Архив Березень 21st, 2018

Судді, які розглядають справу Єфремова, заявили про погрози

Efremov-Oleksandr3

 

Судді Старобільського районного суду Луганської області Олександр Пелих і Ігор Кудрявцев, які, серед інших, розглядають справу екс-депутата Олександра Єфремова, заявили про втручання в їхню діяльність.

Про це розповіло Радіо Свобода, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

За повідомленням, 7 березня 2018 року на сайті «Живой Старобельск» невідомі в коментарях до новини оприлюднили образливі й погрозливі висловлювання щодо суддів: «за ними плаче шибениця», «щодо цих людей має бути суд».

Як повідомляє портал Судової влади, судді через це звернулися до правоохоронців.

«Такі висловлювання судді сприймають як погрозу розправою і пов’язують із розглядом ними в складі колегії суддів кримінального провадження, оскільки раніше на згаданому сайті вже з’явились коментарі щодо вказаного кримінального провадження», – йдеться у повідомленні.

Портал Судова влада не уточнює, про яке кримінальне провадження йдеться. Відомо, що Пелих і Кудрявцев входять до складу суддівської колегії, яка розглядає справу щодо колишнього народного депутата Олександра Єфремова.

5 березня Старобільський районний суд Луганської області продовжив тримання під вартою екс-глави парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова до 3 травня.

Єфремова затримали за підозрою в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України 30 липня 2016 року в аеропорту Києва.

1 серпня Єфремова взяли під варту.

Крім посягання на територіальну цілісність і недоторканність країни Єфремова підозрюють у  у прямій підтримці злочинної організації «ЛНР», а також незаконному заволодіння майном «Луганськвугілля».

Захист підсудного неодноразово просив відпустити його з-під варти. Водночас суд вказані клопотання адвокатів відхиляв, вважаючи, що перебуваючи на волі, Єфремов може переховуватися від слідства та погрожувати свідкам.

Заробітчани дали Україні в 4 рази більше валюти, ніж іноземні інвестори

ekonomika-chain1

 

Національний банк змінив методику обрахунку обсягу приватних грошових переказів в Україну та уточнив їх оцінки за 2015—2017 роки.

Відповідні дані є у розпорядженні Економічної правди, повідомляє 40ka.info.

Як виявилось – перекази заробітчан значно більші, ніж вважалось раніше.

У 2015—2017 роках оцінки обсягу платежів з основних країн-партнерів виявилися заниженими через низку чинників.

До такого висновку прийшли в Нацбанку після того як регулятор отримав можливість здійснити більш точні оцінки обсягу приватних грошових переказів в Україну завдяки появі нових даних щодо трудової міграції з України на основі опитування Державної служби статистики, а також щодо обсягів приватних грошових переказів в Україну,  оцінених центральними банками Польщі та РФ.

Наприклад, якщо за попередніми оцінками НБУ обсяг переказів із Польщі в Україну офіційними та неофіційними каналами становив 1,35 млрд доларів у 2017 році, то за останніми оцінками НБУ на основі даних Національного банку Польщі ця сума була вищою більш ніж вдвічі – 3,123 млрд доларів.

На основі оновленої методики Національний банк перерахував квартальні та річні обсяги приватних переказів за останні три роки.

Як наслідок, їх оцінки збільшено:

у 2015 році – на 1,8 млрд доларів до 7 млрд доларів,

у 2016 році – на 2,1 млрд доларів до 7,5 млрд доларів,

у 2017 році – на 2 млрд доларів до 9,3 млрд доларів.

Відповідно, це призвело до покращення сальдо поточного рахунку платіжного балансу:

у 2015 році – з дефіциту у розмірі 0,2% ВВП до профіциту у розмірі 1,8% ВВП,

у 2016 році – розмір дефіциту з 3,7% ВВП до 1,4% ВВП,

у 2017 році – розмір дефіциту з 3,5% ВВП до 1,6% ВВП.

Відтак можна констатувати, що грошові перекази заробітчан мають набагато більший ефект для стабільності національної валюти ніж прямі іноземні інвестиції, які в минулому році були всього на рівні 2,3 млрд доларів.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: