнародним партнерам. Тому прийнято рішення у судовому порядку захистити інтереси Концерну. Впевнені, що суд встановить істину», — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що журналісти видання «Новое время» заявили про те, що голова комітету з нацбезпеки та оборони Сергій Пашинський погрожував редколективу після журналістського розслідування про його причетність до корупційних схем в оборонній промисловості.

В НСЖУ заявили, що вимушені звертатися до міжнародних партнерів по допомогу з цього приводу, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони розгляне факти можливої корупції при закупівлі військової техніки та обладнання, які були описані журналістами, через що виник скандал з нардепом Сергієм Пашинським.

Суд зняв арешт з 200 мільйонів матері екс-міністра Колобова

 

 

Суд скасував арешт коштів матері екс-міністра фінансів Юрія Колобова, якого раніше підозрювали у заволодінні державними коштами.

Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду Києва від 26 березня 2018 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Відповідною ухвалою суд задовольнив клопотання захисту матері екс-міністра, Варвари Шульц.

«Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 30 січня 2015 року… на грошові кошти», – йдеться в рішенні.

Суддя скасував арешт, так як він був накладений у справі Колобова,  яка наразі вже закрита.

Таким чином, арешт був знятий з семи рахунків Варвари Шульц, відкритих у збанкрутілому «Фідобанку».

У попередніх рішеннях йшлось про загальну суму на рахунках у 159 271 гривень, 7 969 145,5 доларів та 34 євро. За нинішнім курсом це понад 200 мільйонів гривень.

За клопотанням ГПУ суд заарештував ці кошти 30 січня 2015 року.

Правоохоронці тоді заявляли, що Колобов з метою приховування грошових коштів, отриманих шляхом зловживання службовим становищем, розмістив їх на рахунках, відкритих на ім’я своєї матері Варвари Шульц.

Крім того, 29 березня до суду звернулось ТОВ «УД», майно якого теж було заарештовано у справі Колобова. Компанія, власницею якої є Варвара Шульц, просила скасувати арешт, але суд клопотання не задовольнив.

Як відомо, Колобов був підозрюваним у справі про розтрату 220 млн грн, виділених на побудову телекомунікаційної мережі спеціального призначення. Слідство стверджувало, що він діяв разом із екс-президентом Віктором Януковичем та екс-прем’єром Миколою Азаровим.

Колобов був затриманий в Іспанії на початку березня 2015 року.

Наприкінці квітня Україна подала запит про його екстрадицію. Однак суд в Іспанії відмовив в екстрадиції Колобова в Україну.

21 лютого 2018 року Колобова звільнили від кримінальної відповідальності через закінчення строків давності.

У ГПУ на це заявили, що прокуратура інколи повинна приймати непопулярні рішення.

При цьому в прокуратурі «Українській правді» спочатку повідомили, що Колобов дав викривальні показання, але потім спростували це.

Коломойский через суд отменил распоряжение НБУ о проверке Приватбанка, которая привела к его национализации

Kolomoyski15-500x445

 

Команда юристов Игоря Коломойского и Геннадия Боголюбова добилась судебного решения, которое способно «обрушить как карточный домик» проведенную государством в конце 2016 года национализацию ПриватБанка, пишет FinClub.

Как отмечает издание, 2 марта 2018 года подконтрольная бизнесменам кипрская компания Triantal Investments Ltd. выиграла в Окружном админсуде Киева дело № 826/6664/17 против Нацбанка. Третьими лицами выступали Минфин и ПриватБанк.

До национализации банка Triantal Investments владела 16,8% его акций. В мае 2017 года кипрская компания обратилась в суд с требованием признать противоправным и отменить распоряжение Национального банка № 4274-р от 17 октября 2016 года. Этим распоряжением Нацбанк инициировал проведение внеплановой инспекционной проверки ПриватБанка. И уже результаты этой проверки легли в основу решения НБУ о признании банка неплатежеспособным, которое сделало возможным национализацию ПриватБанка.

Судья Окружного админсуда Алексей Огурцов признал противоправным и отменил распоряжение НБУ о проведении проверки в ПриватБанке в октябре 2016 года. Нацбанк с этим не согласился и 2 апреля подал апелляцию.

Издание, ссылаясь на юристов, отмечает, что выигранное решение суда, если оно будет подтверждено апелляционной инстанцией, может обеспечить «цепную реакцию» оспаривания всей национализации, поскольку намного эффективнее сначала признать незаконными отдельные процедурные моменты, предваряющие национализацию, чтобы потом оспорить сам факт вхождения государства в банк.

«Признание незаконным проведения проверки в ПриватБанке накануне национализации закладывает основания для удовлетворения иска о незаконности решения о признании банка неплатежеспособным и последующем вхождении государства в капитал. Когда такой иск будет рассматриваться в суде, то ему уже ничего другого не останется, как принять сторону истца на основании решений других судов», — считает управляющий партнер адвокатского объединения Suprema Lex Виктор Мороз.

Признание судом незаконным решения о неплатежеспособности банка освободит экс-собственников от ответственности за доведение его до неплатежеспособности.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: